Skocz do zawartości
Kamil908

Liga 1 - Sezon 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu przekombinowalem z taktyka aghrrr i do tego paliwo !!! Rr :) ale 6 pole nie jest zle :) chodz mialem chrapke na podium

wyscig nie mam co opisywac bo nudny byl :P nic wielkiego praktycznie sie nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle to co zrobiło ferrari startujące z 2 miejsca (chyba Kisiel) to były jakieś jaja. Spóźnił start a jak go probowałem objechać po zewnętrznej to zaczął we mnie uderzać i spychać na pobocze. Gratuluje manewru, który zepsuł mi wyścig. Vettel miał rację w sprawie ogórków.

Widziałem tą akcję ( startowałem z 5 miejsca ), wszystko działo się na moich oczach i ...... na obiektywie mojego telefonu - abramakabra co żeście wyczyniali.

Z mojej strony należą się przeprosiny dla KISIELA za kwalifikacje ( zabrakło mi paliwa, zamyśliłem się i nie ustąpiłem mu miejsca ) i dla MatiMisio za kontakt z mojej strony przy nieudanej próbie wyprzedzania podczas wyścigu - przepraszam chłopaki, obiecuję poprawę.

Edytowane przez Tyc Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa dwa razy dostalem strzaly i za to ze ucierppialem gra mi dala dwie kary. Zajebiscie, prawda? Dosc ktos mnie wypchnol stracilem wiele sekund to jeszcze kara.Ziomniak ty naucz sie jezdzic, nie mam sily odechciewa mi sie ligi i wszystkiego, jak mozna zrobic taka gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomluc powiem tak zobaczmy filmik.ale u mnie bylo tak ze sie zlaczylismy i w końca jak udalo sie rozlaczyc uderzylem w bande pozniej kogos uderzylem przepraszam .ciekawa walka o 2 miejsce tylko szkoda ze kara :( ale 4 miejsce i tak duzy sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że ty spóźniłeś start, ja próbowałem Cię ominąć po zewnętrznej na co ty zacząłeś mnie dobijać do ściany. Jeszcze próbowałem dalej uciec w prawo ale już nie miałem gdzie i nagle wbiłeś się we mnie przez co złapałem gumę, straciłem przednie skrzydło i dostałem karę. A swoją drogą jak widziałem to co niektórzy wyczyniałem to zastanawiałem się czy ja jeżdżę w F1 czy gram jakiegoś NFS. Ludzie myślcie trochę. Nie wiem jak wypadnie za tydzień Monaco ale czarno to widzę. Ja zakładam, że każdemu kto jeździ w tej lidze zależy na tym aby dobrze się bawić i jeździć przede wszytkim czysto żeby nie zepsuć komuś wyścigu a jak widzę, że ktoś traci do innego zawodnika sekundę a jednak stara się wyprzedzić rywala to ja nie wiem co o tym mam sądzić. Albo ktoś nigdy nie oglądał F1 i zatrzymał się na grze Crash Racing albo po prostu nie myśli.

P.S TycSławek masz nagrany start bo chciałbym to zobaczyć ??

A i gratulacje dla BOONKa, szczególne za kosmiczne kwalifikacje.

Edytowane przez tomluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP Hiszpanii:

Q – wyjechałem na 1 szybkie kółko i wykręciłem 1:15:800 – wróciłem do boksu i kontrolowałem sytuacje (jak się okazało nie musiałem już wyjeżdżać)

R – dobry start, patrzę w lusterko a tam jakaś wielka zadyma :( Generalnie dość szybko zrobiłem ponad 10s przewagi i już jechałem na luzie. Wtedy wyjechał SC i trzeba było znowu się skoncentrować i budować przewagę, co również udało się uczynić. Wyścig wiec ukończyłem na P1 bez jakiś większych problemów :cool: .

PS: Jak słyszę podczas wyścigu i czytam na forum kilka osób znowu miało pecha i trafiło w złym czasie na nie najbezpieczniej jadących kierowców. Mam nadzieje, że poszkodowani przedstawią jakieś materiały i winni zostaną upomniani (lub nawet ukarani). Piszę o tym gdyż z doświadczenia wiem, że czasami może Ci, którzy dopuszczają się niebezpiecznych manewrów (z perspektywy poszkodowanego) są tego nie świadomi – z ich perspektywy, bowiem sytuacja wygląda nieco inaczej (wynika to oczywiście z ograniczeń gry – nie znamy dokładnie położenia bolidu, który jedzie za nami i nas wyprzedza – tzn. strzałki nam wszystko mówią, ale kwestia, jakie kto ma doświadczenie w ich interpretacji).

Przykład: Widziałem sytuacje KISLA i Tomluca – Kisiel startuje i zjeżdża do prawej (do krawędzi), Tomluc zaczyna go wyprzedzać a że po prawej nie ma miejsca kontynuuje manewr poboczem.

Winny 1:, Jeżeli Tomluc był już na wysokości Kiśla, a Kisiel zaczął dopiero zjeżdżać na prawo, winny jest Kisiel.

Winny 2: Jeżeli Tomluc był za Kiślem przed tym jak on zjechał do prawej i zaczął wyprzedzać poboczem to winny jest Tomluc – Kisiel nie musiał się usuwać od krawędzi nawet jak Tomluc był już na jego wysokości (przecież Tomluc był poza torem a jeździ się po torze!!).

Pewnie panowie interpretowali to podczas wyścigu na swoją korzyść i doszło do kontaktu, bo nikt nie chciał odpuścić myśląc że ma racje :( - mieli inną perspektywę. Może jak każdy zobaczy to na spokojnie na filmiku to utwierdzi się w swojej racji lub uświadomi sobie, że jednak popełnił błąd (a to będzie z korzyścią dla wszystkich gdyż pewnie wtedy nie popełni go po raz drugi), – dlatego jak ktoś ma filmik niech zapoda, bo za dużo tego bałaganu ostatnio na torze.

Jak by nie było wyścigu nie wygrywa się na 1 prostej i zakręcie – tam, co najwyżej można go przegrać wiec apeluje o ostrożność.

PS2: Kto ma foto z wynikami niech zapoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od następnego wyścigu będę starał się nagrywać chociaż nie mam wielkich możliwości to zrobię kilka testów w trakcie tygodnia i zobaczę co da się zrobić.

Przykład: Widziałem sytuacje KISLA i Tomluca – Kisiel startuje i zjeżdża do prawej (do krawędzi), Tomluc zaczyna go wyprzedzać a że po prawej nie ma miejsca kontynuuje manewr poboczem.

Winny 1:, Jeżeli Tomluc był już na wysokości Kiśla, a Kisiel zaczął dopiero zjeżdżać na prawo, winny jest Kisiel.

Winny 2: Jeżeli Tomluc był za Kiślem przed tym jak on zjechał do prawej i zaczął wyprzedzać poboczem to winny jest Tomluc – Kisiel nie musiał się usuwać od krawędzi nawet jak Tomluc był już na jego wysokości (przecież Tomluc był poza torem a jeździ się po torze!!).

Racja trzeba zobaczyć to na powtórkach tylko jak wiemy pomiędzy torem a bandą jest jeszcze pas zieleni, także nawet jakbym wyprzedzał po trawie to sam nie wjechałbym w bandę z taką siłą żeby rozwalić sobie bolid. No ale nic liczę, że TycSławek szybko wrzuci filmik bo jestem strasznie tego ciekawy.

Ale ogólnie ten wyścig pod względem czystości był tragiczny. Z tego co mi Mati mówił dostał kilka razy strzała np. od Osy ale chyba nie tylko.

Może zmieńmy Monaco na jakiś inny tor bo tam to nie będzie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz nagrywałem GP i muszę wyciągnąć z tego wnioski, bo za daleko miałem telefon od telewizora i słabo widać, zwłaszcza NICKI zawodników. Filmik nagrałem w rozdzielczości Full HD, więc po 40 minutach telefon się wyłączył, bo chyba zbrakło mu miejsca ( 40 minut zajęło 4 giga ).

Wiem że gdzieś już padło takie pytanie ( nie moge znaleźć ) - jakim programikiem obrabiacie filmiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obrabiam jakim programem od sony'ego na pw wysle nazwe jak wroce na chate

ja ok 1-1,5tyg bede miec ekranik do swojej GoPro to beda piekne filmiki :)

juz wiem przypomnialo mi sie ja korzystam z sony vegas

Edytowane przez kaaroloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmieńmy Monaco na jakiś inny tor bo tam to nie będzie jazdy.

W monaco może byc niezła rozróba przez osoby które są niecierpliwe. Ja w poprzednim sezonie utknąłem za jakims bolidem i musiałem jezdzic pare kółek za nim ,żeby znalezc szanse na bezpieczny manewr wyprzedzania. Ale tu w tej lidze czarno to widze. Ktoś będzie od kogoś szybszy ale nie będzie miał gdzie wyprzedzic to i tak będzie sie wciskał na chama i zepsuje sobie i komus wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wnioskuje o zmianę toru na np Nurburgring. Chociaż to Monaco może być ciekawe ale proponowałbym wyścig treningowy w piątek.

Edytowane przez tomluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monaco może byc niezła rozróba przez osoby które są niecierpliwe. Ja w poprzednim sezonie utknąłem za jakims bolidem i musiałem jezdzic pare kółek za nim ,żeby znalezc szanse na bezpieczny manewr wyprzedzania. Ale tu w tej lidze czarno to widze. Ktoś będzie od kogoś szybszy ale nie będzie miał gdzie wyprzedzic to i tak będzie sie wciskał na chama i zepsuje sobie i komus wyścig.

Po to są kwalifikacje że jeżeli ktoś jest od kogoś szybszy to startuje przed nim i nie musi go wyprzedzać! :P

Było głosowanie przed rozpoczęciem Ligi i wypadło na Monaco - nie widzę więc powodu aby zmieniać tor.

PS: Ja bym się chętnie Singapuru pozbył z kalendarza ale to zapewne też odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to są kwalifikacje że jeżeli ktoś jest od kogoś szybszy to startuje przed nim i nie musi go wyprzedzać! :P

Jest coś takiego jak tempo kwalifikacyjne i tempo wyścigowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trenować i startować z pierwszej linii a powinno byc dobrze, jeżeli oczywiście uda się przejechać czyste kółko kwalifikacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez trzeba zrobic poprawke i miec duzy dystans do tej eliminacji bo jak kazdy bedzie sie spinal to po Monaco nie bedzie z polowy osob ^^ to jest niemal pewne ze bedzie sie dzialy rozne rzeczy

co nieumniejsza ze trzeba byc wyjatkowo czujnym i skoncetrowanym i trzeba wziac pod uwage to.ze na tym torze w zadnym miejscu nie wyprzedzisz oprocz prostej bo jest za wasko i nie ma co sie pchac na pale :) ja nagrywam wiec strzezcie sie ! :D haha

Edytowane przez kaaroloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa dwa razy dostalem strzaly i za to ze ucierppialem gra mi dala dwie kary. Zajebiscie, prawda? Dosc ktos mnie wypchnol stracilem wiele sekund to jeszcze kara.Ziomniak ty naucz sie jezdzic, nie mam sily odechciewa mi sie ligi i wszystkiego, jak mozna zrobic taka gre.

Czego się dokładnie tyczy twoja uwaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzyles we mnie i wypchnoles mnie w piasek, a jak ty tego nie zrobiles to powinienes wiedziec kto to zrobil bo byles zaraz za mna to bylo tuz po starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kto to zrobił, na pewno nie ja. Sam zaliczyłem ładną 360-tke na pierwszej prostej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie sytuację między mną a Kisielem (od 30 s na filmiku BOONKa), co prawda nie widać wszystkiego a jest jakaś podstawa do oceny ??

Z mojej perspektywy wygląda to tak. Zrównuję się z Kisielem, on mnie zaczyna spychać na trawę po chwili na filmie widać, że już jestem przed nim pół bolidu i w momencie jak BOONK zmienia kamerę widać jak Kisiel delikatnie uderza mnie w tylne prawe koło przez co mnie zarzuca i przelatujemy na drugą część toru.

Edytowane przez tomluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za jakość filmiku, ale był to mój debiut reżyserski ( nazwy zawodników są prawie niewidoczne, więc nawet nie wiem kto mi wjechał w tyłek na pierwszym zakręcie, ale chyba Osa ). Następnym razem będzie lepiej. Incydent oceńcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że Tomluc faktycznie zaczął manewr wyprzedzani jeszcze na torze i był już w połowie bolid Kiśla gdy ten odbił nieco w prawo (tutaj niby wydaje się że winny jest Kisiel wypchnięcia Tomluca – ale tak naprawdę bardzo podobna sytuacja była w GP Japonii 2011 – Vettel dokładnie tak samo bronił się przed Buttonem zaraz po starcie i kary nie dostał! (wtedy byłem zdania, że powinien) – obyło się bez wypadku gdyż Button odpuścił i generalnie Tomluc też powinien odpuścić – po wyścigu mógłby się domagać kary dla Kiśla za niebezpieczną jazdę (ale wszyscy pojechali by dalej). Na usprawiedliwienie Kiśla widzę, iż Karolo (P3) zjechał do prawej i nieco zajechał drogę Kiślowi (ten w tym momencie odbija na prawo – i tutaj nie wiem czy unikał Karolo czy bronił się przed Tomlucem (niczym Vettel przed Buttonem). Generalnie najbardziej poszkodowany jest RedBull który został zgarnięty przez Tomluca i Kiśla – miał pecha i nic nie mógł zrobić by tego uniknąć.

Skoro zdania ekspertów i milionów telewidzów w sprawie Vettela i Buttona były podzielone to pewnie i tutaj każdy widzi to inaczej. Jak by nie patrzył sytuacje są bardzo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek to raczej nie ja bo jechalem prawa strona toru i ruszalem z 10 pola i zobacz dopiero kiedy tam przejezdzam obok Ciebie ^^ tak bym byl predzej przed Toba xd a i tak w ogole Klacza masz pretensje do Ziomniaka to chcialbym zaznaczyc ze jakos na przed ostatnim okrazeniu na ostatnim zakrecie tez mnie wepchnales w zwir takze no ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z mojej perspektywy wygląda to tak, że Tomluc faktycznie zaczął manewr wyprzedzani jeszcze na torze i był już w połowie bolid Kiśla gdy ten odbił nieco w prawo (tutaj niby wydaje się że winny jest Kisiel wypchnięcia Tomluca – ale tak naprawdę bardzo podobna sytuacja była w GP Japonii 2011 – Vettel dokładnie tak samo bronił się przed Buttonem zaraz po starcie i kary nie dostał! (wtedy byłem zdania, że powinien) – obyło się bez wypadku gdyż Button odpuścił i generalnie Tomluc też powinien odpuścić – po wyścigu mógłby się domagać kary dla Kiśla za niebezpieczną jazdę (ale wszyscy pojechali by dalej). Na usprawiedliwienie Kiśla widzę, iż Karolo (P3) zjechał do prawej i nieco zajechał drogę Kiślowi (ten w tym momencie odbija na prawo – i tutaj nie wiem czy unikał Karolo czy bronił się przed Tomlucem (niczym Vettel przed Buttonem). Generalnie najbardziej poszkodowany jest RedBull który został zgarnięty przez Tomluca i Kiśla – miał pecha i nic nie mógł zrobić by tego uniknąć.

Tylko zwróć uwagę, że ja już jestem pół bolidu przed Kiślem, a w momencie gdy on zaczyna mnie spychać jestem na równi z nim i jestem tylko pół bolidu poza torem. Hamowanie w takiej sytuacji nie miało sensu bo prawdopodobnie zblokowały by mi się koła, wpadł bym w poślizg i sytuacja nie byłaby do uratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×