Skocz do zawartości
wwseba97

Kącik interesujących/tworzących gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

cryengine33.jpgUDK_title_image.jpgoverview-broad.jpgfpsc.jpg

Witam jakoby nie znalazłem takiego i owego tematu to pomyślałem aby taki utworzyć.
Tutaj możecie pisać co próbowaliście/zrobiliście, zadawać pytania i wymieniać się pomysłami lub trickami :).
Ja robiłem trochę w UDK i CryEngine 3 (minimalnie liznąłem Fps creator) obecnie się skupiam na tym drugim bo mi bardziej odpowiada.
Chętnie bym wam wrzucił fotki ale póki co mam za mało drzew by coś pokazać ;_; (2 drzewka to las będzie będzie nie fajny).

Kieruję także pierwsze pytanie czemu gdy strzelam pod siebie lub w kogoś (ew. we mnie) z małej odległości to robi się czarny ekran (po paru sekundach wraca do normy)? Mam najnowszą wersje CryEngine 3 SDK.

Edit. Wredne obrazki -,- mimo, że je inaczej ustawiłem to one dalej swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem bawić się w Unity.

Jak jeszcze miałem motywacją (w pracy był temat na stworzenie symulatora) sporo czasu przy tym spędziłem.

Niestety temat upadł, a z nim cały mój zapał.

Mimo wszystko kilkadziesiąt godzin w Unity spędziłem i był to przyjemniej spędzony czas.

Oprócz tego na studiach tworzyłem proste gry (space invader, snake etc.) w java.

Na tym całe moje doświadczenie w temacie tworzenia gier się kończy :)

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wwseba97 - Czarny ekran o którym wspominasz to jeden z wielu błędów edytora - póki co nie naprawili tego, więc trzeba czekać do wydania kolejnej wersji programu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65515057847837002964.jpg

To jest efekt mojej pracy XD. Na razie wykorzystuję modele dostarczone wraz z sandbox'em ale potem będę robił swoje :)

@wwseba97 - Czarny ekran o którym wspominasz to jeden z wielu błędów edytora - póki co nie naprawili tego, więc trzeba czekać do wydania kolejnej wersji programu...

Dzięki za info :). W crysis 2 sdk tego błędu nie ma ;_;

Edytowane przez wwseba97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie te Twoje efekty wyglądają :)

Możesz pobawić się Layer Painter'em i urozmaicić teksturę podłoża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie te Twoje efekty wyglądają :)

Możesz pobawić się Layer Painter'em i urozmaicić teksturę podłoża...

A czym to podłoże robiłem ? XD Ja mam taki system. pierwsze jest główna tekstura trawy potem piasek, ustawianie modeli/ planowanie co gdzie będzie i w tedy dbam o detale podłoża :) potem takie szczegóły jak chmury puszki na podłodze i inne duperele, które dadzą więcej realistyczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o detalach mówie - czyli chociażby machnięcie w niektórych miejscach Brushem, żeby nie było jednolitego tła...

No, ale chętnie zobaczę co tam dalej Ci wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa będzie podzielona na 3 strefy Drzewiasta (aż 2 rodzaje drzew XD) z mini wioską , którą tu widzicie, będą ruiny, ew. jakaś większa wioska na prerii. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewa robisz bezpośrednio w Cry'u czy importujesz ze SpeedTree ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie korzystam z tych co są ale potem będę robił je w ngplant> blender> cry. Lub nauczę się SpeedTree. Poprawiłem kilka szczegółów , które poprawiają kilmat i realność :) dobra ja muszę iść do sql oceny same się nie wbiją Xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unreal Engine 4 dostępny za darmo dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×