Skocz do zawartości
Habas

Pytania odnośnie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję sprowadzić PS3 z USA (wersja 80GB ofc) i w związku z tym mam pare pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

1. W Stanach i w Polsce używa się różnego napięcia prądu (USA - 110V, Polska 220V), czy przez to będę musiał zmieniać okablowanie, dokupywać jakieś przejściówki lub po prostu wybić sobie z głowy kupno PS3 z USA, bo nie będzie działało w Polsce?

2. Kompatybilnosć wsteczna - Czy występuje ona tylko w tej wersji konsoli, czy w wersjach Europejskich też mogę doświadczę takiej przyjemności?

3. Było w F.A.Q, ale chce się upewnić - blokada regionalna obowiązuje TYLKO filmy Blue-ray?

4. Rozumiem, że kupując gry także w USA, będą się one łączyć z serverami Amerykańskimi (chodzi mi o multi)

5. Gwarancja - To oczywiste, że odając amerykańskie PS3 na gwarancję w Polsce nic nie wskóram, ale czy kupująć PS3 z jakiejś innej części Europy (UK na przykład) będę mógł zrealizować gwarancję w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc:

1. Ja miałem taką samą sytuację i na tabliczce znamionowej pisało napięcie 115 bodajże. Kupiłem transformator i nie żałuję tych 200 zł bo jest pewność, że nic się nie spali. Moje wersja konsoli to 80 GB. I niech się nie wypowiadają Ci którzy nie wiedzą dokładnie tylko usłyszeli bo tacy mi doradzali i byłem o krok od podłączenia PS3:) Musisz kupić transformator o mocy 400-500. Ja mam 600 i nic sie nie przegrzewa choć gram czasem po 7,8 godzin:P

2. Masz kompatybilność ale TYLKO gier ze stanów czyli PS2 i PSX wersji gier NTSC.

3. Nie tylko filmy Blu-Ray. Także filmy DVD i gry z PS2, PSX. Aczkolwiek myślę, że filmy Blu-Ray można odpalić za pomocą Linuxa, ale nie jestem pewien. A co do DVD to jeśli nie chcesz możesz przekonwertować z PAL do NTSC na kompie i ponownie wypalić płytkę. Myślę, że jak wejdzie jakiś exploit czy coś(piractwa nie popieram) można będzie odpalać ORGINALNE gry z PS2 z innego regionu. Fajnie by było:)

4. Zależy od twórcy gry. Większość gier nie posiada blokady ale są wyjątki jak np. F1, Motorstorm:) Ale np. Resistance może się łączyć z każdym serwerem. Zależy to od wersji gry( nie jestem pewien na 100%)

5. Zależy to od SONY POLSKA. W innych krajach Unii gwarancja jest uznawana. W Polsce słyszałem, że raczej nie uznają( nie wiem jak to jest teraz, czy coś się zmieniło po wejściu Sony Computer Entertainment Polska:)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×