Skocz do zawartości
chinzu

UPC i sieć WiFi dla PS3 w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że łączenie PS3 z internetem przez WiFi nie jest najlepszym rozwiązaniem (lagi, gubi dane). Właśnie chciałbym się dowiedzieć jak to jest faktycznie i jak jest z dostawcą internetu UPC (Chello) oraz jaki w miarę tani router polecacie. Mam dwa na oku: Asus Wireless Router WL 520GC i D Link Wireless Router DIR 300 Nie znam się dobrze na sieciach WiFi, a bardzo mi zależy na podłączeniu mojej PS3 do netu, więc proszę was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jaki bym polecał to linksys ponieważ jest to jeden z najlepszych routerów.Czy jest to siec ADSL czy zwykła radiowka ?? bo jezeli ADSL to potrzebny bedzie modem router.I stanowczo odradzam wifi ponieważ jest niestabilne połączenie,najlepiej podłączyć poprzez skrętke skrosowaną wtedy net hula aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam D-linka , pięknie działa , wszystko ok . Nie ma żadnych lagów i niczego nie gubi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wi fi hula jak trzeba, lagów brak (gra po sieci bezproblemowo), disconnectów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam neta z UPC, router z D-Link i wszystko hula, że aż miło. Mam w domu 3 komputery, PSP i PS3. Net bezprzewodowo odbierają tylko pleje, i jestem bardzo zadowolony. Nie ma żadnych problemów, wszystko szybko śmiga. Net 4 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam neta z UPC i mam taki czarny modem z wyjściem na kabel ''ethernet'' nasza konsola też taki ma i nie potrzeba żadnych routerów za 100/200/300/400 zł wystarczy tylko ten kabel, który można kupić za 39.99 zł w MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam D-linka, tylko wersję przewodową (DIR-100) i chodzi pięknie, brak problemów z NAT, żadnych rozłączeń, bezproblemowa konfiguracja. Polecam z czystym sumieniem - żadnych problemów nie powinieneś mieć, przynajmniej z podłączeniem, a jak z sygnałem to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o router polecam Linksysa, dobra zabawka, świetnie nadaje się do zbudowania access pointa w średniej wielkości domu. PS3 gubi sygnał, co jest spowodowane kiepską kartą WiFi. Jak zauważył kolega powyżej, najlepszym rozwiązaniem jest zwykły kabel RJ45, potocznie zwany skrętka, ale z samym WiFi większych problemów być nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dolaczam sie do tematu z pytaniem.

Mam net podlaczony w domu przez RJ45, normalnie kabel idzie z klatki schodowej (mam net z osiedlowej kablowki, 10mb chello sie chowa ) Teraz moje pytanie : Moge dokupic za 55zl drugie gniazdko i miec 2 x RJ45 i podlaczyc konsole (ktorej jescze nie mam ) kablem (nie zalezy mi zeby bylo bezprzewodowo). Jak myslicie to jest dobre rozwiazanie ? Chyba lepsze i tansze co ?

EDIT : Zapomnialem dodac ze za drugie lacze nie place nic (tylko ponosze koszty podlaczenia) poniewaz sygnal sie dzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dolaczam sie do tematu z pytaniem.

Mam net podlaczony w domu przez RJ45, normalnie kabel idzie z klatki schodowej (mam net z osiedlowej kablowki, 10mb chello sie chowa ) Teraz moje pytanie : Moge dokupic za 55zl drugie gniazdko i miec 2 x RJ45 i podlaczyc konsole (ktorej jescze nie mam ) kablem (nie zalezy mi zeby bylo bezprzewodowo). Jak myslicie to jest dobre rozwiazanie ? Chyba lepsze i tansze co ?

Jezeli nie placisz przy tym drugiego abonamentu to czemu nie - taniej i lepiej niz router zakladajac ze bedziesz chcial tylko 2 rzeczy podlaczyc. Moze jak dogadasz sie z adminem sieci pozwoli ci po prosty wpiac switch - wiecej gniazdek cena podobna

PS. Technicznie RJ45 to nie kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta w UPC i tez po wifi ale router mam wlasny. marka moze i nie rewelacyjna TOPCOM skyr@cer wbr 7001, ale dziala normalnie nie mam znim zadnych problemow, nie zrywa polaczenia i doskonale wspolpracuje z moim ps3 i psp. pozatym odbieram z niego sygnal na kompie tez wifi przez usb stick i powiem szczertze ze jest w porzadku.mam go juz prawie 2 lata i jeszcze nigdy nie mialem znim zadnych klopotow. nie ma tez problemow z NAT. takze moge polecic, a i cena na pewno jest nizsza niz linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dolaczam sie do tematu z pytaniem.

Mam net podlaczony w domu przez RJ45, normalnie kabel idzie z klatki schodowej (mam net z osiedlowej kablowki, 10mb chello sie chowa ) Teraz moje pytanie : Moge dokupic za 55zl drugie gniazdko i miec 2 x RJ45 i podlaczyc konsole (ktorej jescze nie mam ) kablem (nie zalezy mi zeby bylo bezprzewodowo). Jak myslicie to jest dobre rozwiazanie ? Chyba lepsze i tansze co ?

EDIT : Zapomnialem dodac ze za drugie lacze nie place nic (tylko ponosze koszty podlaczenia) poniewaz sygnal sie dzieli

Super dzieki ! Fajnie ze jest taka mozliwosc. W sumie pociagna kabelek (ech jak to ladnie zabrzmialo), ja podam im MAC i bede miec stalke w PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super dzieki ! Fajnie ze jest taka mozliwosc. W sumie pociagna kabelek (ech jak to ladnie zabrzmialo), ja podam im MAC i bede miec stalke w PS3

Jesli masz juz jedno gniazdko w domu to nie lepiej podpiac do tego switch niz ciagnac drugi kabel i bawic sie w nowe gniazdko ? Choc z drugiej strony zakup switch'a to maly, ale zawsze wydatek.

i racja RJ45 to nie kabel, tylko standart zlacza (wtyk i gniazdo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełny pakiet z UPC (net, kablówka i telefon) i 3 urządzenia podpięte do routera Planet WRT-416: kablem PC i bezprzewodowo PS3 i notebook. Jestem z tego bardzo zadowolony, nie mam żadnych lagów, wszystko działa bardzo sprawnie i stabilnie. Jedyny zgrzyt jest taki, że trzeba było w routerze otworzyć odpowiednie porty, żeby można było grać w sieci, no ale prawie każdy router tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój problem dotyczący kabla ''ethernet'' rozwiązał sie sam, po prostu wyjąłem ten kabel z modemu i podłączyłem do kompa, tylko mankament jest taki, że aby net w konsoli działał to musze mieć kompa stale włączonego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się podepne;) mam taki oto internet;) http://www2.debacom.pl/pakiet_opti.php mam pytanko jaki router kupić żeby mieć internet na PS3 i na PC. Głównie chodzi mi o podział łącza może być statyczny może być dynamiczny byle by podzielić te 10Mbit tak żebym nie musiał dopłacać 20 zeta miesięcznie bo i tak nie będe tak mocnego neta na PS3 potrzebował najlepiej jakiś model z dynamiczną podziałką mógł by mi ktoś coś zaproponować?? bo ja się totalnie na tym nie znam i się gubie jak czytam opisy tych routerów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może się podepne;) mam taki oto internet;) http://www2.debacom.pl/pakiet_opti.php mam pytanko jaki router kupić żeby mieć internet na PS3 i na PC. Głównie chodzi mi o podział łącza może być statyczny może być dynamiczny byle by podzielić te 10Mbit tak żebym nie musiał dopłacać 20 zeta miesięcznie bo i tak nie będe tak mocnego neta na PS3 potrzebował najlepiej jakiś model z dynamiczną podziałką mógł by mi ktoś coś zaproponować?? bo ja się totalnie na tym nie znam i się gubie jak czytam opisy tych routerów....

domyślnie w routerach nie ma opcji dzielenia, np. 3mbps dla jednego kompa i 7mbps dla drugiego. Po prostu podłączasz i w zależności do tego, który komputer wykorzystuje ile łącza tak jest rozdzielany. Np. jak na PSS ściągasz demo i na kompie też ściągasz, to dzieli po 600kbps. Ale jak na kompie nic obciążającego nie robisz to z PSS pobiera na najwyższej prędkości...

a routery polecam D-linka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polo508 - jeżeli planujesz wydać powiedzmy 100-150PLN na ten router, to nie ma większego znaczenia jaki model wybierzesz (ze strony którą podałeś wnioskuje, że firma rozprowadza internet po LANie, zatem wystarczy zwykły router ze switchem).

Ogólnie ujmując - w niskich kategoriach cenowych wszystko co kupisz to jeden chińczyk

O menadżerach pasma zapomnij (i dynamicznych i stałych) - to produkt dla zupełnie innego klienta oraz inna kategoria cenowa. Od biedy możesz kupić router który wykorzystuje QoS, wprawdzie nie podzielisz tym pasma ale wprowadzisz priorytety, a to w pewnych sytuacjach może obniżyć ping podczas rozgrywki sieciowej.

@Członek_Al-Kaidy - heh, chciałeś pozować na oszczędnego spryciarza a wyszło zupełnie odwrotnie. Skrętkę za 40PLN kupiłbym tylko pod warunkiem, że byłaby najmniej 35-sto metrowa.

Tutaj rada dla wszystkich :

Nie kupujcie drobiazgów typu kable, złączki, śrubki, itp. w sklepach takich jak MM !

Przykładem - zwykła złączka 2xgniazdo RJ45 kosztuje w MM 10PLN, na allegro lub w lokalnym sklepie komputerowym można ją kupić za 1PLN (słownie: jeden złoty !).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieć nie jest połączona w LAN-ie to jest tak jak by podpołączenie coś co jest wykorzystywane tylko do komunikacji w sieci z innymi użytkownikami tej samej sieci;) (np moge sobie na swoim kompie utworzyć folder sieciowy do którego będą mogli wejść ludzie z mojej sieci i ściągać pliki które tam umieszcze z 10x większą szybkością niż np z Rapidshare;p)

to ile trzeba było by wydać żeby podzielić na 2?? bo nie jak nie podziele będe musiał 20 zeta więcej płacić a to mi się już troche nie widzi....;/ i jakiś konkretny model? kaski mam dosyć sporo więc nie powinno być problemu;)

bo na łączenie kompa i PS3 w sposób 10/10 nie bardzo mi się opłaca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to siec nie jest polaczona w LANie? To niby w czym? To ze mozesz utworzyc w windowsie katalog sieciowy i to dziala to wlasnie znaczy ze siec jest LAN. Windowsowe udostepnianie katalogow nie dziala w roznych podsieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×