Skocz do zawartości
zuraw

PS3 - kabel AV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli zbieram sobie pieniazki na PS3 i mam takie pytanie. Czy konsole PS3 mozna podlaczyc do telewizorow z tak zwana "dupka"? Chodzi mi tu o starsze telewizory nie-HD, nie-LCD itd... Mam PSP kupilem kabel AV zeby polaczyc ją do mojego tv i nie moge uruchomic gier(obraz menu jest). Pisze ze do uruchamiania gier potrzebny jest kabel composite AV albo jakis inny. Composite kable sa wlasnie do TV HD.. Wiec teraz nabralem obaw ze jak kupie juz PS3, to bede mial podobny problem i bede musial zbierac kolejny tysiak na tv lcd!

Jezeli temat sie powtorzyl, przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kabel av dostajesz razem z konsola czyli 3 kocówki audio lewy , prawy i obraz ja tak grałem dość długo i sie dało HS przeszedłem na takim tv i nie narzekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przy psp jest inaczej. ten kabel co jest w zestawie napewno

da rade. jak juz wspomnial przedmowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mała uwaga:

Composite - 3 kable RCA (chinch) (video, audio lewy, audio prawy)

Component - 5 kabli ( Y (złącze zielone) - luminancja, Pb (złącze niebieskie) - niebieska składowa chrominancji, Pr (złącze czerwone) - czerwona składowa chrominancji + 2 kable audio L,P)

Złącze Composite występuje dosyć często w starych telewizorach jest również dostępne w złączu SCART (Euro 21pin). Przejściówka, którą dostajemy z PS3 służy do podłączenia konsoli do TV w którym nie ma wejścia Composite a jest Euro złącze. Złącze Component występuje w najnowszych TV LCD i plazmach oraz w starszych telewizorach z "górnej półki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za bledy ^^ i dzieki za odpowiedz! a wiec najpierw nazbieram na ps3 i.. a wlasnie! co moze byc powodem tego, ze w nowszym tv (rodzicow) tez z ta "dupka" obraz z psp za pomoca kabla composite mam normalny, a na moim starym telewizorQ w pokoju po podlaczeniu do przejsciowki RGB (innego wejscia ten grat nie ma ^^) obraz mam czarno-bialy ; o no i ten telewizorek normalnie kolorowy obraz wyswietla ;p (zeby nie bylo niedomowien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×