Skocz do zawartości
Vasquez

[tutorial] Konwersja do AVCHD

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja metoda działa ale jest cholernie czasochłonna ale wyjścia nie ma.Myślę,że pliki do 7GB można śmiało robić moją metodą ale już powyżej tej wielkości zostaje ta Twoja. :thumbsup:

Vazguez powiedz mi jako konwersja pliku 20GB Twoją metoda na płytkę DVD5 ma się do jakości takiego filmu.Duża strata?

brak straty jakosci.

moja metoda ma pare zalet (oczywiscie jak u kogos dziala)

a ) dorabia brakujaca res: czyli jak masz np film 1440x544 to dorabia czarne pasy by bylo 1440x720..niektore odtwarzacze bez tych pasow wyswietlaja zielone tlo co jest lekko mowiac wkurwiajace...

B ) ustawiasz wielkosc pliku wyjsciowego, co sie wiaze z konwersja (i stad czas na to potrzebny)..ale za to masz plik jaki chciales i na plytke jaka chcesz

Twoja metoda jest dobra i szybka, niemniej malo kompatybilna, no i moze czasem ja uzyje na jakies zrodlo 6gb..wtedy jak zrobi mi wyjscie 8..to mnie nie zaboli..i tak musze uzyc DVD9 i tak...

Edytowane przez Vasquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z levelem bo mkv jest 5.1.jak chcę przerobić na avchd to program nie przyjmuje pliku.rozumiem że level powinien być 4.1?co z tym zrobić?ktoś pomoże?

Problem rozwiązałem.najnowsza wersja programu radzi sobie z levelem 5.1

Tak mi się tylko wydawało nie prawidłowy format po przeróbce a w 3.08 nie chce tego zrobić wogóle

Edytowane przez antonio350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi. Mam inny problem. Po przerobieniu filmu mogę wybrać napisy ale ich nie widać. Może jest jakiś sposób żeby je dodać jeszcze raz nie enkodując całego materiału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selected track does not contain a 6 channels.It is not possible to convert.

taki dostaje komunikat z avchdcodera 3.08.z nowszych wersji nie dostaję komunikatów ale pliki przerobione są do kitu.proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amra Lew a powiedź mi, jak masz skonfigurowane imgburner. Może to w nim jest problem. Teraz na nowym kompie mam obraz o wielkości 1,3gb. Zawsze to jakiś postęp :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@denver666 powiem szczerze że nic w tym programie nie zmienialem,wypakowalem archiwum i tak zostalo.Ta moja metoda ma jedną bardzo wnerwiającą wade a mianowicie jeśli plik mkv nie posiada pelnego 720p to pojawia się na dole ekranu zielony pas który psuje całą przyjemność z oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po co dzielic plyty

1 film = jeden DVD

jak masz film chocby 20gb 1080p i nie masz plytki DUAL LAYER - ustawiasz 720p i plytke DVD5...

zrobi ci sie obraz IDEALNIE na plyte DVD zwykla...

Na co dzielic filmy? chyba to nie ma sensu...po prostu jak masz Zrodlo full hd a masz plytki DVD5 - walisz profil DVD5 i rozdzielczosc 720p...jak masz zrodlo Full HD i plytki DUAL layer - mozesz zostawic rozdzielczosc 1080p i ustawiasz wszystko pod DVD9 (tak jak napisalem w tutorialu)

mam kilka watpliwosci...piszesz ze zmieniamy ustawiena z 1080p na 720p, to chyba nastepuje tu zmiana jakosci filmu na level nizej( z full hd na hd)? zeby film nie stracil na jakosci to chyba plik koncowy nie moze byc mniejszy od poczatkowego? ( oczywiscie jezeli w filmie mamy jedna sciezke dzwiekowa i nie mamy jakis niepotrzebnych rzeczy. jezeli mamy tylko video i wersje oryginalne audio bez zadnych napisow) tym bardziej jek bedziemy dodawac napisy...

drugie pytanie odnosnie odtwarzania: czy odtworzymy tak przerobiony film bezposrednio z hdd ps3 lub przez streamowanie przez media server z hdd kompa? czy zawsze trzeba wypalac film na plycie? jak mozna z hdd ogladac to nie wazna jest wtedy wielkosc pliku i mozemy miec najlepsza mozliwa jakosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selected track does not contain a 6 channels.It is not possible to convert.

Taki komunikat dostaje się gdy film ma ac3 2 kanały trzeba to przerobić na ac3 6 kanałów i dopiero program pójdzie dalej ale trzeba włączyć konwersję audio i film przerobi gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy istnieje możliwość naprawy lub dodanie nowych napisów?. Napisy niby są ale nie wyświetlają mi się na ps3, może zapomniałem podnieść do 48 przy 720p i dlatego ich nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasquez działasz już na jakiejś nowszej wersji AVCHDCoder ? widzę już jest AVCHDCoder 09.09.09 Setup.msi zaczynam ściągać po kolei i się zastanawiam właśnie czy może ta noweawersja ma coś sprawniejszego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba przestał odwiedzać to forum. U mnie było tak, że mając jakąś starszą wersje udało mi się uzyskać obraz z napisami. Zassałęm najnowszą wersje i dostałem obraz z napisami których mi ps3 o dziwo nie wyświetla na ekranie. Najgorsze, że teraz ta starsza wersja robi mi to samo. Na ps3 mam niby napisy (bo mogę jej wybrać) ale ich nie wyświetla :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam robie wszystko dokladnie sposobem Vasqueza plik przerabia sie kilka godzin i na koncu wychodzi mi iso o wielkosci 1,2MB i jakis drugi mdc 5kb. Dodam ze mam wszystko poinstalowane czyli Avisynth, haali media spliter i ffdshow a w programie AVCHD pasek pod tytułem BR MUXING mam 0% wszystkie inne dochodza do 100 i wychodzi taki mini pliczek. Jak robilem to za 1 razem zrobil plik iso o wielkosci 1,3 GB ale wyczailem ze nie mam Avisyntha, oczywiscie go doinstalowalem i wyszedl plik 1,2 MB :shok: wie ktos moze co i jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieś poprawy co do odtwarzania filmów, z napisami? szukam i nic nie widzę by się zmieniło.

może któryś user coś zdziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bys chcial poprawiac? Ja robie wszystko wg instrukcji Vasqueza i u mnie wszystko smiga jak nalezy, wystarczy sobie sprawdzic czy napisy sa dobre przed konwersja do AVCHD odtwarzając film na kompie. Ja tak zawsze robie i wszystkie filmy wychodza idealnie :) a co do mojego posta wyżej to po prostu mialem za malo miejsca na dysku i dlatego plik wyjsciowy byl taki maly :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem sobie najnowszą wersję i sprawdzę jak to teraz działa. Program faktycznie może być ciekawy tylko, że biedny zaczął robić mi nie widoczne napisy :D Zastanawiałem się także na opcją, że może mam coś zamieszane w ustawieniach kolorów czcionki i przez to. Może ktoś komu to działa zrobić np print screen i wrzucić obrazki z waszymi ustawieniami co do położenia czcionki i jej koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bys chcial poprawiac? Ja robie wszystko wg instrukcji Vasqueza i u mnie wszystko smiga jak nalezy, wystarczy sobie sprawdzic czy napisy sa dobre przed konwersja do AVCHD odtwarzając film na kompie. Ja tak zawsze robie i wszystkie filmy wychodza idealnie :) a co do mojego posta wyżej to po prostu mialem za malo miejsca na dysku i dlatego plik wyjsciowy byl taki maly :tongue:

ja też tak zrobiłem jak piszesz i program stał blisko 36 godzin i niby coś robił na ENCODING PASS1.... nic się nie ruszyło. w czym problem ? jaką masz wersje tgo programu? możesz gdzieś ją wrzucić? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta stara wersje 3.08 nowej jeszcze nie testowałem. Masz poinstalowane wszystkie kodeki Avisynth, haali media splitter i ffdshow?? Szkoda tylko ze ta metoda jest strasznie czasochłonna dlatego dzisiaj bd testował ten drugi program Advanced HD disc creator. A ten AVCHD coder 3.08 mozesz sciagnać TUTAJ

Edytowane przez Longer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta stara wersje 3.08 nowej jeszcze nie testowałem. Masz poinstalowane wszystkie kodeki Avisynth, haali media splitter i ffdshow?? Szkoda tylko ze ta metoda jest strasznie czasochłonna dlatego dzisiaj bd testował ten drugi program Advanced HD disc creator. A ten AVCHD coder 3.08 mozesz sciagnać TUTAJ

doinstalowałem to co jest w opcjach programu i zrobił mi film w 22godz. 5 minut. ufffffffffff trochę to trwało.

o dziwo serila idzie mi prawie 3 godz. gdzie zrobienie tego samego odcinka w mkv2vob zajmuje raptem 3 min i tez mam plik wyjsciowy na AVCHD dysk. ale..... tu mam 1,1Gb a na Coderze będzie to pełne 4,7 Gb..... jestem ciekaw czy będzie widoczna różnica w obrazie. szkoda że nie ma płyt RW 8,5GB bo jesli film ma ok 7,90Gb to szkoda go sztucnie zmniejszać do 4,7GB...

jak ty radzisz sobie z dużymi plikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe przerabiani czasowo to już mnie tak wnerwia, że tylko brak kasy wstrzymuję mnie przed zakupem jakiegoś odtwarzacza plików mkv. Muszę zacząć odkładać do tych 500zł i będzie z główki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doinstalowałem to co jest w opcjach programu i zrobił mi film w 22godz. 5 minut. ufffffffffff trochę to trwało.

o dziwo serila idzie mi prawie 3 godz. gdzie zrobienie tego samego odcinka w mkv2vob zajmuje raptem 3 min i tez mam plik wyjsciowy na AVCHD dysk. ale..... tu mam 1,1Gb a na Coderze będzie to pełne 4,7 Gb..... jestem ciekaw czy będzie widoczna różnica w obrazie. szkoda że nie ma płyt RW 8,5GB bo jesli film ma ok 7,90Gb to szkoda go sztucnie zmniejszać do 4,7GB...

jak ty radzisz sobie z dużymi plikami?

U mnie az tak dlugo to nie trwa, chyba masz jakiegos starego kompa. Ja mam procek 1,7GHZ dual core 1gb ramu i taki film 4,4gb robi mi jakies 8-10 godzin. A na duże pliki uzywam plyt DL 8,5gb zeby nie stracic na jakości. A co do tego drugiego programu czyli Advanced HD disk creator to lipa jest, chyba ze robiłem cos nie tak ale raczej nie bo wszystko robiłem wg instrukcji autora programu. Wczoraj robilem plik 4,36 gb i:

1. plik wyjściowy niecałe 5GB takze tylko DL albo splt na 2 zwykłe DVD

2. Jakość porównywalna do kaszanki

3. zielony pas na 1/3 telewizora na dole ekranu

4. napisy niby byly ale sie nie wyswietlały

Może miał ktoś podobny problem i ma jakies rady bo nie ukrywam ten sposób bylby idealny bo zajmuje tylko 4-5min zamiast 8h. Juz przełkne pkt. 1 bo zawsze mozna uzyc DL ale pkt. 2-4 trzeba zlikwidowac.

Denver666 nie wiem jak to jest w najnowszej wersji AVCHD coder bo po przeczytaniu tego tematu boje sie go sciagac bo tez mi cos namiesza ze nie bedzie wyswietlal napisów dlatego zostaje przy wersji 3.08 jak narazie najlepszej :) Co do ustawien czcionki to ustaw tak jak pisze Vasquez w swojej instrukcji wszystko smiga idealnie.

Edytowane przez Longer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez encodowanie czy jak tam to zwał jak film nie ma rozdziałki 1280x720 są właśnie zielone pasy i przez poprawianie tego proces tyle trwa. Też się kiedyś podnieciłem tymi kilkoma minutami i miałem zielone paski :). Ściągałem najnowsze wersje jakie były aktualnie. Ja już siły nie mam :). Pewnie zostanę na razie przy mkv2vob bo szybciej robi. Jak pisałem, jako że nie mam laptopa ani piecyka z kartą opto lub innym wyjściem aby mieć dźwięk 5.1 przynajmniej dts to cały czas oglądam się jakimś malutkim pudełeczkiem. Czasem myślę o złożeniu media center ale to już przynajmniej 1tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie to troche wkurza, ja narazie zostaje przy AVCHD coder 3.08 bo jakość idealna, zero zielonych pasów itd jedynie ten dlugi czas przerabiania ale trudno. Ja chyba sobie kupie karte dzwiekowa 5.1 do kompa i bd mnial gdzies te cale przerabianie bo kompa do TV mam już podłaczonego kablem HDMI takze pozostaje tylko kwestia dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie az tak dlugo to nie trwa, chyba masz jakiegos starego kompa. Ja mam procek 1,7GHZ dual core 1gb ramu i taki film 4,4gb robi mi jakies 8-10 godzin. A na duże pliki uzywam plyt DL 8,5gb zeby nie stracic na jakości. A co do tego drugiego programu czyli Advanced HD disk creator to lipa jest, chyba ze robiłem cos nie tak ale raczej nie bo wszystko robiłem wg instrukcji autora programu. Wczoraj robilem plik 4,36 gb i:

1. plik wyjściowy niecałe 5GB takze tylko DL albo splt na 2 zwykłe DVD

2. Jakość porównywalna do kaszanki

3. zielony pas na 1/3 telewizora na dole ekranu

4. napisy niby byly ale sie nie wyswietlały

Może miał ktoś podobny problem i ma jakies rady bo nie ukrywam ten sposób bylby idealny bo zajmuje tylko 4-5min zamiast 8h. Juz przełkne pkt. 1 bo zawsze mozna uzyc DL ale pkt. 2-4 trzeba zlikwidowac.

Denver666 nie wiem jak to jest w najnowszej wersji AVCHD coder bo po przeczytaniu tego tematu boje sie go sciagac bo tez mi cos namiesza ze nie bedzie wyswietlal napisów dlatego zostaje przy wersji 3.08 jak narazie najlepszej :) Co do ustawien czcionki to ustaw tak jak pisze Vasquez w swojej instrukcji wszystko smiga idealnie.

no komp ma swoje już PIV 3.0 ghz.... ram 1,5GB. teraz robię to w wersji 3.08 zobaczymy jak pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i szybciej użyć MultiAVCHD, konwersja z napisami trwa 5-6 min i wszystko ładnie hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się wypróbuje ale jakoś nie wierzę, że będzie tak szybko z usunięciem pasów. Może jakiś szybki tutorial napiszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×