Skocz do zawartości
Arekino

Ciemnieje obraz w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem że w XMB ciemnieje mi nagle obraz. Efekt jest podobny jak po bezczynności w XMB, tyle że teraz jak naduszę przycisk na padzie obraz nie powraca do normalnej jasności. Co ciekawe dopiero gdy się przejdzie do gry lub przeglądania zdjęć obraz powraca do normalnej jasności. Czyżby błąd w sofcie lub awaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie włączony jakiś active kontrast w tv jak masz sharpa to opc sie nazywa w innych nie wiem, zmniejsza podświetlenie jak wyświetlają się jasne obrazy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu konsoli jest praktycznie czarne, więc trudno podejrzewać że TV zmniejsza nagle podświetlenie z powodu jego dużej jasności. Telewizor mam LG. Poza tym ewidentnie widac że następuje to za sprawą konsoli. Gdy np przejdę do przeglądarki WWW to efekt ten nie wystepuje. Po powrocie do menu konsoli po kilkudziesięciu sekundach znowu obraz ciemnieje jak w trybie bezczynności. Menu jest nadal widoczne ale słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Ciemnieje obraz w PS3''

To po co zaglądasz do środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LG mają taki patent "Oszczędzania" Energi, też tak mam. Posiadam model LG32LC51. To jest normalne, gdy nie ruszasz niczego to obraz zaczyna ciemnieć, min. w XMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

Mam dokładnie tak samo. Wkurza mnie to niemiłosiernie, bo ciemnieje mi obraz także w np. menu GTA . Hmm da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konsoli masz na iles minut ustawione uspienie(ciemnieje obraz), z pora dnia tez obraz ciemnieje, teraz mam jasno zielony menu a wieczorem mam czarne menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do monitorow CRT zdrowszy dla wyswietlaczy lcd jest bialy ekran. A to przygaszanie to brazu to musi byc opcja w tv. I nie pytaj nas jak to wylaczyc tylko sam poszukaj, bo sie nic nie nauczysz. Ja bym sie czul glupio jakbym nie potrafil ustawic wlasnego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizory LG mają taki patent "Oszczędzania" Energi, też tak mam. Posiadam model LG32LC51. To jest normalne, gdy nie ruszasz niczego to obraz zaczyna ciemnieć, min. w XMB.

Hmm... Przez prawie rok miałem z PS3 telewizor LG 26LC51 i na nim obraz nigdy nie ciemniał. Twój 32LC51 ma praktycznie tą samą elektronikę, róznica tylko chyba w matrycy. Teraz mam od tygodnia LG 32LG3000. Przez tydzień nie zauważyłem tego efektu. Dopiero wczoraj wieczorem pierwszy raz to się zdarzyło.

Żeby było śmieszniej - dziś włączyłem sprzęt i obraz nie ciemnieje...

Być może wieczorem gdy XMB robi się prawie całkiem czarny(teram mam niebieski) to niski poziom jasności TV wykrywa jako brak sygnału i ściemnia obraz. Ale to tylko przypuszczenie. Dziś wieczorem pobawię się z tym jeszcze.

Aha, nie pamiętam by któryś z tych TV miał w menu do wyboru cokolwiek z "oszczędzaniem energii"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przeciwienstwie do monitorow CRT zdrowszy dla wyswietlaczy lcd jest bialy ekran. A to przygaszanie to brazu to musi byc opcja w tv. I nie pytaj nas jak to wylaczyc tylko sam poszukaj, bo sie nic nie nauczysz. Ja bym sie czul glupio jakbym nie potrafil ustawic wlasnego telewizora.

Dzięki mistrzu za radę, ale po co mam grzebać w telewizorze, skoro ktoś może mi od razu powiedzieć gdzie co zmienić i oszczędzić niepotrzebnego szukania po omacku?

I wcale nie jest mi głupio, że tego nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie macanie menu zapozna cie z mozliwosciami wlasnego TV. Moze sie okazac ze nie bedziesz wiedzial o podstawowych i przydatnych jego funkcjach. Moze ten TV ma jakis czujnik oswetlenia i gdy w pomieszczeniu jest ciemno to sam daje mniej pary w matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być , nie bawcie się, co wam to przeszkadza

Teraz mam od tygodnia LG 32LG3000.

To wszystko wyjaśnia Nie zwracałeś uwagi na takie bzdury, ja miałem podobnie "Migotanie gier", później zacząłem dostrzegać. Aliasing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie macanie menu zapozna cie z mozliwosciami wlasnego TV. Moze sie okazac ze nie bedziesz wiedzial o podstawowych i przydatnych jego funkcjach. Moze ten TV ma jakis czujnik oswetlenia i gdy w pomieszczeniu jest ciemno to sam daje mniej pary w matryce.

Podstawowe i przydatne funkcje akurat znam, chodzi o to, że to nie jest podstawowa funkcja i możliwe że nawet nie ma takiej opcji, ażeby to wyłączyć, dlatego się pytam.

Bo kto pyta nie błądzi, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe telewizory LG maja taka opcje Inteliget Sensor i wlasnie dostosowuje parametru obrazu do otoczenia. Jezeli masz wlaczona ta opcje to poprostu wlacz inna i po sprwie. Pobaw sie ustawieniami tv napewno cos zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak tak jak pisałem. TV przy ciemnym obrazie XMB przechodzi po jakichś 30 sekundach na ciemniejszy obraz. Gdy ustawi się jaśniejszą tapetę w XMB obraz przestaje ciemnieć. Wychodzi na to że jest to jakaś forma wykrywania braku sygnału. Gdy ekran jest praktycznie cały ciemny w XMB wieczorem(poza kilkoma linijkami tekstu menu) to TV chyba stwierdza że to brak sygnału i ściemnia obraz. gdy na ekranie pojawią się jakieś jasne elementy TV ponownie zwiększa jasność. Irytujące jest tylko że nie ma się na to wpływu w ustawieniach TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nic, to jest normalne. Ja bardziej się martwię, że po wyłączeniu mojego TV po np półtorej godzinnym filmie słychać trzaski.... Ma tak ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze ok 90% osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam ze ok 90% osob.

Qgar to się tyczy mojego pytania, czy tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla to odpowiedz na twoje pytanie. Mam bravie i po niecalek minucie po wylaczeniu slysze trzask. Moze trzask to za duzo powiedziane i brzmi zbyt groznie. ale jest slyszalne pewne cykniecie i nie mam z tego powodu zadnych koszmarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam serie trzasków po wyłączeniu (takie stukanie) "pum" cos w tym stylu wewnątrz TV. No oczywiscie nie tak strasznie głosno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i będziesz miał. Zgaduję, że w chłodniejsze dni tych trzasków jest więcej.

Witamy w świecie rozszerzających się rzeczy wskutek gorąca i kurczenia w chwili ochładzania

Na to nic nie poradzisz, chyba że sobie podniesiesz temperaturę w mieszkaniu do czterdziestu kilku stopni. Ale tego z kolei sprzęt nie wytrzyma A i Tobie byłoby zapewne nie najlepiej

U mnie tak jest od PS3 przez Monitor LCD na starym TV CRT Samsung i video Akai kończąc Wieczorem to istny koncert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wydaje mi się że czasami jest gorzej , przeważnie jak długo patrzę, może to być wina tego że matryca w ten sposób gaśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×