Skocz do zawartości
Tecumthe

Enemy Front

Rekomendowane odpowiedzi

To niewykluczone, ale same gameplaye wyglądają naprawdę w porządku i klimatycznie. Kojarzą się trochę z klasycznymi MoH. Szansę grze dam na na pewno - no chyba że średnia ocen faktycznie będzie poniżej poziomu 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne plusiki zamiast swastyki? :P Dla mnie ta gra jest skreślona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gameplayach są swastyki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko, zobaczyłem filmik i się zainteresuję gierką jeśli jej nie ocenzurują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kilku trailerach są autentyczne swastyki , wszystko chyba zależy od cenzury danego kraju. Z potwierdzonych informacji wiadomo , że napewno będzie spolszczenie (aczkolwiek nie sprecyzowano czy dubbing ,czy tylko lista dialogowa pl) no i multi na 12 graczy. Jak dla mnie gra ma klimat. Grafa nie jest powalająca ale nie to jest najwżniejsze. Plusem jest wprowadzenie kilku sposobów na grę. Skradanie ,strzelanie ,sabotaż itp. Ja grze daje szansę i mam nadzieję ,że nie zawiodę się . Smaczku dodają lokację z Powstania Warszawskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I mimo że może wyjść z tego kicha, to nadal jestem gotowy to obadać. Klimat i ogólna prezencja w dalszym ciągu zachęcają, oby tylko singiel starczył na więcej, niż 4 godziny.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te polskie głosy trochę dziadowska brzmią, ale plus dla muzyki z trailera - fajny kawałek...

Wymagań sprzętowych nie ma zbyt dużych, to zakupi się wersję na PC, zwłaszcza że cena nie jest wysoka...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się dobry kawałek kodu. Chyba kupię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hit czy kit? Cena atrakcyjna jak na premierę. Ale pierwsze 5 min z yt walkthrough takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recek graczy wynika że gameplay klasyczny, można grać zarówno na pałę, jak i iść w stealth, ale suma summarum - średnio. Też zerkałem na gameplaye z różnych fragmentów gry i miejscami wygląda lepiej, miejscami gorzej. Czasem czuć klasyczny Medalowy klimat. Póki co pasuje poczekać jeszcze na normalne recki.

 

Cena w PSStore to tradycyjnie jakiś dowcip (biorąc pod uwagę, że bodaj Empik sprzedawał przedpremierowo za 99zł).

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam. Cena w Empiku to niby 129, ale w kasie nabija 109. W pudełku jakieś dodatkowe kody na broń i postacie do multi, ale nie obadam z powodu braku routera.

 

Dam potem znać jak się gra - po tym jak zobaczyłem Wolfensteina na PS3, to już mi grafa wisi, byle by klimat był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to grają ludzie w multi ? Coś strasznie cicho o tej grze jest a ja z sentymentu do World at War kupiłbym Enemy Front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to grają ludzie w multi ? Coś strasznie cicho o tej grze jest a ja z sentymentu do World at War kupiłbym Enemy Front.

No jest cicho, bo premiera w Europie jest dopiero dzisiaj. W USA przedwczoraj, ale z powodu E3 nikt sobie nie zawraca głowy EF :P.

 

Oglądałem jedną fanowską reckę i gość mówił, że w multi gra mu się nieźle i lepiej niż w singla.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszych trzech misjach:

 

Pod względem gameplayu, zwartości i konceptu - to jak najbardziej "duża", pełnoprawna gra, bez naleciałości budżetowych.

Pod względem wykonania i dopracowania - to już niestety typowe dla CI podejście.

 

 

Sam level design przypomina Crysisa 2 - levele są zamknięte, nie jakoś porażająco wielkie, ale nie są też liniowe. Można lecieć na pałę, można się skradać, korzystać z kanałów, bocznych ścieżek, budynków, piwniczek, przełazić przez okna itd itd itd.

W czasie misji pojawiają się zadania opcjonalne (np. uratować kogoś, wysadzić skład amunicji, pomóc partyzantom itp.). Póki co gra była też lekko nieliniowa - w pierwszej misji można było wybrać kolejność zadań do wykonania, a w drugiej - zdecydować pomiędzy dwoma, odmiennymi podejściami (zakradamy się do kościoła od strony katakumb, albo wysadzamy ścianę z innej strony).

Są znajdźki w postaci nazistowskich orzełków, ale nie wiem czy coś odblokowują.

Najlepiej jest, kiedy w łapy dostajemy pistolet z tłumikiem i snajperkę. W innym wypadku podchody nie mają sensu, bo system skradania jest niestety bardzo nieintuicyjny. Można za to stosować fajne zagrania, w stylu odwracania uwagi nazistów kamieniami, włączeniem gramofony, czy zepchnięciem ze wzniesienia ciężarówki. Strzelanie w czasie nalotu/wybuchów i tym podobnych, powoduje że nas wystrzał będzie zagłuszony. Jednak bez tłumika ciężko coś wykombinować, bo pozostaje jedynie atak melee.

Do tego fajny klimat i niezła muzyka.

 

Teraz druga strona medalu - grafika na maksa nierówna. Tekstury są średnie cały czas, a popup pojawia się dość często. Jednak z jednej strony możemy trafić do naprawdę ładnej francuskiej wioski (ładnej zarówno technicznie jaki i arystycznie), a z drugiej - do zrujnowanej Warszawy, która wygląda już kompletnie średnio. Dlatego też początek może odrzucić - kolejne lokacje są o wiele ładniejsze i ciekawiej zaprojektowane.

Poza tym wspomniany już nieintuicyjny system skradania: ciężko tak naprawdę powiedzieć kiedy ktoś nas widzi/słyszy i jaka jest szansa na wykrycie, bo mimo dedykowanego wskaźnika na HUD to czasami jest loteria. Walka bezpośrednia jest wymagająca - bronie mają spory odrzut, a ginie się baardzo szybko.

Dlatego też i checkpointy są zdecydowanie za rzadkie. Po 20 minutach skradania można przez mały błąd zginąć w ułamku sekundy i stracić cały progres.

 

Na chwilę obecną - klimatyczny, wymagający shooter, ale z ewidentnym brakiem szlifu i dopracowania. Jeśli ktoś tęskni za II wś, to może brać śmiało. Więcej napiszę jak skończę całość.

Edytowane przez Numinex
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enemy Front ukończone.

 

Mieszałem stealth z rozwałką i wyszło jakieś 8h, całkiem okej.

 

W skrócie - jeśli olać kwestie techniczne, to to jest naprawdę fajny i klimatyczny tytuł. Misje są zróżnicowane i niejednokrotnie fajnie wyreżyserowane (moja ulubiona to ta z fabryką ciężkiej wody - bardzo dobry level, oceniając bez taryfy ulgowej), same levele rozbudowane; sporo tu miłych szczegółów (np. możliwość rysowania na ścianach znaku Polski Walczącej); epizody w kryjówkach ruchu oporu przypominają trochę Metro 2033 i Last Light - nie ma tam w sumie nic do roboty, ale duchota i beznadziejność sytuacji są fajnie oddane. Ktoś coś opowiada, ktoś płacze, jeśli chcemy to możemy pomóc umierającemu - nieźle.

 

Uspokajam - są swastyki :P. Historia jest w porządku, chociaż nie porywa przesadnie - ot, to głównie historia tego, jak główny bohater zaczął jako pismak, a skończył jako żołnierz.

 

Wspomniane przeze mnie urozmaicenia (zadania poboczne, stealth, odciąganie uwagi, strzelanie w czasie zagłuszającego hałasu) są super, a bullet cam nigdy się nie nudzi. W kwestii rozgrywki nie mam w sumie nic do zarzucenia. Największy plus to nadal klimat, żywo kojarzący się z klasycznymi MoH - infiltracja, sabotaż, działanie głównie w pojedynkę itd. Zadania i akcje są jednak zróżnicowane i ich proporcje płynnie się zmieniają (najpierw skradamy się w górach, potem kolejką linową wjeżdżamy do fabryki, tam dokonujemy sabotażu, a potem uciekamy, gdy wszystko dookoła fachowo się wali).

 

Problemem jest masakrycznie nierówne wykonanie. Grafika miejscami jest ładna, a gra płynna (Francja, lokacje zimowe - chociaż i tu mogą drażnić płaskie drzewa w tle...), a miejscami po prostu wygląda jak z początku generacji, z frameratem lecącym na pysk - i tyczy to właściwie tylko akcji w Warszawie. Tak, jak by w pewne levele powstały zanim CI opanowało silnik. Postaci są też trochę sztywne, co drażni w czasie dialogów w trakcie gry - manekiny.

Do tego nieintuicyjny system skradania, dzisiaj znowu po 30 minutach bez checkpointa zostałem wykryty "bo tak" i padłem po 2 sekundach. Czasami zniechęca to do kombinowania, po kilkunastu nieudanych próbach łatwiej jest po prostu olać skradanie i wyrżnąć wszystkich.

 

Grze tak naprawdę przydałoby się jeszcze kilka miechów dewelopingu, chociaż znając CI, nie wiem czy by to pomogło. Wrażenia mam głównie pozytywne, nie wiem czy to z powodu tęsknoty za II WŚ, czy za bardziej wymagającymi i niekorytarzowymi FPSami w ogóle. Wspomniane wyżej elementy negatywne, mimo że wydają się błahe, to po prostu czasem drażnią i irytują, wybijając z klimatu. I to w nich właśnie widać budżetowy rodowód gry - jak by zabrakło forsy na beta testy. 

 

Zróbmy więc tak - sama rozgrywka, to z czystym sumieniem takie 7+/10. I szczerze, niedawno zaliczony przeze mnie MoH: Airborne bardziej przypominał tu budżetówkę :P. Enemy Front jest bardziej zróżnicowany i o dziwo bardziej rozbudowany od niego.

 

Dla sfery technicznej - 5/10. Nierówna grafa, błędy, glitche, niedorobienie wielu elementów. Tak jak by CI nie mieli czasu, albo im się nie chciało.

 

Muszę jednak przyznać, że zacząłem grać drugi raz, żeby teraz odwrócić proporcje (tam gdzie się skradałem, teraz nie będę owijał w bawełnę). Jeśli macie dość bezjajecznych singli z CoD i BF, to za premierową cenę spokojnie możecie brać. Jeśli ktoś chce obadać gameplaye dla pewności, to polecam bardziej ze środka gry - bo Warszawa faktycznie początkowo nie zachęca.

W razie jakichś pytań i wątpliwości - walcie.

Edytowane przez Numinex
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem, i to bylo najgorzej wydane 110 zl w moim zyciu. Graficznie to poziom PS2. Sterowanie jeszcze gorsze. O precyzyjnym poruszaniu sie czy celowaniu mozna zapomniec. Rzodzielczosc na moje oko to okolo 480p. Ta gra powinna wyjsc jakies 10 lat temu. Mowie oczywiscie o wersji PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak multiplayer panowie. Gra ktoś? Przymierzam się do kupna bo można nabyć EF całkiem tanio - 120 zł i lubię klimaty II WŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci sprzedac tanio nawet jutro rano moge wyslac. Jak cos to priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rety, ja aż tak wprawdzie negatywnych wrażeń nie mam, ale jak ktoś jest chętny to też mogę na pchli targ wrzucić :biggrin:.

 

Kończę drugie podejście i styknie - pasuje mieć forsę na wakacje, a grunt, że głód zaspokojony.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak strzelic ze sniperki zeby byl bullet time?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet time, czy bullet cam? ;) Jeśli o to ostatnie chodzi, to załącza się losowo - nie ma tu żadnej reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×