Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Okej lekko mnie uspokoilscie choć nadal myślę o tych 2 mikroryskach xd

Pytanko kolejne. Jak dbacie o ekran Vicie? Czy go czyścicie? Ja przecieram zawsze po graniu szmatka delikatna ale zawsze zostaja jakby smugi. jakbym się nie starał to zawsze zostaje. Zastanawiam się aby woda wyczyścić ekran Vity,hmm...

Durne ekrany dotykowe :/

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shu, Żebyś się nie zdziwił jak przyślą Ci jakiegoś posklejanego rozwalańca po serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty robisz  z tą vitą? Widać, że masz lekkiego jobla z tym pedantyzmem,  ja się nie cackam od roku i żadnej rysy. Jak byłem dzieciakiem i kolekcjonowałem kompakty to miałem jak ty więc umiem to sprawdzić, czy ta rysa pod światło jest, czy nie. Albo masz zaschniętą krople potu , albo miałeś brudne palce, albo za bardzo docisnąłeś czyszcząc płynem , albo to kurz się zbiera. Przestań tak namiętnie czyścić , bo sobie naprawdę sprzęt zniszczysz . Póki co weź ścierkę jak do okularów , a nie żaden papier i parę kropli wody i ruchami okrężnymi se spokojnie poczyść .  Vita ma specjalny antyryskowy ekran jak te w dobrych smartfonach i ani na jednym ani na drugim nie mam defektów, a wcale się nie obchodzę przesadnie delikatnie. Tył to co innego on łapie rysy od razu.

 

 

Potem kolejny ze trzeszczącym triggerem. Wiesz może ty masz rzeczywiście ten problem wyjątkowe, ale na moje to siedzisz z uchem przy triggerze naciskasz pod rząd dużo razy i się zastanawiasz , czy to już trzeszczenie , czy dźwięk  plastiku , który po prostu rzeczy wydają jak się je używa. Z takim podejściem nawet nie kupujcie samochodów, albo mebli . Pierwszy raz słyszę taki rzeczy o vicie , a już dużo rzeczy dziwnych żalów słyszałem.

Przecież to tylko sprzęt... a cechą rzeczy martwych jest to, że lubią odmówić posłuszeństwa i się po prostu popsuć :)

Jak to mówią "oka nie wyje..." ;d jak bd chciało paść, to i tak padnie/porysuje się. To jest tylko konsolka xDD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Potem kolejny ze trzeszczącym triggerem. Wiesz może ty masz rzeczywiście ten problem wyjątkowe, ale na moje to siedzisz z uchem przy triggerze naciskasz pod rząd dużo razy i się zastanawiasz , czy to już trzeszczenie , czy dźwięk  plastiku , który po prostu rzeczy wydają jak się je używa. Z takim podejściem nawet nie kupujcie samochodów, albo mebli . Pierwszy raz słyszę taki rzeczy o vicie , a już dużo rzeczy dziwnych żalów słyszałem.

 

 

Niestety kolego, ale trigger trzeszczał mi wyraźnie, ale nawet nie byłby to problem gdyby nie to, że nie wciska się do końca tzn. np. przy celowaniu zachwuje sie tak jakbym go naciskal i puszczał. Żeby działał dobrze musze go wciskac bardzo mocno. Odesłałem na gwarancje bo nie mozliwe zebym ja to zrobil bo konsola ma 3 tygodnie a problem jest wlasciwie od samego poczatku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie da się go wyłączyć.

Jedynie niektóre gry pozwalają na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem Little Big Planet dla plusowiczów za 26,55zł w ps store. Nie wiem czy to jakiś błąd, ale łyknąłem z miejsca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 mikroryski nie dawaly mi spokoju ciągle o nich myślałem więc kupilem etui razem z folia poliwenglanowa(o to ten zestawik http://m.allegro.pl/przedmiot,z12-etui-futeral-3d-do-konsoli-ps-vita-psv-folia,3441352954.html) Ma ktoś jakieś tipy jak założyć taka folie ale żeby nie było żadnych babelkow powietrza czy innych defektow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 mikroryski nie dawaly mi spokoju ciągle o nich myślałem więc kupilem etui razem z folia poliwenglanowa(o to ten zestawik http://m.allegro.pl/przedmiot,z12-etui-futeral-3d-do-konsoli-ps-vita-psv-folia,3441352954.html) Ma ktoś jakieś tipy jak założyć taka folie ale żeby nie było żadnych babelkow powietrza czy innych defektow?

wystarczy kilka sekund na youtubie wpisać odpowiednia frazę i masz jak zakłada się folię na ekrany, czy to telefonów, czy ps vita

Na amazonie UK można kupić karty 32 gb za 200zł... myślicie że warto zamawiać? W polsce raczej po tej obnizce taniej nie będzie  mi się wydaje.

 

Może ktoś jest z Krakowa i chciałby się złożyć na przesyłke ?

Gdzie widziałeś na amazonie te karty? Najniższa oferta to coś 64 funty to ponad 300 zł przy wczorajszym kursie walut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to już nie ma darmowej przesyłki do Polski, że trzeba się składać? 

 

a swoją drogą widać, że niektórzy nie potrafią szukać na amazonie

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B007NUSD7M/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

tylko długi czas realizacji 

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to już nie ma darmowej przesyłki do Polski, że trzeba się składać? 

 

a swoją drogą widać, że niektórzy nie potrafią szukać na amazonie

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B007NUSD7M/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

tylko długi czas realizacji 

ta widziałem właśnie tą ofertę za 39.99 funtów ale nie byłem pewien co do niej, chyba się skuszę na zakup bo w przeliczeniu na wczorajszy kurs wychodzi niecałe 200 zł

Edytowane przez szuldi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps vite dzisiaj wyszła nowa aktualizacja, wie ktoś może co przyniosła ?

Po tej aktualizacji konsola mi sie zwiesiła (czarny ekran, przycisk z logo ps świeci sie na niebiesko), pomogło tylko przytrzymanie przez 30s włącznika i wybranie opcji "zresetuj".

 

 

@edit

Jest to tylko  łatka "poprawiająca" stabilność...

Edytowane przez massacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare osób interesował przebieg mojej naprawy gwarancyjnej Vitki więc wracam ze świeżym info:)

 

We wtorek o godzinie 10:00 dotarła do serwisu gwarancyjnego sony (PRAM), ale od tamtej pory aż do czwartku do godziny 18:30 była w dziale logistycznym. Z tego wynika, że dopiero wczoraj wieczorem trafiła do techników. Dzisiaj nikt nawet do niej nie zajrzał i status jest "czeka na naprawę" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 8 GB się według mnie nie opłaca, gry ważą średnio 1,5-2GB a jak braknie miejsca można skopiować na PC lub PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 8 GB się według mnie nie opłaca, gry ważą średnio 1,5-2GB a jak braknie miejsca można skopiować na PC lub PS3

 

Moim zdaniem mając plusa nie opłaca się mniej niż32 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mając plusa nie opłaca się mniej niż32 gb

 

Dokładnie, do tej pory jechałem na dwóch kartach 4 gb i co na taka kartę wejdzie jedna większa gra i jedna taka do 600 mb i po karcie, dlatego uważam, że jeśli ktoś ma plusa to większa karta a najlepiej 32 gb to obowiązek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32 i jest to najwygodniejsze rozwiązanie, wiadomo ale myślę , że budżetowo 16 gb powinna wystarczyć , bo to około 8 gier na raz conajmniej, bo mało która ma powyżej 2 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zniknął mi problem 2-3 mini rys ba Vicie. Schowalem Ja do pudełka do czasu jak nie kupie folii HORI. Pozdrawiam,psychol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tą folie z zestawu startowego, żadnego problemu z bąbelkami - sama sie przykleja i jest naprawde dobrej jakosci, tak jak te pokrowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ile jest tych gier w ofercie PS+? Powątpiewam że ktoś ogrywa wszystkie "na raz". Ale jak kto chce. Mam 4GB i mi to i tak starcza :D Póki co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HORI lepsza. Przynajmniej tak ludzie w internetach piszą

Też początkowo miałem na tym punkcie świra, ale folia, to folia - nie daj się zwariować i skup się po prostu na graniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam żadnej folli na ekranie, chciałem przykleić ale chyba się do tego nie nadaję i tylko 30 zł wywaliłem w błoto. Ale nie mam obsesji jak na ekranie będę miał trochę rys, najważniejsze to żeby konsola działała prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×