Skocz do zawartości
Astarot

Rise Against

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie pomyślałem - skoro Allu może to ja też postaram się Wam przedstawić jeden z moich ulubionych zespołów

Pewnie go znacie z NFS:U2 (Give it all), albo GH3 (Prayer of the Refugee). Czym jest Rise Against? Jest to zespół złożony z wegetarian, wspierają organizację PETA i są zaangażowani w walkę z wszelkim łamaniem praw człowieka. Chłopacy mówią o wielu rzeczach, które niektórzy ludzie chętnie by przemilczeli. Rise Against to nie tylko ideologia, ale i kapela doskonała technicznie. Gitary i perkusja tworzą coś pięknego co uwypukla głoś "Szalonego Wiewióra" (taki przydomek nadałem wokaliście ). Od 1999 grają PunkCore. Energia i mocny przekaz to jest ich dewiza.

Co tu mówić. Wystarczy podać link do nieocenzurowanej wersji teledysku Ready to Fall... niech sami przemówią za siebie.

Ready to Fall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę "Jozin z Bazin" po tym robieniu zdjęć na weselach mam tak styrany łeb, że nic poza swojską muza mi nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sam niedawno byłem na weselu brata ^^

Musiałem odreagować tydzień później koncertem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego spodziewałeś się po PunkCore?

Jak chcesz czegoś mocniejszego to posluchaj HardCore/MetalCore.

Np. mocnego As I Lay Dying.

As I Lay Dying - Forever

As I Lay Dying - 94 hours

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię rozumieć tekst Z HC lubię jak pisałem zespoły w których wokalista tak się nie drze, to co dales nie trafia w moje kryteria . Co do rise against to nie chodzi mi o styl spiewania, tylko o sama barwe głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nawet nie najgorszy kawałek ale "już to gdzieś słyszałem". Za to żonie prawdopodobnie będzie się podobał

A tak wogóle,skoro temat o muzie, juz za 9 dni Death Magnetic

PS. Astarot, a znasz taką patriotyczną piosenkę ze skandynawii?

Sabaton 40-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys, powiem, że kawałek niezły. Tekst genialny, aż ciepło się zrobiło, a duma wypełniła moje płuca

Na co dzień gustuję w innej muzyce, ale nie można przejść koło 40-1 obojętnie.

Przykład dobrego kawałka... tekst coś znaczy, przekaz jest intensywny, a muzyka na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Borys, powiem, że kawałek niezły. Tekst genialny, aż ciepło się zrobiło, a duma wypełniła moje płuca

Na co dzień gustuję w innej muzyce, ale nie można przejść koło 40-1 obojętnie.

Przykład dobrego kawałka... tekst coś znaczy, przekaz jest intensywny, a muzyka na poziomie.

A jakie ciężkie brzmienia możesz mi jeszcze polecic? (Ty lub inni forumowicze)

Tylko proszę bez totalnej klasyki (czyt. Led Zeppelin)

Potem napisze swoje ulubione kawałki. Teraz żona woła

Ps. Astarot chyba mamy podobne gusta, zapraszam do rozmowy na GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja słucham praktycznie wszystkich odmian Rocka/Metalu. Razcej omijam Death i Black ... to już raczej nie są moje klimaty.

Słucham np.

The Offspring - System of a Down - Drowning Pool - Disturbed - Rise Against - Złodzieje Rowerów (świetna polska kapela!) - Faust Again (to samo tylko ciężej) - Face of Reality (znowu Polacy atakują ) - Frontside

Starałem się to ustawić od lżejszych kapel do tych "cięższych". Wszystko zależy od dnia, humoru i pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam stary, dobry MOTORHEAD ! a pozatym Tool, A perfect circle, a z takich lżejszych to Turbonegro, The bones, Backyard babies, The Real McKenzies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Dezertera (nowsze płyty, bo te ich pierwsze to bardzo underground)- muzyka inspirowana przez The Exploited oraz genialne teksty zmuszające do refleksji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Rise Against, to nie za bardzo mi podchodzi, ale kilka kawałków fajnych

Sabaton 40-1 świetny kawałek i na czasie

Ja polecam polską kapele NoNe (szczególnie nową płytkę), Pillar, Skillet, The Birthday Massacre, Dope, Metal Safari, Raunchy, Switched, Breed 77, CKY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie pomyślałem - skoro Allu może to ja też postaram się Wam przedstawić jeden z moich ulubionych zespołów

Hehe - lubię inspirować

wspierają organizację PETA

Sorrki ale dużo wiem na temat tej "organizacji" (raczej bojówki bezmózgich Yeti...) i to nie jest plus...

Od 1999 grają PunkCore. Energia i mocny przekaz to jest ich dewiza.

Ogólnie mimo iż nie jest to mój klimat to czasem ich posłucham

Ja mam kilka zespołów mojego życia - Tenacious D, Gogol Bordello, Queen i IRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno w tym roku, mial byc wielki reunion i mieli zagrac cos razem?

ma ktos jakies info?

co do tego typu muzyki : Metallica, Testament, A perfect Circle, Nine Inch Nails, Type o Negative i duzo duzo

http://www.lastfm.pl/user/Vanguardic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allu, ostatnio byłem na koncercie IRA

Mimo, że to nie jest moja muzyka, grali nie najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham nowego albumu Metallici. Kompletny odlot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw za ile będzie można go pobrać jako Track do GH3. Podobno ma być pierwszym albumem, który w całości pojawi się w GH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szczerze mówiąc dopiero pierwsze słyszę o tym zespole. Przesłuchałem...i polubiłem. Myślałem,że dobrej muzyki metalowej już nie ma...ale jednak jest Ready to fall jest świetne. Wygląda na to, że muszę bliżej poznać ten zespół. Jaki album polecasz na początek ?

Moim ulubionym zespołem, jak zapewne wiecie, jest Queen. Ale to nie to, że po prostu "lubię ich najbardziej"... Jestem fanatykiem! Każdy album, remix, koncert,demo a nawet większość bootlegów jest w mojej kolekcji. Heh, można rzec, że jednym z powodów, dla których zakupiłem ps3, było wydanie Queen- Rock Montreal na blu-ray właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allu, ostatnio byłem na koncercie IRA

Mimo, że to nie jest moja muzyka, grali nie najgorzej

Powinieneś zobaczyć jaki czad dali na 18nasoleciu

Najlepszy koncert EVER (no może było kilka lepszych... Ale nie w polsce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolek... szczerze to radzę zacząć słuchać tak jak każdy zespół - od najstarszej płyty do najnowszej. Widzisz w jakim kierunku zespół się rozwija i czerpiesz radość ze słuchania większą niż w przypadku "łapanki".

Allu... koncert nie był zły. Co to to nie Moim zdaniem trochę za spokojnie było jak na koncert ^^

Rzadko kiedy stoję z dala od sceny, raczej biegam w pogo/moshu i skaczę ze sceny. Kilka razy w gdyńskim Uchu udało mi się dorwać do mikrofonu na kilka sek - przeżycie bezcenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolek... szczerze to radzę zacząć słuchać tak jak każdy zespół - od najstarszej płyty do najnowszej. Widzisz w jakim kierunku zespół się rozwija i czerpiesz radość ze słuchania większą niż w przypadku "łapanki".

Ja mam troszkę inny sposób "poznawania" zespołu. Najpierw słucham najlepszego/najbardziej godnego uwagi albumu oraz sugeruję się opinią znajomych... A któż nie zna Rise Against lepiej niż drogi forumowicz Astarot ?

Dla przykładu: Led Zepellin- najpier IV, potem kolejno I, II, III, House of the Holly, Physical Graffiti itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę się moją opinią o najlepszej muzyce.

Dream Theater - aktualnie wielka gwiazda progresywnego metalowego grania, zaspół uznawany za jedną z najlepszych kapel progrockowych na świecie. Na pewno wielu z Was zna dzisiejsze dokonania zespołu. Ja jestem z nimi od czasów kiedy z nikim nie mogłem o nich pogadac bo zwyczajnie nikt w Polsce o nich nie słyszał. Wsród swoich znajomych skutecznie rozprowadziłem dźwięki DT i teraz niemal każdy z nich orientuje się - czyt. ma w domu jakiś album.

Moja recenzja tego zespołu: Chłopaki z DT mogą zagrac każdy kawałek innego zespołu ale inna kapela nie zagra tak jak oni! (nie ma innej kapeli na świecie, która składałaby się z takich wirtuozów instrumentów jak oni) I to nie jest tylko moje zdanie.

A John Petrucci potrafi coś czego inni nie potrafią: potrafi tak grac na gitarze:

http://pl.youtube.com/watch?v=rEUyGe3t9GY

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×