Skocz do zawartości
Perkel

Pad PS3 podłączenie do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio przy TYM poradniku podłączyłem swojego pada od PS3 do laptopa. Wszystko działa w teście w tym programie, jednak kiedy odpalam FIFE 12 to nie działa mi sprint, który jest ustawiony na R2. Wszystkie przyciski działają tak jak na konsoli kiedy gram w FIFE, ale tutaj nie działa mi R2, czyli ten sprint. Kiedy go wciskam na tym teście w MotioninJoy, coś tam się rusza więc przycisk działa. Patrzyłem w ustawieniach sterowania, do R2 jest przyporządkowany sprint. Aha, jeszcze jedno - nie mogę zmienić tych ustawień. Nie wiem czemu, ale jak chcę zamiast kółka (jako strzał) np. trójkąt, to nie zmienia mi się to. Ktoś wie co jest nie tak? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam straszny problem z podłączeniem dualshocka 3 do Laptopa z windowsem 7.

Kiedyś próbowałem już podłączyć pada do starego blaszaka z win xp i nie było problemów. Tym razem jest zaś inaczej.

Próbowałem poprzez paczkę sterowników którą podaną w pierwszym poście jak i program MotionJoy.

Windows wykrywa pada od playstation aczkolwiek jak wcodzę w ustawienia kontrolerów gier > właściwości > testowanie – pad nie reaguje.

Przeczytałem kilka tutoriali i zauważam pewną niezgodność.

Po zainstalowaniu MotionJoy powinno uruchomić się mi okno Menadżera sterowników gdzie pobrane zostały brakujące sterowniki. Nic takiego nie widziałem.

Sprawdziłem sterowniki w urządzenia i drukarki>playstation 3 controller>włąsciwości ale windows podaje że mam najnowsze. Kombinowałem już nawet z opcją "disable driver signature enforcement w BIOSie oraz instalowałem najnowsze sterowniki USB do win 7 i dalej nic. W MotionJoy przetestowałem chyba wszelkie możliwe konfiguracje.

Nadal mam wrażenie że czego brakuje.

Proszę o pomoc osoby obcykane w tym temacie.

Może ktoś miał podobny problem?

Z chęcią zagrał bym w Wiedźmina 2 na swoim TV z padem w łapie.

Edytowane przez Fortel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podłączyć DS3 do PC, ściągałem te sterowniki z pierwszego posta, niestety nic nie działa. Po zainstalowaniu tego co tam jest, przeniosłem plik do zainstalowanego folderu, a później próbowałem go włączyć (pad jest wykrywany jako kontroler do gier, kiedy włączam fifę 11 to mam do wyboru kontrolery, ale niestety pad nie działa). Jak przytrzymam przycisk PS to też nic się nie dzieje. Polećcie jakieś inne sterowniki do podłaczenia DS3 przez USB, które sami sprawdzaliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w tym filmiku koleś ma uruchomiony program i podłącza pada, coś mu się zaczyna dziać na ekranie.

U mnie nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w panelu sterowania pad jest znajdowany, ale za cholere ten program go nie czyta. U mnie zostaje cały czas ten napis, że program czeka na podłączenie pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja mam mianowicie taki problem . Laptom Win 7 64 bit wykrył pada ale jeśli chce go zkalibrować to nic się nie dzieje . Pobrałęm motionjoy najowszy do mojej wersji lapka ale po instalacji jak chce odpalic program to wyskakuje bład i napisane jest " program przestał działać " . Potrzebuje pomocy , bo już dostaje nerwicy siedze 2 h w necie i nic , żadnych postępów ;/ . Nie wiem może inny program a i z tym też próbowałem libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe . W biosię też coś ale nic nie dało ;/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem w internecie wszystkie poradniki, ale nie pomaga.

Otóż podłączam pada PS3 do PC, lampki mrugają przez chwilę, po czym gasną. Gdy go podłączyłem usłyszałem klasyczny dźwięk podłączanego USB, ale nic się nie wyświetliło. W opcjach kontrolerów gier czyta mi tego pada, ale jak instaluję sterowniki, to niestety nic nie wykrywa. No i lampki są wyłączone (jak już wcześniej wspomniałem). Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o konfiguracji klawiszy / przycisków?

W ustawieniach gry musisz mieć.

Jeżeli chodzi o obsługę pada do ps3, to android również ma sterowniki.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Jak w temacie, sprawa jest następująca ;)

Zrobiłem wszystko z waszego poradnika: http://www.ps3site.p...-klasy-pc/67272 Pad działa w zakładce kontrolerów gier, ale jak zawsze jest jakieś ale...

Podpowie ktoś krok po kroku jak sparował PS3 pada z PC poprzez Bluetooth, gdyż mi się udało go sparować ale coś nie chce działać :P

A i jeszcze jak pad jest podłączony i niby w kontrolerach gier wszystko działa to w grze nie mogę go w ogóle przypisać przycisków, a gdy wybieram Emulator kontrolera Xbox 360 to jak wiadomo wszystko jest ok TYLKO jak widze w grze te znaczki A , B , X itp. to normalnie aż mi słabo ;)

Jakieś rady panowie??

A i czy po kazdorazowym sparowaniu z PC, musze podlaczac ponownie pada do PS3 kablem aby znowu skomunikowal sie konsola??

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem Motioninjoy na komputerze i DS3 działa bez problemów. Niestety nie mam BT i na razie pad jest podłączony przez USB. W związku z tym mam pytanie. Przy podłączenie urządzeń do USB automatycznie ładują się w nich baterie. Czy granie w ten sposób na PC nie zaszkodzi wbudowanej w pada baterii jeśli będzie ciągle podpięta do ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa

Czy da się ustawić ,żeby ciągle pad się nie ładował ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad przestanie się ładować po tym jak się naładuje ( przestaną diodki mrygać ) potem już albo będą się świecić cały czas albo w ogóle i tyle...innej możliwości nie ma...i tak będzie za każdym razem jak podłączysz pada przez usb...najpierw się naładuje i tyle...ale i tak możesz grać na ładującym się bardzie więc problem jakikolwiek znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że akumulatorki tracą swoją żywotność poprzez ciągłe ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem...tak samo jak baterie w laptopach...ale o to w tym wszystkim chodzi...jakby po naładowaniu akumulatorki nie były już ładowane do czasu kolejnego rozładowania pełnego to wtedy ludzie nie kupowali by nowych...tak samo jest z lapami...w żadnym sklepie nie powiedzą Ci że jak masz podłączony lapek do kontaktu to żeby wyjmować baterię ponieważ wtedy on i tak dalej się ładuje i wypala czy jak to się tam nazywa...jedyne co zostaje to kupić pada pod PC takie jak ten od ps3...albo pozwalać ładować się tym od ps3 za każdym razem czyli zabijać je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak samo jest z lapami...w żadnym sklepie nie powiedzą Ci że jak masz podłączony lapek do kontaktu to żeby wyjmować baterię ponieważ wtedy on i tak dalej się ładuje i wypala czy jak to się tam nazywa...

akurat w moim przypadku - laptop nowy = 2h30m uzytkowania , a po 3 latach 1,5h - to bawienie z wyjmowaniem baterii to sciema, spadek o 30% baterii nie jest jakos przeszkadzajacy, ale za to mam spokojna glowe, w razie spadku napiecia. a trzymanie baterii w "lodówce" tez nie ma sensu. jak ktos w normalny sposob uzytkuje laptopa to nie powinien sie jakos przejmowac wyjmowaniem baterii. podobnie mam z telefonem. po prawie 2 latach uzytkowania bateria dalej potrafi tydzien wytrzymac normalnego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie otóż,

czy da się śmigać padem jako myszką na pececie? nie chodzi mi tu o gry.

Można powiedzieć że już prawie wszystko ogarnąłem MotioninJoy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 problemy w 1 a mianowicie pad od ps3 podłączony pod laptopa działa i to widać ale przyciski nie są poprawnie dopasowane, wciskając strzałke w prawo wciska sie strzała w dół tak samo z drugim analogiem też nie działa jak to poustawiać? I 2 problem mam laptopa podłączonego pod telewizor kablem HDMI, jak odpalam fife 12 to pada jakby telewizor nie czytał obrazu wiecie czym to może być spowodowane ? Dzięki za pomoc. Proszę o szybką odpowiedź!

!

Edytowane przez Szczypior74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pada ps3 dualshock 3 sixaxis i chce go podłączyć do pc. Sciągnąłem program MotioninJoy Gamepad tool (język ustawiony PL) ,włączam go i klikam menadzer sterownika/podłączone kontrolery: Nie wykryto kontrolera! post-47946-0-17507100-1347793155_thumb.png

lecz jak włączam kontroler gier w windowsie to pada wykrywa post-47946-0-55542700-1347793242_thumb.png, wchodze w właściwości/testowanie i nic nie działa.

Robiłem tez tak że zainstalowałem libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe potem podłączyłem pada i włączam ps3sixaxis_en.exe. plik sie włącza i odrazu wyłącza (czy tak ma być ?) potem przytrzymuje PS Home button na padzie i nic sie nie dziej a pad nadal nie działa. Jak to można rozwiązać ? Z góry dzięki

post-47946-0-17507100-1347793155_thumb.p

post-47946-0-55542700-1347793242_thumb.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem, u mnie wystarczył restart komputera, najpierw uruchamiałem programik, potem pad do komputera i przycisk PS ten na środku. jeśli Ci dalej nie będzie działało pokombinuj z innymi wersjami programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie, jak podłączyć z powrotem pada do ps3? wciskam home i mrugają tylko diody, podłączam kablem i wciskam home --> świeci się dioda 1 i ładuje, pad działa, wyciągam kabel--> nie działa, nie łączy się, tylko mrugają diody jakby chciały się połączyć z pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Mam problem z padem- lewy analog się kręci, czy wymiana nakładki rozwiąże problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomimo usilnych prób pad nie chce zadziałać. Mam Windowsa 7 64bit Home Premium. Motionjoy go nie wykrywa, nawet gdy mam sterowniki od kolegi u którego działa to bez zarzutu. Próbowałem trybów testowych i różnych dziwnych sterów ale ciągle nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się przekopywać całego tematu więc zapytam tutaj. Narazie podłączam pada do pc kablem, ale jeżeli kupie najtańszy adapter bluetooth to będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×