Skocz do zawartości
paskodar

PS3 nie wykrywa LCD po przez HDMI !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

NIe wiem dlaczego ale ps3 nie wykrywa mi zadnego urzadzenia przez HDMI.

Po uruchomieniu ps3- 5sekundowym trzymaniem powera ( ustawienia obrazu powinny byc domyslne) pojawia mi sie napis " HDMI device detected"

klikam zeby zmienil na hdmi i.... pojawia mi sie czrny obraz na lcd.Ani monitor ani tv lcd nie dziala.

Zaczelo sie to w momencie gdy mialem podlaczony po przez HDMI monitor i sciagalem patcha do MGO . Kumpel wyciagnal z monitora kabel HDMI ktory laczyl PS3 i podlaczyl kompa. Po 10 minutach podlaczylismy spowrotem ps3 pod monitor i wyskoczyl czarny obraz. Od tego momentu nie wykrywa mi ani TVLCD ani monitora LCD.

WCZESNIEJ BYLO WSZYSTKO DOBRZE, WYKRYWAL I MONITOR I TV...

Prosze podzielcie sie swoja wiedza. Cy wystarczy jakas kombinacja klawiszy ?? restartowalem ustawienia systemu i tez nie pomoglo.

A moze to wyjscie hdmi sie popsulo ?? ale od czegos takiego ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazda hdmi sa bardzo wrazliwe podczas wyciagania kabli, bardzo mozliwe ze ukruszyla sie jedna ze sciezek, sprobuj innego kabla HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nistety probowalem przez dwa kable i mimo to nic nie pomoglo. najlepsze jest to ze PS3 wygrywa urządzenia ale nie chce sie z nim polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to monitor/TV wykrywa ze cos do nich podlaczasz? skad wiesz ze to konsola wykrywa jak nic nie widac na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze to monitor/TV wykrywa ze cos do nich podlaczasz? skad wiesz ze to konsola wykrywa jak nic nie widac na ekranie?

Mam podlączony i tv CRT i tv lcd w jednym czasie. Na CRT wykrywa mi ze jest urzadzenie hdmi dostepne i w momencie gdzy przelaczam na LCD( daje switch - yes) to jest czarny obraz na obydwoch ekranach.+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podlączony i tv CRT i tv lcd w jednym czasie. Na CRT wykrywa mi ze jest urzadzenie hdmi dostepne i w momencie gdzy przelaczam na LCD( daje switch - yes) to jest czarny obraz na obydwoch ekranach.+

Moze podlaczajac HDMI do laptopa, uszkodziliscie wejscie HDMI w PS3.

Sprawdz jak konsola zachowuje sie na innym TV LCD.

Moze tryb wywietlania jest ustawiony na wyzsza rozdzielczosc niz

obsluguje twoj TV.Twoj TV jest HDReady czy FullHD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Moze tryb wywietlania jest ustawiony na wyzsza rozdzielczosc niz

obsluguje twoj TV.Twoj TV jest HDReady czy FullHD ?

Po zresetowaniu ustawień (2 piski) konsola ustawia sie na HDMI ale w trybie 576p

więc to czy ma full hd czy nie, nie ma żadnego znaczenia.

Dopiero później jest ekran konfiguracyjny i tam się wybiera (zatwierdza) rozdzielczości.

Sprobuj odłączyć wszystko oprócz kabelka hdmi, włączyć konsole dłużej trzymając power

i zobacz czy tak to zadziała. Powinieneś dostać ten ekran że "hdmi device detected"

i .... może zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem restartować ustawienia na fabryczne, robiłem format systemu, próbowałem na 2 różnych monitorach, jednym TV LCD ( wcześniej wszystko działało) i nic nie pomaga. Dodam, że jeszcze na tych samych monitorach podlączałem kumpla ps3 i wszystko działało jak należy.

Jutro zaworze ją do serwisu bo już nie mogę wytrzymać.....Dam znać co i jak ....

Sprobuj odłączyć wszystko oprócz kabelka hdmi, włączyć konsole dłużej trzymając power

i zobacz czy tak to zadziała. Powinieneś dostać ten ekran że "hdmi device detected"

i .... może zadziała.

Wyskakuje mi HDMI DEVICE DETECTED ale na TV CRT - czyli wykrywa urządzenie ale nie można przełączyć

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem restartować ustawienia na fabryczne, robiłem format systemu, próbowałem na 2 różnych monitorach, jednym TV LCD ( wcześniej wszystko działało) i nic nie pomaga. Dodam, że jeszcze na tych samych monitorach podlączałem kumpla ps3 i wszystko działało jak należy.

Jutro zaworze ją do serwisu bo już nie mogę wytrzymać.....Dam znać co i jak ....

Wyskakuje mi HDMI DEVICE DETECTED ale na TV CRT - czyli wykrywa urządzenie ale nie można przełączyć

Pozdr

ten napis powinien wyskoczyć na lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten napis powinien wyskoczyć na lcd

Wiem Wiem, niestety nie wyskakuje na lcd

Ps3 oddana do serwisu we Wrocławiu na "jednosci narodowej" ( mediamarkt powiedzial ze długo bym czekał gdybym im zostawił console)

Czas oczekiwania - 2 tygodnie

Kolejka ? - 2 kolesi z ps3 w tym samym czasie + jedna z PSP ;p

Pozdrawiam

No i odebrałem konsolkę z serwisu.... DALI MI NOWĄ !

Widocznie gniazdo HDMI było nie do naprawienia. Miła obsługa w tym serwisie naszczescie u mnie sie odbyło bez żadnych rozwalen konsoli ;p

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×