Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

To demo jest juz z ostatecznej wersji gry?

W ostatnich latach demo sie bardzo roznilo od ostatecznej wersji. W tamtym roku chyba tez bylo tak, ze demo bylo wolniejsze tzn prowadzenie pilki bylo bardziej realistyczne a pozniej w pelnej wersji bylo jua arcadowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze:D czekam do jutra, pierwszy raz odkad.paru lat powaznie mysle nad kupnem PESa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jeszcze i jak dla mnie jedyny ogromny minus gry to podania. Na tyle duży, że przyćmiewa plusy. Świetna gra ciałem - wręcz jestem pod wrażeniem niektórych akcji. Balotelli, który ręką położył karła z Barcelony, przewrócił się, aż miło. Podoba mi się to, że zbyt wcześnie wciskając przycisk, albo wychylając długo gałkę przy przepychaniu się w oczekiwaniu o górną piłkę wyskoczymy za wcześnie lub w drugim przypadku znajdziemy się na niedogodnej pozycji i się z piłką miniemy. Lokomocja niestety nie obejmuje wszystkich ruchów zawodników, dalej potrafią nagle przyśpieszać z niektórych animacji, ponieważ niektóre animacje nie są kontekstowe do tej zmiany. W przyszłości może to dopracują, na obecną chwilę jest lepiej, ale nie jest idealnie. Nadal mimo tego podania psują rozgrywkę podania niecelne są pod nogi przeciwnika. Czuję, że podanie, które jest złe ma być piłką straconą, ma ją otrzymać przeciwnik i coś w tym jest bo takie podania idą idealnie pod ich nogi. Często podania są też wypośrodkowane idealnie pomiędzy mojego zawodnika i zawodnika przeciwnej drużyny, tak aby doszło do starcia. Przy podaniach prostopadłych dalej mnie denerwuje wymuszone dotknięcie piłki, po co zawodnik, który jest szybszy od obrońcy dotyka piłki skoro mógłby ją puścić przodem i dogonić zostawiając w tyle przeciwnika. Nie w Fifie zawodnik musi odebrać podanie trójkątem i tracić tempo. Głupota! Chyba od FIFY 11 podania mnie denerwują i na obecnej generacji nie sądzę, żeby to się zmieniło.

Samo demo ogólnie pozytywnie zaskoczyło, na pewno lepiej niż 13, która wcale nie zachęcała do zakupu. Jednak fakt faktem dopiero w przyszłości i pełnej wersji okaże się jaki exploit tym razem będzie psuł nerwy graczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany czysto kosmetyczne. Trochę bardziej elastyczne animacje piłkarzy i fizyka piłki. Widać też lekko wolniejsze tempo gry. Bez zmian karykatury twarzy piłkarzy, sztuczne i sztywne trybuny. Dodatkowo kafelkowe menu i inna chyba ładniejsza czcionka (kwestia gustu). Reszta jak w Fifie 13 i przy tej wersji pozostanę chyba, że 15 wniesie zmiany i nową jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i muszę przyznać, że nie bawiłem się tak dobrze przy fifie od czasów 09 :) Wolniejsze tempo, piłka się nie klei do nogi, czuć ciężar piłki, plus inne duperele typu menu itd. Mile również zaskakuje to, że zawodnik często musi się dobrze ustawić, żeby podać w danym kierunku i po naciśnięciu podania mija jeszcze chwila zanim poda. Dzięki temu nie da się robić takich bezbłędnych ping pongów. Zobaczymy co jutro zaprezentuje Konami :)

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i muszę przyznać, że nie bawiłem się tak dobrze przy fifie od czasów 09 :) Wolniejsze tempo, piłka się nie klei do nogi, czuć ciężar piłki, plus inne duperele typu menu itd. Mile również zaskakuje to, że zawodnik często musi się dobrze ustawić, żeby podać w danym kierunku i po naciśnięciu podania mija jeszcze chwila zanim poda. 

To samo chciałem napisać ;)

Jedyny duży MINUS ode mnie jak co roku 3 min połowa!!!

Matko święta jak tu wytrzymać do 25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem 1 mecz. Piłka jest jakby cięższa, a zawodnicy lekko wolniejsi. Pace abusing będzie utrudniony ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsze tempo gry, łatwiej stworzyć zagrożenie po rogu. Denerwuje mnie tylko kontrola piłki u biegnącego zawodnika - nie wymagam by była przyklejona do stopy jak w 13, ale Neymar czy Iniesta powinni ją mieć bliżej stopy nawet podczas sprintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że zdania podzielone. Ja właśnie zasysam, za kilkanaście minut zagram to podzielę się swoimi uwagami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bramka na ligę okręgową obrońca wcale nie krył napastnika tylko leciał na pałe do linii końcowej...

Też tak bym to podsumował, EA cały czas skupia się na poprawie "ataku", a obrońcy są bezmózgami, gubią krycie w sposób uwłaczający nawet trampkarzom, przez co trolle grający tylko 5 gwiazdkowymi zespołami, an pełnym pressingu i jadącymi zwodami wygrywają a wspólnego ze spotkaniem piłkarskim nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, krycie... Oglądaliście mecz z San Marino? To macie odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej z tą 14, FIFA jak FIFA tylko spalonych za duzo łapię non stop...w 3 minuty 5-6 razy mi sie zdarza ze napastnik bez pomyslu wybiega przed obroncow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spalonego nie maiłem jeszcze ale te finezyjne... NERF bo inaczej tego nie widzę :biggrin:

Ja mam wszystko ustawione na "ręczne" i jeszcze ani raz mi finezyjny nie wpadł.

Tak więc nie ma się co dziwić jak macie poustawiane wszystko na automacie i gra za was wszystko ogarnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie lipa, za malo roznicy miedzy 13 zeby wydawac 200zl na nowa,powodzenia panowie ja zostaje przy 13 chyba ze jutro pes mnie zaciekawi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, nienawidzę grać z komputerem, dlatego za długo nie wytrzymuję na demówkach. Nagrałem się pół życia jak nie miałem jeszcze neta i wystarczy.

 

W trzech pierwszych meczach było moich jak i przeciwnika 7 słupków/poprzeczek i tylko 1 bramka :)

 

Coś czuję, że co niektórzy jak się prawą gałką nauczą operować to jakimś CR7, czy Messim będą przechodzić pół boiska dryblingiem, zwłaszcza przy lini bocznej. Oby nie.

 

Co niektórzy piszą, że gra jest bardzo podobna do 13. Jak dla mnie to bardzo się różni. Nie mogłem wbić się w żaden z 3 rozegranych przeze mnie meczy. Łatwiej jest piłkę przytrzymać przy nodze, bo wystarczy samo L2 a nie L2+R2 jak było w 13. Co do finezyjnego strzału, na który ponoć jest kładziony nacisk w tej odsłonie Fify to nie napiszę za dużo, bo zanim nacisnąłem R1, to piłki już nie miałem przy nodze lub strzał był blokowany.

 

Jutro po pracy włącze Fifkę raz jeszcze. Na dzisiaj wystarczy, bo... nie lubię grać przeciwko CPU ;)

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie będę za Wami po raz kolejny wymieniał plusów, ale wydaje mi się, że zbyt dużo bramek pada po dośrodkowaniach. W 13 tak łatwo mi nie szło zdobywanie bramek po centrach, a tutaj zagrałem 4-5 spotkań i większość bramek to po dośrodkowaniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem kilka meczów, moje wrażenia: demo do dupy tak jak było w przypadku 13. Odniosłem weazenie ze sa uwypuklone wszyskie zmiany, cpu prowadziło pilke na sznureczku przy noxze a ja nie moglem zmienic kierunku biegu. Strzaly srednie, nie wielka roznica, finezji nie uzywalem. Do tego sLba mozliwosc vry z kontry czyli tak jak lubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po demie na szybko:

 

+ na manualnych zawodnicy zachowują się jakby mądrzej, nie wpadają co chwilę na siebie

+ bardzo satysfakcjonujące strzały

+ kontrola piłki wydaje się bardziej realistyczna i sensowna

 

- to kliknięcie, które słychać przy strzałach i mocnych kopnięciach może doprowadzić do nerwicy - zwłaszcza w karnych, jeśli EA myśli, że tak brzmi to na żywo to się bardzo mocno myli

- dryblingi po prostu pod prawą gałką - dla mnie tragedia, przede wszystkim gdzie jest wypuszczanie sobie piłki? Kompletny bezsens.

- drobne błędy silnika, ale to akurat wydaje mi się, że w dużej mierze zostanie wyeliminowane (zakładając oczywiście, że nie jest to demo z ostatecznej wersji gry)

 

Cóż, trzeba będzie jeszcze trochę ograć.

Edit: kurde, zabrali moja ulubiona cieszynke, gra traci sens:/

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dryblingi po prostu pod prawą gałką - dla mnie tragedia, przede wszystkim gdzie jest wypuszczanie sobie piłki? Kompletny bezsens.

Wciśnij sprint i wtedy prawa gałka po staremu służy wypuszczaniu piłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, gra jest dużo lepsza, tempo ideał, trzeba grac bardziej kombinacyjnie, więcej myśleć,oby zostawili to tempo, ewentualnie dali możliwość jego wyboru w sezonach on-line, bo jestem pewny że 3/4 graczy manualnych z tego skorzysta. Oczywiście pisze o trybie manualnym, asyst nawet nie sprawdzam bo się grać nie da, przez samą beznadziejną kontrole, zupełnie inna gra, powinno się to oddzielnie oceniać, takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mieli to szczescie, i nie grali jeszcze w demo :)

LongSHIT. Nowa bron w Fucie lol. Tak wiem, w premierowej fifie tego nie bedzie :)

A i jeszcze.. To warto dodac. Znajdz roznice wmiedzy gameplay'em z demka, a z zamknietego eventu.

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxter jasne,ze wygląda to na strasznie przesadzone strzały. Myślę jednak, że bardziej chodzi tu o sam poziom , o to ,że nikt jemu nie przeszkadza w oddaniu strzału, a że Ibra ma dobre staty to dużo wchodzi, mam nadzieje, że jest tak, że grając z kimś bardziej wymagającym będzie o wiele ciężej ładować takie bramy ale to tylko nadzieja i lepiej poczekać zawsze z zakupem :> Grałem w czoraj w Pro Evo i jego Fox Engine to dla mnie jakaś kpina niestety, więc raczej będę musiał wierzyć w Fifkę do końca :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij sprint i wtedy prawa gałka po staremu służy wypuszczaniu piłki.

O patrz, zagralem ze 4 mecze i nie zalapalem;d Czyli ten minus mocno traci na znaczeniu.

Polecam wszystkim (zwlaszcza narzekajacym na skutecznosc strzalow i podan) ustawienie sobie sterowania na manualne. Serio, FIFA na asystach a na manualu to dwie rozne gry, a mam wrazenie, ze w tej edycji manual jest jakis bardziej przystepny i dopracowany. Co prawda potega tych ustawien wychodzi dopiero online, ale i tak mocno polecam obadanie tego juz w demie. Satysfakcja z fajnej akcji jest przeogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×