Skocz do zawartości
chiniol

wypożyczalnia filmów na playstation network

Rekomendowane odpowiedzi

Z materialów z E3 dostepnych na playstation network dla USA (cz.3 materiałów) wynika ze udostepniona zostala możliwość wypożyczenia/kupienia filmów z 6 lub 7 największych wytwórni filmowych. Niestety prawdopodobnie ze względu na polskie ip nie ma możliwości korzystania z tej usługi z Polski.

Czy ktoś ma dokładniejsze info na ten temat?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie info że masz rację co do IP.

Jest to zabezpieczenie przed dostępem Europy do filmów wydawanych w Stanach... Wiem że to głupio brzmi ale to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to zabezpieczenie przed dostępem Europy do filmów wydawanych w Stanach... Wiem że to głupio brzmi ale to prawda.

To wcale nie brzmi głupio. Do takich właśnie celów powstały regiony DVD (Blu-ray zresztą też) i ma to generalnie sens - wynika to z kwestii prawnych, a nie widzimisię wytwórni. Ale oczywiście zawsze znajdzie się cała masa niezadowolonych osób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wcale nie brzmi głupio. Do takich właśnie celów powstały regiony DVD (Blu-ray zresztą też) i ma to generalnie sens - wynika to z kwestii prawnych, a nie widzimisię wytwórni. Ale oczywiście zawsze znajdzie się cała masa niezadowolonych osób...

Bo Twoim zdaniem to, że dostaniemy video store kilka miesięcy później (lub wcale) to powód do zadowolenia, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby z czego mam być zadowolony?

wiadomo ze w USA premiery sa szybciej niz w Europie, ale to wcale nie znaczy ze nie mogliby udostepnić bliźniaczego serwisu na Starym Kontynencie. Nawet samo kino europejskie ma perełki. Tyle że USA to połowa rynku... a my (jako Europa) jesteśmy tylko dodatkiem. Jak dla mnie jeśli w Azji/Europie nie powstaną takie serwisy to będzie to duży (kolejny zresztą) błąd marketingowy SONY.

podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Sony Computer Entertainment Europe - David Reeves oficjalnie ogłosił, że nowa usługa Playstation Store umożliwiająca kupno i wypożyczanie filmów za pośrednictwem Playstation 3 nie zostanie uruchomiona w Europie w 2008 roku. Marnym pocieszeniem jest fakt potwierdzenia przez Reeves'a, że usługa ta docelowo będzie dostępna dla wszystkich regionów. Kwestia kiedy to nastąpi pozostaje, jak narazie otwarta.

źródło: www.benchmark.pl

wątek uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu zamiast sprawdzic co i jak odrazu jeczycie - problem lezy w tym ze w niektorych krajach prawa wydawnicze filmow Sony nie naleza do Sony - o ile w USA Sony samo wydaje filmy to w Kanadzie czy niektorych panstwach europejskich robia to inne firmy. Zanim Sony wprowadzi taka usluge musi albo dojsc z nimi do ugody albo poczekac az wygasnie im kontrakt. Mieli wyjscie - odlozyc premiere na czas negocjacji w Europie albo wydac tylko w USA. Na upartego mozna sie podszyc poa hamerykanskie ip i sobie posciagac - na yt macie instrukcje co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu zamiast sprawdzic co i jak odrazu jeczycie - problem lezy w tym ze w niektorych krajach prawa wydawnicze filmow Sony nie naleza do Sony - o ile w USA Sony samo wydaje filmy to w Kanadzie czy niektorych panstwach europejskich robia to inne firmy. Zanim Sony wprowadzi taka usluge musi albo dojsc z nimi do ugody albo poczekac az wygasnie im kontrakt. Mieli wyjscie - odlozyc premiere na czas negocjacji w Europie albo wydac tylko w USA. Na upartego mozna sie podszyc poa hamerykanskie ip i sobie posciagac - na yt macie instrukcje co i jak.

Doskonale zdaję sobie sprawę z przyczyn opóźnienia, ale chyba mimo to może mi się nie podobać ta sytuacja, nie sądzisz?

Może zabrzmię pesymistycznie, ale mogę się założyć, że jak video store trafi do Europy, to nie będzie dostępny dla Polski (oby tylko przez kilka miesięcy, chociaż obawiam się, że w ogóle) - tak samo, jak w tej chwili korzystać z amerykańskiego mogą wyłącznie mieszkańcy USA. Nawet Kanada się nie łapie.

Co do proxy - wolne żarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proxy... tunel IP.

Ale ja nie mogę np. - router mi wariuje, rozłącza z tunelowanym serwerem i do tego normalne połączenia wariują jak pozwalam na VPN pass-through.

Potrzebny nowy firmware który by to naprawił, tylko pytanie kiedy wyjdzie (i czy w ogóle jest taki zamiar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×