Skocz do zawartości
Foxter

Podejście Jednego Blogera Do Naszego Społeczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, admini, moderatorzy i wy... uzytkownicy tego forum.

Wojna PC vs PS3 trwa wiecznie, tak samo wygląda sytuacja w przypadku PS3 vs x0.

Buszując ostatnio w sieci, natknąłem się na pewną wypowiedź... skierowaną w naszą stronę. Pierwsze co zrobiłem, to dodałem stronę do zakładek. A, ze zwzględu na fakt, że w tym czasie byłem w trakcie tworzenia bloga... pomyślałem, nie zaszkodzi zniżyć się do jego poziomu inteligencji.

Część osób na pewno go zna, ale czy widzieliście jego opinię na nasz temat:

Takiej przerwy w graniu nie miałem od czasów wybuchu II wojny światowej. W tym roku tylko w kwietniu zmęczyłem Risen II i na tym koniec. Jakoś przestało mnie ciągnąć do gier, poza tym ciągłe wyjazdy i pisanie książki skutecznie wybijały mi pomysł, by przez kilka dni gapić się w monitor zaliczając kolejnych bossów.

W ogóle to miałem dziś pisać o czym innym, bo zainspirował mnie jeden z komentarzy pod Woodstock, ale zrobię to jutro. Jest sobota, trzeba w końcu w coś pograć, bo nazbierało mi się trochę zaległości. I nie wiem co wybrać.

Kilka innych gier zalega u moich byłych i znajomych. Wybór mam całkiem spory. Z przerażeniem stwierdzam, że najbardziej ciągnie mnie do samochodówki, ewentualnie do Alan Wake. Z jeszcze większym przerażeniem stwierdzam, że to nie było tak, że wcale nie grałem przez ostatnie miesiące. Owszem, grywałem, ale głównie na iPadzie w proste gierki rodzaju „zbierz dużo sera i zdobądź max punktów!”. Wiecie co to oznacza? Robi się ze mnie konsolowiec.

Tak, tak. Mały, zapluty, głupawy, grający na kodach konsolowiec. Najgłupszy i najprostszy gatunek gracza. W hierarchii graczy konsolowiec jest jeszcze niżej niż kobiety grające w Sims i tylko ciutkę wyżej od graczy w WOW.

Czy to oznacza, że już niebawem na hasło „konsolowiec to idiota” stanę do boju, uzmysławiając wszystkim heretykom, że gry na konsole wcale nie są mało skomplikowane? I że trzeba przy nich myśleć? Czy to oznacza, że już niedługo w moim domu stanie konsola, ja zacznę grać na TV i dostanę orgazmu na widok bohaterów z pyskiem w klimacie mangi?

Zauważyłem, że garnę do casualowej rozrywki. Prosto, szybko, przyjemnie. Mam nadzieję, że to przejściowe. Muszę nadrobić zaległości. Max Payne po 3 godzinach grania mnie nudzi i za chwilę wyleci przez okno. Potrzebuję gry, która przywróci mi wiarę w pecety. Nie pozwólcie mi przejść na ciemną stronę mocy, bo od stania się konsolowcem do słuchania disco polo i ubierania się jak pedał, jest krótka droga.

Oczywiście, sam nie pozostałem mu dłużny. Nie jest to reklama mojego raczkujacego blogu, a raczej odpowiedź na jego zaczepkę. Unikam czegoś takiego, ale wpis, który został tam umieszczony, nie pozwalał mi zostawić tego w spokoju. Gram na konsolach 21 lat, Większość z was to osoby, poważne, dorosłe, posiadające już własne ustawione życie, no i musicie grać ze słuchawkami przed telewizorem, bo akurat żona postanowiła iść spać ;)

Muszę to zrobić, ale wiem, że część z was poprze moją ideę, reszta uzna to za zwykłą nagonkę.

Odpowiedziałem mu na swój sposób. Krejując oczywiście swoją "nową" markę.

Ostatnio w sieci natrafiłem na bardzo interesujący wpis jednego z upadających po 6 latach blogerów: (...) Pozostaje mi więc zniżyć się do jego poziomu intelektualnego, żeby mu się neurony nie przegrzały i zaczynam.

Odnosząc się do tej ironicznej wypowiedzi autora muszę przyznać, że ma bogate słownictwo, aby określić osobę grającą na konsoli, używając przy tym kilku synonimów. Wpisy na moim blogu oraz jego, to kwestia kilkudziesięciu minut. Mam na myśli, szybkie artykuły.

Wiecznie trwająca wojna PC vs Konsole to norma. Aczkolwiek publiczne obrażanie innych osób to objaw inteligencji równej dżdżownicy buszującej w glebie. Są mniej inteligentne stworzenia, ale trzeba przyznać, żekominek.in dorobił się czegoś w życiu.

Po 6-7 latach, wydał daremną książkę, opisując kwestie, które zna każda osoba mająca do czynienia z psychologią, marketingiem, reklamą itp. No biedak upada niestety, każda gwiazda musi zgasnąć na zawsze. Zauważył bystrzak jeden, podrapał się po łysiejącej głowie i wpadł na pomysł napisania książki. Reklama, o i nowi czytelnicy debila.

Sam autor nie wyjaśnił skąd pochodzi jego nick, ale myślę, że wynika to z faktu, że gdy chodził do szkoły podstawowej koledzy narzucili mu taki pseudonim poprzez jego cechy fizyczne. Logiczne… Mikołaj nie zmieści się do komina, a taki kurdupelek owszem. Sam mam w porywach 150 w kapeluszu i wiem, że niskie osoby są wredne. Zobaczcie co zrobił Stalin, Hitler, nie wspominając już o Napoleonie.

Podsumowanie: nie mam zamiaru obrażać osób grających na PC, to jest ich wybór, a o gustach się nie dyskutuje, ale takie farmazony to ten przygłup może sobie wygłaszać do swoich znajomych. Wspina się głąb po drabinie 6-7 lat, pisząc bloga i uważa się za najlepszego blogera w Polsce. Oczywiście z punktu widzenia psychologii działa to identycznie na nieświadomą część naszego mózgu jak słowa typu: najtańszy, najlepszy ze wszystkich itp. Często spotykacie takie slogany reklamowe i wiecie, jaka jest wasza reakcja… odrzucenie, ale tak naprawdę, wasz ukochany mózg koduje sobie tą informację i wykorzystuje w przyszłości.

Wpis ten dedykuję wszystkim PSN- eZnajomym, oraz użytkownikom forum OC ;

Dodatkowo wysyłając maila, żeby sobie poczytał :)

Wybaczcie jeszcze raz, ale ja nie lubię, tego jak ktoś taki jak on, traktuje nas jako margines społeczny.

Post zapewne poleci do kosza, ale przed kliknięciem usuń, zostawcie go na kilkadziesiąt godzin. Chcę tylko, żeby inni to przeczytali.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja "riposta" jest na tym samym poziomie i równie żenująca co jego wpis niestety. Sam jestem 100% konsolowcem ale jakoś nie poczułem się obrażony tym co napisał kominek. Bo niby czemu miałbym? To on ma problem szufladkując tak ludzi, nie ja grając na konsoli :P.

Z drugiej strony to typowi się nie dziwie, że sobie zakodował obraz konsolowca jako casuala który lubi łatwo, szybko i przyjemnie. Gry konsolowe są coraz bardziej upraszczane i płytkie, bez strzałki pokazującej gdzie iść teraz ani rusz, wystarczy sobie przypomnieć choćby serie FF i RE kiedyś i dziś. I takie gry teraz się najlepiej sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to czytałeś? hehe

'pomyślałem, nie zaszkodzi zniżyć się do jego poziomu inteligencji." - forum

no i umknęło Ci to zdanie chyba "Pozostaje mi więc zniżyć się do jego poziomu intelektualnego, żeby mu się neurony nie przegrzały i zaczynam." - blog

No ja tam w grach dużo strzałek nie widzę, fakt jesteśmy ciągnięci za rączke, jak przedszkolak w niektórych momentach/grach ale nie uogulniajmy wszystkieego za bardzo ;)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że celowo zniżyłeś się do jego poziomu ale właśnie niepotrzebnie bo co to da? Kolejna bezsensowna spinka jakich w internecie miliony każdego dnia. Lepiej ignorować oszołomów niż upodabniać się do nich. Co do gier to trudno nie zauważyć ogólnego trendu "łatwo, szybko, bezsensownie", jak nie strzałka to korytarz i zagadka dla pięciolatka, jeszcze z opcją podpowiedzi w razie problemów. O ile w poprzedniej generacji mniej było takich gier tak teraz jest wysyp i co gorsze duża część graczy to akceptuje jako naturalną ewolucje gier.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...nie ma co się dawać trolować głupimi tekstami typu "ja jestem mądry bo gram na pc a reszta jest głupia bo gra na konsolach"...no proszę czy my mamy 13 lat ?.

Nie widzę powodu żeby przejmować się takimi pierdołami jak fakt że jakiś koleś narzeka na to że ludzie grają na konsolach...

Niech tam sobie wylewa na swoim blogu fale złości + obelg na konsolowców i tyle...nie mamy się czym czarować...on nie jest jakimś opinio twórczym guru który powie że "ma być tak" i tak będzie bo wszyscy się dostosują...

Powiem tylko tyle "Nie Karmcie Trolla" ! i przestańcie się przejmować takimi pierdołami jak wojny konsol,wojny konsole kontra pc itp itd...życie jest wtedy lepsze...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, problem w tym, że trol miał grubo po 30. Jest osobą dość wpływową, ze względu na staż. Olać gada :biggrin: A my czekamy na kolejną część AC.

Jeszcze raz wszystkich przepraszam, stare chłopy z nas, a nadal głupoty w głowie, hehe :biggrin:

ps. Dziękuje, osobie moderującej to forum, za usunięcie linków i wprowadzenie istotnych zmian.To nie miejsce na moją reklamę i Pana wielkiego blogera :)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Dziękuje, osobie moderującej to forum, za usunięcie linków ...

Nie ma za co ....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym, że trol miał grubo po 30

Ale to jego problem, że stary i głupi, nie nasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem jego jad w stosunku do produkowanych dzisiaj gier, faktycznie dla idiotow, tak nie rozumiem niestety tego ataku na konsole. Poza tym kominek od dawien dawna mial takie podejscie z tego co pamietam do zamknietych krzemowych podezspolow, ogladajac jego recenzje nie raz moglem sie posmiac ale to co pisze traktowalbym z przymruzeniem oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa jakis oszolom pisze glupty,a ludzie sie przejmuja,byle kto ci moze napisac co chce w internecie i nic mu nie zrobisz,a w zyciu to zwykla parowa wiec dajce sobie spokoj z tym pokemonem i jemu podobnych,cos musi robic jak nie ma roboty ani hajsu to siedzi i sie wyzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju propoganda goni propogande. Czasami mam wrażenie że jesteśmy manipulowni bardziej niż za PRLu. Nie ma się co przejmować takimi wpisami zważywszy że nikt normalny nie będzie marnował czasu na wojenki PS3 vs PC. No chyba że granie to jego "całe życie"....

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknijcie ten temat....

pierwszy mądry post w temacie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×