Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

moją konsolkę (PS3 40GB) dopadł YLOD 15.09.2010 (zakupiona 28.08.2008) ale już niedługo i będe bawił się na PS3 Slim (CECH-2104B) :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją konsolkę  (PS3 40GB) dopadł YLOD 15.09.2010 (zakupiona 28.08.2008) ale już niedługo i będe bawił się na PS3 Slim (CECH-2104B)  :whistling:

weź lepiej nowszy model CECH-2504B

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologicznie są to te same konsole jedyna różnica polega na innym dysku twardym a że mam okazję dosc okazyjnie kupic CECH-2104B w pakiecie z Move (nowa konsola) to raczej nie jestem zainteresowany konsolą za która bez Move zapłace więcej :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologicznie są to te same konsole jedyna różnica polega na innym dysku twardym a że mam okazję dosc okazyjnie kupic CECH-2104B w pakiecie z Move (nowa konsola) to raczej nie jestem zainteresowany konsolą za która bez Move zapłace więcej :whistling:

jak przeciez ten nowszy ma rsx w 40nm a ten starszy odrobine w 65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Cholerny YLOD (PS3 60GB - po gwarancji). Zdecydowałem, że robię sam naprawę, i jak zadziała to chyba sprzedaje i kupuje slima.

Mam tylko jedno pytanie, chodzi o numer do karty kredytowej. Czy jest on zapisany na dysku? Czy gdzieś indziej. W opcjach konta PSN miałem zaznaczone zapamiętywanie numeru i wszystkich danych karty. Pytanie brzmi, czy jak wyciągnę dysk i sprzedam samą czystą konsolę (lub zrobie porządny format), to nikt nie wyciągnie jakoś tych danych z konsoli? Przy okazji pytanie tyczy się również danych konta PSN (hasło i login), bo trofea itp są na serwerach to wiem...

???

I takie pytanie kontrolne. Włączam ps3, zapala się zielona dioda, po chwili na dosłownie ułamek sekundy zapala się żółta/pomarańczowa (daltonista :blink: ) i potem czerwona mruga w nieskończoność. To YLOD tak?

Edit:

Mozna gdzieś znaleźć dokumentację techniczną PS3 60GB? (chodzi głównie o temperatury, gdzie, jakie maxymalne, jak i napięcia/prądy).

Czy ktoś próbował wylutować całkowicie procek?

Bo przecież, przy wyciąganiu/wylutowywaniu procka, jednocześnie powinniśmy naprawić te luty... ( w końcu się roztapiają i z powrotem jest połączenie)

Edit:

Patrzę na te zdjęcia procka i tak się zastanawiam, istnieje może jakaś ciecz, która załatała by pęknięcia? Bo można by gumą odizolować procek, i teraz tylko znaleźć coś, co potrafi naprawić pęknięcia. Może ciecz która tak działa np, w TYLKO okreslonej temperaturze. Albo wytworzenie osadu. Może pod wpływem temperatury, jakieś elektrolity na przykład, które osadzą się tylko na cynie.

Są tu jacyś kombinatorzy? Można by coś pomyśleć.

Najważniejsze, żeby ktoś dokładnie opisał jaka jest przyczyna awarii, co dokładnie tam się dzieje.

Edit:

KURDE MAM! Kwas. Potrzeba zalać to kwasem, tylko takim który lekko rozpuści cynę, ale bardzo lekko, żeby złapało połączenia, a nie rozlało się wszystko. Najlepiej kwas, który bardzo powoli będzie żarł cynę, najlepiej godzinami, dniami, wtedy mamy pewność, że tylko nadpalimy cynę, i połączenia zostaną przywrócone.

Co wy na to?

Edit:

Znowu nie wiem napewno, ale coś ludzie piszą o utlenianiu się tam lutów. No to zalewamy Coca Colą, podobno to odrdzewiacz. A na serio, to takim właśnie kwasem, który oczyści wszystko. Teraz gdy już będzie czysto (czyli chemicznie wzór cyny), szukamu cieczy, która reaguje z samą cyną (znowu chemia, połączenia), która to ciecz będzie się powoli osadzać na cynie, łatając ubytki (oczywiście musi to być przewodnik).

Na pewno są tu ludzie zajmujący się chemią i może wiedzą od kopa, co to za substancje były by potrzebne?

Edytowane przez ocelot_0x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeciez ten nowszy ma rsx w 40nm a ten starszy odrobine w 65nm

zarówno model cech 2104b jak i 2504b maja zastosowana te sama technologie.

mam 2104b sprawdziłem procesor jest w tech 45nm a RSX 40nm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno model cech 2104b jak i 2504b maja zastosowana te sama technologie.

mam 2104b sprawdziłem procesor jest w tech 45nm a RSX 40nm.

dzieki stary gdyby nie ty kupiłbym 320gb a tak wezme tańszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal fantesta

PS.

Tobie się wyjątkowo nudzi chyba na chacie bo masz tyle trofeow?

Próbowałem i nic z tego nie chce wystartować , rozkręcę i wyjmę . A odnośnie twojego pytania to nudzi mi się hehetongue.gif

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wymienię ze starego pleya dysk do nowego, to czy będę miał save gier, bo słyszałem że nowa konsola zażąda sformatowania dysku.

Konsole kupiłem w dzień premiery Marzec 2007r Służyła mi 3 i pół roku . Kiedy dopadł ją Yellow Light of Death sweat.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 savów nie bedzie bo dysk trzeba formatnąć ale staty online ci zostaną nawet jak nie zmienisz dysku a wrócisz na swoj profil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

savów nie bedzie bo dysk trzeba formatnąć ale staty online ci zostaną nawet jak nie zmienisz dysku a wrócisz na swoj profil

Tak myślałem no nic mówi się trudno , żyje się dalej hehe .

Zacznę tryb kariery od początku w F1 , najważniejsze że staty online zostaną ale to akurat wiedziałem .

A dawać za naprawę 300zł tylko po to żeby odzyskać save to bzdura , a konsola i tak długo po takim zabiegu nie pożyje, kiedyś naprawię sam ale tylko po to żeby zlikwidować konta .

Ubieram się i jadę do Media po Slim , Dzięki i pozdrawiam .

Yellow Light of Death MÓWIMY STANOWCZE NIE !!! sweat.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz jakiś inny eksperymentalny sposób? Bo opalania nie chce robić bo i tak nic nie daje, a może jest jakiś inny sposób. Musi sie dać jakoś rozpuścić luty inaczej.

I tak nie mam nic do stracenia bo tak czy tak nie działa, więc spróbować można zawsze.

A no i co z tą kartą kredytową <pytanie post wyżej>, chodzi o dane karty jak i login i hasło PSN, czy są przechowywane na dysku.

Edytowane przez ocelot_0x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym abyście w jakikolwiek możliwy sposób doradzili mi co mógłbym zrobić. Tak więc.. konsolę mam od 2007 (40gb), wszystko było idealnie, aż do tegorocznych wakacji, gdy przewiozłem ją do Anglii. W pierwsze dni wszystko w jak najlepszym porządku, niestety tylko pierwsze. Wyszła nowa aktualizacja, którą zainstalowałem.. gdy została zainstalowana postanowiłem zagrać sobie w BC2. Gram, gram i po jakiejś 1h grania tekstury przedmiotów, graczy etc. psuły się ewidentnie.. pomyślałem, że to chwilowy błąd więc grałem dalej. Niestety, przy pierwszym "loadingu" konsola się zacinała i trzeba było ją restartować. Oczekiwałem w nadziei, iż to tylko jakiś chwilowy błąd.. niestety, to było coś grubszego! Następnego dnia z włączyłem LittleBigPlanet i patrzę.. no wszystko ok, ale niestety przy pierwszym loadingu (tak jak przy BC2) konsola się zacięła i dupa blada. Następnie posunąłem się do desperackiego kroku - pełnego formatu. Mówię.. po co mi save'y skoro nie mogę grać. Myślałem, że to coś z softwarem, niestety.. jak się zwiesza.. tak się zwiesza.

Ale to nie koniec, po powrocie do Polski pomyślałem sobie, że może mi zadziała.. niestety nie działała, a na domiar złego napęd nie czytał płyt! Więc postanowiłem rozkręcić PS3 (i tak była po gwarancji) i sprawdzić.. może coś się odłączyło etc. Nic nie znalazłem. Później rozkręcałem z nadzieją, że coś mi się uda zmajstrować jeszcze kilkakrotnie, aż do dziś.. włączyłem konsole normalnie do menu (menu działało bez zarzutów) i po chwili wyskoczył komunikat, że konsola się przegrzała (NO KURRRRRRR*A!). Okazało się, że kabel łączący wentylator z resztą odkleił się. Próbowałem go jakoś przyczepić ponownie, ale nic to nie dawało, bo klei był już zeschły.

Zwracam się do Was, bo już nie wiem co robić! Czy jest jeszcze jakaś szansa na poprawne działanie sprzętu (jeśli tak to co robić!?), czy nic innego jak zbierać kasę na nową konsolę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kerazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś chłopie po bandzie z tym kwasem... chyba sobie to wydrukuje.

A ja mam do Ciebie takie pytanie. Na czym polega naprawa Red Screena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Ciebie takie pytanie. Na czym polega naprawa Red Screena?

jeśli znasz angielski to to chyba pomoże http://ylodfixrepair.com/ tam są różne opisy napraw

EDIT:

W polsce też powinno być coś takiego http://video.filestube.com/watch,360a8ba3050bd00403e9/How-to-Get-SONY-to-Fix-Your-PS3-FREE.html

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znasz angielski to to chyba pomoże http://ylodfixrepair.com/ tam są różne opisy napraw

EDIT:

W polsce też powinno być coś takiego http://video.filestube.com/watch,360a8ba3050bd00403e9/How-to-Get-SONY-to-Fix-Your-PS3-FREE.html

Też to widziałem, ale jakoś nie widzę tego nigdzie na necie/download, więc może to być zwykła ściema. Nigdzie jeszcze nie widziałem wiarygodnego potwierdzenia, że warto to kupić, a sądze, że jak by faktycznie to było takie wartościowe, to juz na wszystkoch torrentach można było by to ściągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam konsole ps3 40gb jak ja wlanczam obraz lekko mrygnie i caly czas jest czarny obraz i nic wiecej wie ktos co jest tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam konsole ps3 40gb jak ja wlanczam obraz lekko mrygnie i caly czas jest czarny obraz i nic wiecej wie ktos co jest tego przyczyna

Zobacz kabel hmi albo rgb moze cos źle podpięte albo nie podpięte.

Jak dalej będzie tak samo to pytaj ktoś w końcu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerazz - u ciebie opisane objawy wskazują na problem z procesorem RSX - albo pada na samym procesorze przesył pomiędzy pamięciami a rdzeniem (to jest montaż w technologii microBGA, którego nikt nie naprawi albo usterka polegająca na uszkodzeniu połaczeń pomiędzy płyta główna a samym procesorem - to lepsza opcja.

Co do kabelka od wentylatora - przecież ten kabel nie jest do niczego przyklejany... chyba mówisz o kabelku od anteny wifi bo on faktycznie jest mocowany na papierowej tasiemce - ale on nie ma wpływu na to że konsola się przegrzewa. Jednym słowem czeka cie wizyta na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Screen to najczęściej występująca usterka podczas robienia update-u konsoli. Czasami udaje się ją usunąć przez ponowną instalację systemu ale w większości przypadków konsola może być naprawiona jedynie przez serwis sony = nowa konsola bo oni fizycznie tego nie naprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu jestem "szczęśliwym" posiadaczem PS3 320 GB. Piszę "szczęśliwy" ponieważ mam pewien denerwujący/irytujący problem.

Moje PS3 jest podłączone przez hdmi do TV - Philips 37PFL5603D/10.

Problem polega na tym ze czasem jak gram zanika mi obraz (jak narazie dzieje sie tak w grze Uncharted - wersja pelna oraz w Grid - wersja demo).

Gdy zniknie obraz na Tv mam informacje ze format obrazu jest niestandardowy lub brak sygnalu.

Moim rozwiązaniem tego problemu jest: ze naciskam na padzie PS, odpinam kabel, przełączam do innego wejścia hdmi, przełączam źródło obrazu w TV. Obraz wtedy wraca do normy i mogę grac dalej. I co najciekawsze wtedy problem znika i mogę grac spokojnie dalej już bez żadnych problemow.

Jak widzicie jest jakies rozwiazanie ale jest to trochu wkurzajace.... Znacie moze taki problem lub cos podobnego?

Reszta dem które posiadam działają dobrze i nie mam zanikającego obrazu.

Pozdrawiam Saturator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ustaw "na sztywno" obslugiwane rozdzialki w ustawieniach obrazu ps3.

2. sciagnij ze strony phillipsa najnowszy flash do tego modelu.

ps. w jednym z updatow  dla tego tv poprawili zanik sygnalu hdmi podczas zmiany rozdzialki z 1080 na 480. znaczy ze na 90% jak zaladujesz najnowszy soft to minie czkawka. pozdrawiam :)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 znalazłem chyba jeden z płatnych poradników o naprawie ps3  http://www.filestube.com/8ANo6wS2AmAjosptmr0x4K/PS3-Repair-Guide.html

ściągnołem go i tam coś jest o naprawie niewiem dokładnie bo angielski znam slabo a ucze sie niemca

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 znalazłem chyba jeden z płatnych poradników o naprawie ps3  http://www.filestube.com/8ANo6wS2AmAjosptmr0x4K/PS3-Repair-Guide.html

ściągnołem go i tam coś jest o naprawie niewiem dokładnie bo angielski znam slabo a ucze sie niemca

Przejrzałem na szybko, i są tam takie bardziej softwarowe sprawy, kody błędów, zmiana dysku, dodawanie diód do pada. Nie widziałem nic na temat YLODA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×