Skocz do zawartości
Pips

HVD

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersalny dysk holograficzny (ang. Holographic Versatile Disc - HVD) – technologia nośników optycznych nowej generacji, mogąca teoretycznie pomieścić 3,9 TB danych, na płycie jednowarstwowej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_holograficzny

BD wymięknie przy tym poza tym pierwsze słyszę o tym, a wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia nie jest nowa, wdrożenie jej jeszcze kilka lat zajmie więc nie ma co się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już o tym dawno. Takie płyty są droższe niż dysk twardy, więc ich kupno nie miało by sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_holograficzny

BD wymięknie przy tym poza tym pierwsze słyszę o tym, a wy?

Głosy o tym chodzą już dawno. Ale to dopiero pewnie w PS4

Czytałem już o tym dawno. Takie płyty są droższe niż dysk twardy, więc ich kupno nie miało by sensu...

Identycznie kiedyś mówiło się o Blu-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nim się obejrzymy to będziemy na czymś takim grali. Pamiętacie jak stosunkowo niedawno mówili "LCD 17''?! MATKO! Kogo na to stać?!" hehe, a zaledwie kilka lat minęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, dopiero jak się spojrzy 10 lat wstecz, to można sobie uzmysłowić jak bardzo technologia poszła do przodu. Odtwarzacz dvd był synonimem przepychu, a komórki mieli tylko biznesmeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to taka daleka przyszlosc, dalej w temacie na wiki jest napisane:

Dane o płytach nie są pewne, ale wynika z nich, że: w 2007 mogą pojawić się płyty 800GB @ 80MB/s, w 2008 roku firma planuje zaprezentować płyty wielokrotnego użytku, a w roku 2009 możemy spodziewać się nośników o parametrach: 1,6TB @ 120MB/s. Obecnie zaprezentowano już płyty o pojemności 300GB i prędkości zapisu/odczytu 20MB/s.

ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe parametry. Ciekawe tylko jak z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezłe parametry. Ciekawe tylko jak z ceną.

Na wstęp pewnie zaporowa. Ale z czasem spadnie

Mówie wam że nowy format po raz kolejny będzie wprowadzać Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstęp pewnie zaporowa. Ale z czasem spadnie

Mówie wam że nowy format po raz kolejny będzie wprowadzać Sony

No oby, bo na dzień dzisiejszy M$ wszytskich przekupuje ;D Xbox powstanie za jakiś czas a PS3 jeszcze posiedzi na rynku więc jak pewnie wydadzą PS4 to może HVD ujrzy światło dzienne a nowy Xbox będzie się podniecał że ma 100GB dyski ;D Wyobraźcie sobie grę w 3,9TB o.O szok xd A i ciekawe kiedy wyjdzie większa rozdziel ka niż 1920x1080, bo jak co ale PS4 każdą grę miało by w Full HD ale może powstanie większa rozdzielczość ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS5 o Pojemności prawie 4TB.... ciekawe ile godzin spędzilibyśmy na oglądaniu filmików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rodzielczość niedługo do nas zawita, to pewne. przecież ktoś już wynalazł (nie wiem jakiego słowa użyć więc wynalazł napisałem) rozdzielczość 4 razy większą niż Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile bedzie kosztowal odbiornik, potrafiacy to wyswietlic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SHV, Super High-Vision - u Japończyków jest to już na porządku dziennym (nie 4 a 16 razy więcej pixeli obrazu [7680x4320], 4 jeżeli liczyć bok tylko)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Super_Hi-Vision

Żeś ja pierdziu xd pierwsze o tym słyszę

Pewnie będzie jak z PS3, PS4 wyjdzie i będzie niby mógł wyświetlić rozdzielczość w 16xHD a tu jedynie kilka gier to obsłuży jak obecna generacja PS3 ;p

Ciekawe jakiej wielkości taki tv może być, bo jak na razie widziałem 150" plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16xHD

Testy w japonii w 2015, 2025 regularny przekaz w japonii, na razie plany. Dźwięk w formacie 22.2.

Nakręcenie 18 minutiwego filmu zajęło 3 lata, i film zajmuje tylko 3,5 TB.

Nie mogę się doczekać PS5, bo nikt nie wierzy, że PS4 da rade z tym formatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.2? 5.1 to się mówi że jest 5+1 co nie? a tutaj co? 22+2? to nie lepiej po staremu 23.1?

18 minutowy film przez 3 lata kręcili o.O? Niby jak :? tak cięło czy co?

PS4 czemu nie? Technika idzie do przodu, PS3 jeszcze na rynku będzie długi czas zanim PS4 się pojawi.

Chciałbym zobaczyć jak malutkie są pixele w tv xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilości satelitek to 1 sub to za mało.

PS3 biorąc pod uwagę okres życia konsol prze pojawieniem się zastępstwa wynosi około 7lat, czyli następca będzie około za 5 lat czyli około 2013, czyli dopiero PS5 które pojawi się około 2020roku może przetrzeć szlaki dla tego standardu.

Pamiętajmy, że sprzęt HD nadal jest mniejszością na rynku, i dopiero się rozwija, a rynek TV bardzo wolno się zmienia i tego nie liczy się w latach a w 2-3 generacjach konsol.

PS4 będzie konsolą z grami fullHD, ale jakiego nośnika będzie używać nie wiadomo, może dalej BD, a może holografia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×