Skocz do zawartości
Linoss

Polska skazana na 40stki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 40' tkę od listopada 2007 i nie miałem żadnych problemów. Chodzi bezgłośnie, a zawiesiła się z 3-5 razy jak młyn był straszny na warhawku w online.

40 RULES!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W ostatniej chwili opamietałem sie i nie zakupilem ps3 40 gb-poczekam troche na nowszy lepszy model

Pytanie do Was -czy wiadomo kiedy Sony wprowadzi na nasz rynek model 60/80 gb?Dzwonilem po marketach i wszedzie mowia ze modele +40 sa wycofane i nie wiedza kiedy co i jak.Moze Wy wiecie?

Pozdr

Wtrące jeszcze swoje trzy grosze.Zgadzam się z D4Ru73K nie ma 60-tek nigdzie w europie i nie będzie.Nagłówek tematu POLSKA SKAZANA NA 40-STKI mija się z celem bo na 40-ki skazani są wszyscy.I nie ma żadnego problemu,nie wiem co się tak wszyscy czepiają 40-tek moja chodzi brzytwa od paru miechów.A zakupu używanej 60-ki nie polecam lepiej chyba mieć pachnącą nowością 40-kę na gwarancji niż używaną nie wiadomo przez kogo i jak 60-kę.Nie wiadomo kiedy wejdzie jakaś kolejna wersja PS3,równie dobrze możesz czekać parę lat na PS7 albo inny,bo czekasz na ulepszony.Chcesz kupić sprzęt do grania to wal do sklepu kupuj i ciesz się maszynką.Rozumiem że chcesz kupić sprzęt i pytasz o zdanie tych co go mają,ale gadka typu kiedy pojawi się nowy model bo ty chcesz go kupić jest bez sensu,tym samych z góry zakładasz że obecny jest do bani a nawet go nie masz!Skoro zakładasz że obecnie sprzedawana na rynku PS3 jest gorsza od poprzedniej skąd pewność że kolejna również nie będzie gorsza od obecnej.Podpowiem ci że na ogół jak producent wprowadza zmodernizowaną wersję to na ogół jest lepsza od poprzedniej,takie same prawidła obowiązują wszędzie choćby w motoryzacji.Chyba że masz na myśli gorsza czyli gorzej wyposażona ale to z kolei pociągnięcie Sony w celu obniżenia kosztów produkcji i nic na to nikt nie poradzi,szkoda robić z tego temat na forum.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Niedługo" gry z PS2 będą na PSStore również dla 40'tki więc kompatybilność jakaś tam będzie.

Zrodlo? Bo po mojemu to bzdura wyssana z palca. Wersja 40 GB jest tansza bo nie zawiera "karty graficznej" z PS2 na pokladzie, a nim ojawi sie programowa emulacja PS2 spooorooo wody w Wisle uplynie. Dla mnie zgodnosc z PS2 byla 75% wyznacznikiem zakupu konsoli. Kupilem platforme pod Metal Gear Solid - chcialem na nie jzagrac w MGS 1, MGS 2, MGS 3 i MGS 4. I takowa dostalem kupujac wersje 60 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wyciętych układach 40 względem 60 wiem doskonale. Chodzi o to, że wersje na PSStore miały być specjalnie modyfikowane, żeby dobrze działać i bez komponentów PS2. Informacja ta pod kątem domniemań pojawiła się nawet na PS3Site kiedyś, później nawet SCEI oficjalnie potwierdziło, że rozważa taką możliwość, jednak nic nie obiecuje (ta informacja na portalu już się nie pojawiła) . Wydaje mi się, że jest to tylko kwestia czasu, aż coś takiego wejdzie w życie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrodlo? Bo po mojemu to bzdura wyssana z palca. Wersja 40 GB jest tansza bo nie zawiera "karty graficznej" z PS2 na pokladzie, a nim ojawi sie programowa emulacja PS2 spooorooo wody w Wisle uplynie. Dla mnie zgodnosc z PS2 byla 75% wyznacznikiem zakupu konsoli. Kupilem platforme pod Metal Gear Solid - chcialem na nie jzagrac w MGS 1, MGS 2, MGS 3 i MGS 4. I takowa dostalem kupujac wersje 60 GB.

Wydaje mi się, że się mylisz, ale potrzebuję czasu, aby to udowodnić. O co mi chodzi... gdzieś kilka tygodni temu widziałem porównanie konkretnych wersji 60GB z USA i Europy, czyli NTSC i PAL, gdzie w tabeli było jednoznacznie zaznaczone, jako wersja z USA (pierwsze modele, które zeszły z taśmy i trafiły do sprzedaży) posiadała właśnie programową kompatybilność z PS2, a wersja europejska, kompatybilność sprzętową. Owe porównanie widziałem nawet tutaj na forum, przy temacie awaryjności. Po zawirowaniach tutaj być może temat wyleciał, nie mam czasu szukać. Jestem jednak przekonany, że jedna wersja miała początkowo wspomaganie programowe, a druga sprzętowe, ponieważ ten mankament bardzo rzucił mi się w oczy porównując Naszą wersję z wersją zza oceanu, bazując na tej tabelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrodlo? Bo po mojemu to bzdura wyssana z palca. Wersja 40 GB jest tansza bo nie zawiera "karty graficznej" z PS2 na pokladzie, a nim ojawi sie programowa emulacja PS2 spooorooo wody w Wisle uplynie. Dla mnie zgodnosc z PS2 byla 75% wyznacznikiem zakupu konsoli. Kupilem platforme pod Metal Gear Solid - chcialem na nie jzagrac w MGS 1, MGS 2, MGS 3 i MGS 4. I takowa dostalem kupujac wersje 60 GB.

Wydaje mi się, że się mylisz, ale potrzebuję czasu, aby to udowodnić. O co mi chodzi... gdzieś kilka tygodni temu widziałem porównanie konkretnych wersji 60GB z USA i Europy, czyli NTSC i PAL, gdzie w tabeli było jednoznacznie zaznaczone, jako wersja z USA (pierwsze modele, które zeszły z taśmy i trafiły do sprzedaży) posiadała właśnie programową kompatybilność z PS2, a wersja europejska, kompatybilność sprzętową. Owe porównanie widziałem nawet tutaj na forum, przy temacie awaryjności. Po zawirowaniach tutaj być może temat wyleciał, nie mam czasu szukać. Jestem jednak przekonany, że jedna wersja miała początkowo wspomaganie programowe, a druga sprzętowe, ponieważ ten mankament bardzo rzucił mi się w oczy porównując Naszą wersję z wersją zza oceanu, bazując na tej tabelce.

Updated

Admina poproszę o usunięcie jednego posta, widoczny flood spowodowany został chwilowym zwisem Opery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś kilka tygodni temu widziałem porównanie konkretnych wersji 60GB z USA i Europy, czyli NTSC i PAL, gdzie w tabeli było jednoznacznie zaznaczone, jako wersja z USA (pierwsze modele, które zeszły z taśmy i trafiły do sprzedaży) posiadała właśnie programową kompatybilność z PS2, a wersja europejska, kompatybilność sprzętową.

Mylisz sie. Pierwsze egzempalrze amerykanskie posiadaly i CPU i GPU z PS2. Kolejne wersje 60 GB mialy juz tylko GPU, a wersja 40 GB pozbawiona jest nawet tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dylemat w listopadzie, czy kupić 60 czy 40 gb - jednak różnica w cenie (wtedy 700 zeta) była dla mnie wprost proporcjonalna do możliwości które dawała mi 60 tka (20gb wiecej, +2usb, czytnik kart pam. i gry z ps2, dod. pad) - już prostuje dlaczego kupiłem sobie 40 gb: dokupiłem dysk 120gb za 200 zł, pad + motorstorm + resistance = 250 zł, dodatkowe usb (4 szt , czarne od pentagrama) 20 zł - czytnika nie potrzebowałem i nie potrzebuje, ale też na allegro widziałem po 10 zeta - gier z ps2 nie brałem pod uwagę, gdyż ps2 niedawno sprzedałem i przez 7 lat się nagrałem (poza tym używaną ps2 już za 250 mozna mieć, jkby w przyszłości chciało się w cos zagrać) czyli w sumie za kasę (1600+200+250+20 = 2070) mam ps3 120 gb z 2 padami , starter packiem i 5 x usb - a jest cichutka i od listopada żadnej zwiechy nie uświadczyłem. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem dylemat w listopadzie, czy kupić 60 czy 40 gb - jednak różnica w cenie (wtedy 700 zeta) była dla mnie wprost proporcjonalna do możliwości które dawała mi 60 tka (20gb wiecej, +2usb, czytnik kart pam. i gry z ps2, dod. pad) - już prostuje dlaczego kupiłem sobie 40 gb: dokupiłem dysk 120gb za 200 zł, pad + motorstorm + resistance = 250 zł, dodatkowe usb (4 szt , czarne od pentagrama) 20 zł - czytnika nie potrzebowałem i nie potrzebuje, ale też na allegro widziałem po 10 zeta - gier z ps2 nie brałem pod uwagę, gdyż ps2 niedawno sprzedałem i przez 7 lat się nagrałem (poza tym używaną ps2 już za 250 mozna mieć, jkby w przyszłości chciało się w cos zagrać) czyli w sumie za kasę (1600+200+250+20 = 2070) mam ps3 120 gb z 2 padami , starter packiem i 5 x usb - a jest cichutka i od listopada żadnej zwiechy nie uświadczyłem. pozdro

Bardzo dobry pomysł! Dobre podejście, ale nie każdemu (znając życie ) się spodoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach poszukiwania nowego Starterpacka 60 GB na sprzedaż (którego nie znalazłem niestety) natknąłem się na ciekawą informację. Mianowicie jeden z pracowników Empiku powiedział mi o tym, że dostali sygnał o wejściu PS3 80 GB na rynek polski. Jestem ciekaw, jeśli to prawda to pewnie będą to Bundle Packi z MGS4/GTA IV. Było by świetnie, gdyby ta wersja się pojawiła. Wszyscy ci, którzy nie zdążyli zakupić 60 GB a zależy im na wstecznej kompatybilności mieli by możliwość nadrobienia strat. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...(którego nie znalazłem niestety) ...

w sieci możesz kupić starter packa, tylko że za 2799zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sieci możesz kupić starter packa, tylko że za 2799zł...

Myślę, że mówimy o tym samym - niestety już sprzedany. Poszedł nawet ostatni starterpack w W-wie za ... 2999zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o oto starter paki:

http://www.allegro.pl/item338862055_ps_3_s..._gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item337664889_hit_so...lodz_sklep.html

http://www.allegro.pl/item336438288_sony_p...ed_version.html

te dwa pierwsze linki z aukcje z nówką.

Trzecia aukcja to używka,ale też niezły pack;)

pozdr.

ps.dobrz,ze sie zalapalem na ps3(60gb) ale nie starter packa akurat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a o oto starter paki:

http://www.allegro.pl/item338862055_ps_3_s..._gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item337664889_hit_so...lodz_sklep.html

http://www.allegro.pl/item336438288_sony_p...ed_version.html

te dwa pierwsze linki z aukcje z nówką.

Trzecia aukcja to używka,ale też niezły pack;)

pozdr.

ps.dobrz,ze sie zalapalem na ps3(60gb) ale nie starter packa akurat:)

Ooo, dzięki. Skorzystam z pierwszej oferty, mam nadzieję, że uda mi się kupić. Druga oferta to niestety NTSC, a co do trzeciej to zależy mi na nowym Starterpacku Jeszcze raz dzięki. Dziwne, że nie znalazłem tej pierwszej oferty na allegro wcześniej, hmm ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a ja myslałem że linki do allegro są tu zakazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku 2560 zeta za 60-tkę - toć bym miał za tą kasę 40 przerobioną na 160-tkę (dysk) , pada dual shocka 3, megamega pack z 3 gier jakich chcę i jeszcze na ps2-ke by starczyło - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooo, dzięki. Skorzystam z pierwszej oferty, mam nadzieję, że uda mi się kupić. Druga oferta to niestety NTSC, a co do trzeciej to zależy mi na nowym Starterpacku Jeszcze raz dzięki. Dziwne, że nie znalazłem tej pierwszej oferty na allegro wcześniej, hmm ....

Cen nie znasz ? Taniej ci wyjdzie kupno 40gb, dokupienie twardego dysku 2,5'' 200GB plus do tego gry jakie tylko bedziesz chcial. Ze o dwoch grach dodanych do 40tki nie wspomne... A jezeli bedziesz sie upierac to zamiast dwoch gier mzoesz kupic sobie PS2 Slima, zeby miec wsteczna kompatybilnosc. Cena wyjdzie ta sama, bedziesz mial wiekszy dysk, plus dodatkowa konsol i dysk 40GB na sprzedaz.

ps.Nie wiem jak to sie stal oze nie widzialem posta wyzej... wogole nie widzialem 3ciej strony. Przepraszam ze sie prawie powtorzylem z porada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 40' tkę od listopada 2007 i nie miałem żadnych problemów. Chodzi bezgłośnie, a zawiesiła się z 3-5 razy jak młyn był straszny na warhawku w online.

40 RULES!!!

moja 60tka zwiesila sie tylko 2-3 razy od pazdziernika i to tylko podczas AC przed patchowaniem a gram calkiem sporo

co innego doprowadza mnie natomiast do szewskiej pasji - potrafie prawie na zawolanie zawiesic konsole podczas korzystania z przegladarki!! szczegolnie gdy od razu po zaladowaniu strony probuje przewijac podczas gdy ikonka wczytywania w prawym gornym rogu wciaz sie kreci. najczesciej zdarza sie to na gamtrailers.com ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. i wtedy tylko reset. czasami kilka razy pod rzad sie potrafi zjebac. dosyc czesto tez zabija mnie error o braku pamieci.. no rzesz qr.... przeciez mieli poprawic stabilnosc netfronta!!

czy ktos napotyka podobne problemy czy tylko ja jestem taki zdolny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam problemu z moją 40tką. Chodzi jak powinna, bardzo cicho, ogólnie jestem zadowolony Xbox może się schować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co innego doprowadza mnie natomiast do szewskiej pasji - potrafie prawie na zawolanie zawiesic konsole podczas korzystania z przegladarki!! szczegolnie gdy od razu po zaladowaniu strony probuje przewijac podczas gdy ikonka wczytywania w prawym gornym rogu wciaz sie kreci. najczesciej zdarza sie to na gamtrailers.com ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. i wtedy tylko reset. czasami kilka razy pod rzad sie potrafi zjebac. dosyc czesto tez zabija mnie error o braku pamieci.. no rzesz qr.... przeciez mieli poprawic stabilnosc netfronta!!

czy ktos napotyka podobne problemy czy tylko ja jestem taki zdolny??

Nie przejmuj sie tez tak mam Mam 40GB i na grach zwiesila mi sie tylko raz na demie PES'a, a w przegladarce to co jakis czas. Arab mi kiedys doradzil takie cos, jak masz otwartych duzo okien, gdzie jest duzo filmikow to nie odpalaj na kazdym javy Co prawda zawieszki wystepuja nadal, ale juz nie tak czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie o tym

http://www.ps3site.pl/mgs-4-ps3-80gb-dualshock-3/

Sporo na ten temat szukalem w necie i wychodzi na to ze owy pack bedzie dostepny w polsce w cenie 499$ no to u nas 499E jak sie ukaze to ja sie na niego rzuce w sierpniu nie w sklepie to na allegro

u nas pewnie ten bundle będzie, ale z 40GB tylko :/ A szkoda, bo pewnie masę ludzi skusiłaby wersja 80GB do wybrania PS3, zwłaszcza z taką grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem ile w tym prawdy, ale wczoraj jak bylem w mega avans rozmawialem z gosciem na temat ps3 i mowil mi ze mieli juz na sklepie z 2 szt wersji 80gb, wspomnial rowniez iz jakos na przelomie maja i czerwca powinny pojawic sie w polsce wlasnie wersje 80gb (konsola, 2 kontrolery, okablowanie, i 2 gry: nfs pro street i cos jeszcze cena ok 2.300 - bo po takiej zeszly im te co mieli); sam planuje zakup ps3 wiec chyba poczekam jeszcze troche i zobacze jak sprawa sie rozwinie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas pewnie ten bundle będzie, ale z 40GB tylko :/ A szkoda, bo pewnie masę ludzi skusiłaby wersja 80GB do wybrania PS3, zwłaszcza z taką grą.

Hmmm to zeby twoje watpliwosci rozwiac to zapodam jeszcze ten link:

http://www.miastogier.pl/news,,7646.html

I nie ma ch**a we wsi x) jak sie im plany odmienia to sie wkurze i kupie Xboxa albo StarterPacka za 3000 zeta...joke <lol2&rotfl>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×