Skocz do zawartości
Gość McBor

chwilowy zanik obrazu podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McBor

Wczoraj podczas wyścigu w NFS Carbon w trybie "split screen" na chwilę (nie wiem, 2 może 3 sek.) zniknął obraz, dźwięk podawany cyfrowo na wzmacniacz leciał dalej. Gdy obraz wrócił, gra toczyła się jak gdyby nic dalej, ale telewizor wyświetlił w lewym rogu informację o użyciu łącza HDMI, tak jak to robi, gdy odkryje na nim sygnał. Potem graliśmy jeszcze może jakieś 20 min., ale sytuacja się nie powtórzyła. Sprawdziłem łącza, wszystkie wtyczki siedzą prawidłowo.

Spotkał się ktoś już z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w 1080i a telewizor jest od SONY? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor
Grałeś w 1080i a telewizor jest od SONY? :)

To zaczepka? Dobra, usunę stopkę i jeszcze raz zapytam. Bo o to chodzi, prawda? :)

Zapomniałem, że to POLSKIE forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zaczepka, niektóre modele telewizorów SONY mają babola z wyświetlaniem obrazu w 1080i (piszą o tym na zachodnich forach). Przestaw konsole na 720p i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor
To nie zaczepka, niektóre modele telewizorów SONY mają babola z wyświetlaniem obrazu w 1080i (piszą o tym na zachodnich forach). Przestaw konsole na 720p i problem zniknie.

Telewizor to Samsung LE32N7 a gra, w czasie ktorej to sie stalo, dziala najwyzej w 720p.

Byc moze to bylo jakies przepiecie, blad w kodzie tej konkretnej gry, moze wina telewizora. Wygladalo dosc groznie, ale zaczne sie naprawde przejmowac, gdy sytuacja sie powtorzy. Oby nie.

BTW Nie chce zakladac nowego watku, chociaz moze warto (?) Czy konsola koniecznie musi byc podlaczona do gniazdka z uziemieniem (bolcem). Wiem, ze lepiej, zeby byla, ale czy musi ? W zalaczonej do sprzetu broszurce dot. bezpieczenstwa uzytkowania nie ma nic na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radziłbym podłączać do gniazdka bez bolca. Może się to skończyć boleśnie w przypadku najmniejszego nawet przepięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie radziłbym podłączać do gniazdka bez bolca. Może się to skończyć boleśnie w przypadku najmniejszego nawet przepięcia.

arab ale nie musi koniecznie sie tak stać? Bo teraz to mnie nastraszyłeś... Mam gniazdko zmienić?  :'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allu - to że w Polsce montowali gniazdka bez bolca uziemiającego, to tylko polskie uwstecznienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez uziemienia? :) Spali układ zabezpieczany zanim sama się spali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... a takie fajne gniazdko sobie kupiłem  :-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p00h

E, nie straszcie ludzi. Te bolce to są po to, żeby głównie mniejszą krzywdę użytkownikom robić, dzięki temu masa jest podpięta do ziemi... a nie w powietrzu. Różnica objawi się jak np. zdecydujesz bawić się ze swoją PS3 w chlapanie wodą, z uziemieniem prąd będzie wolał iść do piachu a bez, z braku innych opcji, skoncentruje się na tobie.

Uziemienie nie chroni przez zanikami ani skokami napięcia, do tego służy np. UPS albo w pewnym stopniu tzw. listwy przeciwprzepięciowe i/lub skrzynka z bezpiecznikami automatycznymi (w trochę nowszych instalacjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobić jeśli w pokoju mam starą instalację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p00h
A co mam zrobić jeśli w pokoju mam starą instalację?

Nie chlapać wodą na PS3?

Tak serio to nie masz się co martwić... nie spali się od starej instalacji, po prostu istnieje większe ryzyko, że kopnie prądem. Jeśli nie masz małych dzieci biegających dookoła to chyba nie masz czym się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chlapać wodą na PS3?

Tak serio to nie masz się co martwić... nie spali się od starej instalacji, po prostu istnieje większe ryzyko, że kopnie prądem. Jeśli nie masz małych dzieci biegających dookoła to chyba nie masz czym się martwić.

Dzięki wielkie (plus)  :D

Bo mnie arab straszy...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Allu... elektrykiem to ty nie zostaniesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Allu... elektrykiem to ty nie zostaniesz :P

O tym to wiem już dawno ( w końcu zamiast na elektrykę poszedłem na gastronomię )  :)

Ale straszyć to mnie nie musiałeś  ;) Ładnie to się tak z nooba nabijać?  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, bo się bajzel zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×