Skocz do zawartości
patyk

Creative T6100

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem zielony w temacie, i choćbym nie wiadomo ile razy wbijał sobie do głowy co to czincz a co to dżek to i tak nie umię zapamiętać (tak samo jak nie wiem czy męski kibel to ten z kółkiem czy trujkątem ). Temat podobne były ale jak mówie jestem chyba na to za głupi i potrzebuje jasno na białym co i jak. Porobiłem więc foteczki i opisze problem.

Głośniki jakie posiadam są chyba do kompa (Creative T6100), mają one takie 3 kabelki -> zdjęcie

W telewizorze mam tylko jedno miejsce gdzie mogę wpiąć taki kabelek (miejsce na słuchawki) -> zdjęcie

Kupiłem więc sobie więc dwie przejściowki - zdjęcie - jedną z nich wpiąłem do tv, w nią wpiąłem drugą. W ten sposób uzyskałem 3 dziurki gdzie mogę włożyć kabelki z głośników ale problem polega na tym, iż mimo że grają wszystkie głośniki to nie czuję jakoś by był to dźwięk przestrzenny.

Jeśli jest to problem uniwersalny (a tak mi się wydaje) to zachęcam kogoś kto się zna do zmontowania jakiegoś prostego schematu jak to zrobić i przyklejenia go tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych wyjsciach w TV nie osiagniesz dzwieku przestrzennego na moje oko. Jedyne co bedziesz mial to stereo na wiecej niz jedna para glosnikow. Poza tym nie wiem jak ty podlaczyles te przejsciowki bo na moje oko to kupiles nie takie jak trzeba, byleby tylko dalo sie gdzies wetknac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie przejściówki jakie mi polecono, mają oczywiście takie same wejście jak te od głośników.. Mniejsza z tym, nie da się tego podpiąć jakoś do pleja lub przez jakiś wzmacniacz czy coś ? Cokolwiek plx^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem takie przejściówki jakie mi polecono, mają oczywiście takie same wejście jak te od głośników.. Mniejsza z tym, nie da się tego podpiąć jakoś do pleja lub przez jakiś wzmacniacz czy coś ? Cokolwiek plx^^

Potrzebowal bys cos takiego: http://www.tomshardware.pl/video/20040120/index.html ale nie produkuja tego od roku wiec mozna to dorwac tylko na allegro.

Inna opcja jest tani amplituner ale tego typu urzadzenia zaczynaja sie od 700pln...

Zestaw kina domowego z dzwiekiem 5.1 - takie posiadaja dekoder DD/DTS zintegrowany z odtwarzaczem dvd ale sa to zestawy juz z glosnikami.

najtaniej bedzie wstawic PC miedzy glosniki a konsole - z jakas karta Creativa z wejsciem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam możliwości wstawienia kompa

edit: pierwsza opcja o której pisałeś to jest koszt około 200 zł tak ? rozumiem że podpinam pod to głośniki i to wpinam do wejścia optycznego w konsoli ? uzyskam wtedy 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz urządzenia, które do konsoli będziesz mógł podłączyć kablem optycznym (cyfrowy sygnał), a głośniki do tego urządzenia podłączyć dowolnym złączem które wypuszcza sygnał analogowy. Idąc "po taniości" możesz szukać na allegro/w komisach używanych amplitunerów kina domowego - nawet najprostsze konstrukcje od lat mają wejscia optyczne. Zdaje się, że parę osób z forum kupiło coś, co nazywa się CAT CS-907 (klyk). Ten sprzęt to jakieś "hipermarketowe okazje" sprowadzane z zachodu, no ale hej - dźwięk 5.1 w cenie gry ^^ Uważaj tylko żeby nie podpiąć twoich komputerowych głośników pod wyjścia mocy amplitunera ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedz mi czy opłaca sie taki zakup ? Jakosc dzwieku bedzie dobra? Odczuje roznice w stosunku do tej co mam teraz ?? Dałem za te glosniki 2 stówy wiec nie jest to az taki majatek i jak mam kupic znowu jakis badziew za 100-200 zl to wolałbym juz dołożyć parę groszy i zainwestować w inne głośniki które podłącze bez tych wszystkich bajerów, no chyba że warto bo dźwięk będzie ok itd.. Jakie rozwiązanie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakością dźwięku to generalnie jest tak, że wstawiając jakikolwiek dodatkowy element do toru audio można ją tylko pogorszyć. Oczywiście ta strata jakości może być niezauważalna jeśli sprzęt który dodajesz jest odpowiedniej klasy, a może być niesamowita jeśli wstawisz, powiedzmy, 200 metrów nieekranowanego kabla sygnałowego owiniętego wokół pracującej wiertarki udarowej ;p W przypadku twoich głośników i tego amplitunera który Ci pokazałem pewnie jakąś różnicę in minus odczujesz (zależy to też od twojego słuchu, bo może akurat jesteś głuchy, no offence )ale nie sądzę żeby była na tyle duża aby się tym martwić - twoje głośniki to i tak, za przeproszeniem, "pierdziawki" więc nie są wybitne jeśli chodzi o brzmienie.

Teraz w kwestiach technicznych.

Jeśli podłączałbyś twój zestaw głośnikowy (bądź dowolny podobny) do takiego amplitunera, to musiałbyś podłączyć satelity i centralny bezpośrednio do wyjść mocy amplitunera, a sam subwoofer do wyjścia przedwzmacniacza subwoofera w amplitunerze (gniazdo chinch, nie te zaciski).

Jeśli chodzi o sam amplituner CAT CS-907 to jest tak jak już pisałem - praktycznie najniższa klasa sprzętu z hipermarketu sprzed kilku lat. Jakością nie powala, ale działa. Na dodatek z taką mocą jaką dysponuje nie wysterujesz żadnych większych głośników niż satelitki z zestawu komputerowego jaki ty masz, bądź innych podobnej wielkości (piszę to w razie gdybyś chciał kiedyś zmienić sprzęt na coś poważniejszego), no ale jak mamy iść "po taniości", to "po taniości" - w końcu ten amplituner można kupić za mniejsze pieniądze niż nową grę. Oczywiście za większe pieniądze można kupić używany sprzęt bardziej renomowanych marek, ten CAT to chyba najtańsza opcja dostępna na allegro - funkcja której potrzeba to, tak jak pisałem, wejście optyczne w amplitunerze.

Natomiast jeśli wolałbyś nie pchać się w używane urządzenia z niewiadomo jakich lombardów, to na nowe sprzęty trzeba przeznaczyć ~1000zł. Za te pieniądze można kupić zestaw komputerowy cośtam-5500 logitecha albo creative'a (nie pamiętam dokładnie), którym całkiem sporo osób z tego forum się, IMO niesłusznie, zachwyca. Jest to, zdaje się, najrozsądniejszy (jeśli nie jedyny) zestaw komputerowy z wejściem optycznym dostępny na naszym rynku.

W takiej samej cenie moża kupić już pełny zestaw kina domowego co jest rozwiązaniem imo lepszym. Ja niedawno zamierzałem kupić taki zestaw LG (zdecydowałem jednak, że pójdę na całość i oszczędzam na zestaw amplitunera i kolumn kilka razy droższy niż to kino domowe). Zdaje się, że ktoś z tego forum ma taki sam - musiałbyś przejrzeć pozostałe tematy o głośnikach. Generalnie idąc w tą stronę, to kino domowe jest tematem rzeką i warto by było poczytać odpowiednie fora.

Trochę się rozpisałem. Mam nadzieję, że pomogłem (chociaż mogłem też Ci namieszać w głowie ;p ). Jeśli będziesz miał dalsze pytania - pisz. W miarę wolnego czasu i skromnej wiedzy postaram Ci się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś, dzięki Olewam te wszystkie kombinacje, wywalę te głośniki na złom i kupie sobie zestawik kina ala ten co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×