Skocz do zawartości
MAGpl

Pierwsza aplikacja Homebrew na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ukazała się pierwsza jakakolwiek chyba aplikacja, tworzona przez domorosłego amatora programistę. Oczywiście na PS3,oznacza to tyle,że zapewne w niedługim czasie możemy spodziewać się znacznego wysypu tego typu mini gierek.

Instrukcja:

-pobierz pliki gotowe do użycia,tutaj

-wypakuj je za pomocą(WinRAR zalecany). Utwórz w głównym folderze pamięci przenośnej USB(PenDrive,MP3 Player) folder o nazwie AVCHD(po wypakowaniu pobranej paczki,powinien być już utworzony)

-włącz konsolę

-podłącz pamięc do PS3

-idź do zakładki [Video] w XMB

-wybierz swoje urządzenie,następnie włącz plik [AVCHD] krótkie wczytywanie i możesz się cieszyć klasycznym wydaniem PONG'a:)

Autor zaleca dla pewności nie używania wszystkich przycisków,aby nie uszkodzić pada.Sterowanie:

-lewy analog steruje lewą pałeczką

-[zaś kwadrat] i [krzyżyk] prawą

Oczywiście granie na jednym padzie w dwie osoby jest nieco niewygodne,więc można podłączyć drugiego pada. Tylko trzeba pamiętać,że będzie on pełnił identyczną funkcję,jak pierwszy. Czyli możliwość sterowania obydwiema pałeczkami.

Gra przetestowana przeze mnie,działa w 100%

Źródło

(proszę Moderatorów o wyrozumiałość,jeśli temat nie pasuje do tego miejsca.Ciężko było zdecydować,gdzie go umieścić.To chyba najbardziej neutralne miejsce,wkońcu ogólne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czego to ludzie nie wymyślą Czyli to działa na zasadzie java script takiego jaki jest na nośnikach BD? Jak wrócę z pracy to lukne o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe czego to ludzie nie wymyślą Czyli to działa na zasadzie java script takiego jaki jest na nośnikach BD? Jak wrócę z pracy to lukne o co kaman

Tak,dokładnie na skrypcie Java:) Nie oczekuj zbyt wiele od tej aplikacji,autor jednak zapewnia,że zbiegiem czasu możemy spodziewać się lepszych edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się to ma z bezpieczeństwem ? czy w późniejszym okresie nie pojawią się programiki po których odpaleniu padnie konsola ? gwarancja chyba tego nie uwzględni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się to ma z bezpieczeństwem ? czy w późniejszym okresie nie pojawią się programiki po których odpaleniu padnie konsola ? gwarancja chyba tego nie uwzględni

A skąd niby Panowie serwisanci będą wiedzieć od czego to padło:P Przecież to nie jest żadna przeróbka chipowa itd. Zwykły odpalany programik softwarowy,więc jak coś padnie to soft...A tego przyczyn w PS3 jest mnóstwo:) Poza tym raczej wątpię,że ktoś będzie dla opinii publicznej wypuszcząć programik,który psuje konsolę. Jeśli podczas testó padnie autorowi,to raczej napewno jej nie wypuści. Jeśli już dokona poprawek,to z pewnością zamieści informację"nie odpowiada za wszelkie szkody"

A Ty wkońcu czynisz to zawsze na własną odpowiedzialność,czyż nie? Więc nikt Ci nie karze tego uruchamiać Nie widzę problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd niby Panowie serwisanci będą wiedzieć od czego to padło:P Przecież to nie jest żadna przeróbka chipowa itd. Zwykły odpalany programik softwarowy,więc jak coś padnie to soft...A tego przyczyn w PS3 jest mnóstwo:) Poza tym raczej wątpię,że ktoś będzie dla opinii publicznej wypuszcząć programik,który psuje konsolę. Jeśli podczas testó padnie autorowi,to raczej napewno jej nie wypuści. Jeśli już dokona poprawek,to z pewnością zamieści informację"nie odpowiada za wszelkie szkody"

A Ty wkońcu czynisz to zawsze na własną odpowiedzialność,czyż nie? Więc nikt Ci nie karze tego uruchamiać Nie widzę problemu

Pamietajmy że ten programik jest uruchamiany bezpośrednio z USB/BD i nawet w serwisie nic nie mogą udowodnić jak i z kąd powstał błąd Ale pomysł na mini aplikacje/gierki jest ciekawy. Jednak java to nie to samo co flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym raczej wątpię,że ktoś będzie dla opinii publicznej wypuszcząć programik,który psuje konsolę. Jeśli podczas testó padnie autorowi,to raczej napewno jej nie wypuści. Jeśli już dokona poprawek,to z pewnością zamieści informację"nie odpowiada za wszelkie szkody"

Tu akurat się mylisz. Są już wirusy na PSP. Co prawda głównie wymierzone sa w ludzi grających na pirackich wersjach ale pewna granica została już przekroczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu akurat się mylisz. Są już wirusy na PSP. Co prawda głównie wymierzone sa w ludzi grających na pirackich wersjach ale pewna granica została już przekroczona...

Pewnie dlatego że na psp można zainstalować custom firmware. Ciekawe czy na PS3 kiedyś coś takiego zobaczymy. A tak w ogóle to same piraty mogą mieć wirusy. Rzecz normalna. Coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja już wyczaiłem lepszą gierkę, bo Blaster Bunny.

Adres do pobrania tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te aplikacje homebrew można pobrac chodzi mi żeby więcej i czy to nie jest szkodliwe dla systemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko to nazwac homebrew. Jesli zmierzamy do odpalania nieoficjalnych programow na PS3 to raczej nie tedy droga. Ale brawa dla autora za pomysl i wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wyczaił na necie jakieś nowe tego typu aplikacje to niech wrzuca tutaj linki. Mam jeszcze pytanie. Na niektórych płytach BD z filmami są tego typu bajery. Pytanie czy da rade je zgrać z płyty i odpalać w taki właśnie sposób? Jest to trochę bez sensu ale chcę wiedzieć czy jest w ogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by ktoś wyczaił na necie jakieś nowe tego typu aplikacje to niech wrzuca tutaj linki. Mam jeszcze pytanie. Na niektórych płytach BD z filmami są tego typu bajery. Pytanie czy da rade je zgrać z płyty i odpalać w taki właśnie sposób? Jest to trochę bez sensu ale chcę wiedzieć czy jest w ogóle możliwe.

Odpal na linuxie jak masz i pomyśl jak będzie taka aplikacja to ją wrzuć sobie na pulpit potem jakiś pendrive/psp/HDD i na kompa po czym nagraj na płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpal na linuxie jak masz i pomyśl jak będzie taka aplikacja to ją wrzuć sobie na pulpit potem jakiś pendrive/psp/HDD i na kompa po czym nagraj na płytkę.

Linuxa na PS3 trzeba najpierw mieć Twój komentarz uznam za odpowiedź że można tak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, ale mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego coś poważnego, tj. w stylu PSP, czyli piracenie itp. Ale to tylko zwykła aplikacja, więc nie ma się czego bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna sprawa, ale mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego coś poważnego, tj. w stylu PSP, czyli piracenie itp. Ale to tylko zwykła aplikacja, więc nie ma się czego bać

Otóż to,należy to traktować jako ciekawostkę. Do uruchomienia nie wymaga się żądnych modyfikacji softu,więc to jest w pełni legalne,gdyż działa na podobnej zasadzie jak multimedia. Co innego w PSP,gdzie trzeba posiadać Custom Firmware z dostępem do kernela aby móc odpalać homebrew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×