Skocz do zawartości
PVL55

Prasa zagraniczna

Rekomendowane odpowiedzi

93825-004-A21EC811.jpg
 
Otóż mam takie pytanie. Czy zdarza wam się w jakiś sposób czytać prasę zagraniczną (prawdopodobnie głównie po angielsku, choć gdyby ktoś czasem czytał tez coś po francusku, włosku, rosyjsku czy niemiecku to jego opinia jest tak samo wartościowa jak innych), czy macie jakieś prenumeraty. Czy macie swoje ulubione gazety? Ściągacie nawet czasem wydania papierowe ( tutaj głównie tygodniki i miesięczniki, bo dzienniki raczej odpadają). Czy może kupujecie je w wydaniach na tablety lub e-booki? Czy może tylko zadowalacie się wchodzeniem na strony internetowe tychże czasopism i przedstawianych tam treści. A może wcale prasa zagraniczna lub prasa w ogóle was nie interesuje i jesteście zadowoleni czytając polską lub nie czytając jej w ogóle. Ja sam jestem już polską zwyczajnie zmęczony i w sumie nic naprawdę bardzo dobrego nie idzie znaleźć w naszych kioskach IMO. Zdarzało mi się kiedyś czytać Uważam rze ( było tam trochę opowieści dziwnej treści ale ogólnie przynajmniej zwykle na początku nie było źle ale z czasem tez stało się to ogólnie denerwujące i nieciekawe więc sobie odpuściłem, "wSieci" kupiłem dwa razy i mi już starczy tej gazety po wsze czasy. Newsweek to lepiej przemilczę bo to chyba będzie najlepsze co mogę zrobić, jest jeszcze Polityka i wydaje się nawet niezła(nawet pomimo jej profilu światopoglądowego) ale chyba zdecydowanie nic ponad to. Może macie jednak coś do polecenia (chodzi mi głównie jednak o tygodniki lub  dwutygodniki, gdyż są one głównie nastawione publicystycznie niż na na prezentowanie kolejnych newsów). Z zagranicznej prasy to póki co miałem przed oczyma The Guardian i NY Times (to żadna tajemnica że oba są liberalno-lewicowe) i cóż ja za takimi treściami nie przepadam to i się dłużej z tymi gazetami męczyć nie będę. Szukam takiego czasopisma które ma po prostu względnie zdrowe spojrzenie na sprawy (czyt. jest mniej więcej wyśrodkowane), sam mam mniej więcej poglądy centrowo-"trochę na prawo" ( choć nie lubię ogólnie tych określeń gdyż wydają mi się strasznie sztuczne, no ale są też najłatwiejsze jakby nie patrzeć). Sam słyszałem nieco pochlebnych opinii na temat Time, Washington Post i troszeńkę na temat samego The Times (Nie mylić z NY TImes czy LA Times). Możecie tez tutaj wpisywać bez przeszkód różne czasopisma(polskie i zagraniczne) naukowe i popularnonaukowe, sam prenumeruję National Geographic i zastanawiam się and Nature.

Edytowane przez PVL55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×