Skocz do zawartości
BIGPUN

PS4, Xbox One, PC w jednym stały domu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po namowie admina cwir postanowiłem założyć nowy temat, w którym będziemy mogli spokojnie (bez wojen i przepychanek) porozmawiać o aktualnej generacji sprzętu do grania. Mile widziane będą porównania, krótkie recenzje, subiektywne opinie, a także pytania na które wspólnie postaramy się odpowiedzieć.

Sam posiadam w domu mały zagon różnego sprzętu. Diamentem w koronie jest mój PC żłożony konkretnie pod najbardziej wymagające fps. Natomiast w salonie pod tv zagościły x one i ps4 (w takiej kolejności).

QgMW8kh.jpg

X one w wersji z US oraz Ps4 z naszej polskiej dystrybucji. Zaczynamy.

Możecie nie zgadzać się z moimi odczuciami, każdy ma inny odbiór. Postaram się uczciwie podejść do obu sprzętów.

Budowa i wykonanie:

Tu wygrywa X, jest wykonany z lepszego plastiku. Ładna skrzynka idealnie pasująca do typowego czarnego kina domowego. Dla laika wygląda jak odtwarzacz CD albo dekoder. PS4 to typowa konsola, na dodatek mam wrażenie, że to tańsza wersja slim:). Konsola sony jest o wiele mniejsza i posiada wbudowany zasilacz, jeśli jeździsz z konsolą to plus, jeśli konsola raz postawiona stoi w szafce to nie ma znaczenia.

Dodatkowo mam wrażenie, że dzięki rozmiarom X jest cichszy (co postaram się zmierzyć)

Pad:

Wygodniejszy jest pad od X, to rozwinięcie pada od x360 z o wiele lepszym wykonaniem...

Fajne rozwiązanie to aktywne triggery z silniczkami.

Natomiast pad od ps4 to prawdziwie nextgenowa konstrukcja! A dotykowy panel otwiera zupełnie nowe możliwości. Ds4 leży wygodnie w łapach, kciuki się nie stykają. Wada to imo podświetlenie, które w moim przypadku odbija się od plazmy:/

Pierwsze uruchomienie:

Remis. Obie szybko ściągneły update, na obu bezproblemowe logowanie. Do czasu premiery x w polsce używam konta na US. Gold i gry z PL działają bez problemu.

Czas rozruchu (do menu)

Tu jest różnie. I czas włączania zależy od tego czy konsole były już tego dnia włączane i czy probrały update.

Xbox: pierwsze uruchomienie 74sekundy, każde kolejne 14sekund

Ps4: średnio u mnie trwało 24 sekundy

Menu:

Tu znowu bardziej przypadło mi metro z xone. To kwestia gustu bo oba działają intuicyjnie i tak samo szybko.

Wychodzenie z gry do menu, przejście do sklepu, lista znajomych. Widać, że dużo pracy zostało włożone w multitasking. W X działają dodatkowe komendy głosowe w tym słynne "xbox go home".

Fajny bajer do pokazania znajomym, nacodzień nie zamierzam gadać z konsolą:)

Gry:

Obecnie mam tylko Forze5 na X i Killer instinct.

Na Ps4: killzone shadow fall oraz resogun i contrast z plusa.

Nawet nie można ich porównać, obie produkcje są nextgenowe. Forza śmiga w 1080p w 60fps.

Auta są obłędnie wykonane. Sterowanie w trybie Hard cud malina. Bardzo, bardzo liczę, że DriveClub na PS4 będzie podobny - dobrych ścigałek nigdy dość.

Killzone - tu odkrywam tą grę każdego dnia. Jestem przyzwyczajony do sterowania w fpp za pomocą klawy i myszy i staram się znowu nauczyć porządnej gry na padzie. Grafika im dalej w grze tym bardziej niesamowita.

Ta gra powinna być dołączana do każdej nowej konsoli. Oraz wysyłana do wszystkich developerów z karteczką: "tak robić oświetlenie w grach".

W obu grach razi mnie kiepski AA, ale być może jest to wada TV na jakim gram oraz przyzwyczajenia do 4xMSAA na PC.

Jeśli macie jakieś pytania, bądź swoje doświadczenia z porównania Ps4 do x one lub PC piszcie!:)

PS piszę na tablecie, później postaram się dodać troszkę zdjęć.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

1.How Much za XO z USA ? 

2.Które chodzi głośniej i bardziej się nagrzewa ?

3. Czy miałeś jakieś problemy z którąś z konsol ?

4. Które gry startowe wg. Ciebie są lepsze ?

5. Gdzie jest krzyż i kto jest ojcem Pablito ?

6. Jak sprawuje się sterowanie głosem w XO ?

7. Jak sprawuje się cross controler na Ps4 ?

8. Z której konsoli streamuje się lepiej ?

9. Która konsola ma lepszą jakość streamów ?

10. Na której maszynce lepiej nagrywa się własny materiał i jak można go później pobrać z konsoli do obróbki na PC ?

11. Czy gry na XO/Ps4 chrupią ? czy spadki fps;ów są znaczne ?

 

Pytam ponieważ sam już mam HEPC'a z którego nie korzystam, kilka konsol obecnej + poprzedniej generacji i sam czaję się na Ps4 i XO.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X w USA w pierwszym lepszym sklepie kosztuje 499$, ale można dostać w promocji ciut taniej - golas (X, kamerka, pad, hdmi)

PS4 - golas - 399$

PSV - 199$

Sprzętu jest tyle, że leży w sklepach i czeka aż ktoś je kupi. Tylko w krajach 3ciego świata konsole nowe generacji są towarem deficytowym.

Każda jedna gra na nextgen nie jest droższa niż 49.99$. Taki AC BF kosztuje ok. 20$ - sklepy sieciowe w stylu naszych MM.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gamestop w New Jersey konsole leżą i czekają...także bez paniki ;)

 

PKSem tam dojadę ? ;)  i na raty dają ? ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez potężnego pc i bez xone... Za to z wiiu - (dlaczego zostało pominiete?? ), dzis odpakowanie, podłączenie i chwila z zeldą - jutro opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×