Skocz do zawartości
Pigmej

Problem z IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem z netem na PS3. Wiec jest tak: PS3 mam podlaczone do routera, wpisuje IP: xx.xxx.68.11 potem reszte i brame: xx.xxx.64.1 i tu jest problem poniewaz adres IP ma koncowke 68.11 a brama 64.1 a na PS3 wlasnie konsola nie wiem dlaczego przyspisuje wtedy brame 0.0.0.0 ;/

Gdy ustawie IP xx.xxx.64.11 i brame xx.xxx.64.1 to wtedy wszystko jest niby dobrze (brama jest taka jak powinna byc) ale niestey musze miec wpisane ip z koncowka 68.11 i brame z koncowka 64.1 zeby miec internet

Niestety nie mam dostepu do ustawien routera i wolalbym zeby obeszlo sie to bez dzwonienia do admina sieci.

PS: Na kompie na takich ustawieniach wszystko smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po ludzku :| co to za siec, jaka maska i takie tam. jezeli masz maske 24-bitowa to sie nie ma co dziwic ze ci nie przyjmuje bramy x.x.68.11 bo brama musi byc w tej samej podsieci. Podejrzewam ze w tej sytuacji malo kto ci pomoze bo niestety podales za malo szczegolow.

Jezeli IDENTYCZNE ustawienia dzialaja na kompie to znaczy ze moze byc blokowany dostep do netu przez adres mac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac adres nie jest blokowany poniewaz podawalem adminowi mac z ps3, a jak siedzie na kompie to sobie zmieniam maca na tego co mam na konsoli.

Maska to: 255.255.255.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niestety NIE MA TO PRAWA DZIALAC. Brama to adres IP hosta z tej samej sieci, do ktorego wysylasz pakiety, jezeli nie masz w tablicy routingu informacji ktoredy slac dane pakiety. Z reszta czasami to ze dziala na windowsie nie jest zadnym wyzacznikiem. Windows jest "arcydzielem samym w sobie". Dogadaj sie lepiej z adminem jak to skonfigurowac. Bo co jak co ale adres bramy w innej sieci? Sam widzisz ze plejak ci wstawia same zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiej sieci musisz mieć maskę ustawioną na 255.255.248.0 żeby brama i IP z PS3 były w jednej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×