Skocz do zawartości
PonurakPS3

Niektóre Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już wiem że to nie jest problem, lecz w niektórych grach to zjawisko dobija czy to na PC, PS3 itd. Za przykład podaje The Darkness, u mnie w Demie na PS3 ten cmentarz pływa w Alliasingu, na Youtube znalazłem filmik przedstawiający The Darkness w takiej formie (LINK). Czy naprawdę tak ma być ?, Jak wy to znosicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi rzeczami trzeba sie po prostu pogodzić. Zle napisane gry, słabe porty z innych konsol/pecetów.

PS. Chyba za bardzo sie przejmujesz szczegółami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gird, GTA, Virtua jeden wielki Alliasing. Na PC nawet stara Mafia :/

No cóż. Trza było nie kupować tych gier Alliasing jest chyba w każdej grze. Raz jest go więcej a raz mniej. Nie widzę problemu

jak tak bardzo ci to przeszkadza to kup X360. Tam te gry były pisane i tam wyglądają najlepiej (po za Mafią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może TV tylko źle ustawiony?

Teraz nowoczesne odbiorniki są napakowane masą systemów poprawy obrazu, co owszem przydaje się przy oglądaniu stricte TV ale nie przy grafice PC/konsoli.

Sam na starcie po odpaleniu PS3 się zdziwiłem co to taka bieda. Aż "wsiadłem" na TV i powyłączałem wszystkie możliwe wspomagacze obrazu na wejściu konsoli i nagle stał się cud, skok jakości obrazu o cała generacje :-)

Szczególnie w dup.. dawała opcja sztucznego wyostrzania obrazu. Na max to obraz dostawał takich pixeli jakbym odpalił atari 65xe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż "wsiadłem" na TV i powyłączałem wszystkie możliwe wspomagacze obrazu na wejściu konsoli i nagle stał się cud, skok jakości obrazu o cała generacje :-)

Szczególnie w dup.. dawała opcja sztucznego wyostrzania obrazu. Na max to obraz dostawał takich pixeli jakbym odpalił atari 65xe :-)

Święte słowa. Sam byłem mocno zawiedziony po podłączeniu PS3 do telewizora, aż w końcu na jakimś forum wyczytałem o wyłączeniu wyostrzania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem uzależniony wszędzie widzę to drażniące "Migotanie". Z tego powodu PS3 było w serwisie, i uzbierało rychę (nie wykryto usterki). Kapnąłem się gdy ujrzałem to zjawisko na PC.

PS:Fifa 08 na Ps3, gdzie Ronaldhino popisuje się piłką to bramka migocze bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem uzależniony wszędzie widzę to drażniące "Migotanie". Z tego powodu PS3 było w serwisie, i uzbierało rychę (nie wykryto usterki). Kapnąłem się gdy ujrzałem to zjawisko na PC.

To nie jest wina sprzętu tylko gier. Dopóki gry nie będą pisane na PS3 możemy:

1) doświadczać takich lipnych portów jak AC czy GTA4

2) gry będą wyglądały prawie tak samo jak u konkurencji, a MOŻE trochę lepiej.

Wiadomo że aliasingu nie można usunąć, ale można go przynajmniej zredukować do minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha a mnie to w ogóle, ale to w ogóle nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale nie bardzo rozumiem czemu Ci ta rysa przeszkadza ? Przecież nie wpływa to na funkcjonowanie konsoli, a na wystawę też jej nie wykładasz, więc ocb?

Rzeczy się rysują, plamią, kurzą, dziurawią itp - taki los

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro PS3 jest takie złe to czemu go używasz?? Przerzuć sie na Xbox'a :/

Za to w Xboxie sprawa hd była od początku świetna (takia świetna, że nawet wyjścia HDMI w nich nie było)

ale w premium dostawali przynajmniej kabel component. A u nas, wypas konsola generacji High Definition i doświadcz tego na chinche. Ale strasznie nie fair postąpił M$ wprowadzając później HDMI do konsoli. Jakbym miał tylko z componentem czułbym się mocno zawiedziony i oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale strasznie nie fair postąpił M$ wprowadzając później HDMI do konsoli. Jakbym miał tylko z componentem czułbym się mocno zawiedziony i oszukany.

Tak to niestety jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem uzależniony wszędzie widzę to drażniące "Migotanie". Z tego powodu PS3 było w serwisie, i uzbierało rychę (nie wykryto usterki). Kapnąłem się gdy ujrzałem to zjawisko na PC.

PS:Fifa 08 na Ps3, gdzie Ronaldhino popisuje się piłką to bramka migocze bardzo...

bez urazy, ale chyba jestes lekko przewrazliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez urazy, ale chyba jestes lekko przewrazliwiony.

No dokladnie. Wez sie chlopie ogarnij, bo chyba nie masz swiata poza swoja konsola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa. Sam byłem mocno zawiedziony po podłączeniu PS3 do telewizora, aż w końcu na jakimś forum wyczytałem o wyłączeniu wyostrzania obrazu.

czy ktos ma LCD TV Samsunga i wie, jaka wartosc na skali wyostrzania (0-100) odpowiada calkowitemu wylaczeniu tej zajebistej funkcji??? sam tego rozgryzc nie potrafie, bo odnosze wrazenie ze im blizej 0 to zamiast wyostrzania wszytko jest rozmazywane (i to calkiem mocno). z kolei juz przy wartosci ~40 uwidaczniaja sie mocno artefakty przy komresji (jpeg, divx) i mocno tez uwydatnia sie aliasing w grach. tak wiec nie mam pojecia jak powinno byc to ustawione, zeby obraz byl jak najmniej 'polepszany' przez telewizor....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×