Skocz do zawartości
ONE

Starhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Multi stawia nacisk głownie na akcje druzynowe, samemu w ctf/zones bardzo ciezko cos zdzialac zwlaszcza przy ogarnietym przeciwniku. TDM troche milszy dla samotnikow ale tez najwiecej satysfakcji sprawiaja akcje z teamem. Nie wiem jak gameplay w pozostalych 3 trybach ( o ile juz sa). Za zabicia, zniszczenia itp dostajemy expa, za lvl odblokowujemy standardowo perki( plus zeby miec perke trzeba wykonac zadanie okreslone) i skiny do postaci. Gra opiera sie na systemie Build & Battle co daje mase rozwiazan w multiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie połączenie strzelanki TPP z RTSem. Odpowiednie rozstawieni budynków może mieć większe znaczenie niż celne strzelanie, a taktyka często bierze górę nad szybkimi palcami. No i w tej grze liczy się przede wszystkim skill, nie perki czy inne badziewia. Przeciwnika trudno zabić, jego zdrowie całkiem szybko się odnawia (tak jak i nasze), gra jest dość wymagająca, ale trening czyni mistrza. Ja, jak na razie, dostaje łomot :biggrin:

Ogólnie, jeśli komuś spodoba się sposób rozgrywki to od strony technicznej jest ideał, wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kolejny raz czapka z głowy - Sony znowu zrobiło mi bardzo miły prezent, bo do tego Starhawka przymierzałem się już dobrą chwilę. Po drugie świetne wrażenie robi grafika i kapitalna płynność - wszystko śmiga jak złoto. Klimat kosmicznego westernu również zasługuje na pochwałę - mi przypadł do gustu. I niestety na tym, póki co, kończą się zachwyty - wygląda na to że singiel został potraktowany totalnie z buta, bo pograłem ze 3h i jestem przy 7 misji, a wiki mówi mi że jest ich w sumie 10 - jak na grę z elementami RTS/tower defense to po prostu granda. Zmiany poziomu trudności nie znalazłem - a tak jak jest domyślnie jest po prostu banalnie łatwo, nie opuszcza mnie wrażenie że tu się k$!&a nie da zginąć, a co za tym idzie misja zajmuje nam między 10 a 30 minut. System budowania, jak i idea samej rozgrywki, jako żywo skopiowany jest z gry którą, być może, pamiętają co starsi użytkownicy - Battlezone, smuci jeno że po 15 latach jedyne w czym Starhawk przewyższa Battlezone to kamera TPP. Bowiem rozbudowa bazy, poszczególne funkcje budynków i gromadzenie surowca(jeśli wogóle można tak to nazwać) są uproszczone do granic możliwości - budowanie bazy ogranicza się do zbuduj hangar, zgarnij pojazd i zapomnij, lub kilkuminutowych sekcji bronionych, podczas których stawiamy kilka sekcji muru i parę wieżyczek, a gromadzenie surowców na dobrą sprawę nie istnieje. Podobnie rzecz ma się z fabułą - zwyczajnie jej nie ma - ot parę scenek między misjami. Grze trzeba oddać to że jest dosyć przyjemna, oraz cieszy oko płynnością, jednak nie oferuje nic ponadto, a szkoda, bo najwyższy czas, żeby ktoś wykorzystał potencjał drzemiący w tego typu rozgrywce.

Powyższe słowa dotyczą oczywiście trybu singlowego - w multi, jak na razie, nie dane mi było zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kolejny raz czapka z głowy - Sony znowu zrobiło mi bardzo miły prezent, bo do tego Starhawka przymierzałem się już dobrą chwilę. Po drugie świetne wrażenie robi grafika i kapitalna płynność - wszystko śmiga jak złoto. Klimat kosmicznego westernu również zasługuje na pochwałę - mi przypadł do gustu. I niestety na tym, póki co, kończą się zachwyty - wygląda na to że singiel został potraktowany totalnie z buta, bo pograłem ze 3h i jestem przy 7 misji, a wiki mówi mi że jest ich w sumie 10 - jak na grę z elementami RTS/tower defense to po prostu granda. Zmiany poziomu trudności nie znalazłem - a tak jak jest domyślnie jest po prostu banalnie łatwo, nie opuszcza mnie wrażenie że tu się k$!&a nie da zginąć, a co za tym idzie misja zajmuje nam między 10 a 30 minut. System budowania, jak i idea samej rozgrywki, jako żywo skopiowany jest z gry którą, być może, pamiętają co starsi użytkownicy - Battlezone, smuci jeno że po 15 latach jedyne w czym Starhawk przewyższa Battlezone to kamera TPP. Bowiem rozbudowa bazy, poszczególne funkcje budynków i gromadzenie surowca(jeśli wogóle można tak to nazwać) są uproszczone do granic możliwości - budowanie bazy ogranicza się do zbuduj hangar, zgarnij pojazd i zapomnij, lub kilkuminutowych sekcji bronionych, podczas których stawiamy kilka sekcji muru i parę wieżyczek, a gromadzenie surowców na dobrą sprawę nie istnieje. Podobnie rzecz ma się z fabułą - zwyczajnie jej nie ma - ot parę scenek między misjami. Grze trzeba oddać to że jest dosyć przyjemna, oraz cieszy oko płynnością, jednak nie oferuje nic ponadto, a szkoda, bo najwyższy czas, żeby ktoś wykorzystał potencjał drzemiący w tego typu rozgrywce.

Powyższe słowa dotyczą oczywiście trybu singlowego - w multi, jak na razie, nie dane mi było zagrać.

Hehe, tu się nie da zginąć ? No to wejdź do multi to poczujesz się jak w Dark Souls :biggrin:

Ja kupiłem tylko tryb multi. Singla ściągnę i przejdę, bo mam za darmo w Plusie, tak jak wszystkie DLC, które już pobrałem. Single Player, jak wynika chyba z wszystkich recenzji, jakie czytałem/oglądałem, jest tylko tutorialem do trybu multi i nie uwzględnia nawet trzech nowych trybów dodanych z ostatnim patchem, tak jak Wyrzutni Kapsuł (nowy budynek) i robota Grizzly (nowy "pojazd").

Piszesz o Battlezone. Ja nie grałem, ale wiem o co biega. Dziś upraszcza się wszystko, ale uwierz, że z początku w multi nie będziesz się mógł w tym wszystkim połapać. To przede wszystkim strzelanka z pojazdami, a nie strategia, a w graniu online przystępność i natychmiastowość to zaleta. Multi jest bardzo dobre, ale zdecydowanie nie dla każdego. To nie CoD, że wskoczysz na serwer i zaczniesz wymiatać. Tutaj potrzeba cierpliwości. Tak było w Becie, tak jest i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do singla to co napisal Danny Boy to w wiekszosci prawda ale tryb dla jednego gracza rzeczywiscie lepiej traktowac jako swoisty tutorial przed multikiem. Poziom trudności da sie zmienic juz podczas samej rozgrywki w ustawieniach, choc nie jestem do konca pewien.

Warto dodać, że gra posiada 2 tryby gry w coopie, niestety zadnego z nich nie mialem okazji jeszcze sprawdzic. No i DLC bedace mappackami zawsze beda darmowe dla wszystkich graczy, nie tylko plusowiczów.

Jak tam nowe tryby i budynki banglaja? Osobiscie nie mam plusa wiec ewentualnie 2 dlc kupie (chociaz sytuacja wyglada tak, ze jak gramy z plusowiczami ktorzy wybudowali dane budynki to bez problemu mozna ich uzywac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota przywołujesz tak jak budynek z tym, że na całej mapie, gdziekolwiek jesteś. Kosztuje 3 kreski energii. Strzela "z lasera" na średni dystans (bardzo skuteczny na budynki) i posiada impuls wyłączający broń w pojazdach (trzeba chwilkę ładować). Skoczny i średnio szybki. a w tej chwili nie wyobrażam sobie gry bez tego robota i używam go częściej niż Hawka.

Wyrzutnia Kapsuł to bardzo przydatny "gadżet". Możesz się dzięki niemu wystrzeliwać praktycznie przez całą mapę w takiej kapsule w jakiej spadasz z orbity, tyle, że lecącej po paraboli i bez możliwości sterowania nią. Najlepiej po wejściu do niej ( :square:) wyświetlić sobie mapkę ( :select:) i celować. Problem polega na tym że przeciwnicy widzą gdzie celujesz i będą czekać aż spadniesz. Rozwalił mnie pewien motyw, jak mieliśmy w bazie chyba ze 4 takie Wyrzutnie i non stop wpieprzaliśmy się w bazę przeciwnika. Nasza baza była praktycznie bez obrony, ale oni uparcie siedzieli we własnej bazie. Widok tych kilku lecących kapsuł to coś pięknego :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to multi brzmi dosyć ciekawie, jednak mnie w dużej mierze odrzuca to że nacisk jest jednak położony na akcję, a budowa bazy, surowce itd. to jedynie dodatek - miałem jednak nadzieję na inne rozłożenie akcentów. W multi nie gram wiele i ostatnimi czasy od strzelania mam "Ghost Recon: Future Soldier" tak więc póki co dla mnie pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danny Boy jaki ty miałeś PSN ID? Bo byśmy pograli razem w końcu w Future Soldier :P Ja nie mam HS ale i tak damy radę, tak myślę :P

A Starhawka i tak zakupię ale po wypłacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem singla na normalu i nie rozumiem zawodu ludzi, którzy w niego grali. Czy w takim Modern Warfare mamy lepszą fabułę ? Nie wydaje mi się. Same misje to nie jest samouczek, może tylko pierwsze 3. Późniejsze etapy zaskoczyły mnie swoją dynamiką. Zaczynamy na piechotę, potem obrona, trochę latania Hawkiem, jeżdzenia pojazdami. Gdyby wszystkie misje trzymały taki poziom jak ostatnia to gra za samego singla ma u mnie 8/10. Ja się nie nudziłem.

Podam przykład - grając w Sleeping Dogs na PC pograłem może z 1,5h i wyłączyłem, a Starhawka przeszedłem w jedno popołudnie. Nie jest to hit najwyższego formatu, ale myli się ten, kto twierdzi, że to zwykły samouczek. I nie raczej jestem fanem strzelanek.

Danny Boy - od tego masz poziomy trudności, żeby przypasować grę pod swoje umiejętności. Polecam poziom Najemnik - hardkor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IxionPL a multik jak?? Czy tylko "Solo z PLUSA" bo ja mam tylko single z PLUSA ale myślę nad kupnem MULTI za 70 coś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem raptem jedną misje, ale wrażenia pozytywne. Grafika mimo iż nie jest najwyższych lotów to jest całkiem ciekawa. Może i kupię multi, ale muszę jeszcze więcej pograć. Czy później w singlu jest lepiej, dynamiczniej i ciekawiej? Ile jest wszystkich misji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, moim zdaniem, zdecydowanie nie jest. Mnie marny single skutecznie zniechęcił do dalszego eksperymentowania z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to teraz już nie wiem nic. Muszę przynajmniej dokończyć singiel i wtedy zdecyduje czy brać multi i całą resztę dodatków. Styl mi i klimat mi sie bardzo podoba. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ixion chyba masz na mysli przedostatnia misje, bo ostatatnia łącznie z walka z bosem to troche banał.

Przez pryzmat singla niewarto oceniac tej gry, mozna dyskutowac czy jest on slaby, sredni czy dobry lecz zupelnie rozni sie od rozgrywki sieciowej. Czy multi jest bardziej dynamiczne? Moze i nie bo nie spotkamy sie raczej z hordami przeciwnikow, tryb wieloosobowy jest o wiele bardziej taktyczny, wymaga czegos wiecej niz bezmyslnej siekanki, no i jest oczywiscie bardziej skillowy (jednak to nie jest najbardziej istotne). Pamietam jak pierwszy raz wbilem na multika pamietajac dosyc latwe bitwy powietrzne z singla. Oczywiscie szybciutko wskoczylem do Hawka ale dlugo lataniem nie moglem sie nacieszyc:p. Moze i sie powtarzam ale ja serdecznie gre polecam.

Na dniach postaram sobie zorganizowac sprawnego headseta i chetnie z forumowiczami powalczylbym ramie w ramie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to wal na mój PSN ID. Singiel dla mnie na prawdę niezły, ale wiedziałem co pobieram, bo na wiosnę zagrywaem się w Betę.

Za to multi to masakra w której jednak nie chodzi o czyste napieprzanie jak w singlu. Tu trzeba podejść taktycznie. No i ta adrenalina kiedy uciekasz z flagą wroga do własnej bazy, obok ciebie śmigają lasery snajperek, a kumple z drużyny (których w ogóle nie znam, nie mam HSa) podstawiają ci pojazdy żebyś szybciej zaliczył punkt. W multi zajebisty tytuł, w singlu też dobry.

Muszę jednak zaznaczyć, że jedyny FPS w jakiego gram to BF3 w multi. Resztę olewam ciepłym moczem i fanom "poważnych" strzelanek Starhawk może nie podejść. Ostatnio np. Ghost Recon ściągnąłem z torrentów na PCta i gra ssie na maksa, już stare GRy były dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak zrobić glitcha, aby w kampani zaliczało, że przechodzi się na najtrudniejszym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak zrobić glitcha, aby w kampani zaliczało, że przechodzi się na najtrudniejszym poziomie?

Zapomnij, naprawili to w którymś patchu a edycja online zawiera patche "w sobie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, naprawili to w którymś patchu a edycja online zawiera patche "w sobie".

damn it.. no ja mam solo kampanie z :psnplus: i jakiś tam patch usunąłem, ale dalej nie śmigało, trudno, będzie tylko na hardzie, a szkoda :( Ixion bo Tys duzo gral w starhawka, da sie trofiki w ktorych nie pisze "(...) w multi" zrobic w singlu tez? :happy:

gra fajna, moze kiedys na multi sie skusze, masz jakies rady/taktyki? :D

Edytowane przez DaaV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka na prawdę spoko, bardzo specyficzna i przede wszystkim liczy się granie drużynowe. Niestety spotkałem kilku Polaków (PL w ksywce), ale żaden nie miał HSa, nie dało się obgadać gry i graliśmy "na czuja". Średni zespół bez problemu rozwali zbieraninę nawet bardzo dobrych, ale słabo zgranych graczy. Jak dla mnie pojazdy mogły by być mocniejsze, bo zbyt łatwo je zniszczyć. Przydłay by się też bardziej wymyślne bronie, a nie shooterowy standard.

Czy warto kupić multi ? Spodziewałem się większej ilości graczy z Polski, ale tutaj ludzie są bardzo zapatrzeni w CoDa, BFa i inne FPSy. W USA ludzie non stop grają (cały czas 30 - 40 serwerów po co najmniej kilkanaście osóB), a nie zawsze potrafię się z nimi dogadać. W tej chwili nie bardzo warto. Pozostają FPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukończyłem kampanię, ale miałem 1 misję nie zaczęta tak jakby, zrobiłem ją teraz na gold (mam wszystko na gold i 1 na szczelinowy) a trofiki nie wpadły, czy muszę jeszcze raz ostatnią misję przejść na gold? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałem się wcześniej na kupna, ale teraz coś mnie korci od nowa. Czy ktoś się orientuje czy ruch na multi jest jakiś znośny? Trofea multi są jakieś trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trophy multi w sumię easy, ja na singlu zrobiłem prawie wszystkie jakie były do zrobienia w single i single/multi, więc ogólnie znośnie, trza trochę pograć bo z tego co pamiętam to jest po 50 rozegrań trybów, 1k killi ale jak ludzie są to szybko Ci to wpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×