Skocz do zawartości
Freakstar

Mugen Souls

Rekomendowane odpowiedzi



Kilka dni temu miała miejsce europejska premiera Mugen Souls, ciekawego jRPG zawierającego elementy rozgrywki zbliżone do serii Disgaea. Co ciekawe europejska premiera odbyła się niemalże pół miesiąca przed premierą w Ameryce Północnej. Wyszukując więcej informacji na temat tego tytułu znalazłem info, iż anglojęzyczne wydania będą niestety zawierać pewną dozę cenzury, by zmniejszyć oznakowanie wiekowe gry. Czekałem na tą grę już od dłuższego czasu i na wieść o cenzurze znacznie opadł mój entuzjazm, jednakże po chwili szukania dowiedziałem się, że cenzura pozbawi nas jedynie jednej minigierki występująca w Mugen Souls. A oto i owa minigierka:

http://www.youtube.com/watch?v=wPSzUP1S0N0



Bałem się, że ocenzurowane będą jakieś istotne elementy fabuły czy rozgrywki, więc kamień z serca mi spadł, że dotyczy ona jedynie tego aspektu. Jakoś nie czuje wielkiej straty z tego powodu, a samo Mugen Souls i bez tego prezentuje się wyjątkowo apetycznie.

Osoby szukające więcej informacji na temat tego tytułu mogą je znaleźć tutaj:

http://www.nisameric...mes/mugensouls/

Ps: Na allegro można już kupować tą gierkę, cóż tania nie jest, ale ja już zamówiłem moją kopię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się podoba gra? Może kupię, ale 56% na metacritic mnie jakoś nie zachęca :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka zapewnia około 30 godzin zabawy, jeśli dialogi i humor z serii disgaea Ci odpowiadały to i tutaj nie będziesz narzekać, innymi słowy lekkie i przyjemne w czytaniu. Trochę kuleje system walki, jest miejscami nadmiernie skomplikowany, a w innych momentach denerwuje nas jego uproszczenie, nie jest to jednak na tyle poważna wada, by się nią zbytnio przejmować. Ocena na metacriticu pochodzi stąd, że gra przemawia jedynie do osób zaznajomionych z podobnymi tytułami i modelem rozgrywki. Nie polecałbym jej komuś kto traktuje jRPG jedynie jako odskocznie od innych gatunków. Mimo wszystko dla osoby, która zaliczyła już wszystkie inne ciekawsze tytuły to będzie dobry wybór, ale jeśli nie grałeś w żadnego Ateliera, czy Disgaea 3&4, czy Valkyria Chronicles, to zainteresuj się wpierw tamtymi tytułami.

Edytowane przez Freakstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuje temat (tylko 2,5 roku :D ), ale myślę, że warto ostrzec innych przed zrobieniem tego samego błędu i kupieniem tej gry. Tak jak gry z serii Disgaea bardzo lubię, tak Mugen Souls nazwałbym nieudanym duchowym następcą. System walki jest strasznie skomplikowany, a jak już się go ogarnie to gra staje się okropnie nudna. Zdecydowaną mocną stroną jest humor - ze sporej części żartów można się pośmiać. Fabuła jakaś tam jest, raczej nijaka. Najbardziej jednak mnie zniechęcały do gry przesadne sceny w gorących źródłach (obowiązkowe po każdym chapterze) i inne sceny z cyckami prawie na wierzchu, odnosi się wrażenie, że twórcy tylko i wyłącznie tym próbowali zachęcić odbiorców. Ogólnie gry nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×