Skocz do zawartości
ExVitallin_PL

Którą Konsolę Przenośną Najlepiej Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Na święta chce sobie kupić jakąś przenośną konsolę, tylko nie wiem którą, zastanawiałem się nad 3DS albo PSV.Głównie mam zamiar grać w rpg,Która konsola będzie do tego lepsza?niby 3DS ma o wiele więcej gier, ale PSV też ma parę ciekawych tytułów.PSV ma chyba wbudowaną baterię, a jak to jest z 3DS? Która lepiej nadaje się w teren? Będę wdzięczny za każde udzielenie się w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSV pograsz w większość gier z PSX i PsP...natomiast na 3ds'a jest większe wsparcie i biblioteka gier typowo pod niego większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PSV odpycha słabe zaplecze gier na obecną chwilę. Sam myślałem nad zakupem, ale póki coś się nie ruszy w tym temacie to będę czekał. Chyba, że $łony puści akcje typu Nintendo, że cena konsoli znacznie pójdzie w dół, ale to akurat jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie cena PSV jest o wiele większa od 3DS, z tego co się orientuje więcej gier typu rpg jest na 3DS.Lubie produkty sony ale bardziej przyciąga mnie 3DS.Na PSV w pokemony nie zagram,a na 3DS tak :D

Ponad 2 miesiące jeszcze do świąt, do tego czasu mam nadzieję że pojawi się post który mnie przekona całkowicie co wybrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od PSV odpycha słabe zaplecze gier na obecną chwilę. Sam myślałem nad zakupem, ale póki coś się nie ruszy w tym temacie to będę czekał. Chyba, że $łony puści akcje typu Nintendo, że cena konsoli znacznie pójdzie w dół, ale to akurat jest nierealne.

http://www.ps3site.pl/playstation-vita-bedzie-tansza/129039

Poza tym cena PSV teraz lata w granicach 800zł - 900zł za nówkę do nawet 400zł za używkę...więc cenowo blisko 3ds'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety strasznie jak dla mnie słabo :( 5 godzin ciągłego łupania z dźwiękiem a 6 godzin bez dźwięku...to nie to samo co mam na NDS'ie który trzyma po 10h albo i więcej :(

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym...nigdy nie zwracałem na to dokładnie uwagi ale chyba około godziny...

http://www.ps3site.pl/stawka-w-grze-jest-twoje-zycie/129235

Jeden z wielkich "za" żeby kupić PSV jest kontynuacja 9h9p9d z NDS'a...szkoda tylko że seria Monster Hunter która była na PsP teraz zamiast wejść na PSV to przenosi się na 3DS'a :(

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych informacji wynika, że grając w gry dedykowane dla 3DS na pełnej baterii konsolka wytrzyma 3-5 godzin; mając w slocie gry na DS – 5-8 godzin. To całkiem niewiele, biorąc pod uwagę to, że DS w wersji Lite potrafił wytrzymać nawet 10 godzin!

Dodam jeszcze, że ładowanie 3DS zajmie 3,5 godziny.

Czyli pewnie orali ostro konsolę cały czas na opcji 3d itp itd...pewnie po wyłączeniu 3d konsola wytrzymuje +1/2 godziny dłużej...ale sam fakt ładowania 3ds'a ponad 3h mnie przeraża...

Kupując 3ds'a musisz się nastawić że Nintendo jest poza wszystkimi walkami o rynek gier...oni robią gry dla zabawy i dla ludzi którzy chcą w nie grać...nie interesuje ich czy zarobią 3mln czy 300mln...ponieważ dla nich to i tak będzie sukces...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że chciało Ci się szukać xD

Dobra jakieś wstępne info o oby konsolach już jest, to może teraz przejdziemy do gier na te konsole

pierwszy + dla 3DS, bo ma Pokemony

+ dla Vity bo ma Assassins Creed III: Liberation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+3ds odpala gry z NDS i masz mase pokemonów,digimonów,mario party,999, persony, Gyakuten Saibany, Monster Hunter i mase gier które nie biorą udziału w wyścigu szczurów między MS a Sony

+PSV odpala gry z PSX i PsP, będziesz miał masę FiFek,NFS'ów, kontynuację 999, i część gier które trafią na PS3...

3ds ma obecnie 2x większą bibliotekę gier niż PSV

http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=11

PSV ma bardzo dużo ciekawych gier które do tej pory nie zostały wydane u nas ale mogą być

http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=13

W takich oldschoolowych RPG'ach wygra na pewno 3ds ponieważ tak już było też w walce NDS x PSP...

Jeżeli chodzi o flaczki konsolek to wygrywa PSV...jest po prostu silniejsze...dlatego pewnie gry pójdą w stronę grafiki...a na 3ds tak samo jak na NDS wszystkie gry stawiały na fabułę i zabawę niż na grafikę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem obecnie na PSV ponieważ bardzie zainteresowało mnie odpalanie gier z PSX i PsP...do gierek od niny mam dwa NDS'y więc spokojnie mogę sobie poczekać aż 3DS stanieje...ja bym na Twoim miejscu najpierw przejrzał całą bibliotekę gier z obu konsol i sprawdził gdzie więcej gier na starcie Cię zainteresuje...jakby nie było nikt nie każe się ograniczać tylko do jednej konsoli przenośnej...po prostu możesz kupić jedną wcześniej a drugą jak będzie w granicach 400zł lub mniej...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stawiasz na fabułę i zabawę to 3ds a jak na grafikę i przeważnie więcej tytułów komercyjnych w przyszłości to PSV...

Weź też pod uwagę że marki teraz wędrują między konsolkami...kiedyś Monster Hunter był praktycznie na PsP a teraz już nie ma go na PSV a idzie na 3DS'a...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest zwyjły 3ds i 3ds xl tak samo jak to było z NDS'em...ogólnie różnią się rozmiarem...z tego co mnie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak tylko wielkością...no i podobno ma być wersja z drugim analogiem ponieważ obecna ma tylko jednego ( chyba że kupisz przystawkę wtedy masz dwa )...tak to specyfikacja jest ta sama...aaa i bateria podobno dłużej trzyma w wersji XL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile Sony zajmie wydanie PSV slim.Chyba każda konsola Sony miała najpierw wersje Fat, a później slim, co nie?

Jak na razie w chęci kupna 3DS prowadzi 60 do 40 nad Vitą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile Sony zajmie wydanie PSV slim.

pewno ze 2 lata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×