Skocz do zawartości
Snipe__PL

"omg Moja Zdrapka!"- Czyli Odzyskiwanie Uszkodzonego Kodu Ze Zdrapki.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 1

Dzień pierwszy tj. Dzisiaj (22 Września) zakupiłem zdrapkę. Niestety przy zdrapywaniu kod stał się w 90% niewidoczny.

Zadzwoniłem do Sony, podałem informacje. Poprosili o skan zdrapki, numer seryjny zdrapki, znaki możliwe do odczytania,dane konta PSS (imię nazwisko, login (mail) itd. Podali mail żebym wysłał skan i numer który miałem wpisać w tytuł maila-wpisałem.. Wysłałem. Każą czekać - ok.7 dni roboczych... Cóż zobaczymy jak to się skończy. Postaram się to zrelacjonować na forum, może komuś się przyda.

Więcej wkrótce(czyt. jak mi odpowiedzą).

Swoją drogą - nieco bałem się ruszać drugiej zdrapki :dry: ale z nią zastosowałem taktykę "naddrapywania" , patrzenia czy aby napewno oderwała się folia bez papieru z kodem i odrywania kawałeczka pęsetą. Po kilku chwilach takiej robótki dostałem piękny kod.Folia odrywała się o niebo lepiej niż w poprzednim..

Dzień drugi to była sobota więc:

Dzień 3 (24 Września)

Dostałem maila

Szanowny Panie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta PlayStation.

Potwierdzam - podany przez Pana numer zgłoszenia jest poprawny.

Pana zgłoszenie zostało przekazane do administratora usługi Sony Entertainment Network, który wygeneruje dla Pana nowy kod w ciągu 7 dni roboczych od momentu przyjęcia zgłoszenia. Po tym okresie proszę o kontakt telefoniczny.

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta PlayStation dostępne jest pod numerem 801-230-000 (opłata zgodna z cennikiem operatora) od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00. Podczas rozmowy z konsultantem proszę powołać się na numer zgłoszenia: XXXXXX-XXXXX*

Z wyrazami szacunku,

Jan Kowalski*

Centrum Obsługi Klienta PlayStation

* = Celowo zmienione

Więć cóż ponowanie pozostaje czekać, aczkolwiek mam zamiar zadzwonić już w ten piątek bo troche mi się śpieszy a nuż już wtedy będzie ten kod dostępny.

Dzień 7 (29 Września)

Przed chwilą zadzwoniłem i otrzymałem swój kod (taki sam jaki kupiłem). Plus kupiony. :banana:

Edytowane przez Snipe__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bał ruszać,skoro jest felerna to lepiej o tym wiedzieć i ją reklamować a nie zachować dla wnuków;)Chyba że możesz zwrócić w sklepie.

Sony widocznie wie o takim problemie jak wogóle kazało robić zdjęcie itd. podawać dane, zobaczą że ten kod nie został wykorzystany więc dostaniesz na bank nowy;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej podadzą mu kod , który powinien na niej być niż dadzą nowy .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy czy dostanie nową czy ten kod do wykorzystania, chociaż mogliby jakoś to zrekompensować całe zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to chyba najgorszy możliwy sposób maskowania kodu jaki w życiu widziałem - skrzyżowanie zdrapki z naklejką -nie da się ani odkleić ani po ludzku zdrapać, jeden zły ruch i żegnaj kodzie.

Edytowane przez Snipe__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem powinno być to po prostu pudełeczko a po jego opakowaniu choćby sam kod na tekturce ^^ A nie jakieś gadżety. Zresztą zrobiłem kiedyś tak samo z tym, że była to karta od T-Mobile w celu doładowania telefonów. Zdrapałem za mocno i kod poszedł się je... No wiecie co ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam brzegu monety i zdrapuję nią warstwę zabezpieczającą w miarę delikatnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy czy dostanie nową czy ten kod do wykorzystania, chociaż mogliby jakoś to zrekompensować całe zamieszanie

Tu nie ma co rekompensować, bo to przecież jego wina. Po prostu nieostrożnie zdrapał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę od Sony nic poza moim kodem.Wiem że odzyskanie go jest możliwe więc czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę od Sony nic poza moim kodem.Wiem że odzyskanie go jest możliwe więc czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Rozumiem, jednak masz całkowicie złe podejście. Sony by z Ciebie ostatni grosz wydarło, więc w niektórych sytuacjach naprawdę warto domagać się rekompensaty, chociażby po to aby postawić na swoim. Zdrapujące się zdrapki to parodia dosłownie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak się zastanawiam...dlaczego taka zdrapka jest taka a nie inna? Dlaczego ktoś ją zmienił na gorszą(z tego co wyczytałem to kiedyś to była normalna zdrapka taka jak do doładowań telefonów).

Nie tylko ja mam ten problem. IMHO żadnej prawdopodobnej teori się nie powinno odrzucać. Ta zakładająca chęć zarobienia na ludziach którzy uznaliby że zdrapki nie da się odzyskać ma sporo sensu.

A może BrzozaLuk ma racje, a ja z nudów wymyślam jakieś dziwne teorie ;)

Jedno jest pewne - te zdrapki są do bani.

Edytowane przez Snipe__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony by z Ciebie ostatni grosz wydarło,

np tak jak 4 konsole z rzedu

Właśnie też tak się zastanawiam...dlaczego taka zdrapka jest taka a nie inna? Dlaczego ktoś ją zmienił na gorszą(z tego co wyczytałem to kiedyś to była normalna zdrapka taka jak do doładowań telefonów).

Nie tylko ja mam ten problem. IMHO żadnej prawdopodobnej teori się nie powinno odrzucać. Ta zakładająca chęć zarobienia na ludziach którzy uznaliby że zdrapki nie da się odzyskać ma sporo sensu.

moze dlatego ze koszt produkcji byl wiekszy? a oni ze swojej strony musza jednak do tych 100zl wiecej dolozyc anizeli do 100zl jakbym zaladowal sobie karta? a teoria spiskowa ponizej krytyki, juz bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np tak jak 4 konsole z rzedu

Żebyś wiedział, no ale czego można się spodziewać po plastikowej chińszczyźnie za 800zł ;)

Dodatkowo, co potencjalnego klienta obchodzą koszty produkcji, chyba tylko tyle co zeszłoroczny śnieg. Jeśli nie potrafią dostarczyć dobrej jakości produktu na rynek, to niech te zdrapujące się zdrapki w swoje żółte tyłki powsadzają.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×