Skocz do zawartości
Sushi

Audiobooki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w radiu natrafiłem na audycję dotyczącą audiobooków i wpadłem na pomysł, żeby zacząć słuchać czegoś w samochodzie. W związku z tym ogromna prośba do fanów "książek czytanych", co byście polecili?

Mój jedyny kontakt z audiobookiem to A Clockwork Orange, szukam czegoś raczej lajtowego, fajnie zrobionego. Jeśli chodzi natomiast o książki jako takie, to też specjalnego gustu nie mam, odpada fantasy i dziwne rzeczy typu Pratchett. Książka może być po angielsku.

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Wołoszańskiego, to polecam dwie pozycje - "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", oraz "Sieć. Ostatni Bastion SS"...

Same książki są ciekawe i wciągające, a audiobooki porządnie zrobione i słucha się ich z przyjemnością...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiobook "Blade Runner'a" jest genialny! Gwiazdorska obsada (Więckiewicz jako narrator) i genialnie nagrane dźwięki (nawet tak błache jak odgłos przekręcanych w stacyjce kluczyków- jeśli dobrze pamiętam) i jakieś tam bajery, które sprawiają, że czuje się z której strony one dochodzą. To bardziej coś w stylu old-schoolowego słuchowiska niż klasycznego audiobooka, tak czy siak polecam- dla mnie poezja!

Nie wiem tylko czy powieść ta nie jest nieco za ciężka do samochodu:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień słuchania i muszę przyznać, że super sprawa. Blade Runnera udało mi się dorwać jedynie zgrywanego z radia, więc są w trakcie jakieś reklamy, piosenki, itp. Za Wołoszańskiego się pewnie zaraz zabiorę, na pierwszy ogień poszły Igrzyska Śmierci (na podstawie których nakręcili super film) napisane przez Collins, a czytane przez Dereszowską i daje radę, mimo, że początkowo jej głos mi jakoś nie pasował, to pracuje nim świetnie i tworzy fajny klimat.

W audycji, o której pisałem w pierwszym poście mówili o audiobooku Gry o tron - ktoś słuchał? Podobno odwalili kawał dobrej roboty i zaczyna to zakrawać o słuchowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem "Grę o Tron". Książka świetnie zrobiona, znani aktorzy, dźwięki w tle, ponad 100 aktorów... Sporo godzin słuchania.

Moim zdaniem lepiej zrobiona niż "Blade Runner" - też słuchałem.

Tu można poczytać o Grze o Tron, przejrzeć opinię słuchaczy i posłuchać fragmentu:

http://audioteka.pl/gra-o-tron,produkt.html

Polecam trylogię "Millenium" jeśli lubisz klimaty szpiegowskie, że już o takich książkach "Upał" lub "Mróz" nie wspomnę (polski autor, główny bohater to warszawski inspektor Policji - książki świetne)

Edytowane przez Masiek79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aucie fajnie słuchało się cejrowskiego gringo wśród dzikich plemion ;) Ogólnie jeśli chodzi o audiobooki to bardzo dużo tego słuchałem i słucham (teraz trochę więcej podcastów zacząłem od inputlaga kiedy to jeszcze nazywał się inaczej ale dodam że nie jest to najlepszy podcast więc można szukać dalej chociaż drugiego furia się nie znajdzie ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu, gdy miałem taką możliwość, słuchałem audiobooków w pracy. Nawet sobie sprawy nie zdajecie jak szybko może upłynąć osiem godzin przy "Ojcu Chrzestnym" Mario Puzo. Świetny jest też narrator w "Przypadkach Robinsona Cruzoe" (takie moje zboczenie od podstawówki, gdyż czytałem tą książkę z 5 razy :P Ważne, by właśnie był dobry narrator, bo słaby może szybko popsuć cały urok i zniechęcić do tytułu. "Kod Da Vinci" też ma fajnego lektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Hobbit w audiobooku to dobry pomysł?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Hobbit w audiobooku to dobry pomysł? :P

Cała trylogia Lotr jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×