Skocz do zawartości
Patricko

Castlevania: Harmony Of Despair

Rekomendowane odpowiedzi

Castlevania: Harmony Of Despair

250px-CastlevaniaHarmonyofDespair.png

Informacje o grze:

Dwuwymiarowa platformówka, w której poruszamy się po rozległych lokacjach, eliminując różne potwory.

Castlevania: Harmony of Despair jest kolejną odsłoną znanej serii platformowej, w której poruszamy się po mrocznych lokacjach eliminując kościotrupy, umarlaki i inne potwory z piekła rodem. Za tytuł tradycyjnie już odpowiada firma Konami.

Rozgrywka w nowej Castlevanii nie różni się znacząco od tego, do czego zdążyła już nas przyzwyczaić ta marka. Lokacje zostały zaprojektowane w ten sposób, byśmy byli zmuszeni do powrotów w odwiedzane już miejsca, przy okazji wykazując się zręcznością. Używając wybranej broni pozbywamy się kolejnych przeciwników, uważając jednocześnie na ich ataki. Utraconą energię możemy zregenerować zbierając dodatkowe życia. Gra cechuje się dużą ilością elementów platformowych, a walki z bossami często polegają na znalezieniu właściwego sposobu na ich pokonanie.

Tym co odróżnia tę odsłonę od pozostałych, jest tryb kooperacji dla maksymalnie sześciu osób. Gracze wcielają się tutaj w głównych bohaterów znanych z poprzednich części, a wśród nich pojawiły się takie postacie jak Soma Cruz, Alucard, Shanoa, Jonathan Morris czy Charlotte Aulin. Pokonywanie kolejnych etapów ze wsparciem przyjaciół sprawia jeszcze większą frajdę i pozwoliło twórcom na zawarcie niemożliwych wcześniej do zastosowania patentów.

Seria najlepiej sobie radzi w dwuwymiarowej oprawie (ukazały się też edycje trójwymiarowe, ale nie były one najwyższej jakości), więc z podobnego stylu korzysta także ta część. Całość jest utrzymana w znanym, charakterystycznym dla tej marki mrocznym stylu.

źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środy gra jest w promocji "Festive Sale" -  29 zeta (normalnie 55)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem fanem 2-wymiarowych Castlevanii, uważam, że w takiej formule sprawdzają się najlepiej. Brakowało mi właśnie takiej, typowej castlevani na PS3. Co fakt, harmony of despair, taką typową nie jest, a wręcz niektóre założenia mogą odstraszyć na początku. Jednak jeśli ktoś jest fanem, myślę, ze powinien sprawdzić ten tytuł. Poziom trudności nie jest koszmary ale lekko tez nie jest.

Zmiany, zmiany, zmiany... Zamiast historii, która opowiada o losie danego łowcy czy kogoś innego, mamy do wyboru parę postaci. Gra jest podzielona na 6 poziomów na końcu których czekają bossoiwe. Są jeszcze dodatkowe poziomy do kupienia, postacie oraz muzyczki. Sam mam zamiar się w nie zaopatrzyć ale czekam na jakąś zbiorczą paczkę w obniżonej cenie, ponieważ ogólny zestaw dodatków waha się w okolicach 50-100zł, niemniej na pewno kiedyś kupię. Kontynuując, nie ma levelowania, ale zdobywa się lepszy sprzęt, w zależności od danej postaci i jej preferencji, można ćwiczyć statystyki, więc jednak te postacie po czasie nie są takie słabe jak na początku. Owszem, życia nam nie przybędzie, chyba, że założy jakiś sprzęt który nam je zwiększa, ale to 300 hp daje radę. Ewidentnie widać, ze gra była robiona pod multiplayer, co nie zmienia faktu, iż samemu tez da się grać, łatwo nie jest, ale jednak. Piszę na swoim przykładzie, obecnie normal to nie jest nic specjalnego, a pamiętam, że i z pierwszym levelem miałem spore problemy.

EDIT: Zapomniałem dodać, że w podstawowej wersji, są zawarte już 2 dodatki, jeden poziom (chapter 7) oraz 2 dodatkowe postacie do wyboru (Julius Belmont oraz Yoko Belnades).

Edytowane przez Blaze
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×