Skocz do zawartości
Patricko

Ridge Racer: Unbounded

Rekomendowane odpowiedzi

RIDGE RACER: UNBOUNDED

logo.jpg

UWAGA! Oglądajcie poradnik na ciemnym stylu forum, z racji, że pucharki są białe i na jasnym będą po prostu niewidoczne.

:trofea: Informacje ogólne: :trofea:

Stopień trudności platyny: 8 / 10

Ilość trofeów: :platyna: x1 / :zloto: x2 / :srebro: x8 / :braz: x40

Ilość trofeów offline: 40

Ilość trofeów online: 11

Najtrudniejsze trofea: :zloto: Best In The World / :braz: Ultimate Dominator / :braz: World Domination / :braz: Winning! / + wszystkie trofea online

Trofea możliwe do pominięcia: Brak

Online Pass: NIE

Ilość podejść: 1 podejście (jeśli tylko robicie w każdym evencie od razu 3 gwiazdki)

Czas do zdobycia platyny: 40 - 100 godzin (wszystko zależy od tego, czy macie ekipę 8 osób do online)

Wstęp:

Ridge Racer Unbounded to pierwsza część z serii RR, która odchodzi od jakże już oklepanego schematu. Tutaj otrzymujemy zupełnie inną grę, ale z kilkoma elementami zachowanymi od poprzedników. W grze poza normalnym ściganiem się, mamy też możliwość robienia totalnej demolki w trybie Domination. Oczywiście tylko w wyznaczonych punktach, ale i tak się to nie nudzi, nawet za 100 razem. Do tego dochodzą tryby takie jak driftowanie za punkty, zniszczenie określonej liczby samochodów czy też wszystkim znany time trial.

Gra nie jest prosta, wręcz przeciwnie. Na początku jest bardzo trudna do opanowania. Drift w tej grze to podstawa, a jego opanowanie do perfekcji zająć Wam może nawet do kilku godzin. Wszystko też zależy od samochodu, niektórymi drift wychodzi w miarę przyzwoicie, a w niektórych masakracznie.

Cały tryb single player można ukończyć nawet w 2/3 dni. Mi to zajęło 3 dni, ale naprawdę robiłem długie przerwy od grania.

Do tego jest też dołączony edytor tworzenia własnych tras oraz możliwość grania na trasach robionych przez innych.

Niektóre są naprawdę odjechane i granie na nich to masa frajdy. Zupełna odmiana po trybie single player.

Schody zaczynają się przy pucharkach online. Ze względu na to, że mało kto gra w tą grę, znalezienie pełnego pokoju z 8 osobami + wykonanie określonych zadań sprawia, że na obecną chwilę, raptem 1% graczy ma platynę (również i ja, że się pochwalę).

Ważne wskazówki:

  • Na wstępie nie tyle wskazówka, co przestroga!
    Jeśli nie macie ustawionej ekipy do zrobienia pucharków z trybu online, a zależy Wam na platynie w tej grze, to naprawdę radzę odpuścić!
    Znalezienie ekipy wśród rodaków jest prawie, że niemożliwe. Ja osobiście korzystałem z pomocy zagranicznych kolegów, gdzie umawialiśmy się na forum ps3trophies.org. Jeśli ktoś nie ma problemów z angielskim, może śmiało zorganizować ustawkę. Ludzie cały czas szukają kompanów do zrobienia trybu online, także w końcu uzbieracie te 8 osób, ale też trochę to potrwa.
    Jeśli jesteście zawzięci tak jak ja i nie odpuszczacie, to czytajcie dalej. Jeśli nie macie czasu na to, odpuście sobie platynę w tej grze.
  • Przechodząc do gry, przede wszystkim opanujcie sobie na początku po jednym samochodzie z każdej klasy. Mówiąc szczerze to i tak maksymalnie 2 samochody z każdej klasy są do grania. Reszta jest chyba tylko jako zapchaj dziury, bo osobiście jeździło mi się nimi tragicznie.
    W grze są 3 klasy samochodów: Street, Race oraz Super. Moje osobiste wybory najlepszego samochodu z każdej klasy to:
    Street:
    - Motega
    - Gremlin
    Race:
    - Doran Le
    - Wraith
    Super:
    - Hurricane
    - Crinale (odblokowany dopiero po ukończeniu gry)
    Oczywiście samochody odkrywamy wraz z kolejnymi poziomami, ale te w/w odkrywane są stosunkowo szybko.
    Wg mnie są to najlepsze samochody w całej grze i grałem tylko nimi.
    Jak próbowałem innymi, to po kilku porażkach odpuszczałem i wracałem do sprawdzonych wozów.
  • Kluczem jest perfekcyjne opanowanie driftu. Na początku będziecie mieć z tym mase problemów. Sam klnąłem jak szewc na niego, bo zajęło mi trochę czasu do przyzwyczajenia się do modelu jazdy oraz samego driftu.
    Drift wykonujemy przyciskiem :cicle:. Najważniejsze to odpowiednia długość przytrzymania przycisku po rozpoczęciu driftu.
    Im większa prędkość samochodu, tym lepiej dłużej go przytrzymać. Mówimy to tutaj o maksymalnie 2/3 sekundach.
    Guzikiem tylko rozpoczynamy drift, potem już operujemy tylko gałką (w większości przypadków gaz do dechy trzymamy).
    Jeśli zakręt jest długi i czujecie, że auto łapie przyczepność (czyli się prostuje), to co jakiś czas możecie poprawić znowu przyciskiem :cicle:, aby dalej driftować, przeważnie wystarczy krótkie wciśnięcie.
    Drift w tej grze na początku wydaje się masakrycznie trudny. Ale jak go już opanujecie to daje sporo frajdy.
    Szczególnie w trybach typowo driftowych. Zabawy jest co nie miara. Jak się już sam nauczyłem, to uwielbiam latać bokami w tej grze.
    Jest to wg mnie świetnie zrobione, ale wymaga trochę czasu i cierpliwości.
  • Drugą najważniejszą rzeczą jest ładowanie "boosta" (czyli przyśpieszenia). W przeciwieństwie do poprzednich RR'ów, tutaj nie trzeba tylko i wyłącznie driftować, żeby go naładować. Boost otrzymujemy za najróżniejsze akcje, np. długi drift, skok, prędkość, rozwalenie kogoś, itd.
    Możliwości jest cała masa, także drift to nie wszystko. Starajcie się poznać miejsca, które pomogą Wam w tym.
    Boost oczywiście poza standardowym przyśpieszeniem, pozwala rozwalać innych przeciwników oraz odkrywać skróty poprzez rozwalanie miasta.
    Punkty, które można rozwalić pokazuję się tylko i wyłącznie jak mamy naładowany boost na maksa. Przejechać przez te punkty możemy tylko wtedy, gdy mamy go odpalony. Bez niego najzwyczajniej w świecie rozwalicie się o ścianę.
  • Po jakimś czasie grania, zobaczycie, że trasy są zbudowane z tzw. segmentów. Dlatego np. salon samochodowy, który rozwalamy, może pojawić się na kilku torach w różnych miejscach. To samo tyczy się całej reszty. Nie uczcie się tras na pamięć, a właśnie jak są zbudowane.
    Niektóre sekwencje mają zawsze takie same zakręty, dlatego podczas jazdy na innej trasie zaczniecie dostrzegać podobieństwa i będziecie mogli przewidzieć, jakie zakręty czy konstrukcje do zniszczenia Was czekają.
    O ile w singlu aż tak bardzo tego nie widać, to w online i na trasach tworzonych przez ludzi, można to już dostrzec bardzo łatwo.
    Edytor, który pozwala nam budować własne trasy, opiera się wykorzystywaniu gotowych sekcji i układaniu z nich całego okrążenia.
    Pograjcie trochę w trybie online, a szczególnie na trasach zrobionych pod trofea i zobaczycie od razu o co mi chodzi.
  • W trybie kariery róbcie na każdym evencie od razu 3 gwiazdki. Jeśli zrobiliście 2 czy mniej, to powtarzajcie aż do skutku.
    Nie grajcie dalej, z myślą, że wrócicie sobie, bo jest to bez sensu. Najlepiej zrobić wszystko od razu, aby mieć to po prostu z głowy.
    Dzięki temu oszczędzacie czas i nerwy.
    Podczas robienia eventów, jak wiecie że nie zrobicie 3 gwiazdek, to i tak jedźcie do mety!
    Chodzi rzecz jasna o punkty doświadczenia. Do zdobycia 30 levelu potrzeba ich naprawdę sporo i każdy punkt się liczy.
    Rzecz jasna im dalej, tym większą ilość trzeba do zdobycia kolejnego levelu. Od około 22 levelu zaczynają się już spore schody.
    Trasy nie są długie i szybko to idzie. Dlatego nie róbcie restartu, tylko dojeżdżajcie zawsze do mety i dopiero po podliczeniu punktów róbcie restart.
    Ja skończyłem tryb single z levelem 26 i powtarzałem naprawdę sporo razy niektóre eventy.
    Gdybym tego nie robił, pewnie miałbym spokojnie kilka leveli mniej, dlatego zawsze dojeżdżajcie nawet te przegrane wyścigi.
  • W trybie online, poza możliwością ścigania się z innymi, mamy możliwość przeglądania miast oraz eventów robionych przez innych.
    W takich eventach możemy grać sami z botami. Także wystarczy pobrać dany event z miasta i można się nim bawić do upadłego.
    Chodzi mi też o to, że są specjalnie zrobione miasta, typowo pod robienie większości pucharków z singla (oczywiście poza tymi związanymi z kampanią). Wystarczy wejść w "Top Cities", albo w wyszukiwarce wpisać "Trophy" i od razu znajdzie nam miasta z eventami typowo pod pucharki.
    Dzięki takim specjalnie zrobionym eventom, zrobienie tych pucharów to tylko kwestia czasu.
  • Jeśli chodzi o pucharki online związane z 8 osobami, to tylko i wyłącznie ustawka.
    W normalnej grze prawie jest nierealne uzbieranie takiej liczby, a nawet jeśli, to potem zrobienie jakiegoś pucharku graniczy z cudem, bo przecież inni nie będą Wam tego ułatwiać. Jak jest 8 osób, to od razu każdy próbuje coś zrobić.
    Dlatego tylko i wyłącznie ustawka.
    Pucharki online nie wymagają dużo czasu, także zrobienie wszystkich pucharków online w 8 osobowej ustawce, powinno zająć raptem kilka godzin.

Poradnik:

plat.png Platinum Trophy :platyna:

Zdobądź wszystkie pozostałe trofea.

Jak już pisałem wyżej, platyna tylko dla tych najbardziej wytrwałych i potrafiących ogarnąć się w ustawce.

Na obecną chwilę, jest to chyba najrzadziej osiągana platyna, opisywana w moich poradnikach (bodajże nawet całej reszty poradników na forum).

W tej chwili, platynę posiada 1.12% wszystkich graczy.

1.png Learning The Ropes :braz:

Ukończ tutorial w trybie Domination.

Pucharek wpada sam. Wystarczy ukończyć pierwszy wyścig w trybie Domination, w którym wyjaśniane są podstawowe zasady, itd.

Dojedźcie do mety i pucharek wpadnie. Nie trzeba chyba nawet na 1 miejscu dojechać.

2.png Champion :braz:

Ukończ na 1 miejscu w 20 wyścigach w trybie Domination.

Czytaj opis pucharku :braz: Winning!

3.png Race Dominator :braz:

Ukończ na 1 miejscu w 50 wyścigach w trybie Domination.

Czytaj opis pucharku :braz: Winning!

4.png Winning! :braz:

Ukończ na 1 miejscu w 150 wyścigach w trybie Domination.

Ukończenie 150 wyścigów w trybie Dominate zajmie Wam trochę czasu.

Za 50 dostajemy dopiero pod sam koniec kampanii w singlu, ale to też jak się od czasu do czasu zagrało w online.

Bez wykorzystania trybu online się tutaj nie obejdzie (tzn. możecie non-stop powtarzać wyścigi z singla, tylko po co?).

Najlepiej jest znaleźć poprzez wyszukiwarkę, krótkiej trasy z 1 okrążeniem, potem dodać do ulubionych i po prostu regularnie wygrywać.

Do robienia tego pucharku polecam moje miasto "The Fast One" bądź inne bardzo podobne "Crinale".

Są to miasta z krótkimi trasami i 1 okrążeniem. W przeciągu 1 minuty jesteście w stanie wygrać 2 wyścigi.

Oczywiście możecie również sami zrobić sobie taki event. Zwycięstwa również będą Wam tam liczone do pucharku.

Najlepsze są trasy w kształcie małego okręgu z 1 okrążeniem. Można zrobić jakieś przeszkody, które zatrzymają AI.

Ukończenie takiego wyścigu to raptem kilkanaście sekund.

5.png High Flyer :braz:

Zdobądź w sumie 10,000 m/yd w powietrzu.

Jak sama nazwa mówi, musimy zdobyć 10,000 m/yd w powietrzu.

Pucharek wpadnie sam i to bardzo szybko. Najwięcej skoków jest w trybie Time Trial, w singlu.

Możecie również poszukać sobie czegoś w trybie online, jeśli chcecie uporać się z tym pucharkiem jak najszybciej.

W każdym razie nie warto sobie nim głowy zawracać. To jeden z tych, które same wpadają bardzo szybko.

6.png Super Drifter :braz:

Zdobądź w sumie 50,000 m/yd w drifcie.

Wszystko to samo jak w pucharku wyżej, z tym że tutaj trochę większy dystans i rzecz jasna chodzi o drift.

Drift tutaj jest nieodłączną cechą każdego wyścigu, dlatego pucharek również wpadnie sam i to dość szybko.

Wystarczy gracz normalnie kampanię i pucharek wpadnie już bodajże w drugiej dzielnicy.

W singlu jest sporo eventów driftowych, także nabijecie tam ten dystans w mgnieniu oka.

Oczywiście możecie również poszukać sobie czegoś w online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "drift" i na pewno znajdzie Wam masę ciekawych tras typowo pod drift.

Możecie również zrobić sobie coś sami, żaden problem. Wybór pozostawiam Wam.

7.png Tail Chaser :braz:

Zdobądź w sumie 35,000 m/yd w tunelu areodynamicznym innego samochodu.

W grze jazda w tunelu aerodynamicznym nazywa się po prostu pognią (chasing) i nie przynosi żadnych korzyści w postaci szybkości, itd.

Tak samo jak pucharki powyżej, ten również wpada sam. Wystarczy grać i trzymać się w miarę możliwość za jakimś samochodem.

Jeśli w prawym dolnym rogu, jest napis "Chasing", a obok niego metry, tzn. że jedziemy prawidłowo i nabija jak należy.

Najlepiej robić to zawsze na starcie wyścigu, bo wtedy wszyscy jadą w miarę równo obok siebie i łatwo się to wtedy nabija.

Warto dodać, że po 500m otrzymujemy 1 rangę nagrody za pogoń za kimś + naładowanie całego boosta.

No i tak jak wyżej, można to również zrobić w online. Wystarczy wpisać "Chasing" i na pewno coś znajdzie.

Ewentualnie poszukać w miastach typu "Trophy City", itd. Jest ich kilkanaście i sam tam robiłem kilka pucharków.

8.png Drift Master :braz:

Zdobądź 3 gwiazdki w każdym evencie typu "Drift Attack".

Jeśli chodzi o porady nt. driftu to czytajnie wskazówki na samej górze poradnika.

Dodam tyle, że w trybach typowo driftowych jeździmy innymi wersjami samochodów.

Mają one nieco inne statystyki niż zwykłe samochody z trybu Domination.

Dla mnie osobiście, każdym autem dobrze się driftowało, ale chyba Gremlin jest najlepszy dla mnie.

W każdym razie jak się już opanuje drift to potem nie sprawia on problemów w żadnym samochodzie.

Różnią się jedynie tym, że jeden samochód łatwiej wprowadzić, ale trudniej za to wyciągnąć go z driftu i odwrotnie.

Warto również wspomnieć o zasadach jakimi rządzi się tryb Drift Attack.

Starajcie się zrobić jak najwięcej punktów w pierwszym okrążeniu, ponieważ w tym trybie za długość driftu otrzymujemy premię czasowe.

Im dłuższy drift tym więcej czasu otrzymujemy. Z każdym kolejnym okrążeniem premie te maleją, aż w końcu nie będziecie otrzymywać żadnych.

Mimo wszystko eventów z samym driftem nie jest dużo i nie są one jakoś specjalnie trudne.

Powinniście się bez problemu z nimi uporać.

9.png Frag Master :braz:

Zdobądź 3 gwiazdki w każdym evencie typu "Frag Attack".

Frag Attack to po prostu rozwalanie jak największej ilości samochodów przeciwnika czy samochodów policyjnych (w zależności od eventu).

Boost tutaj odnawia się automatycznie i dość szybko, tak samo jak samochody, które mamy rozwalać.

Zawsze jeżdżą w sporej grupie i nigdy ich nie brakuje.

Jedynie trzeba uważać, żeby nie przesadzić ze spamowanie boosta, warto odczekać na odpowiedni moment, tak żeby trafić jak największą ilość samochodów przy jednym booście.

Pamiętacie również, że za rozwalanie przeszkód na drodze dostajemy dodatkowe 5 sekund, a za każdy rozwalony samochód, czas jest zatrzymywany na bodajże sekundę.

10.png Can’t Touch This :braz:

Ukończ na 1 miejscu 10 wyścigów Domination bez rozwalania się oraz bez fragowania przeciwników.

Jak sam opis mówi. Musicie ukończyć 10 wyścigów typu Domination bez rozwalania się oraz bez fragowania przeciwników.

Tak samo nie możecie również sami zostać zniszczeni przez przeciwnika.

Jeśli jakimś cudem nie dostaliście tego pucharku, to polecam jeździć po prostych i szybkich trasach z trybu online.

Najlepiej sprawdzą się tutaj miasta takie jak "The Fast One" albo "Crinale".

Są szybkie i bardzo proste, także 10 wyścigów zrobicie w przeciągu 5 minut.

11.png I Just Want to Sing! :braz:

Ukończ na 1 miejscu 20 wyścigów Domination, a przy tym nikogo nie fragując.

Z tym pucharkiem możecie mieć o dziwo małe problemy. Tzn. nie tyle problemy, co raczej nie wpadnie Wam on podczas przechodzenia kampanii.

Dlatego warto go sobie zostawić na później i zrobić go na prostych i szybkich trasach, bo im trasa dłuższa tym większe prawdopodobieństwo, że kogoś rozwalicie.

Tak samo jak w przypadku kilku powyższych pucharków, polecam miasta z online takie jak "The Fast One" czy "Crinale".

W przeciągu 10 minut zrobicie tam ten pucharek.

12.png Drift to Win :braz:

Ukończ na 1 miejscu wykonując drift o całkowitej długości 2,000 m/yd w 8 osobowym wyścigu Domination.

Pucharek jest bardzo prosty i wpadnie Wam sam już w jednym z pierwszych wyścigów.

Oczywiście musicie zrobić w sumie ponad 2000m/yd długości driftu w jednym wyścigu, a nie za jednym razem.

Kwestią jest tylko i wyłącznie nauczenie się driftować. Polecam poczytać wskazówki na samej górze poradnika.

Długość driftu pojawia się z prawym dolnym rogu obok paska z boostem.

Najdłuższe drifty będziecie robić samochodami, które mają najwięcej w statach od driftu, ale warto też patrzeć na wskaźnik Handling.

Najlepiej wybierać samochody z wypośrodkowanymi statami, ponieważ duży wskaźnik driftu, a mały handling będzie powodował, że auto będzie leciało Wam bokiem w nieskończoność i będziecie kończyć na ścianie, a nie o to chodzi.

13.png Fanboy's Revenge :braz: :psn:

Wygraj 8 osobowy wyścig w trybie online przy użyciu samochodu Crinale.

Crinale - jest to samochód, który znajduje się w klasie Super i odkrywamy go dopiero po ukończeniu kampanii z singla.

Wygląda on jak typowy samochód z serii LeMans. Nie chcę Wam tutaj dawać zdjęcia, żeby nie zepsuć zabawy z odkrycia go.

Bo może ktoś lubi niespodzianki, tak jak ja :)

W każdym razie, przy jego użyciu, musicie w trybie online wygrać w wyścigu, w którym jedzie 8 osób.

Niestety na obecną chwilę w trybie online znalezienie jednej osoby graniczy może nie z cudem, ale ze sporym szczęściem.

Także w opcje wchodzi tylko i wyłącznie ustawka na jakiejś szybkiej trasie, aby się z tym uwinąć w miarę sprawnie.

PODOBNO, można dorwać Crinale w trybie online bez ukończenia kampanii z singla.

Musicie poszukać tylko odpowiedniego wyścigu w klasie Super i sprawdzić czy macie go do wyboru.

Sprawdźcie to najlepiej w miastach takich jak "The Fast One" czy "Crinale".

14.png Frag Capacitor :braz:

Zniszcz 10 przeciwników podczas jednego wyścigu.

Musicie po prostu zniszczyć 10 przeciwników podczas jednego wyścigu w dowolny sposób.

Czy to fragując, przejeżdżając przez cysternę, spychając, itd. nie ma to znaczenia.

Trzeba po prostu zniszczyć 10 wozów w jednym wyścigu.

W razie gdybyście mieli problemy z tym, to poszukajcie sobie jakiś długich tras w trybie online z wolną klasą.

Wtedy powinniście zrobić to bez problemu.

Trzeba to zrobić w trybie Domination. We Frag Attack nie zaliczy pucharku.

15.png City Demolisher :braz:

Zniszcz 10 elementów miasta podczas jednego wyścigu.

Elementy miasta możemy niszczyć tylko i wyłącznie, gdy mamy do dyspozycji boost.

Również elementy, które można zniszczyć pokazują się jak owy pasek jest pełen.

Zrobienie tego w kampanii może być trudne, szczególnie na początku, gdzie jest mało elementów do niszczenia.

Jednak pod koniec kampanii trasy są już dużo dłuższe i jest sporo elementów.

Mimo wszystko najlepiej jest poszukać po prostu w trybie online miasta, w którym bez problemu to zrobimy.

Warto szukać miast, które mają w nazwie "Trophy". W takich miastach możecie znaleźć eventy, dzięki którym zrobienie tego i nie tylko pucharku jest bardzo proste, ponieważ trasy są przystosowane typowo pod dany pucharek.

16.png Litterbug :braz: :psn:

Dokonaj zniszczeń na kwotę 10.000$ podczas jednego wyścigu.

UWAGA: Chodzi tutaj o zniszczenia typu "collateral", czyli wszystkie elementy typu murki, drzewa, beczki, skrzynki. itd.

Mówiąc krótko, wszystko co można zniszczyć bez używania boosta.

Co prawda nie jest to pucharek online, ale zaznaczyłem go jako online, ponieważ w singlu go nie zrobicie na żadnej trasie.

Jest to niewykonalne, ponieważ żadna trasa nie posiada takiej liczby elementów do zniszczenia.

Najlepiej jest poszukać miasto o nazwie "Litterbugy" bądź "Trophy City" od shirako3zx.

Jest tam jeden event o nazwie Litterbug (w obu miastach), a w nim masa przedmiotów do zniszczenia.

Pamiętajcie tylko, że musicie zniszczyć prawie, że wszystko co się tam znajduje, aby wpadł Wam pucharek.

Czyli trzeba się zatrzymywać, wracać i specjalnie rozwalać, a nie jechać tylko przed siebie i zahaczać o to co się da.

Musicie zniszczyć dosłownie każdy przedmiot, który macie na trasie.

Nie musicie wygrywać wyścigu, ani w ogóle go kończyć by zdobyć ten pucharek. Jak rozwalicie odpowiednią ilość to wpadnie on natychmiastowo.

Pucharek jest dość trudny, bo mimo tras z ogromną ilością przedmiotów do zniszczenia nie mogłem go zrobić.

Tym bardziej, że w grze nigdzie nie mamy podanej wartości zniszczenia w $$$, więc to wartość czysto domyślna.

Po prostu jeździłem i powtarzałem dany event aż w końcu pucharek wpadł po którejś próbie.

Nie wiem czy to glitch czy może ja coś źle robiłem...ale co można zrobić źle przy rozwalaniu przedmiotów.

17.png Sideslammer :braz:

Rozwal 10 przeciwników podczas driftu.

Chodzi tutaj o ilość całkowitą zniszczeń, nie podczas jednego wyścigu!

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to podczas jednego wyścigu i mieć już z głowy.

Fragować można na najróżniejsze sposoby, poczynając od normalnego uderzenie, poprzez atak z powietrza oraz właśnie podczas driftu.

Jak można się domyślić, trzeba w ten sposób zniszczyć 10 przeciwników.

W tej grze driftujemy prawie, że na każdym zakręcie, a przeciwnicy nigdy nie oddalają się zbyt daleko.

Dlatego nie powinniście mieć problemów z trafieniem ich.

Oczywiście musicie mieć również włączony boost!

Proponuję nie skupiać się na tym trofeum zbytnio, ponieważ podczas robienia kampanii z singla, wiele razy przyjdzie Wam zniszczyć przeciwnika w ten sposób. Także zdobycie tego pucharku to tylko i wyłącznie kwestia czasu.

18.png Bombardment :braz: :psn:

Rozwal 10 przeciwników atakiem z powietrza.

Chodzi tutaj o ilość całkowitą zniszczeń, nie podczas jednego wyścigu!

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to podczas jednego wyścigu i mieć już z głowy.

Dodałem, że jest to pucharek online, mimo że nie wymaga grania w multiplayerze.

Jednak zrobienie go w singlu jest bardzo trudne i czasochłonne. Dzięki miastom robionym przez graczy, zrobienie tego pucharku to kwestia kilku minut. Podczas normalnej gry w singlu raczej nie zrobicie tego pucharku. Mi osobiście udało się w ten sposób rozwalić może ze dwa razy przeciwnika.

Jak już pisałem wcześniej, ataków można dokonywać na najróżniejsze sposoby.

Jednym z nich jest również możliwość rozwalenia przeciwnika będąc w powietrzu.

Dostajemy wtedy odznaczenie "Death from above".

Oczywiście musicie mieć również włączony boost!

Dobrze jest poszukać miasta w trybie online, które obfituje w sporą ilość skoczni i przeciwników.

Najlepiej szukać trybu Frag Attack, ponieważ tutaj samochody przeciwnika się mnożą, więc cały czas na jakiś można trafić, nawet przypadkiem.

Polecam miasto takie jak "Air Frag" od B-AGT.

UWAGA: Pucharek ma tendencje do glitchowania się. Czyli nie wpadnie Wam on od razu, mimo że rozwaliliście odpowiednią ilość przeciwników w powietrzu. Pucharek wpadnie Wam dopiero jak odpalicie kolejny wyścig. Jeśli będziecie restartować poprzedni to nie wpadnie on.

Po prostu trzeba ukończyć tamten, gdzie robiliśmy trafienia z powietrza, wyjść do menu i zacząć jakiś inny dowolny event, czy to z singla czy z online.

19.png Flashing Fury :braz:

Rozwal 200 samochodów policyjnych w trybie Frag Attack.

W trybie Frag Attack, albo rozwalamy normalne samochody przeciwnika, albo właśnie policyjne.

Jest ich cała masa i w trybie single nie powinniście mieć żadnych problemów ze zrobieniem tego.

Szczerze mówiąc to jest to kolejny pucharek, który wpadnie Wam po prostu sam podczas grania.

Jeśli jednak jakimś cudem go nie macie po ukończeniu kariery, to oczywiście możecie powtarzać jakiś event do momentu aż pucharek nie wskoczy.

Ale możecie też poszukać eventów w trybie online, które są robione na bardzo szerokich trasach i na prostym poziomie, gdzie podczas jednej gry jesteście w stanie rozwalić ponad 100 samochodów! Jest to również bardzo dobry sposób na nabijanie XP do levelowania.

20.png Public Enemy :braz: :psn:

Dokonaj zniszczeń na łączną sumę 100.000$.

UWAGA: Chodzi tutaj o zniszczenia typu "collateral", czyli wszystkie elementy typu murki, drzewa, beczki, skrzynki. itd.

Mówiąc krótko, wszystko co można zniszczyć bez używania boosta.

Podobnie jak w przypadku kilku pucharków powyżej, oznaczam ten pucharek jako online, ponieważ zrobienie go w singlu jest bardzo trudne i ogromnie czasochłonne. Zaś dzięki trasom z trybu online, zrobicie go w mgnieniu oka.

W przeciwieństwie do pucharku, gdzie musimy dokonać zniszczeń na kwotę 10.000$, tutaj chodzi o łączną sumę z wszystkich wyścigów.

Także nie trzeba tego robić za jednym razem w jednym wyścigu, co zresztą i tak jest niemożliwe.

Tak samo jak w przypadku pucharku Litterbug :braz: i tutaj polecam Wam miasto o nazwie "Litterbugy".

Rozwalajcie co się da i ukończcie event tyle razy ile dacie. W końcu dojdziecie do takiego momentu, że pucharek wpadnie Wam podczas kolejnego przejazdu. Nie musicie czekać do końca wyścigu, nie musicie zajmować 1 miejsca, itd.

Jednak musicie dojeżdżać każdy event, aby Wam zaliczało sumy do kwoty całościowej.

21.png I Know You! :braz: :psn:

Rozwal 3 razy tego samego przeciwnika w wyścigu w trybie online.

Jak sam opis mówi. Pucharek można zrobić bez względu na ilość osób w pokoju.

Oczywiście 2 osoby to wymagane minimum, ale to chyba każdy się domyśli.

Polecam moje miasto "The Fast One" i następnie wybrać trasę o nazwie "Fast 1".

Jest tam sporo niebieskich okręgów z logiem RR, które natychmiastowo odnawiają boost.

Także niech jedna osoba stanie w miejscu, a druga po prostu przejedzie przez okrąg by odnowić boost i następnie rozwali samochód kolegi.

Tak 3 razy i pucharek wpada natychmiastowo. Nic prostszego, kwestia znalezienia chętnych do gry.

22.png Not Easy Being Mean :braz:

Rozwal 20 samochodów podczas jednego wyścigu.

Chodzi tutaj o wyścigu typu Domination. We Frag Attack pucharek Wam nie wpadnie.

Pucharek nie jest trudny, ale zrobienie go w trybie kariery może Wam przysporzyć trochę kłopotów.

Najlepiej jest przejść po prostu trybu online i poszukanie miasta ze słowem "Trophy" w nazwie.

Następnie w takim mieście powinniście mieć trasę, która nazwa się "20 cars", albo podobnie, która nawiązuje do rozwalenia 20 samochodów podczas jednego wyścigu.

Ja zrobiłem to w mieście "Trophy City" i event "20 cars".

23.png Nothing but Wreck :braz:

Rozwal w sumie 200 samochodów przeciwnika.

Jak sam opis mówi. Kolejny pucharek z serii "wpadam sam". Wystarczy normalnie grać i robić swoje podczas wyścigów.

Jak tylko macie okazje kogoś rozwalić to to róbcie, nie patyczkujcie się z nimi.

Rozwalenia liczone są ze wszystkich trybów, dlatego najszybszym sposobem do nabicia tego pucharku są tryby Frag Attack.

Jeśli robicie tryb kariery na maksa, czyli wszystko na 3 gwiazdki, to pucharek wpadnie Wam bardzo szybko.

Pamiętajcie tylko, że zawsze kończyć wyścigi! Nawet jak nie osiągnęliście odpowiedniej liczby punktów do zdobycia 3 gwiazdek.

Oczywiście w trybie online jest masa różnego rodzaju eventów, w których bez problemu zniszczycie nawet ponad 100 samochodów w trybie Frag Attack. Mimo wszystko zalecam Wam najpierw skupić się na karierze, a dopiero potem przejść do robienia pucharku, jeśli jakimś cudem go nie zdobyliście, chociaż jest to raczej niemożliwe, żebyście go nie mieli przed końcem singla.

24.png Interceptor :braz: :psn:

Rozwal samochód przeciwnika tuż przed metą.

Nie musicie rozwalać samochodu, który jedzie na pierwszym miejscu. Chodzi o dowolne miejsce, także możeby być nawet ostatni.

W każdym razie zniszczenie musi być wykonane dosłownie na centymetry przed metą.

Możecie się męczyć w singlu i odpowiednio ustawić, aby zniszczyć kogoś przed metą.

Starajcie się również uderzać w przeciwnika z boku, a nie od tyłu, bo w większości przypadków będzie tak, że przeleci jeszcze przez metę jako pierwszy.

Mimo wszystko polecam zrobienie tego w trybie online. Jest specjalnie przygotowana do tego pucharku trasa, gdzie jest postawiona blokada na samej mecie. Wszyscy przeciwnicy się blokują na niej i możecie bez problemu rozwalić jednego z nich i potem przejechać przez metę.

Blokada jest dość uporczywa, dlatego na początku pewnie będziecie sami mieć sporo problemów z nią, ale też nie jest to nic nad wyraz trudnego.

Miasto, w którym zrobicie pucharek, nazywa się "5X Trophu" od jack210. Jest tam event o nazwie "Interceptor".

25.png City-Wide Destruction :braz:

Zniszcz w sumie 100 elementów miasta.

Elementy miasta to te, które podświetlają się nam kiedy mamy pełny pasek boosta i możemy przez nie przejeżdżać, a tym samym rozwalając je.

Zaczynając od budynków, poprzez cysterny, ciężarówki, a na hangarach kończąc. Po prostu wszystko to co pokazuje się Wam na ekranie.

Na końcu każdego wyścigu zawsze macie podsumowanie ile elementów zniszczyliście (Targets), także możecie sobie to mniej więcej śledzić sami.

Jednak pucharek, jak większość powyższych, wpadnie Wam sam. Wystarczy normalnie grać i niszczyć co się da, bo w większości przypadków przejazd przez taki element jest w pewnym rodzaju skrótem, a na pewno jest drogą prostszą niż zwykła ścieżka trasy.

Również w sieci jest masę miast, gdzie elementów do zniszczenia podczas jednego wyścigu jest od groma.

Także jak się Wam nudzi to możecie sobie poszukać miasta z ze słowem "Trophy" w nazwie i eventu pod nazwą "Demolisher".

Bez problemu zrobicie pucharek na tego typu trasach.

Warto dodać, żeby kończyć zawsze wyścigi. Ilość jest wliczana do sumy ogólnej dopiero po zapisaniu stanu gry po ukończeniu wyścigu.

26.png Mechanic's Nightmare :braz:

Zniszcz swój samochód więcej niż 100 razy.

Rozwalać będziecie się mnóstwo razy w tej grze. Jest to po prostu stały element, prawie że każdego wyścigu.

Są to wszystkie wjazdy w ścianę, wypady poza trasę czy też jak inny przeciwników Was rozwali.

Zniszczenia są liczone cały czas, a nie dopiero po ukończeniu wyścigu. Także jak macie naprawdę wyjątkowego pecha, to może uda Wam się to zrobić nawet podczas jednego wyścigu, hehe.

Najlepiej po prostu nie zwracać na ten pucharek uwagi tylko normalnie grać, tym bardziej, że nie trzeba kończyć wyścigu, żeby dana ilość rozwaleń się została wliczona do ogólnej sumy.

27.png Boost Scrooge :braz: :psn:

Ukończ na 1 miejscu w 8 osobowym wyścigu w trybie online, bez korzystania z boosta.

Jak sama nazwa mówi. Musicie wygrać dowolny wyścig w trybie online w pełnym pokoju z 8 osobami.

Zdobycie 8 osób to właśnie najtrudniejszy element wszystkich tego typu pucharków, więc w grę wchodzi tylko i wyłącznie ustawka.

Warto robić tego typu pucharki do spółki z innymi, np. Boost Scrooge :braz: + Pure Racing Blood :braz:

Najlepiej robić to też na szybkich trasach, np. miasta "The Fast One" czy "Crinale".

Krótka trasa z jednym okrążeniem. Nawet w 8 osób zrobicie to w przeciągu kilku minut.

Dzięki temu oszczędzacie czas na kolejne wyścigi.

28.png Unbeatable :braz: :psn:

Ukończ na 1 miejscu w 50 wyścigach online.

Pucharek można zrobić w 2 osoby. Wystarczy, że będziecie wygrywać na zmianę i w końcu Wam wpadnie.

Jak ja go robiłem, to pucharek wpadł po około niecałych 4 godzinach ciągłego grania.

Oczywiście pucharek robimy tylko i wyłącznie na krótkiej i szybkiej trasie, typu "The Fast One" czy "Crinale".

UWAGA: Nie wiem czemu, ale pucharek ma tendencje do bugowania się. Gdy robiłem go z drugą osobą, to mi wpadł bez problemu po 50 wygranych, zaś jemu naliczało pod sam koniec bardzo dziwnie, ponieważ pomimo, że wygrywał to licznik nie wzrastał, a potem jak już miał 50 to pucharku nie otrzymał. Starajcie się wygrywać na zmianę. Zauważyłem, że wygrywanie pod rząd jednej osoby powoduje, że nie otrzymuje ona tych wygranych do ogólnego licznika.

Ilość swoich wygranych możecie zobaczyć w statystykach ogólnych dostępnych z poziomu menu głównego.

29.png Pure Racing Blood :braz: :psn:

Ukończ na 1 miejscu w 8 osobowym wyścigu w trybie online, bez rozwalania kogokolwiek.

Taka sama sytuacja jak w przypadku pucharku Boost Scrooge :braz:, z tym że tutaj nie możecie nikogo rozwalać podczas wyścigu.

Warto zrobić te dwa pucharki do spółki, czyli nie używać boosta oraz nikogo nie rozwalać.

Rzecz jasna na szybkich trasach, takich jak "The Fast One" czy "Crinale".

Oczywiście sam pucharek nie jest niczym trudnym, najgorszą rzeczą jest zebranie tych 8 osób.

Także zrobicie go tylko i wyłącznie dzięki ustawce, innej możliwości po prostu nie ma.

Trafienie w online na jedną osobę to kawał szczęścia, a co dopiero na 8...

30.png My City :braz: :psn:

Opublikuj swoje miasto.

W grze mamy dostęp do edytora tras. Jest to bardzo prosty edytor, ale można w nim robić naprawdę ciekawe i totalnie odjechane trasy.

Do wyboru mamy edytor podstawowy, w którym właśnie robimy naszą ogólną trasę.

Po przejściu do edytora mamy widok na siatkę, na której umieszczamy kolejne elementy miasta.

Wraz z tworzeniem kolejnych tras, odkrywamy coraz to nowsze elementy do naszych miast.

Także na początku będziecie mieć do wyboru raptem kilka elementów.

Bardzo fajna sprawa, dla ludzi, którzy lubią bawić się w edytorach.

Należy pamiętać, że trasa musi mieć formę okrążenia, nie da się zrobić jednego odcinka z punktu A do B.

Po zrobieniu trasy, klikamy :start:, a następnie "Save and Exit".

Następnie trzeba jeszcze wykonać finałowy przejazd po trasie, aby zrobić określony wynik na niej.

Bez tego nie będziecie mogli udostępnić swojego miasta.

Starajcie się robić proste wyniki do pobicia, dzięki temu Wasze miasto ma większe szansę na przebicie się.

Jeśli zrobicie wykręcone wyniki to nikomu nie będzie się chciało ich poprawiać, a przez to nikt nie będzie grał Waszego miasta.

Po finałowym przejeździe miasto jest gotowe do opublikowania. Publikujemy miasto przyciskiem :triangle:.

Jednak zanim opublikujecie miasto, przejdźcie jeszcze do zaawansowanego edytora, aby za jednym razem, zrobić wszystkie pucharki z edytora. O zaawansowanym edytorze możecie przeczytać poniżej.

31.png City Creator :braz: :psn:

Opubliuj miasto z 5 eventami.

Mniej więcej proces tworzenia i publikowania miasta opisałem w pucharku powyżej (My City :braz:).

Tutaj warto jedynie dodać, że trzeba po prostu zapełnić wszystkie możliwe eventy w naszym mieście, czyli właśnie 5.

Każdy event musicie przejechać po jego zrobieniu, by móc opublikować całe miasto. Dlatego warto zrobić coś prostego, szybkiego z 1 okrążeniem.

Najlepiej sprawdza się mały okrąg, tak jak w miastach "The Fast One" czy "Crinale".

Zróbcie sobie ten pucharek razem z innymi pucharkami dot. publikowania miasta, czyli 5 eventów, z czego jeden zrobiony w trybi zaawansowanym i dostaniecie 3 pucharki za jednym razem.

32.png Getting Creative :braz:

Stwórz trasę przy użyciu zaawansowanego edytora.

Mniej więcej proces tworzenia i publikowania miasta opisałem w pucharku powyżej (My City :braz:).

By móc przejść do edytora zaawansowanego, musicie najpierw zrobić trasę w edytorze podstawowym.

Edytor zaawansowany pozwala manipulować wszystkimi obiektami na trasie, czyli dodawać, usuwać i przestawiać elementy w najróżniejsze miejsca.

Elementy dodajecie przy użyciu przycisku :x:

Do zdobycia pucharku wystarczy dodać dowolny element na trasie i następnie wcisnąć :start: i "Save and Exit".

Po wyjściu pucharek powinien Wam już wpaść.

33.png World Domination :braz: :psn:

Zdominuj 50 eventów w trybie online.

UWAGA: Nie chodzi tutaj o dowolne event z trybu online, ale o event znajduje się w 3 miastach, które znajdują się u góry po wejściu do trybu online (Dominate the World). Będziecie tam mieć opcje takie jak właśnie te 3 miasta, które zmieniają się co określony czas + tryb z szukaniem różnych miast + tryb multiplayer.

Eventy dominujemy poprzez zdobywanie większej liczby punktów niż stwórca danego eventu.

W większości przypadków wyniki te nie są niczym trudny do pobicia i każdy powinien dać sobie rady.

Podczas robienia tego, zdarzył mi się dosłownie jeden event, który musiałem kilkanaście razy powtórzyć, by pobić wynik kreatora trasy.

Każdy event to 1 punkt dominujący.

Pamiętajcie, że punkty z tych 3 miast z trybu Dominate the World są liczone zupełnie osobno.

Także fakt, że wcześniej mieliście już jakieś punkty dominującego z trybu kariery nie ma żadnego znaczenia.

Musicie wygrać 50 eventów z tych 3 miast.

Miasto na pierwszej pozycji zmienia się co 24 godziny, następne co 6 godzin i ostatnie co godzinę.

Niekiedy miasta mają po 5 eventów, a niekiedy tylko po jednym. Musicie po prostu wchodzić codziennie i sobie robić po kilka eventów na dzień aż w końcu pucharek Wam nie wpadnie.

W statystykach nigdzie nie ma osobnego liczenia punktów dominujących z tego trybu, są one wrzucane do liczby ogólnej, co może być trochę mylące.

Ale najlepiej to po prostu robić te event aż pucharek Wam nie wpadnie.

34.png Challenger :braz: :psn:

Zdominuj 10 eventów w trybie online.

Czytaj opis pucharku World Domination :braz:

35.png Award Collector :braz:

Zdobądź wszystkie wyścigowe odznaczenia.

W grze odznaczenia są podzielone na 2 kategorie. Za niszczenie poszczególnych elementów miast oraz właśnie za dokonania podczas wyścigu.

Tutaj skupiamy się tylko i wyłącznie na tych drugich.

W grze otrzymujemy wyścigowe odznaczenia za wykonywanie najróżniejszych czynności, czy to za przekroczenie danej prędkości, za długi drift, skok, zniszczenie kogoś w drifcie czy to z powietrza, itd. Wszystkie zdobyte i brakujące odznaczenia możecie sprawdzić w statystykach z poziomu menu głównego w menu "Awards".

Każde odznaczenie możemy zdobyć tylko raz podczas wyścigu, tzn. tylko raz zdobędziemy odznaczenie za przekroczenie prędkości 215km/h.

Ale niektóre odznaczenia mają coś w rodzaju rang, do 3 maksymalnie. Czyli najpierw mamy odznaczenie za 215km/h, następnie za 250km/h i ostatnie za 300km/h. Dotyczy to kilku odznaczeń, ale niektóre są normalne pojedyncze.

Większość odznaczeń wpada bez problemu sama, ale jest kilka z którymi możecie mieć problem.

Tutaj oczywiście z pomocą przychodzą miasta online, gdzie są świetnie przygotowane całe miasta z odpowiednimi trasami do robienia danego odznaczenia. Jak w przypadku poprzednich miast i tutaj trzeba szukać miast ze słowem "Trophy" w nazwie. Następnie szukać eventu, który nazwą będzie przypominać Wam dane odznaczenie, czyli np. Drift 300m czy Chasing 1000m, itd. Każdy myślący człowiek domyśli się o co chodzi.

Poniżej lista wszystkich wyścigowych odznaczeń jakie trzeba zdobyć w grze:

award2.jpg

award1.jpg

Death from above - zniszcz kogoś będą w powietrzu (możecie również wylądować na kimś i go rozwalić, też powinno zaliczyć)

Drift Frag - zniszcz kogoś podczas driftu

High Speeder - osiągnij prędkość 215 km/h

Super Speeder - osiągnij prędkość 250 km/h

Ludicrous Speeder - osiągnij prędkość 300 km/h (samochody z klasy Super i nie powinno być problemów)

City Destroyer - zniszcz 2 elementy miasta

City Rampage - zniszcz 5 elementów miasta

City Armageddon - zniszcz 10 elementów miasta (polecam jakieś miasto online do tego)

Airborne - przeleć 50m w powietrzu

Flyboy - przeleć 100m w powietrzu

In Orbit - przeleć 200m w powietrzu (polecam miasta online do tego odznaczenia)

Thrasher - małe zniszczenia miasta (chodzi o zniszczenia typou "collateral")

Demolisher - duże zniszczenia miasta (chodzi o zniszczenia typou "collateral")

Total Devastation - bardzo duże zniszczenia miasta (chodzi o zniszczenia typou "collateral") (czytajcie opis trofeum "Litterbug" :braz:)

Metal Grinder - zniszcz 10 samochodów

Rammer - zniszcz 15 samochodów

Road Rage - zniszcz 30 samochodów (najlepiej szukać specjalnie przygotowanego eventu Frag Attack w trybie online do tego)

Extended Drift - drift o długości 125m

Mega Drifter - drift o długości 175m

Hyper Drifter - drift o długości 250m (najłatwiej zrobić przy wykorzystaniu boostu na autostradach)

Triple Frag - zniszcz 3 samochody

Fragstreak - zniszcz 9 samochodów

Serial Fragger - zniszcz 18 samochodów (czytajcie opis pucharku Not Easy Being Mean :braz:)

Tailgater - pogoń za przeciwnikiem przez 500m

Chase Master - pogoń za przeciwnikiem przez 750m

Get off me! - pogoń za przeciwnikiem przez 1000m (wystarczy poszukać miasta online z bardzo długimi prostymi)

High Speed Frag - zniszcz samochód z prędkością ponad 215km/h

Head on Frag - zniszcz samochód jadąc na tzw. "czołówkę" (najlepiej po prostu jechać pod prąd i uderzyć w kogoś)

Power Addict - użyj boosta minimum 30 razy w jednym wyścigu (najlepiej szukać eventów online z niebieskimi okręgami, które uzupełniają boost natychmiastowo)

Doubletap - zniszcz samochód oraz element miasta na jednym booście

36.png Homage :braz:

Odblokuj samochód Nakamura Racer '70.

Samochody odkrywamy w grze zdobywając kolejne levele, innej możliwości nie ma.

By zdobyć wspomniany w opisie samochód, należy zrobić 22 level, czyli troszkę się najeździcie zanim go zdobędziecie.

Jednak samochód czym specjalnym się nie wyróżnia, słabo się prowadzi wg mnie i do tego jest czymś w rodzaju "american muscle", za którymi niezbyt przepadam...

Jeśli chcecie sobie szybko nabić level, a nie jeździć mozolnie kampanii w singlu, to polecam odwiedzić takie miasto:

"Easy Fast XP" bądź też "Level Up".

37.png Garage Hoarder :braz:

Odblokuj wszystkie samochody.

Jak już pisałem w pucharku powyżej, samochody odblokowujemy tylko i wyłącznie levelując.

Maksymalny level w grze to 30, także ostatni samochód zdobędziecie właśnie za level 30.

Pamiętajcie również, że otrzymujecie również jeden samochód (Crinale) za ukończenie trybu kariery.

Także tak czy siak musicie najpierw ukończyć karierę, a potem przyjdzie Wam mozolne nabijanie levelu do 30.

38.png GG HF :braz:

Ukończ tryb kariery w Shatter Bay.

By zdobyć pucharek trzeba po prostu ukończyć tryb kariery, który składa się z 9 dzielnic, po 7 eventów każda.

Nie musicie zdobywać w eventach po 3 gwiazdki, ALE mimo wszystko zalecam Wam robienie od razu 3 gwiazdek w każdym evencie, aby potem nie musieć wracać i powtarzać, bo pucharek za zrobienie 3 gwiazdek również jest.

Kariera trudna nie jest, eventy na początku wydają się być trudne zanim nie opanujemy gry.

Ale potem już wszystko leci jak po maśle. Najtrudniejsze jest po prostu opanowanie gry.

39.png Unbounded Gang Member :braz:

Osiągnij 10 level.

Czytaj opis pucharku Ultimate Dominator :braz:

40.png Ultimate Dominator :braz:

Osiągnij 30 level.

Na wstępie pragnę przypomnieć, abyście zawsze kończyli wszystkie wyścigi, eventy, itd. Nawet jak nie jedziecie na pierwszym miejscu to ukończcie dany event. Dostaniecie dodatkowe punkty, które później są na wagę złota. Restartując wyścig nie dostajecie ani jednego punktu.

Wyścigi nie są długie, dlatego funkcji Restart zalecam używać jedynie w ostateczności.

Niestety ukończenie samej kariery nawet na 3 gwiazdki nie da Wam 30 levelu w grze.

Ja osobiście miałem bodajże koło 24 levelu, a w międzyczasie i tak bawiłem się trochę w trybie online.

Do levelowania polecam jedno miasto i jeden event. W przeciągu kilku(nastu) minut jesteście w stanie zrobić ponad 100.000 XP.

Miasto nazywa się "Easy Fast XP" bądź też "Level Up" i jest tam tylko jeden event, także nie da się go nie zauważyć.

41.png Model Citizen :srebro:

Ukończ w pierwszej trójce bez wyrządzania żadnych szkód na trasie.

UWAGA: Chodzi tutaj o zniszczenia typu "collateral", czyli wszystkie elementy typu murki, drzewa, beczki, skrzynki. itd.

Mówiąc krótko, wszystko co można zniszczyć bez używania boosta.

Jednak trzymajcie się też z daleka od elementów miasta, które można niszczyć, ponieważ tam również znajdują się jakieś elementy, które chcąc nie chcąc i tak zniszczycie.

W trybie kariery będzie Wam bardzo ciężko to zrobić, wręcz nierealne.

Dlatego polecam odwiedzić miasta takie jak "The Fast One" (tutaj wszystkie event poza "Fast 1" jako że są tam okręgi RR, które również są liczone do zniszczeń) oraz "Crinale". Są to krótkie trasy z jednym okrążeniem. Jedźcie tylko środkiem drogi i nie rozwalajcie niczego.

Możecie się ocierać o inne samochody, ale nie wjeżdżajcie na pobocza. Dojedźcie do mety i pucharek będzie Wasz.

42.png Award Hogger :srebro:

Zdobądź 20 odznaczeń podczas jednego wyścigu.

Podobnie jak w przypadku powyższych pucharków, zrobienie tego w singlu jest bardzo trudne.

Chodzi tutaj o 20 różnych odznaczeń, nie powtarzających się. Czyli jeśli jest np. 10 ciężarówek do zniszczenia na trasie, to odznaczenie i tak dostajecie tylko za zniszczenie pierwszej. To samo tyczy się całej reszty odznaczeń.

Jednak bez obaw. Jak zwykle z pomocą przychodzą miasta online.

Polecam szukać eventów w miastach z "trophy" w nazwie. Ja osobiście zrobiłem to na jakimś zupełnie innym evencie.

Bez problemu zdobędziecie 20 odznaczeń, musicie tylko niszczyć wszystkie elementy + fragować przeciwników na najróżniejsze sposoby.

Spróbujcie miasto:

"Trophy City" oraz event "Destruction".

43.png Creative Destruction :srebro:

Zniszcz 25 obiektów podczas jednego wyścigu.

W przeciwieństwie do poprzedniego pucharku, tutaj możecie niszczyć ciągle jeden i ten sam element.

Także najlepiej jest szukać tras, gdzie powtarzają się dane elementy miasta do zniszczenia lub też jest rozstawionych sporo ciężarówek na trasie.

Wystarczy zniszczyć 25 razy takie elementy podczas jednego wyścigu i pucharek Wam wpadnie.

Standardowo z pomocą przychodzi online. Bez owijania w bawełnę podaję miasta, gdzie bez problemu zrobicie ten pucharek:

"Trophy City" oraz event "Destruction".

44.png Dealing with Rage Issues :srebro:

Zniszcz wszystkie obiekty na trasie oraz rozwal 5 przeciwników.

Pucharek może wydawać się trudny, ale taki nie jest.

Przede wszystkim chodzi o zniszczenie tylko i wyłącznie wszystkich elementów miasta na trasie, czyli tych które podświetlają się jak macie pełny pasek boosta. Jeśli już nic Wam się nie pojawia to znaczy, że rozwaliliście wszystko. Najlepiej jest starać się zrobić to od na pierwszych okrążeniach, żeby potem móc zrobić sobie kółko z pełnym boostem i sprawdzić po prostu czy czegoś nie ominęliście.

Poza elementami trzeba również dokonać 5 fragów na przeciwnikach. Może to być jeden i ten sam przeciwnik, nie muszą to być różni.

Wystarczy dokonać 5 fragów.

Jak zwykle, w singlu możecie mieć spore problemy, jako że zanim zniszczycie wszystkie elementy miasta, wyścig się już skończy, a zostało jeszcze przecież dokonanie 5 fragów.

Polecam odpowiednio przygotowane trasy pod ten pucharek, gdzie trasy są długie i bogate w elementy miasta, dzięki czemu można bez problemu trzymać uzupełniony boost.

Miasta, w których to zrobicie:

"Trophy City" (od shirako3zx) oraz event "Rage Issues".

45.png Shattered Bay :srebro:

Zniszcz każdy możliwy element miasta.

Możliwe elementy miasta do zniszczenia są najróżniejsze, od przejazdu przez kino czy ratusz, poprzez kluby nocne i na stacji kolejowej kończąc.

Oczywiście wystarczy zniszczyć dany element tylko raz, aby został zaliczony. Postęp w niszczeniu danych elementów możecie sobie sprawdzić w statystykach z poziomu menu głównego.

Poniżej macie listę tras z kampanii single player oraz odpowiednich elementów, które się tam znajdują:

  • Dzielnica: City Limits
    The Unbounded
    - Car Shop
    - Explosive Truck
    - Parking Hall
    - Maintenance
    Proving Grounds
    - Gas Truck
    - Market
    - Bridge Support
    - Town Hall
    Crash and Burn
    - Market
    - Railway Station
    - Billboard
    - Bridge Foundation
    - Car Shop
    - Donut Shop
  • Dzielnica: Lower Eastside
    Shattered Streets
    - Walkway
    - Bridge Construction
    - Car Shop
    - Billboard
    - Highway
    Wheels of Mayhem
    - Traffic Office
    - Skyscraper
    - Bridge Construction
    - Gas Truck
    - Market
    - Concrete Trailer
    - Highway Construction
    High Gear
    - Skyscraper
    - Explosive Truck
    - Billboard
    - Gas Truck
  • Dzielnica: Upper Westside
    Posh Destruction
    - Gas Truck
    - Concrete Trailer
    - Office
    - Metro Building
    - Gas Truck
    - Cafe
    - Explosive Truck
    - Shatter Bay PD
    - Parking Hall
    - Shatter Bay PD
    Fight or Die
    - Explosive Truck
    - Metro Building
    - Night Club
    - Gas Truck
    - Office
    - Concrete Trailer
    - Shatter Bay PD
    The Punishment
    - Cafe
    - Overpass
    - Metro Buildong
    - Night Club
    - Explosive Truck
    - Bank Building
    Dominated
    - Cafe
    - Parking Hall
    - Shatter Bay PD
    - Train Bridge
    - Power Station
  • Dzielnica: Old Town
    Olden Times
    - Stadium
    - Billboard
    - Bridge Foundation
    - Factory
    - Train Bridge
    Ripped Streets
    - Train Bridge
    - Bridge Construction
    - Burger Diner
    - Power Station
    - Repair Shop
    - Warehouse
    - Factory
    The Survivors
    - Gas Truck
    - Walkway
    - Repair Shop
    - Warehouse
    - Burger Diner
    - Train Bridge
    - Rooftop Parking
    - Power Station
    - Walkway
    - Repair Shop
    - Warehouse
    - Burger Diner
    - Train Bridge
    - Rooftop Parking
  • Dzielnica: Williams Way
    Tunnel Blast
    - Metro Building
    - Steel Bridge
    - Shortcut Exit
    - Shatter Bay PD
    Streets of Anarchy
    - Traffic Control
    - Steel Bridge
    - Gas Truck
    - Concrete Trailer
    - Night Club
    - Shatter Bay PD
    Nowhere to Run
    -Parking Hall
    - Shatter Bay PD
    - Ventilation
    - Metro Buildiing
    - Shatter Bay PD
  • Dzielnica: Shatter Port
    Port of Destruction
    - Warehouse
    - Warehouse
    - Port Office
    - Train Bridge
    - Truck Depot
    - Dry Docks
    - Gas Silo
    - Explosive Trailer
    Seaside Crash
    - Gas Silo
    - Warehouse
    - Warehouse
    - Truck Depot
    - Port Office
    - Truck Depot
    - Dry Docks
    Docks Destroyed
    - Warehouse
    - Truck Depot
    - Warehouse
    - Warehouse
    - Truck Depot
    - Car Shop
    - Port Office
  • Dzielnica: Tower Heights
    Road Warriors
    - Cafe
    - Highrise
    - Overpass
    - Night Club
    - Explosive Truck
    - Construction
    - Hotel Entrance
    The Domination
    - Shatter Bay PD
    - Cafe
    - Gas Truck
    - Office Construction
    - Night Club
    City of Fire
    - Construction
    - Night Club
    - Metro Building
    - Office Construction
  • Dzielnica: City Center
    Shatter The City
    - Shopping Mall
    - Car Dealers
    - Office
    - Gas Truck
    - Cinema
    The Ravager
    - Car Dealers
    - Metro Building
    - Mausoleum
    - Storefront
    - Shopping Mall
    - Cinema
    - Jumbo Screen
    Market Crash
    - Storefront
    - Cafe
    - Night Club
    - Explosive Truck
    - Jumbo Screen
    - Concrete Trailer
    - Cinema
  • Dzielnica: Ghost Bay
    Shattered Bay
    - Cinema
    - Steel Bridge
    - Jumbo Screen
    - Storefront
    - Nightclub
    Owerpowered
    - Warehouse
    - Warehouse
    - Dry Docks
    - Gas Silo
    - Explosive Trailer
    - Construction
    - Port Office
    The End is Nigh
    - Bridge Foundation
    - Bridge Support
    - Rooftop Parking
    - Power Station
    - Train Bridge
    - Car Shop
    - Maintenance

46.png Time Lord :srebro:

Zdobądź 3 gwiazdki we wszystkich eventach typu Time Attack.

Time Attack to po prostu najzwyklejszy w świecie Time Trial, czyli trzeba przejechać trasę w wyznaczonym czasie.

Z tym, że tutaj to odbywa się nieco inaczej, ponieważ trasy są specjalnie zmodyfikowane w tym trybie + umieszczony zostały niebieskie okręgi z logiem RR, które zatrzymują czas na kilka sekund. Oczywiście kluczem jest jest bezbłędna jazda + przejeżdżanie przez te okręgi.

Jeśli ominiecie jeden okrąg to nie powinno się nic stać, ale jeśli pominiecie już więcej to lepiej zrobić restart.

W Time Attack nie jeździjcie do końca, jako że tutaj dostaje się stosunkowo mało punktów.

Zalecane samochody wymienione zostały w poradach na samej górze poradnika.

Nie ma tutaj naprawdę nic trudnego, trzeba po prostu starać się nie popełniać błędów i korzystać z boosta w odpowiednich momentach.

Nie używajcie boosta przed skokami, jako że na booście przelecicie dużo dalej, a przez to na 99% w coś uderzycie i się rozwalicie.

Najlepiej wykorzystywać go na dłuższych prostych czy nawet na szerszych zakrętach.

47.png Fragging Ball :braz: :psn:

Zniszcz 10 samochodów w 8 osobowym wyścigu w trybie online.

Pucharek do zrobienia tylko i wyłącznie na ustawce. Obecnie zrobienie go normalną metodą jest nierealne.

Jako, że na trasie znajduje się 8 osób, może to być nawet krótka trasa, ale ważne żeby miała niebieski okręgi z logiem RR w sobie.

Możecie spróbować to zrobić nawet w moim mieście "The Fast One", jako że na evencie "Fast 1" umieściłem sporo okręgów.

Najlepiej jak wszyscy staną w miejscu, a osoba fragująca po prostu robi swoje do momentu aż nie wpadnie pucharek.

Przy 8 osobach na trasie jest to kwestia kilka minut.

Najgorsze jest po prostu znalezienie 8 osób, które będą chciały pomóc czy też zrobić ten pucharek.

48.png Domination Incarnate :srebro:

Zdominuj wszystkie dzielnice w Shatter Bay.

By zdominować daną dzielnicę w trybie kariery musimy rzecz jasna zdobyć odpowiednią ilość punktów za wszystkie eventy.

Nie musza to być 3 gwiazdki, ale mimo wszystko zalecam ich robienie, wtedy możecie być pewni, że zdominujecie daną dzielnicę.

By odblokować kolejną dzielnicę i tak musicie zdobyć odpowiednią ilość punktów, także nie ma możliwości tutaj pominięcia czegokolwiek.

Za zdominowanie dzielnicy dostajecie punkty domination, które pokazują się w prawym górnym rogu ekranu, pod paskiem z levelem.

Nie sugerujcie się liczbą, jako że jeśli będziecie grać onlie, to tam również zdobywa się te punkty i wtedy wszystko się miesza.

Poniżej foto jak wygląda całe odkryte i zdominowane miasto:

shatter.png

48.png Race Master :zloto:

Ukończ na 1 miejscu we wszystkich wyścigach typu Domination w Shatter Bay.

Jak sam opis mówi, chodzi tutaj tylko i wyłącznie o eventy typu Domination Race.

Wystarczy zdobyć 1 miejsce w każdym z nich by zdobyć ten pucharek.

Niszczcie wszystkie elementy miasta, rozwalajcie przeciwników jeśli macie okazję i oczywiście jak najszybciej starajcie się dojechać do 1 miejsca.

Jeśli zbyt długo nie uda Wam się dojechać to zapewne już nie dojedziecie, ponieważ pierwszy bardzo szybko potrafi uciec.

Przeważnie jest tak, że jeśli nie jesteście na pierwszym miejscu i jeszcze przy okazji się rozwalicie, to o 1 miejscu możecie raczej zapomnieć.

Dlatego dojedźcie na miejscu na jakim jesteście, aby zdobyć punkty, a potem spróbujcie ponownie.

49.png Best In The World :zloto: :psn:

Wygraj wszystkie 5 eventów w mieście w 8 osobowym trybie online City Domination.

Prawdopodobnie najtrudniejszy pucharek z całej gry. Nie tyle trudny, co po prostu znalezienie 8 osób bez ustawki jest niemożliwe.

A jeśli jakimś cudem się Wam uda to i tak zapewne po pierwszym wyścigu ucieknie połowa osób, bo oczywiście nie wygrała.

By zdobyć pucharek 8 osób musi być cały czas w pokoju, jeśli kogoś wyrzuci czy coś to trzeba to robić ponownie.

Zasady pucharku są mimo wszystko bardzo proste. W trybie online wybieramy tryb City Domination i zapraszamy znajomych.

Następnie dodajemy jakieś proste i szybkie miasto, np. "The Fast One" albo "Crinale".

Teraz jedna osoba wygrywa wszystkie 5 eventów, a reszta grzecznie czeka aż dana osoba wygra.

Najlepiej jak reszta jedzie średnią prędkością, żebym przypadkiem nie zakończył ktoś inny na pierwszym miejscu, bo różne cuda się zdarzają.

Także by zrobić wszystkie pucharki online, jesteście zmuszeni na ustawki.

Plusem jest to, że te pucharki nie zabierają dużo czasu, a ich zrobienie nie jest trudne.

Kwestia znalezienia 8 chętnych osób i nie powinno być żadnych problemów.

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.

Poradnik w całości wykonany przez Patricko.

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×