Skocz do zawartości
Emir

Silent Hill Homecoming

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne przeczucie że szykuje się najgorsza część z serii I niestety ten fakt bardzo mnie boli gdyż z SH jestem od samego początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Silent hill w końcu wyszedł ma może już ktoś tą grę?? jak tak to niech zda raport co to konami wykombinowało tym razem warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem. Jak dostane to podziele sie wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już też zamówiłem bo nie mogłem wytrzymać bez silent'a z tego co na YouTube widać to jest klimacik cichego wzgórza a to mnie bardzo cieszy walki wydają się być cięższe niż w poprzednich częściach tak więc powinno być ciekawie co do grafiki to ciężko ocenić ale nigdy to nie było mocną stroną silent'a nie mogę się doczekać wtorku aż wkońcu włożę płytkę do mojej czarnulki i kolejny raz będę przemierzał alejki cichego wzgórza też napisze swoje wrażenie z gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy warto... Dla mnie w tym momencie niestety seria nie żyje... Orgins był gwoździem do trumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie znać czy warto... Dla mnie w tym momencie niestety seria nie żyje... Orgins był gwoździem do trumny

Czy warto? jak lubisz survival horror to TAK chociaz do najlepszych nie nalezy grafa przecietna kilka ciekawych rodzajow atakow (slabe,silne) ktore mozna laczyc w kombosy oraz uniki (odskok, schylenie).

Nie wiem jak ty ale ja to kupuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto? jak lubisz survival horror to TAK chociaz do najlepszych nie nalezy grafa przecietna kilka ciekawych rodzajow atakow (slabe,silne) ktore mozna laczyc w kombosy oraz uniki (odskok, schylenie).

Nie wiem jak ty ale ja to kupuje!

To nie jest survival horror. To jest Silent Hill. Wymagam od tej gry więcej niż od innych z tego gatunku.

Akurat w tym przypadku nie zadowolę się byle czym... Już wolę odpalić "jedynkę" po raz setny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest survival horror. To jest Silent Hill. Wymagam od tej gry więcej niż od innych z tego gatunku.

Akurat w tym przypadku nie zadowolę się byle czym... Już wolę odpalić "jedynkę" po raz setny.

Jak chcesz ale za dużo gier nie ma z tego gatunku wiec trzeba zadowolic sie tym co mamy. Dla mnie sama nazwa Silent Hill jest czyms co trzeba miec nawet jak to nie jest to na co liczylismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy że nasza postać będzie weteranem wojennym , poprzednicy a nawet jedna poprzedniczka nie mieli doświadczenia w walce , a fajnie będzie pograć gościem któremu przetrwanie nie jest obce , bo mimo inteligencji przyda się znajomość kunsztu wojennego , również spodziewam się gierki we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest survival horror. To jest Silent Hill. Wymagam od tej gry więcej niż od innych z tego gatunku.

Akurat w tym przypadku nie zadowolę się byle czym... Już wolę odpalić "jedynkę" po raz setny.

Zgadzam się z Tobą. Jedynka i dwójka - najlepsze części według mnie. Po tych częściach seria się dla mnie skończyła

Mnie cieszy że nasza postać będzie weteranem wojennym , poprzednicy a nawet jedna poprzedniczka nie mieli doświadczenia w walce , a fajnie będzie pograć gościem któremu przetrwanie nie jest obce , bo mimo inteligencji przyda się znajomość kunsztu wojennego , również spodziewam się gierki we wtorek.

I o to w tym chodziło, że byli niedoświadczonymi "ludźmi" znajdującymi się w miejscu w którym nie chciałbyś się znaleźć A te kombosy od razu mnie zniechęciły do tej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie cieszy że nasza postać będzie weteranem wojennym , poprzednicy a nawet jedna poprzedniczka nie mieli doświadczenia w walce , a fajnie będzie pograć gościem któremu przetrwanie nie jest obce , bo mimo inteligencji przyda się znajomość kunsztu wojennego , również spodziewam się gierki we wtorek.

Typowo amerykanski scenariusz... Przez to pewnie gra bedzie pozbawiona elementu strachu i osaczenia, a postac bedzie pewna siebie i zarozumiala jak wszyscy amerykanscu komandosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich odsłonach najbardziej podobało mi się to, że bohaterami byli zwykli ludzie. Autorzy przez to chcieli powiedzieć, że równie dobrze nam mogło się to przytrafić. Klimat był budowany z minuty na minutę. Wczuwanie się w postać i w otoczenie... a teraz wszystko zaliczyło wielkie bęc

Jestem ciekaw jak ta gra im wyszła. Osobiście nie wierzę w tego SH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw jak ta gra im wyszła. Osobiście nie wierzę w tego SH.

Niestety trudno zaprzeczyć że niegdyś rządząca na rynku gra dzisiaj jest tylko cieniem swej chwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! właśnie doszła gierka i w nią gram Na pierwszy rzut oka od razu widać że graficznie to nie jest rewelacja - poziom ps2 i silent hill 2, a w niektórych momentach powiedziałbym że SH2 był ładniejszy na PS2 niż ten homecoming na ps3 Dziwne jest to, że martwi przeciwnicy po pewnym czasie znikają nawet jeśli nie wyjdzie się z pomieszczenia. Jest moment gdy Alex schodzi do piwnicy wypełnionej wodą, od razu mówię że możemy zapomnieć o wrażeniach wizualnych z uncharted Wiem że nie mogłem się tu wiele spodziewać, ponieważ w każdej części większy nacisk był kładziony na fabułę niż na grafikę. Co do fabuły to nie mogę się zbytnio wypowiedzieć bo nie przeszedłem jeszcze całej gry ale jak dla mnie juz jest bardzo fajna (np. spotkanie swojego brata który jest w naszym wieku a jest dzieckiem a nasz bohater jest dorosły). Klimat też jest bardzo ciekawy bardzo dobrze dobrana muzyka idealnie pasująca do danej sceny, wiele zaskakujących sytuacji np. czyjeś zwłoki spadające nam prawie na głowę lub wózek inwalidzki zjeżdżający nagle po schodach. oglądając filmiki na youtube spodziewałem się że będzie można wykorzystać ten większy zasób ruchów. Niestety nasze ruchy ograniczają się do combo typu 3 uderzenia rurką lub innym przedmiotem i uniku... Niestety nie ma dobijania np. nogą, a szkoda Bardzo mnie cieszy, że przedmioty się nie zużywają tak jak np. w Origins uf... Jeszcze co do grafiki to jest to poziom ps2 można zapomnieć o realistycznych ruchach, ładnej mimice twarzy... Nie jest to jakimś minusem tylko chodzi o to, że gra stoi w miejscu... zamiast poprawić grafikę, żeby to jakoś wyglądało to jest ona wciąż taka sama. Główny bohater wygląda jakby miał sztuczną szczękę, a gdy chodzi po wodzie to woda się w ogóle nie rusza a on wygląda jakby miał amputowane nogi od kolan w dół Trosze dziwnie to wygląda Pierwszą lokacją jaka nasz przywita po włączeniu gry jest dobrze nam znany z poprzednich części szpital Alchemilla. Sterowanie jest przemyślane i intuicyjne. Nie ma problemów z poruszaniem się i zabijaniem. Naciskając R1 mamy dostęp do broni, a L1 do inwentarza, moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jest bardzo szybki dostęp to obydwu tych rzeczy. Ogólnie gra jest świetna! jeżeli ktoś jest fanem silenta to polecam zakup!! Klimat jest jak w poprzednich silentach więc każdy się tam odnajdzie. Muzyka jest wspaniała, idealnie pasuje. Podsumowując, w grze panuje świetny klimat, polecam każdemu kto lubi tą serię. Jest wiele strasznych momentów Grafikę jak to w silencie można wybaczyć, ponieważ tu liczy się świetna fabuła Obecnie jestem tak mniej więcej w połowie gry i bardzo jestem ciekaw jak skończy się przygoda Jest to opinia na podstawie moich doświadczeń z gry więc proszę się tym zbytnio nie sugerować, każdy oczekuje od gry co innego Aha i psy fajniej wyglądają teraz trochę podrosły od ostatniej części :] Wstępnie grę oceniam tak:

-grafika 7/10

-grywalność 9/10

-dźwięk 10/10 stary dobry silent

Ocena ogólna 8.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiele zaskakujących sytuacji np. czyjeś zwłoki spadające nam prawie na głowę lub wózek inwalidzki zjeżdżający nagle po schodach.

No ale SH nie musiał kiedyś bazować na takich patentach. Właśnie to odróżniało jedynkę od straszącego wpadającymi przez okna dobermanami Resident Evil...

Chyba się nie przekonam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale SH nie musiał kiedyś bazować na takich patentach. Właśnie to odróżniało jedynkę od straszącego wpadającymi przez okna dobermanami Resident Evil...

Chyba się nie przekonam...

Jeśli podobał Ci się psychodeliczny klimat poprzednich części to i ten Ci się spodoba. Zawsze można spróbować Jeśli chodzi o horrory to jest strasznie ubogo (silent oraz Siren)... Na pewno jest dużo lepszy od origins oraz silent 4 który nie był tak klimatyczny ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o horrory to jest strasznie ubogo (silent oraz Siren)...

Powiem tylko - Dead Space

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie kupiles ta gre??

allegro.pl ale wersja ntsc bo pal jeszcze nie ma

do Allu

Im jestem dalej tym gra robi się coraz ciekawsza! mamy w tej części wielki powrót pewnego pana z części drugiej nie zdradzę kto to taki ale to jest powrót w wielkim stylu jest sporo nawiązań do poprzednich części pielęgniarki są strasznie upierdliwe i czasami ciężkie do przejścia wręcz jest sporo nowych przeciwników a i bossowie robią niezłe wrażenie moim zdaniem jest to pierwszy prawdziwy horror na naszą konsolkę który naprawdę może przerazić już miałem sporo takich momentów z początku było dość łatwo ale im dalej jestem jest dużo ciężej a takie coś lubię naprawdę polecam każdemu tą grę kto lubi nie dreszczyk a dreszcz emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
allegro.pl ale wersja ntsc bo pal jeszcze nie ma

W tej generacji konsol, nie ma czegoś takiego jak PAL i NTSC. Nareszcie tego doczekaliśmy. Wszystkie gry jadą na tym samym systemie. Przynajmniej my Europejczycy, nie mamy tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej generacji konsol, nie ma czegoś takiego jak PAL i NTSC. Nareszcie tego doczekaliśmy. Wszystkie gry jadą na tym samym systemie. Przynajmniej my Europejczycy, nie mamy tego problemu.

BZDURA....

PAL i NTSC nadal istnieją i mają się dobrze. W tej generacji konsol nie ma blokad regionalnych.

Problemy przez wersję na inny region mogą nadal występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej generacji konsol, nie ma czegoś takiego jak PAL i NTSC. Nareszcie tego doczekaliśmy. Wszystkie gry jadą na tym samym systemie. Przynajmniej my Europejczycy, nie mamy tego problemu.

jak to nie ma?! na mojej wyraźnie pisze ntsc nie wprowadzaj ludzi w błąd! są w tej generacji systemy ntsc i pal ale mamy takie szczęście że nasza konsolka czyta oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BZDURA....

PAL i NTSC nadal istnieją i mają się dobrze. W tej generacji konsol nie ma blokad regionalnych.

Problemy przez wersję na inny region mogą nadal występować.

A co ja napisałem? Dotyczyło się to konsol, na których nie obowiązują PAL i NTSC. Nie interesuję mnie czy te systemy istnieją czy nie. Grunt, że w konsoli ich nie uświadczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale chce kupic gre to mam brac region free czy ntsc, o co chodzi wogole z tym region free?

Region Free to popularne nazewnictwo gier, sprowadzanych najczęściej z azjatyckich rynków na 360. Jako że na tej konsoli masz stary podział, czyli PAL i NTSC, to gry, które posiadają region free, możesz odpalic zarówno na US jak i EU konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wynika z tego ze warto juz teraz sobie kupic SH5 region free na allegro niz czekac na premiere wersji europejskiej xD

Prawdopodobnie tak. Choc powinieneś się upewniec, ile sklepy sobie życzą za europejskie wydanie SH.

P.S.

Naprawdę chcesz kupic tę grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×