Skocz do zawartości
Gicu

Pozew Zbiorowy Przeciwko Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie.

Jako, że nie jestem tu aktywnym forumowiczem pozwolę siebie przedstawić.

Nazywam się Gracjan i jestem z okolic Jeleniej Góry w woj. dolnośląskim.

Jak zapewne każdego z Was irytuje sprawa włamu do systemów Sony.

Oczywiście cenię sobie tą platformę ale nie toleruję takiego niedbalstwa

od takich gigantów rynkowych jak Sony w stosunku do nas - klientów.

Ja jak i zapewne wielu z Was ma w serwisie PSN swoje PRYWATNE DANE OSOBOWE,

których nie życzymy sobie aby ktokolwiek je udostępniał bez naszej zgody a już

przede wszystkim nie zabezpieczył się dość przed wykradzeniem tychże danych.

NIE WSPOMNĘ TU JUŻ O KARTACH KREDYTOWYCH, które większość z Was także

pewnie posiada. Ja posiadam i jestem całą sytuacją mocno oburzony.

Sony po włamaniu nie raczyło nikogo poinformować o zaszłym zdarzeniu aby użytkownicy

mogli zawczasu zareagować i zabezpieczyć swój majątek w postaci karty kredytowej.

Wg. Sony włam miał miejsce pomiędzy 17 a 19 kwietnia. Pierwszy komunikat od Sony

dostaliśmy dopiero 29 kwietnia 2011 02:28.

Jako, że wielu z Was ma pewnie swój biznes bądź też zwykłą pracę na etacie nie możemy pozwolić

sobie na narażanie naszego domowego portfela tylko dla tego, że Sony się odpowiednio nie

zabezpieczyło!.

Do sedna:

Szukam osób, które wejdą ze mną na drogę sądową przeciwko Sony o odszkodowanie z

tytułu nieodpowiedniego zabezpieczenia naszych danych osobowych jak i ich wycieku.

Proszę więc o wysyłanie przez osoby chętne na mój adres mailowy chęć uczestniczenia

w pozwie zbiorowym.

Prawdopodobnie WY nie musicie uczestniczyć w rozprawie i ja Was będę reprezentował.

Kwota o którą chcemy rościć to 500.000zł dla każdego poszkodowanego.

Proszę więc o wysłanie swoich zgłoszeń na: mlm@interklub.pl

Dalsze kroki wyjaśnimy telefonicznie.

Oczywiście w grę wchodzą tylko osoby pełnoletnie.

pozdrawiam,

Gracjan D.

Edytowane przez Gicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gracjan,

Jako fan czworonogów pozwolę sobie zapobiec wieszaniu kolejnych psów na Twoim pomyśle. Temat zostaje zamknięty, zainteresowani udziałem w Twoim przedsięwzięciu już wiedzą co mają zrobić, a kolejny topic do dyskusji o awarii PSN jest nam niepotrzebny :no:

Osoby mające coś ciekawego do powiedzenia na temat braku działania PSN odsyłam więc tutaj

:ok:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że trzeba być świadomym na co się zgadzaliśmy klikając Akceptuje przy umowie licencyjnej z PSN.

6. ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI GWARANCYJNEJ I OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Oprogramowanie systemowe i zawartość, programy, usługi i witryny sieci Web dostarczane za pośrednictwem oprogramowania systemowego, włącznie z funkcjami internetowymi i informacjami w witrynach połączonych, są dostarczane w stanie „tak jak jest”. Firma SCE i jej firmy stowarzyszone niniejszym zrzekają się wszelkiej dorozumianej odpowiedzialności w zakresie gwarancji, przydatności handlowej, przydatności do określonego celu oraz gwarancji nienaruszalności praw. FIRMA SCE I JEJ FIRMY STOWARZYSZONE NIE PONOSZĄ JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI W ZAKRESIE UTRATY DANYCH, UTRATY ZYSKÓW ORAZ INNYCH STRAT LUB SZKÓD DOZNANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKA ALBO OSOBY TRZECIE, BEZPOŚREDNICH, POŚREDNICH, WYPADKOWYCH, SPECJALNYCH LUB WYNIKOWYCH, BEZ WZGLĘDU NA POWÓD ICH POWSTANIA, A WYNIKAJĄCYCH Z UZYSKIWANIA DOSTĘPU LUB UŻYTKOWANIA OPROGRAMOWANIA SYSTEMOWEGO ORAZ JAKIEJKOLWIEK ZAWARTOŚCI, PROGRAMÓW, FUNKCJI, USŁUG LUB INFORMACJI ZAWARTYCH W OPROGRAMOWANIU SYSTEMOWYM LUB DOSTARCZANYCH ZA JEGO POŚREDNICTWEM. TAK DŁUGO JAK NINIEJSZE POSTANOWIENIE MA ZASTOSOWANIE W DANEJ JURYSDYKCJI, WSZELKIE POPRZEDZAJĄCE JE OGRANICZENIA, WYŁĄCZENIA I OŚWIADCZENIA O ZRZECZENIU SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI BĘDĄ STOSOWANE W MAKSYMALNYM ZAKRESIE DOPUSZCZONYM PRZEZ WŁAŚCIWE PRAWO, NAWET JEŚLI ŚRODKI PRAWNE NIE BĘDĄ ODPOWIADAĆ PIERWOTNEMU CELOWI.

Oryginalne brzmienie:

16. WARRANTY DISCLAIMER AND LIMITATION OF LIABILITY

Other than as set out in these Conditions, we give no warranty about the quality, functionality, availability, completeness, accuracy or performance of Sony Online Network or any Services available via Sony Online Network. We do not guarantee Sony Online Network will always be available or error free and we assume no liability for your inability to purchase or use any Services.

Services purchased from us may not be compatible with software, consoles or other Sony Systems licensed for sale outside Europe, the Middle East, Africa and Oceania; we give no warranty about compatibility with such software, consoles or other Sony Systems and you will not be entitled to a refund if you cannot use Services for this reason.

We exclude all liability for loss of data or unauthorised access to your data, Sony Online Network account or Sony Online Network wallet and for damage caused to your software or hardware as a result of using or accessing Sony Online Network. You are responsible for your Internet Service Provider fees and any other fees related to your use of Sony Online Network, including any increase in such fees resulting from your use of Sony Online Network.

If we are liable to you for failure to deliver Services, our liability is limited either to re-providing the relevant Service or (at our option) refunding the amount you paid for the Service to your Sony Online Network wallet. Our liability in any other circumstances is limited to £25 (or equivalent in local currency) or, if higher, the amount of unused funds in your Sony Online Network wallet.

These Conditions set out your sole and exclusive rights in connection with Sony Online Network. These Conditions and the above limitations, exclusions and disclaimers apply to the maximum extent permitted by applicable law. However you may have other legal rights as a consumer which are not affected by these Conditions.

źródło

caseclosed2.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×