Skocz do zawartości
tesbor

Wieszajace sie pady i pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow PS3! Jest to moj pierwszy post na forum, ale zagladalem tu czesto wczesniej.

Pisze aby rozpoznac przy waszej pomocy problem, ktory mam z moja konsola PS3.

Otoz problem dotyczy zawieszajacej sie konsoli i padow z pilotem wlacznie.

Niestety, 2 pady i pilot traca polaczenie z konsola (lub odwrotnie) polega to na tym, ze po jakims czasie nieuzywania pada lub pilota nic nie dziala.

dzieje sie tak gdy np:

- zostawie konsole wlaczona i przez dluzszy czas nie dotykam sprzetu

- gdy ogladam film i np po 0.5h chce "przewinac" film - nic nie dziala.

-czasami tez jest problem z wlaczeniem konsoli z poziomu pada czy pilota bezprzewodowo.

Pomaga np podlaczenie do potru USB peryferia sie loguja ale tez niezawsze.

Nie wiem czy konsola lub pady przechodza w stan "uspienia" bo oczywiscie wylaczaja sie po pewnym czasie (pady). Ale gdy wlaczam pada to wszystkie diody migaja i pad nie moze sie "zalogowac" do konsoli.

Mam 2 pady (1 z konsoli 2gi kupiony dodatkowo), pilot kupiony osobno (PS3 kupiona w grudniu). Moze jest walniety modul Blutooth w konsoli bo awaria jednoczesna 3 akcesoriow jest raczej watpliwa.

Moze macie pomysl na te zwiechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam takich jajec, ale male problemy moglbym zglosic jakbym sie uparl. U mnie dzieja sie takie czary, ze gram sobie kulturalnie, wszystko dziala, az tu nagle pad mi sie "zamraza" w jednej pozycji. Co mam na mysli, to takie zjawisko, ze mimo ze macham i naciskam co sie da, to konsola pamieta ostatni stan kontrolera. JEst to raczej zjawisko niezalezne od gry ktora dziala, ale mozliwe ze to wina jednego z padow. Osobiscie zauwazylem to tylko na jednym z dwoch (kupionym osobno), ale brat mowi ze mial to samo na drugim, w komplecie z konsola. Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem moja bolaczke. Ktos sie spotkal z podobnym zachowaniem?

Jest to raczej pierdolka, pojawia sie raz na dzien moze nawet rzadziej. Moze jakis sasiad ma agresywnego bluetootha w telefonie albo cos. Z reszta nie bede robil wielkiej afery z jednego straconego fraga w ut3 czy przegranego wyscigu gt5, ani tym bardziej nie wiem czy jakbym oddal na gwarancji do serwisu to czy wzieliby mnie na powaznie przeciez nie beda siedziec rok przed konsola i grac, zeby sprawdzic czy prawde mowilem, czy se z nich jaj nie robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie problemy sa calkowicie nie do wykrycia przez servisantow mozesz im tlumaczyc co i jak, podac wszytkie objawy jak na tacy, a oni i tak potrzymaja konsole 2 tygodnie i oddadza z informajca ze wszystko ok... choc nawet palcem nie tkenli.. z jednej strony sie im nie dziwie.. z drugiej, przychodzi mi zawsze na mysl histoia kumpla, ktory oddal monitor lcd to servisu z powodu ewidentnie nie dzialajacego portu dvi (vga dzialal poprawnie). po 2 tygodniach dostal tel, ze monitor jest do odebrania. szczesliwy podlaczyl w domu kabel do portu cyfrowego i co?? i nic! dalej nie dziala. wkurzony konkretnie wrocil do servisu i pytanie sie 'pani Jadzi' co oni robili z jego monitorem przez 2 tygodnie, skoro wciaz jest zepsuty? 'pani Jadzia' na to: 'jak to nie dziala? mialam monitor podlaczony przez ostatnie 2 tygodnie i pracowalam na nim normalnie!!' super.. szkoda, ze nie zauwazyla ze obok jest jeszcze drugi port, z ktorym kumpel wyraznie zglaszal problem..... ehhh nie ma jak profesjonalisci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale tez mam podobny problem z (chyba) jednym padem z zestawu. Mianowicie czasami gdy chce wylaczc konsole padem, naciskam przycisk PS i potem juz nie dzialaja przyciski (x, kolko, trojkat ani kwadrat) nie da sie wcisnac "turn off the system", ani nie moge wrocic do XBM...

Mam nadzieje, ze tyczy sie to tylko Sixaxsisow i Duale3 beda dzialaly poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem. Nie wiem z jakiego powodu pad nie chce się zalogować. Dziśiejszego dnia (rano) grałem bez żadnych problemów, po pewnym czasie postanowiłem zagrać ponownie, a tu klapa. Włączyłem Padem PS3 ale po paru minutach pad zgasł i nie było żadnego kontaktu (pada z konsolą). Mam nadzieję, żę ten błąd jest chwilowy bo nie wyobrażam sobie wysłanie konsoli do serwisu i nie wykrycie przez serwis tego defektu.

Czemu te wszystkie nowe gadżety muszą się tak szybko pier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam ten problem. Nie wiem z jakiego powodu pad nie chce się zalogować. Dziśiejszego dnia (rano) grałem bez żadnych problemów, po pewnym czasie postanowiłem zagrać ponownie, a tu klapa. Włączyłem Padem PS3 ale po paru minutach pad zgasł i nie było żadnego kontaktu (pada z konsolą). Mam nadzieję, żę ten błąd jest chwilowy bo nie wyobrażam sobie wysłanie konsoli do serwisu i nie wykrycie przez serwis tego defektu.

Czemu te wszystkie nowe gadżety muszą się tak szybko pier...

bo jest coraz więcej rzeczy w nich, które mogą się spier... A co do problemu, spróbuj może z innym padem, bo może to wina Sixaxisa, a nie konsoli i takiego problemu nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem ale tylko wtedy, gdy chce uruchomić headseta (motorola) w i włączam COD4. Nic nie mogę zrobić pad nie reaguje świeci się jak choinka.

Pozostaje mi tylko zresetować ręcznie konsole.

Czy można zresetować wszystkie przypisane urządzenia w konsoli i zapisać jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ciagle badam problem wylaczajacymi sie padami i pilotem i zawieszaniem PS3.

Jezeli chodzi o zawieszanie konsoli to prawdopodobnie problem mam gdy PS3 podlaczona jest do netu - ale w czym problem to jeszcze nie wiem.

Mam sugestie dla wszystkich tych, ktorzy maja podobne problemy z padami - sprawdzcie czy czasami nie ma w "przestrzeni" konsoli urzadzen zaklocajacych prace padow (pilota) - telefony komorkowe z aktywnym bluetooth, lub WiFi czy inne np dekodery tv sat, amplitunery itp.

A moze sasiedzi "sieja" jakies zaklocajace fale ;-)

Moze w tym jest jakis problem. Ja obecnie przestawiam "klocki" pod moim TV.

Mam takie wrazenie (przypadek?), ze problemy zaczely sie gdy poprzestawialem zabawki, konkretnie dekoder N przestawilem polke wyzej zaraz pod PS3

ale w podobnym czasie podlaczylem konsole do sieci i chyba byly juz 3 zmiany firmware konsoli.

No nic, moze znajde przyczyne tej masakry bo serwis to ostatecznosc! Zakladam, ze 2 pady zakupione niezaleznie + pilot w odstepach szasu nie sa walniete!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pad również zawiesił się dwukrotnie za każdym razem przy okazji zwiechy na demie PES08 to również wtedy moja konsola zawiesiła sie po raz pierwszy i ostatni jak do tej pory.Po twardym resecie konsoli pad przez chwile nadal nie działał ale ciekawsze jest to że pad mojej konsoli już dwukrotnie zmienił program w moim tv, ni z tąd ni z owąd przełączył się progam w tv.Wnioskuje że w takim razie może to działa w dwie strony skoro pad konsoli potrafi przełączyć program w tv to pewnie piloty komórki i inne urządzenia mogą również wpływać na działanie konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ty masz TV ze masz pilota nie optycznego tylko radiowego i to do t ego pracujacego w czestotliwosci bluetooth? Chyba cos ci sie pomylilo. Wiecej nie zrozumialem z twojej wypowiedzi. Naucz sie pisac po ludzku i wroc tu z jakims certyfikatem, ze wiesz co to przecinek i kropka. OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki ty masz TV ze masz pilota nie optycznego tylko radiowego i to do t ego pracujacego w czestotliwosci bluetooth? Chyba cos ci sie pomylilo. Wiecej nie zrozumialem z twojej wypowiedzi. Naucz sie pisac po ludzku i wroc tu z jakims certyfikatem, ze wiesz co to przecinek i kropka. OMG

Za pisownie sory ale nie mam tyle czasu co inni żeby posiedzieć na forum:praca,dom,dziecko.Czas mnie goni w różne strony a nie sądze żebym był taki słaby w pisowni jak niektóre talenty na forum!Nie wiem jak to jest możliwe ale takie są fakty przyciskałem x na padzie i wtedy przełączył się kanał w tv.W pokoju byłem tylko ja a pilot od tv leżał obok na stoliku więc jeżeli to nie pad to jakiś cudowny zbieg okoliczności bo program przełączył się w momencie kiedy naciskałem x na padzie i to w dodatku dwukrotnie.Nie jestem expertem od takich rzeczy więc nie pytaj mnie jak to możliwe bo nie wiem,opisuje jedynie sytuacje jaka miała miejsce.Jeżeli nie jest możliwe aby to pad przełączył program to nie wiem co ale na pewno nie pilot.Sprawa zawieszania się pada opisana przeze mnie wyżej to osobna historia.A tv z bluetooth już są :SAMSUNG SPD-50P91FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem coraz bardziej uciążliwy, pisałem już ale bez skutku:( Oddawac znów konsole na gware(laser padl 3 tyg. temu) czy kombinować? Swoja drogą dziwna sprawa bo PRZED oddaniem na gwarancje ani razu przez pół roku nic takiego nie miało miejsca. Tylko po oddaniu takie jaja. Pls help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoncze moj watek dot. problemow z padami itd.

Poddalem sie! Oddalem konsole do serwisu (Poznan).

Wczesniej zadzwonilem do Sony, opisalem problemy i stwierdzili, ze na 99% konsola musi byc oddana do serwisu.

2 tygodnie temu:

oddalem w poniedzialek, a w piatek dostalem telefon, ze konsola "przyjechala" z warszawy i jest do odbioru jako odnowiona - niby nowa.

Nie wiem na czym polega odnowienie, ale zewnetrznie faktycznie obudowa jest nowa - pad, kable stare. Gwarancja nie zostala przedluzona.

Liczylem sie z kilkutygodniowa rozlaka z PS3 i raczej na problemy z serwisem ale pozytywnie Sony mnie zaskoczylo!

Teraz wszystko dziala i oby nie bylo problemow w przyszlosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×