Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 226

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #226

 

001okl_226.jpg

 

Czerwcowy numer dostępny od środy (25.05)

Prenumerata - wysyłka w niedzielę (22.05)

 

Cytuj

Nadszedł czas pożegnania z przygodami Geralta w Wiedźminie 3. Dla mnie był to swoisty fenomen – prawie trzy dekady bez miłości do RPG-ów, szczęśliwego życia gracza bez statystyk, miliona tabelek i cyferek, w okamgnieniu legły w gruzach pod naporem zniewalającej mocy tej opowieści. I to bez napiny, zaciskania zębów, działania wbrew sobie – po prostu wsiąkłem po uszy i z przyjemnością utraciłem status RPG-owego prawiczka. I to też moim zdaniem świadczy o klasie tego produktu. Zresztą każdy, kto grał, dobrze wie, jaka to była epicka jazda. Dziki Gon, Serca z Kamienia, teraz Krew i Wino. Swoją drogą, znam firmy, które zrobiłyby z tego 3 osobne gry. Ale nie bądźmy złośliwi. Poza tym wszyscy dobrze wiemy, co zawdzięczamy ekipie CD Projekt RED. Jeżeli ktoś może uczyć innych w tej branży, jak wygląda profesjonalny fanserwis na najwyższym poziomie, to na pewno oni. A co zawdzięczamy im tym razem? Jedną z pierwszych na świecie recenzji ostatniego rozszerzenia. A jeśli kupiliście ten numer odpowiednio wcześnie w dzień jego premiery – to dokładnie pierwszą. Uprzedzić Internet to dzisiaj rarytas. I extra bonus dla naszych czytelników.

Jako jedyni Polacy bawiliśmy też w Rzymie na torze Vallelunga, a jednocześnie w domu Kunos Simulazioni – twórców wyścigów Assetto Corsa, które w sierpniu chcą sięgnąć po koronę króla symulatorów na konsolach. Jakie są na to szanse, dowiecie się z naszego playtestu, jednego z dwóch w numerze. Kilka stron dalej natomiast dowiecie się, na jakie gry i zapowiedzi najbardziej czekamy na tegorocznym E3. Pisałem Wam kiedyś, że osobistą, coroczną wizytę w L.A. zostawiłem sobie jako przywilej naczelnego i jedyną w roku okazję, aby wyrwać się „na gierki” zagranicę. Stwierdziłem jednak niedawno, że już mi wystarczy i pora podzielić się z innymi zgRedami. W Los Angeles oczywiście ponownie stawimy się osobiście – za miesiąc przeczytacie naszą relację z pierwszej ręki. 

Również z pierwszej ręki pochodzi nasz poradnik do Dark Souls III – dokładnie spod ręki i pada Rogera. „Nigdy więcej!” – napisał do mnie, wysyłając tekst, bo przystając na mój pomysł, wkopał się po uszy. Zobaczycie, zrozumiecie – świetna, koronkowa robota. A dla chwili oddechu przeczytajcie sobie nasz komiks... tfu! – Temat Numeru. Może po kolejnej wizycie w kinie? [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU
Odliczanie do E3 2016
Superbohaterowie

CO NOWEGO
Battlefield 1
Call of Duty: Infinite Warfare  
Final Fantasy XV
NiOh
Paragon
Pyre

PLAYTESTY
Assetto Corsa
Mirror’s Edge Catalyst

RECENZJE
Alienation  
Battleborn  
Doom  
Fallout 4 – Wasteland Workshop  
Fire Emblem Fates  
Hitman: Episode 2 – Sapienza  
Kirby: Planet Robobot  
Rocketbirds 2: Evolution  
Severed  
Shadow Complex Remastered  
Shantae and the Pirate’s Curse  
SUPERHOT  
The Walking Dead: Michonne – Ep. 3: What We Deserve  
Uncharted 4: Kres Złodzieja  
Valkyria Chronicles Remastered  
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Krew i Wino  
Zen Pinball 2 / Pinball FX2 – Aliens vs. Pinball 

PORADNIKI
Dark Souls III
World of Tanks

HARDKOR
id Tech
Polska 2016
Przedwczesna zmiana warty
Cameo
Performerzy
Kartoteka – John Romero      
Styliści branży – Housemarque

RETRO
Trzeba znać
Moje retro – Kuba Sobek  
Pegasus zone – The Punisher  
Kult plastiku – Painstation
Historia gier wideo w Polsce (cz. XVIII)
Made in Poland – Wacuś the Detective
Comix Zone – rozmowa z Johnem Laymanem

FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]7
Okiem maniaka [Butcher]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 22.05. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer od dzisiaj w sprzedaży. Tradycyjnie jesteśmy dostępni w punktach z prasą w całym kraju + w formie e-wydania (PDF i e-Kiosk.pl). Miłej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×