Skocz do zawartości
norman187

PS3 w SLI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie.Czy ktoś słyszał kiedykolwiek,lub czy jest możliwość podłączenia dwóch konsol PS3 (jak w pc-cie miały miejsce układy SLI ) w celu podwojenia ilości klatek i wogule w celu wzmocnienia sprzętu. Nie chodzi mi o dosłowne "SLI" (podaje to jako przenośnie). Chodzi mi o to czy wogule w jakis sposób można to zrobic i czy SONY przewidziało coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore uniwerki sklejaja PS3 w klastry, ale to w celach obliczeniowych (CPU) a nie rozrywki (GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio co Ci to da? Tylko same problemy mogą z tego być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Możliwe jest to jedynie gdy wykorzystuje się sam hardware konsoli np. do obliczeń bądź łamania kodów a nie do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na www.youtube.pl znalazłem coś takiego : http://pl.youtube.com/watch?v=oLte5f34ya8 , teoretycznie są podłączone 3xPS3 i na końcu wszystkie te konsole są podłączone do jakiegoś pudełka.Po dłuższym wyświetlaniu obrazu pojawiają się artefakty.

Te pudelko to najzyklejszy (pewnie gigabitowy) switch. Obraz generowany jes tylko przy uzyciu procesora a calosc biega pod linuxem. To co pokazuje sie na ekranie to nie artefakty ale demonstracja ktory fragment obrazu generuja poszczegolne SPE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te "pudełko" wygląda jak router d-link.

DI-604_s.jpg

Specjaliści heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , to jest router , ja taki mam nawet . Te Ps3 zostały podłączone do jednej sieci lokalnej ( LAN ) . Jest parę gier , które mają w multiplayerze opcje LAN , ale nie wiem kto trzyma w domu 3 konsole i więcej . Nie wiem w jakim celu chcesz połączyć kilka Ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie mozna podlaczyc 3xps3 (a mozliwe ze wiecej) w GT5 - dzieki temu obraz bedzie generowany w promieniu +/- 180st. ale to nie jest potwierdzona informacja!

Tutaj macie filmiki jak to dziala na X-ie z gra Forza ;-)

http://uk.youtube.com/watch?v=ufr-ezr_f7Y

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×