Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że moje pytanie może być umieszczone w złym temacie ale wyczytałem w artykule PS3 Site, iż Fan Test działa również na PS3 Slim 120GB i 250GB. I oto moje pytanie, czy to uszkadza konsolę ? Może spowodować jakieś przykre konsekwencje ? Chciałbym się najpierw upewnić, a później przystąpić do jakichkolwiek działań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że moje pytanie może być umieszczone w złym temacie ale wyczytałem w artykule PS3 Site, iż Fan Test działa również na PS3 Slim 120GB i 250GB. I oto moje pytanie, czy to uszkadza konsolę ? Może spowodować jakieś przykre konsekwencje ? Chciałbym się najpierw upewnić, a później przystąpić do jakichkolwiek działań.

Nie to właśnie (niby)pomaga czyścić konsolkę z kurzu od środka (więc nie szkodzi a pomaga przed zepsuciem ?)(ale jakiś kolo napisał że się od tego psuje wiatraki z pełną mocą działają i konsola się grzeje ktoś poprosił go o podanie linka do jego stwierdzeń więc lepiej może poczekać )

oto link niby z potwierdzeniami żeby tego nie stosować

Edytowane przez 1908borsuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do: 1908borsuk

Czy Ty próbowałeś to robić ? Czytałem w niektórych źródłach iż może dojść do uszkodzenia wiatraków.

Znalazłem jedynie filmik na YT, który przedstawia Fan Test na PS3 Slim

Link:    http://www.youtube.com/watch?v=sPOB9F6BZEk&feature=related

Edytowane przez Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i w sumie teraz mam obawy -link

http://www.gamegrep....or_the_longevit

dalej wyczytałem że konsola sama wraca potem do normalności (działania jak przed użyciem tego przedmuchiwania )więc jet to chyba bezpieczne ale kurczę wolał bym żeby potwierdzone zostało to przez osoby kompetentne (np. kogoś z serwisu sony) może tel na info do sony by załatwił sprawę tylko kto się tego podejmie

Edytowane przez 1908borsuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi nie znalazłem wzmianek o ,,Fan Teście", jest napisane jedynie o prostym czyszczeniu ściereczką itp. Mam ochotę spróbować to na mojej Slimce ale mam pewne obawy. Chciałbym, aby ktoś kto to robił się wypowiedział na ten temat.

Dzwoniłem do obsługi klienta PlayStation i dowiedziałem się, iż Fan Test służy do wysunięcia płyty(w razie zablokowania jej)(taką przynajmniej dostałem informację), również dowiedziałem się, że Fan Test nie szkodzi konsoli w żaden sposób, jednak nie wolno go często stosować.

Przed chwilą wykonałem Fan Test na PS3 Slim 120 GB i wszystko jest ok.

P.S. Moją informację opieram jedynie na rozmowie z konsultantem z PlayStation.

Edytowane przez Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 dni ten sam problem. Płyty chodzą nie ma YLOD ale jak chcę wyjść z gry PSbutton na padzie to system się wiesza-jest tak w każdej grze. Od niedawna konsola wchodziła na wyższe obroty ale to pewnie z powodu upałów. Jak ktoś ma pomysł co z tym można zrobić to czekam na porady-konsola po gwarancjii...

hamaman76.png

Heh-temat nieaktualny-trzeba było tylko włączyć opcję 3.Restore file system w menu awaryjnym i wszystko śmiga jak wcześniej :biggrin:a już miałem oddawać sprzęt do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja konsola (80GB) ostatnio dziwnie się zachowuje. Mam przypuszczenia, że mogą to być objawy YLOD'a. Dzisiaj U2 zaciął się 2 razy na jakieś 2 sekundy, a grając w FIFĘ ekran zgasł na czarno i leciał sam dźwięk. Dwa dni temu katując NFS: Undercover pojawiały się czarne plamy/kwadraty/tekstury, ale to podobno normalne w tej grze.

Mam kilka pytań.

1. Słyszałem, że dysk można sobie zostawić, to prawda ?

2. Czy konsolę wymienią na nową, czy będą naprawiać ? (po naprawie du*a, bo i tak po czasie padnie)

3. Jak zabezpieczyć konta ? Mam jakieś 10 na których są gry.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to wiele razy i nic złego nie ma prawa się wydarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Właśnie padła mi konsola. Objawy są takie: przy włączeniu zielona dioda zapala sie na około 1,5 sekundy po chwili wyłącza się i zaczyna migać czerwona dioda. W tym czasie nawet płyty z konsoli nieda się wyciągnąć. Stało się to podczas gry w Kane and Lynch 2 demo ;/. W czym może tkwić problem i jaki ewentualny koszt naprawy? Konsola to Fat 60gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam konsole PS3 już ponad 3 lata. Wymieniony został około rok temu dysk z 60gb na większy. Konsolka nie sprawiała mi żadnych poważnych problemów oprócz czyszczenia co jakiś czas napędu (nie odczytywał płyt). Ostatnio przy okazji czyszczenia napędu pierwszy raz przeczyściłem wentylator. Po złożeniu wszystko działało normalnie przez parę dni. Akurat wyjeżdzałęm na wakacje więc spakowałem konsole i pożyzczyłem koledze. Podłączył odpalił i grał około 10 min po czym konsola się wyłączyła i już nie dało sie jej uruchomić. Przy włączeniu zapala się zielona dioda, mignie pomarańczowa i miga potem czerwona. A wygłąda to tak jak na ponizszym linku:

Na początku myślałem że wentylator przestał działać i może to jest przyczyną ale Fan test można uruchomić i wentylator działa podczas tego testu więc to chyba nie jest wina trybu przeciwdziałania przegrzaniu. W lato w moim pokoju jest ponad 30 stopni więc to że wentylator uruchamiał się podczas odpalenia gierki to chyba jest normalne.

Generalnie chodzi mi o to czy ktoś z was szanownych forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem i ewentualnie jak go rozwiązał.

Konsola już swoje przeszła i może jeszcze da się ją reanimować bo jak nie to czeka mnie spory wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się w trakcie gry, czy po grze ? Niby nic, a jednak o czymś świadczy.

Pozostaje serwis, albo wymiana pasty chłodzącej. Koszta (nie liczę pasty chłodzącej, tylko samej naprawy konsoli) rozpoczną się od 300 zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się w trakcie gry, czy po grze ? Niby nic, a jednak o czymś świadczy.

Pozostaje serwis, albo wymiana pasty chłodzącej. Koszta (nie liczę pasty chłodzącej, tylko samej naprawy konsoli) rozpoczną się od 300 zł w górę.

Jak twierdzi kolega po włączeniu konsoli odpalił grę i podczas 4 pytania w buzzie konsola się wyłączyła. Nie dało się wyjąć płyty z napędu ale za którymś tam razem wyszła. Dodam tylko że jakieś dwa dni wcześniej przed pożyczeniem czyściłem napęd i przy okazji pierwszy raz od 3 lat przedmuchałem wentylator odkręcając go od płyty. Może zrobiłem coś nie tak i usmażyłem konsolkę? (ale po złożeniu jeszcze konsola była odpalana kilka razy i wszystko działało). Druga sprawa że to podobno nie jest zalecane ustawianie w pozycji pionowej a u mnie stała praktycznie w takiej pozycji przez cały żywot. Jestem laikiem w sprawach elektroniki i po wyczytaniu o tym Ylod jestem przerażony.

Muszę teraz się zastanowić czy reanimować moją konsolkę czy nie lepiej kupić nową.

Dziękuje wszystkim za pomoc i ewentualnie przepraszam jeśli powieliłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twierdzi kolega po włączeniu konsoli odpalił grę i podczas 4 pytania w buzzie konsola się wyłączyła. Nie dało się wyjąć płyty z napędu ale za którymś tam razem wyszła. Dodam tylko że jakieś dwa dni wcześniej przed pożyczeniem czyściłem napęd i przy okazji pierwszy raz od 3 lat przedmuchałem wentylator odkręcając go od płyty. Może zrobiłem coś nie tak i usmażyłem konsolkę? (ale po złożeniu jeszcze konsola była odpalana kilka razy i wszystko działało). Druga sprawa że to podobno nie jest zalecane ustawianie w pozycji pionowej a u mnie stała praktycznie w takiej pozycji przez cały żywot. Jestem laikiem w sprawach elektroniki i po wyczytaniu o tym Ylod jestem przerażony.

Muszę teraz się zastanowić czy reanimować moją konsolkę czy nie lepiej kupić nową.

Dziękuje wszystkim za pomoc i ewentualnie przepraszam jeśli powieliłem temat.

Ja osobiście bym spróbował ją sobie sam 'odgrzać' ( też zlapałem ylod w marcu , i do dzis dizała a odgrzewanie robiłem juz 2 rzy). Pewnie że nowa konsola to najlepsze wyjście. Ale jeżeli tanim kosztem można wycisnąć coś jeszcze za starej to chyba warto. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak YLOD, zrobiłem wszystko zgodnie z tutorialem i konsola odżyła :)

Jest jakaś metoda na uniknięcie kolejnego YLOD-a? Może te przystawki chłodzące?

Korzystałem z tego tutoriala:

Edytowane przez BilboPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak YLOD, zrobiłem wszystko zgodnie z tutorialem i konsola odżyła :)

Jest jakaś metoda na uniknięcie kolejnego YLOD-a? Może te przystawki chłodzące?

Korzystałem z tego tutoriala:

niestety kolego Cię nie pocieszę... jak już raz złapałeś YLOD'a to przygotuj się prędzej czy później na następne( są ludzie co im po tygodniu znowu pada, i są tacy co grają po kilka miechów po fix'ie). Środka zapobiegawczego na to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosowanie przystawki chłodzącej mija się z celem? Czy może w pewnym stopniu może opóźnić kolejnego YLOD-a ? Bo niewiem czy zaopatrzyć się we własną opalarkę i "odgrzewać" tą konsolę czy może odkładać na nową konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym padła mi Slimka 120GB kupiona we wrześniu 2009, ( całe szczęście na gwarancji ) objawy to po włączeniu konsoli pojawia się czerwone tło z informacja w kilku językach o poważnym błędzie systemu i prośba o skontaktowanie się z działem wsparcia technicznego. Oczywiście przed wykonaniem telefonu na własną rękę spróbowałem przywrócić ustawienia fabryczne w menu konsoli ale to nic nie dało. Jutro pojawia sie kurier DPD po konsole. Co najdziwniejsze wytrwała te cholerne upały a dzisiaj przy pierwszym włączeniu taka "akcja" bywa ...

Edytowane przez sz25mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosowanie przystawki chłodzącej mija się z celem? Czy może w pewnym stopniu może opóźnić kolejnego YLOD-a ? Bo niewiem czy zaopatrzyć się we własną opalarkę i "odgrzewać" tą konsolę czy może odkładać na nową konsolę?

Być może i opóźni, jednak to jest kwestia czasu, kiedy spotka cię to znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pewien problem i boje się ze mi laser padł przez FW 3.41 nie widzi mi płyty choć słychać ze się obraca ;/ Nie wiem czy czasem nie padł już przed update bo nie sprawdzałem ale wiem ze na 3.40 działał.Jest na to jakiś sposób by to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosowanie przystawki chłodzącej mija się z celem? Czy może w pewnym stopniu może opóźnić kolejnego YLOD-a ? Bo niewiem czy zaopatrzyć się we własną opalarkę i "odgrzewać" tą konsolę czy może odkładać na nową konsolę?

Witam Mam kolegę serwisanta który naprawia Płyty główne w laptopach powiedział że podejmie się zrobienia konsoli, właśnie licytuję model z 2008r podobno z YLOD wszystko wyjdzie w praniu jednak zmartwił mnie trochę gdyż sprawa wygląda mianowicie tak.

Dla czego powstaje YLOD a więc powstaje na skutek wyginania się płyty głównej wtedy pękają właśnie luty na płycie i zostaje przerwane połączenie z układem

w tym przypadku opalanie opalarką nie ma najmniejszego sensu gdyż wyginamy ją jeszcze bardziej.

w tej chwili zakupili urządzenie do prostowania płyt głównych i podejmą się całkowitego prze lutowania układów w takiej konsoli jednak gwarancje na coś takiego dają3 miesiące.

Będę na bieżąco was informował co i jak zostało zrobione jeśli wyjdzie taki manewr to polecę jak nie to polecę zakup nowej konsoli. koszt puki co powiedzieli 200pln za całkowite prze lutowanie układów

a dokładnie tych które są odpowiedzialne za YLOD i prostowanie płyty głównej.

Więc wszystko wskazuje na to że skopany jest układ chłodzący w PS3 skoro płyta się wygina a co idzie za tym faktem.

konsola w poziomie pewnie pada a w pionie powinna działać u mnie konsola 4-ty rok w pionie ciekawe jak to jest piszcie jak wam konsola stałą w momencie zrobienia się YLOD

Witam,mam pewien problem i boje się ze mi laser padł przez FW 3.41 nie widzi mi płyty choć słychać ze się obraca ;/ Nie wiem czy czasem nie padł już przed update bo nie sprawdzałem ale wiem ze na 3.40 działał.Jest na to jakiś sposób by to naprawić?

Wymiana lasera !!! na nowy

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z internetem

co chwilę wyskakuje jakiś błąd i mnie rozłącza

a ostatnio to nawet uncharted 2 mi sie włączyć nie chce

teraz formatuje dysk

ciekawe czy to coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z internetem

co chwilę wyskakuje jakiś błąd i mnie rozłącza

a ostatnio to nawet uncharted 2 mi sie włączyć nie chce

teraz formatuje dysk

ciekawe czy to coś da

wystarczy po szukać jaki kod błędu ci wyskakuję wpisać w googla i będziesz wiedział co jest przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam problem z moją PS3...(40gb) Jakieś 3-4 miesiące temu,podczas gry w GTA4 ścięła mi się konsola(pojawia się klepsydra na górze ekranu). Myślę:spoko,może się zdarzyć. Odpalam PS3,włączam MGS4,ale po 10 minutach znowu się ścina i po 2 min automatycznie się wyłącza.Jednak ciekawy wyjątek stanowi Resistance,ponieważ po śmierci wystaczy wyjąć płytę i wszystko działa dobrze do następnej śmierci,po której trzeba znowu wsadzić płytę itd.

Ktoś może mi powiedzieć czy to coś poważnego? Bo od 3 miesięcy nie mogę sobię pograć normalnie... :angry:

Edytowane przez Simply Playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×