Skocz do zawartości
zdun

Kingdom Hearts 1.5

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że parę dni temu miała miejsce premiera bardzo dobrego kotlecika w HD (mniam tym razem) pora podyskutować o niej ;)

 

 

 

jak dla mnie (ogrywam od wczoraj - a właściwie oglądam gdyż w skład kolekcji wchodzi jeden film ) petarda :biggrin:

 

w skałd wchodzą -

 

kingdom hearts 1

kingdom hearts chains of memories (mamy tu do czynienia z remake.em a nie hd edition)

kingdom hearts 358/2 days (animacja 3 godzinna streszaczająca fabułe tytułu z nintendo ds'a)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka zaiste zacna...pamiętam ile funu mi dawało ogrywanie wszystkich części na Ps2,NDS i GBA.

 

Rozumiem czemu dali w remix'ie te części i czekam na kolejny który będzie zawierał kolejne :)

 

Anywhooo wie ktoś czy gry są w edycji Final Mix+ czy podstawowe z okrojoną historią, które były wydane na ps2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anywhooo wie ktoś czy gry są w edycji Final Mix+ czy podstawowe z okrojoną historią, które były wydane na ps2 ?

 

Final Mix. :) Final Mix+ dotyczy tylko Kingdom Hearts 2. Proof:

 

asfapng_nspwqnw.png

 

Zacząłem od jedynki. Mam 11 godzin na liczniku, a jestem dopiero na świecie Tarzana. Nigdzie się nie spieszę, zaglądam w każdy kąt w poszukiwaniu skrzynek i innych pierdół. Przypomniały mi się stare dobre czasy.  :biggrin: Nie mogę się doczekać trójeczki, wcześniej oczywiście kolekcji 2,5 HD.

 

Ach, btw. artbook z edycji limitowanej rządzi!

Edytowane przez Ayakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktos gdzieś kiedyś przebąkiwał kiedy 2.5 wyjdzie lub czy wyjdzie w ogóle ?? Fajnie by było w 2013 mieć całą serię z głowy (ponownie) i juz czekać z zapartym tchem na 3kę  :biggrin:

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktos gdzieś kiedyś przebąkiwał kiedy 2.5 wyjdzie lub czy wyjdzie w ogóle ?? Fajnie by było w 2013 mieć całą serię z głowy (ponownie) i juz czekać z zapartym tchem na 3kę  :biggrin:

 

Prawdopodobnie w 2014. Podczas creditsów 1.5 HD dostępnych z menu wyboru gry pojawiają się

 

zdjęcia z Kingdom Hearts 2, Brith By Sleep oraz coded (szkoda, że nie ma Dream Drop Distance z 3DS'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć ile zajmuje przejście jedynki i Chains of Memories grając stylem "lizania większości ścian"? Sam zazwyczaj gram w taki sposób i w pewnym sensie teraz tego żałuje. Mam teraz ps+ a grając tym stylem praktycznie nie da się tego wszystkiego fizycznie ogarnąć, gdy jeszcze się człowiek uczy czy pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ka z lizaniem ścian - 60 godzin, speed run w 15 sie uwinie... wersja z gba - nie lizalem ścian gdyż grałem w to na gba w kiblu i autobusach swego czasu - około 20 godzin, więc gry co nie miara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi się wydaje, czy wersja Final Mix jest trudniejsza od podstawowej? A może tak już zarościałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na to czekam. Po przeczytaniu dziś newsa chciałem już składać preordera w sklepie, ale jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jeszcze tylko przejście 1'ki na zwykłym poziomie trudności i biorę się za Chain of Memories. Swoją drogą: jest to chyba seria, dla której kupię 3DS'a i PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto był już w Hollow Bastion, pewnie wie, jak rzadko są tam rozstawione save point'y. Nie zapisałem (przez przypadek) przed walką z Dragon Maleficent i trafiłem z powrotem do Library.

 

Tyle grania...

Edytowane przez Ayakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps2 jakos nigdy nie miałem okazji ograć stąd pytanie czy warto? Czy grafika jest w miare znośna i nie będzie zrażać? Jak to wygląda właśnie w tej wersji HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś wyznawał zasadę "grafika sie nie liczy".,..wtedy bedziesz czerapł wiecej przyjemnosci z gier...

 

A tak ogólnie to gra jest warta tych 90zł za które teraz chodzi. Masz tam 3 części KH w które trzeba zagrać jeżeli lubi się japońskie gry...no i system walki z KH będzie uzyty w FFXV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś wyznawał zasadę "grafika sie nie liczy".,..wtedy bedziesz czerapł wiecej przyjemnosci z gier...

 

A tak ogólnie to gra jest warta tych 90zł za które teraz chodzi. Masz tam 3 części KH w które trzeba zagrać jeżeli lubi się japońskie gry...no i system walki z KH będzie uzyty w FFXV.

 

Gdzie za 90zł bo najtaniej nowe widziałem na ultimie za 119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro + play&go w Szczecinie miały w tych cenach nówki. Wiem ponieważ sam wyrwałem za tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 90 a 110 to mi roznicy duzej nie robi jakos grunt zeby tytul byl godny bo jakims cudem ominal mnie na ps2 gdzie wiekszosc konkretnych rpgow przechodzilem sam nie wiem czemu nigdy po niego nie siegnalem ale mialem swiadomosc o jego istnieniu hehe i teraz dobry preteks zeby nadrobic zaleglosci tylko jak wspomnialem czy oprawa jest podbita na tyle dobrze ze nie bedzie mnie razic na 50calowym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu nie powinno, ale głowy nie dam. Mi się tam fajnie w to grało po raz któryś tam, ale jednak mam nadzieję, że w remixie 2.5 nie będzie trzeba przechodzić gry na każdym poziomie trudności, bo przy chain of memories to można mieć tej gry naprawdę dość. O speedrunie można zapomnieć przez te karty potrzebne do otwierania pokoi i innych duperelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps2 jakos nigdy nie miałem okazji ograć stąd pytanie czy warto? Czy grafika jest w miare znośna i nie będzie zrażać? Jak to wygląda właśnie w tej wersji HD.

 

Bierz, gra wygląda prześlicznie, są lepszej jakości tekstury w porównaniu z wersją na PS2. Czytałem gdzieś nawet, że przepadła duża część kodu z pierwotnego wydania, dlatego musieli kombinować z grafiką na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to będę miał na uwadze przy następnych zakupach jak ogram to co mam teraz, a przecież jeszcze po drodze final X Hd i kingdom hearts 2.5 hd wiec bedzie co robic przez najblizszy rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzucilem w konsolke i musze przyznac ze gra ma zdecydowanie klimat starszych finali i co jeszcze mi pasuje od poczatku to swietns oprawa audio i calkiem fajny system walki. Bede ogrywal na rowni z finalem xiii ktory rowniez mi podpasowal alr jednak to zupelnie inne klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem troche dluzej i musze przyznac ze moje pierwsze wrazenie bylo zdecydowanie lepsze niz terazniejsze. Gre pewnie skoncze ale szalu nie ma i nie jest to to czego sie spodziewalem. Irytuje mnie praca kamery oraz niedokladne skoki i glupie elementy zrecznosciowe. Za malo w tym rpga dla mnie troche i gre wystawilem juz na sprzedaz. Przejde ok, nie zdaze trudno nie bede zalowal chyba jednak myszki miki polaczone z finalem nie sa dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×