Skocz do zawartości
sk316fx

Kupno Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nadszedł ten czas, żeby mój stary piec odszedł do lamusa, a w jego miejsce pojawił się jakiś nowy sprzęt. W niedługim czasie mam zamiar kupić laptopa, mniej więcej tak w przedziale 2000 zł, jakby było warto to oczywiście te 300-400 zł mogę spokojnie dołożyć. Na flakach się mniej więcej znam i będę wiedział jakich flaków szukać... ale zupełnie się nie znam laptopach, a tym bardziej na ich producentach.

Głównie chodzi mi o to, żebyście mi doradzili jaką firmę najlepiej brać pod uwagę, bo nie wiem, może laptopy acera się przegrzewają i słabo wygląda u nich reklamacja, a np. laptopy Asusa potrafią długo służyć użytkownikowi. Chciałbym wiedzieć w jakim kierunku się najlepiej kierować :biggrin:. Bo w sumie laptop, laptopowi nie równy jest pewnie - tak jak z Playstation3, są różnice między fat'em a slimem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Asus lub Sony.

Odradzam Samsung i Acer

Ja niedawno kupiłem VAIO z serii SVE15 i jestem zadowolony jak na razie.

W pracy mam Asus i też jestem z niego zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Asus lub Sony.

Odradzam Samsung i Acer

Ja niedawno kupiłem VAIO z serii SVE15 i jestem zadowolony jak na razie.

tez odradzam Acera... mialem lipa straszna... maja problemy z chlodzeniem!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS, tylko i wyłącznie :P

no i jeszcze mogę polecić Lenovo :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli widzę trzy razy na 'TAK' jeśli chodzi o Asus'a. To już wiem na czym zawiesić oko w sklepie :). Sony mi się podobają jeśli chodzi o wygodę i design, ale są trochę drogie, ale jak trafie na przyzwoitą cenę to jest duża szansa, że się skusze.

To dzięki chłopaki, wasze zdania potwierdzają właśnie to co teraz czytam w internecie. I chyba w sumie nie mam żadnych już wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat mam Dell'a i mogę go gorąco polecić. prawie brak crapwear'u, niezły stosunek cena/jakość. No generalnie jestem ze sprzętu bardzo zadowolony (Inspiron 1564). Za to z doświadczeń moich i znajomych, Lenovo to fajny sprzęt ale bardzo słaba jakoś wykonania, po niedługim czasie, plastiki zaczynają skrzeczeć, ekran lata niemiłosiernie itd. nie są to jakieś wielkie wady ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dell zawsze mi się dobrze kojarzył, znajomy miał i też nie narzekał. Po za tym miał fajne 'audio' - 2 głośniczki JBL, które jak na laptopowe głośniczki dawały nieźle, ale to tylko taki dodatek jak jesteśmy po za domem, bo i tak dźwięk poprowadzę od wzmaka. Lenovo wezmę jak już nie będzie nic ciekawszego, a cena stosunek/flaki byłaby OK.

Ale myślę, że spokojnie znajdę jakiegoś fajnego Asus'a, Sony czy nawet Dell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na laptopa Toshiiba L555, kupiłem sobie na sprawdzian za przyzwoitą cenę i został na moim biurku. Konkretny sprzęcik i nawet z grami radzi sobie świetnie. Dwa dość spore głośniczki, matryca 17,3 robi naprawdę spore wrażenie. Niestety w Polsce rzadki sprzęcik, dziwne bo części do niego znajdziesz praktycznie wszędzie, ale z kupnem danego modelu jest ciężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, mój 5,5 letni Asus przeżył zalanie szklanką ice tea z wódką, przeżył kilkanaście upadków z dość dużej wysokości, niestety nie przeżył samozapłonu :( [*]

 

Szukam godnego następcy.

Laptop będzie "stacjonarny" - tzn. będzie zawsze leżeć w jednym miejscu, więc może ważyć 50 kilo i trzymać na baterii 5 minut. Służyć ma do normalnego użytku: głównie filmy, necik, office, jakieś gry bez fajerwerków (od grania jest konsola, a co!). Fajnie jakby miał duży ekran (17', ewentualnie 15,6') i dobre głośniki. Im taniej, tym lepiej - coś w okolicach 2,5k.

Napęd nie jest mi potrzebny, koniecznie hdmi (ale to już obecnie chyba standard) i fajnie jakby posłużył równie długo, bądź dłużej niż poprzedni.

 

Na oku mam kilka modeli:

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/samsung-np550p5c-s05pl.html

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/acer-aspire-v3-771g-53214g75.html

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/asus-x75vc-ty014h.html

 

 

Ktoś ma któryś z powyższych, albo może po prostu ktoś jest na bieżąco w temacie i mógłby coś doradzić. Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam Vaio 3D. Nie powiem trochę mnie kosztował. Duża matryca w full hd, filmy wyglądają bosko jednak cena była porażająca. Był akurat z tabletem więc po opchnięciu go trochę kasy się zwróciło. Generalnie to on nic nadzwyczajnego w sobie nie ma. Ja oglądam dużo filmów, klipów itp więc głównie do tego był mi potrzebny. Patrzcie przede wszystkim na bebechy i cene bo teraz laptopy są do siebie bardzo zbliżone i w sumie nawet ta mniej znana marka może okazać się lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lenovo Z580 nie wysoka cena, dobre parametry i jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×