Skocz do zawartości
keloj

Grafika w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś dziwnego dzieje się z moim PS3. Ok, od początku. Ps3 kupiłem w lipcu 2009 roku. Wersja FAT 80GB. Konsolę podłączam kablem HDMI do telewizora Sharp Aquos 46' FULL HD 60hz. Problem jest następujący:

Jakiś czas temu ściągnąłem z PSN trailery GTA IV, Avatar: The Game i Heavy Raina. W niektórych momentach podczas oglądania tych filmów, widać zacięcia. Porównuję to do grania na PC w grę do której mamy za mało RAMu. Tak jakby obraz był pokazywany klatkami. Kurcze no, mam nadzieję ze zrozumiecie o jakie zacinanie mi chodzi :pardon: . Co ciekawe, podczas grania w demo Heavy Raina, nie ma żadnych zacięć. Ale np God of War Collection chodzi normalnie.

Taki brak płynności występuje też w Skate. 2. Tylko w niektórych miejscach widać tą normalną płynność bez zacięć.

Wygląda to tak, jakby gry zacinały się tylko wtedy, gdy na ekranie jest jasno i dużo kolorów :(

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony co do tego skate, ale te trailery na prawdę nie dają mi spokoju.

Gdybym miał kamerę albo coś czym mógłbym nagrać te zacięcia, zrobiłbym to.

Grzebałem już we wszystkich ustawieniach i trybach telewizora jak i ps3, przywracałem fabryczne ustawienia i nic.

Czy może być to wina kabla HDMI lub tego, że telewizor ma 60hz a nie 100/200?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo miejsca na dysku?Mi(slim 120gb) zostało kiedyś ok 11 gb miejsca i klatkowałały mi się filmy a gry nie.Potem zrobiłem trochę miejsca do 23 gb i mi już płynnie wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Jimi a może coś z kablem HDMI?Spróbuj na inny kablu,może to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciecia sa w tych samych momentach filmow? Niektore trailery sa zrobione na "odwal sie" i skacza niemilosiernie. Nie wiem jaki jest sens wydawanai trailera ktory pokazuje kaszaniasta grafike i na dodatek z frameratem 10fps (byl taki jeden, juz nie pamietam tytulu), ale trailery czesto skacza. Moze szukasz dziury w calym?

Z kablem HDMI? Szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojawiają się w tych samych miejscach. Może to ze mną jest coś nie tak :pardon: ?

Nie wiem. Kupię pełną wersję GTA IV i zobaczę czy podczas grania też się tnie. Może tak sie dzieje tylko z trailerami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że to tylko trailery,są tak jak to Qgar napisał zrobione na odwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojawiają się w tych samych miejscach. Może to ze mną jest coś nie tak :pardon: ?

Nie wiem. Kupię pełną wersję GTA IV i zobaczę czy podczas grania też się tnie. Może tak sie dzieje tylko z trailerami :)

Mam to samo co ty jak kupisz gta to zobaczycz co to znaczo prawdziwe przycinki ;/

A co do dema Heavy Rain zobacz w tym 3 epizodzie jak chodzisz po miejscu zbrodni jak ruszasz kamero na boki mi w tym miejscu przycina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj może spróbować ustawić na inną rozdzielczość nie napisałeś w jakiej rozdzielczości to występuje (720p, 1080p)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zobaczyc, jak zrobic gre ze slaba grafika i plynnoscia to kup GTA4. To jeden ze sztandarowych przykladow jak mozna zepsuc optymalizacje grafiki. Na wstepie od siebie uprzedze ze bedziesz niemilo zaskoczony pikseloza (aliasing bije w oczka) jak i bardzo czestymi i zauwazalnymi spadkami fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryszak, jutro po szkole zobacze.

W sumie to z gta iv to bylo tak wstepnie, po prostu ten trailer chyba najbardziej mi scina, chyba rozsadniej bedzie to pozyczyc od jakiegos kumpla i sprawdzic :)

Próbowałem z różnymi rozdzielczościami. Ale przekonuję się do tego, że to wina gier i źle zrobione trailery. Bo podobno Uncharted 2 to jedna z najładniejszych gier na ps3 a ona w ogóle mi nie ścina :sweat:

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sie czego szukac na ekranie to i w unchartedzie znajdzie niedorobki. Czesto tam widac tzw screen tearing, czyli efekt braku synchronizacji pionowej obrazu (v-sync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W u2 tez przycina w niektórych momentach jak poruszasz kamero na boki np dżungla bodajże 3 misja w multi tez tnie na kilku mapach w określonych miejscach zauważyłem ze gry najbardziej mi przycinają gdy przesuwa się cały ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne i nic z tym nie zrobisz wszystko zależy od twórców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś dziwnego dzieje się z moim PS3. Ok, od początku. Ps3 kupiłem w lipcu 2009 roku. Wersja FAT 80GB. Konsolę podłączam kablem HDMI do telewizora Sharp Aquos 46' FULL HD 60hz. Problem jest następujący:

Jakiś czas temu ściągnąłem z PSN trailery GTA IV, Avatar: The Game i Heavy Raina. W niektórych momentach podczas oglądania tych filmów, widać zacięcia. Porównuję to do grania na PC w grę do której mamy za mało RAMu. Tak jakby obraz był pokazywany klatkami. Kurcze no, mam nadzieję ze zrozumiecie o jakie zacinanie mi chodzi :pardon: . Co ciekawe, podczas grania w demo Heavy Raina, nie ma żadnych zacięć. Ale np God of War Collection chodzi normalnie.

Taki brak płynności występuje też w Skate. 2. Tylko w niektórych miejscach widać tą normalną płynność bez zacięć.

Wygląda to tak, jakby gry zacinały się tylko wtedy, gdy na ekranie jest jasno i dużo kolorów :(

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony co do tego skate, ale te trailery na prawdę nie dają mi spokoju.

Gdybym miał kamerę albo coś czym mógłbym nagrać te zacięcia, zrobiłbym to.

Grzebałem już we wszystkich ustawieniach i trybach telewizora jak i ps3, przywracałem fabryczne ustawienia i nic.

Czy może być to wina kabla HDMI lub tego, że telewizor ma 60hz a nie 100/200?

Pozdrawiam

Witam

Tak się składa, że mam tv Aquos 46' :biggrin: . Z tego co piszesz podobne "objawy" można uzyskać włączając opcję "Tryb filmu" oraz "DNR" w ustawieniach zaawansowanych. Przełącz się w tv przyciskiem AV mode na ustawienia "GRA" lub wyłącz wspomniane wspomagacze obrazu czyli "Tryb filmu" oraz "DNR". Jeżeli masz to już wyłączone to tak niestety ten trailer wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Otóż od jakiegoś czasu mam PS3 (jedna z tych pierwszych wersji) i mam problem, że grafika jest bardzo brzydka.

Konsola jest podłączona do monitora (LG FLATRON M2280DF) za pomocą kabla HDMI

W ustawieniach ps3 mam ustawioną 1080p

Posiadam gry

Battlefield Bad Company 2

Call of Duty 3

Fifa 09,10

Czy może jest to wina gier, bo na przykład w COD3 widać strasznie piksele

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie w konsoli zeby sama rozdzialke wybierala. Czesto sztucznie wybrana rozdzialka 1080p wyglada slabiej od naturalnej dla gry 720p. Pozatym twoje gry nie pokazuja mocy drzemiacej w ps3. Chcesz ladnej grafiki to kup uncharted 3, killzone 3, gow 3...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do was 3 pytania odnośnie działania gier na PS3. Chciałbym się upewnić czy wypisane problemy występują tylko u mnie czy to poprostu wady spowodowane starzeniem się konsoli i nie mam żadnego wpływu na to :D

 

1. Czy u was także praktycznie w każdej grze występują poszarpane krawędzie objektów ? Naprawde jest to irytujące w niektórcyh przypadkach. Narazie jedyne gry które nie miały tego problemu u mnie to Uncharted 2, God of War 3 a także produkcje klasyczne. Naprawde przymykałem na to ok ale to co widze np w Infamous 2 czy też w najnowszym Hitmanie nie pozwoliło mi siedzieć cicho i musze spytać czy ten problem czasem nie leży po stornie akurat mojej konsoli czy tez TV ?

 

2. Drugie pytanie dotyczy doczytywania sie tekstur. O ile pierwszy problem z krawędziami da się znieść o tyle strasznie wkur*** mnie to że gdy gram w takie Saint's Row: The Third  i jade samochodem to tekstury pojawiają się dopiero gdy bede koło nich strasznie blisko. Problem ten także wystepuje w ogrywanym przez ze mnie w tej chwili tytule Kingdoms of Amalur: Reconing.

 

3.Ostatnie moje narzekania kieruje w strone płynności niektórych tytułów. Mowa tu o grach multiplatformowych (oczywiście nie wszystkich) Oglądając gameplaye na yt wielokrotnie stwierdziłem że gry przedstawiane tam przez youtuberów chodza i wyglądają lepiej niz u mnie co jest dziwne :/ W niektóre gry pokroju Mass Effect 3 prawie w ogóle nie da się grać.

 

 

No i to chyba tyle. Wiem że narzekam i powinienem sie cieszyc ty że w ogóle mam w co grac i posiadam PS3 no ale bardzo nurtuje mnie pytanie czy te problemy występują tylko u mnie ? 

 

Prosze o jakąś sensowną odpowiedź :)

 

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam sie do pytan powyżej. Kupilem nie dawno konsole ps3 60gb. Co sie okazalo po wlaczeniu cod black ops II grafika okazala sie koszmarna. Sprawdzilem dwa kable hdmi na dwoch roznych tv bez zadnych rezultatow. Poszperalem w necie i znalazlem jakies artykuły o zmianianiu rozdzielczosci itd. Wszystko pozmieniałem według instrukcji ale grafika polepszyła sie tylko odrobinę. Czy jest to wada konsoli czy w jakis sposób da rade to ustwic a ja poprostu jestem glupi i ślepy? Prosze o szybko odpowiedz bo mam możliwość zwrotu konsoli tylko dzisiaj do godz 20. Pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego drogie dzieci wychodzi następna generacja ...

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki o mitycznej mocy cella pokutują do dzisiaj. Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×