Skocz do zawartości
Perkel

Pad PS3 podłączenie do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem, że jest odpowiedni temat dotyczący padów, ale nie chcę go zaśmiecać.

A więc zainstalowałem program z SIXASIXA, mimo, że mam pada DualShock 3. Podłączyłem go, włączyłem ten programik, wcisnąłem przycisk PS Home, pad działał, wszystko było okej. Włączam ustawienia sterowania w FIFIE 11, ustawiam wszystko, wciskam KWADRAT i nagle błąd (http://fooh.pl/pokaz/4e3459cfe5bd5ba21f0be330ac592927_bez%C2%A0tytulu.PNG) zmarszczyłem się, próbowałem wszystkiego, reset kompa, reinstall tego programu, podłączałem pada 10 razy, próbowałem drugiego pada, takiego samego, ciągle to samo. Nie mam pojęcia co to może być, jak mam sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na sterownikach, które będą obsługiwać trigger-y. Już było na ten temat, ale linki nie aktywne i wszystko takie pomieszane (jeden kolega daje link, drugi kolega piszę instrukcje, ale nie wiadoma do czego?). Proszę o odświeżenie link-ów i najlepiej napisanie instrukcji.

Z góry WIELKIE dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Męczę się z tym padem już jakiś czas, wypróbowałem propozycje od wujka google i za nic nie mogę podłączyć tego pada.

Oczywiście wolałbym bezprzewodowo ale nie wiem czy można na bluetooth w laptopie.

Postępowałem według najczęściej pojawiającej się instrukcji

1. Pobierz i zainstaluj sterownik filtru (libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe).

2. Rozpakuj ps3sixaxis_en.exe

3. Podłącz SIXAXIS do komputera.

4. Uruchom ps3sixaxis_en.exe raz. Okno wiersza polecenia pojawią się na kilka sekund.

5. Kiedy zamknie okno, naciśnij i przytrzymaj przycisk PS na kontrolerze Sixaxis przez co najmniej 2-3 sekund.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy kontroler jest wykrywany:

1. Przejdź do Panel sterowania> Drukarki i inny sprzęt> Kontrolery gier.

2. Wybierz Playstation 3 kontrolerze i wybrać Właściwości. A pojawi się okno dialogowe.

3. Przenieś zarówno analogowe kije i nacisnąć przyciski. Kursor i bary będą poruszać się po osi punkt i numery przycisków obszarze zapalać.

4. Jeśli wynik jest wyświetlany, kontroler jest poprawnie wykryty i działa dobrze.

Link do libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe

http://rapidshare.co...For_PC.rar.html

Problem w tym, że po podłączeniu do komputera i wciśnięciu PS home, nic się nie dzieje.

Pomóżcie, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nikt nic nie wie? Na forum o ps3 -.-

Edytowane przez Fifa_fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum. Chciałem podłączyć pada PS3 za pomocą MotionJoy ale mam niewielki problem program nie odnajduję kontrolera. Proszę o w miarę szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie? Na forum o ps3 -.-

No właśnie na forum o PS3, a Twoje pytanie bardziej dotyczy PC, więc się nie dziw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sposób i wszystko elegancko - póki co działa :D ściągamy sterowniki z tej stronki w zależności od systemu - u mnie win7 x64 http://www.motioninjoy.com/download.

reszta jest po polsku, wchodzimy w menadżera sterowników - w programie, zaznaczamy sterowniki z listy- u mnie były 2 i bierzemy load :)

Działa też przez BT, wszystko do ogarnięcia w programie. Gram teraz w gears of war z emulacja pada X360 - masa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gram teraz w gears of war z emulacja pada X360 - masa :D

Jak to robisz? Chcę pograć w Prototype, ale ni cholery nie działa pad i słyszałem że trzeba go emulować jako ten z X-a

Dobra, już zauważyłem tą opcję... Wybaczcie ;)

Edytowane przez Raafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ma problem tego typu, że wszystkie klawisze na padzie mam pozamieniane. Wciskam start to jakbym wciskał kółko itp. Co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ma problem tego typu, że wszystkie klawisze na padzie mam pozamieniane. Wciskam start to jakbym wciskał kółko itp. Co z tym zrobic?

Może skonfigurować pada? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób pozamieniać te przyciski w programie motioninjoy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje tak po prostu wykryć pada, że istnieje i ni za cholere tego nie mogę zrobić!

Pobrałem stery motiona i w środku pisze "nie wykryto pada!"

Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałęm się zapytać na jakich grach działa na padzie ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja mam pytanie: który pad jest bardziej kompatybilny z PC sixsax czy dualshock ??

Interesuje mnie granie w PES i DMC4

drugie pytanie: na allegro <i nie tylko> jest duża rozbieżność cenowa jeśli chodzi o duala pod ps3. od 130zł do prawie 200zł czym jest to spowodowane? jakością wykonania, żywotnością pada? podejrzewam że te tańsze sa made in china..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja mam pytanie: który pad jest bardziej kompatybilny z PC sixsax czy dualshock ??

Interesuje mnie granie w PES i DMC4

drugie pytanie: na allegro <i nie tylko> jest duża rozbieżność cenowa jeśli chodzi o duala pod ps3. od 130zł do prawie 200zł czym jest to spowodowane? jakością wykonania, żywotnością pada? podejrzewam że te tańsze sa made in china..

Witam,

DS i Sixasis różnią się tylko to że DS ma wibracje i jest cięższy przez, wątpię, aby były zmiany w kompatybilności.

Jedne mogą być podróbkami, drugie mogą być sprowadzone z Chin, lepiej w sklepie kupić bo na Allegro to loteria.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pady wyprodukowane w chinach nie powinny być złe, jeśli były robione w fabrykach sony. Pamiętam że mój pierwszy PS1 był made in china. Co prawda konsola po 2 latach się rozsypała, ale pad był ok.

Płacić 200 za pada to dużo, za dużo, to przecież 1/5 nowej konsoli. Ale z drugiej strony z doświadczenia wiem że pady innych producentów, nawet te droższe, nie umywają się do pada sony. (ten kto grał w tekkena na np. padzie od xboxa, ten wie)

Nikt nie odpowiedział czy w DMC4 na pc można grać bez problemowe padem..

ah jeszcze jedno - wszystko jedno czy pad jest bezprzewodowy ? <w sumie tylko takie duale są na allegro>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chciałem sobie pograć w Assassin's Creed 2 na PC przez pada DualShock 3. Zainstalowałem program MotionJoy, podłączyłem kontroler, odpaliłem gre. Już myślałem że będzie wszystko chodzić lecz po pierwsze jak w ustawieniach sterowania chce coś zmienić np. R3 na L3 to jak klikam R3 pisze mi że jest to np. L1 i tak każdy przycisk a po drugie bo z tym pierwszym da sie grać nie działają przyciski R2 i L2 wie ktoś jak to zmienić. Mam ustawione w opcjach Pad Analogowy 2 (POV,Joysticki, Analogowe tigery) można zmienić na Pad Analogowy 3 i tam każdy guzik dostosować ale kompletnie nie wiem jak:settingd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chciałem sobie pograć w Assassin's Creed 2 na PC przez pada DualShock 3. Zainstalowałem program MotionJoy, podłączyłem kontroler, odpaliłem gre. Już myślałem że będzie wszystko chodzić lecz po pierwsze jak w ustawieniach sterowania chce coś zmienić np. R3 na L3 to jak klikam R3 pisze mi że jest to np. L1 i tak każdy przycisk a po drugie bo z tym pierwszym da sie grać nie działają przyciski R2 i L2 wie ktoś jak to zmienić. Mam ustawione w opcjach Pad Analogowy 2 (POV,Joysticki, Analogowe tigery) można zmienić na Pad Analogowy 3 i tam każdy guzik dostosować ale kompletnie nie wiem jak:

Mam ten sam problem. Chcę odpalić pada tylko po to aby pograć w AC Brotherhood. Też nie mogę dojść z ustawieniem L2/R2 i kierunkami ( przyciski up/down/left/right ). Mieszałem w mapowaniu i nic, xp nadal widzi np L2/R2 jako obrót w osi Z.

[update]

Już rozpracowałem, działa elegancko.

1.w MJ ustawiasz pad analogowy 3 (bo ma opcję mapowania)

2. zamykasz MJ, z traya też !

3. odpalasz MJ -> szybki start (powinien teraz zobaczyć dualshock 3 / sixaxis usb) -> pad analogowy 3 -> options

4. wyskakuje tabela mapowania, w drugiej kolumnie musi być "dualshock 3 / sixaxis"

5. mapowanie po kolei (pomijam 1 kolumnę)

cross, circle, square, tringle, L1, R1, select, start, L3, R3, PS, pad up, pad down, pad left, pad right, L2, R2, left stick x, left stick y, rigt stick x, right stick y

6. "enable" i do przodu

7. jak nie zaskoczy to przeładuj MJ (pkt.2)

voila

Mam nadzieję, że pomogłem

Edytowane przez jimbeam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Chcę odpalić pada tylko po to aby pograć w AC Brotherhood. Też nie mogę dojść z ustawieniem L2/R2 i kierunkami ( przyciski up/down/left/right ). Mieszałem w mapowaniu i nic, xp nadal widzi np L2/R2 jako obrót w osi Z.

[update]

Już rozpracowałem, działa elegancko.

1.w MJ ustawiasz pad analogowy 3 (bo ma opcję mapowania)

2. zamykasz MJ, z traya też !

3. odpalasz MJ -> szybki start (powinien teraz zobaczyć dualshock 3 / sixaxis usb) -> pad analogowy 3 -> options

4. wyskakuje tabela mapowania, w drugiej kolumnie musi być "dualshock 3 / sixaxis"

5. mapowanie po kolei (pomijam 1 kolumnę)

cross, circle, square, tringle, L1, R1, select, start, L3, R3, PS, pad up, pad down, pad left, pad right, L2, R2, left stick x, left stick y, rigt stick x, right stick y

6. "enable" i do przodu

7. jak nie zaskoczy to przeładuj MJ (pkt.2)

voila

Mam nadzieję, że pomogłem

Zacznijmy od tego, że w 5 punkcie wypisałeś całe mapowanie - łącznie 21 butonów, a jest tylko 20. Tak czy inaczej mi to coś nie działa poprawnie.

Kupiłem sobie adapter bluetooth, mam sixasixa, wszystko połączyłem, jednak musiałem wybrać w MJ pada od xboxa aby wszystko dobrze działało.

Mam jeszcze pytanie - czy da się jakoś ustawić aby obracać kamerę w grach prawą gałką (oś X) a nie przyciskami l2 i r2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego, że w 5 punkcie wypisałeś całe mapowanie - łącznie 21 butonów, a jest tylko 20. Tak czy inaczej mi to coś nie działa poprawnie.

Mój błąd, nie opisałem, które przyciski pomijam.

Jeszcze raz :

wszystkie wybieramy w sekcji Digital dostępnej po rozwinięciu menu dla każdego przycisku

od 1 do 17

cross

circle

square

traingle

L2

R2

L1

R1

Select

Start

L3

R3

PS

pad up

pad down

pad left

pad right

od 18 do pad left - wszystkie wolne - none

teraz z sekcji Axis

axis x - left stick x

axis y - left stick y

axis z+ - none

axis z- - none

axis Rx - right stick x

axis Ry - rightstick y

tu się mapuje właśnie działanie kamery

ostatnie 3 pola - none

na tych ustawieniach gram na AC Brotherhood

Edytowane przez jimbeam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda przyzwoicie na 1 rzut oka, jutro przetestuje i dam znać.

EDIT:

Grałem w portala 2 na ustawieniach pada od x360 i normalnie działało... przy twoich ustawieniach coś nie działa. Mowa tylko o portalu.

Edytowane przez TheStormCrusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Polega on na tym, że mam podłączony pad PS3 pod PC. Wszystko jest ok, lecz MotionJoy od wczoraj padło(nie łączy się z netem). Ich strona też nie działa, czyli coś u nich. Mogę wiedzieć czy jest jakiś program zastępczy? Bo mam pewne obawy, że ten programik już nie wróci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeśli złamię pisząc ten post jakąś zasadę, proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy temat na tym zacnym forum.

Moje pytanie brzmi: W jakie gry moge grać padem od ps3 na pc ? (mam już sterowniki itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem w skrócie jest taki. Zainstalowałem sobie nie dawno grę Fifa 12 (na kompie) chciałem pograć sobie w nią na padzie od PS3 (sterowniki pobrane i ogólnie działa w niektórych grach)

Lecz Fifa 12 na pc nie obsługuje pada od PS3... Dla niego wciśnięcie prawego analogu znaczy "x" np. "start" to L1 itd.

W grze nie mogę w żaden sposób tego ustawić... Szukam sposobu z zewnątrz np. pozmieniania kodu w plikach, ewentualnie jakiś program, który emulował by pada od Xboxa interpretując PS3 itp.

Możliwe, że wybrałem złe miejsce, głupie pytani dla tego tematu ale potrzebna mi z tym pomoc -.-'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×