Skocz do zawartości
Patricko

Knack

Rekomendowane odpowiedzi

To tez prawda ale z drugiej strony po prostu następuje zmęczenie materiału... Ile można grać w to samo... Knack prezentuję klimat starych dobrych gier typu Crash czy Spyro. Takich gier od dawna nikt nie tworzył . Szkoda że Knack zbiera takie słabe recenzję bo gdyby odniósł większy sukces być może pojawiloby się więcej gier w starym dobrym stylu.

Poza tym Knack to dobry przykład na to ze nie trzeba krwi strzelania i wybuchów by zrobić dobrą grę.

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na start nie dostaliśmy nic ciekawego. Sorry, ale Killzone/Battlefield/Cod to gry ograne przez każdego i na jedno kopyto. NFS - gra inna, ale kto nie grał w NFS - przeszedłem kilka na PS3. 
Za to platformówek nie było za wiele. Mam nadzieję, że w tej generacji twórcy ochłoną i przestaną nas zalewać shooterami. Bo to nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę w Knacka i nie spodobała mi się ta gra. Grafika ładna, postacie też, ale jak się zginie to człowiek musi zaczynać od nowa poziom i to jest trochę denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, checkpointy sa co cutscenke które sa dosyć często. Ludzie się przyzwyczaili ze gra zapisuje stan co 10 sekund...za czasów psxa były specjalnie miejsca w grach w których można było zapisać stan gry i często od jednego do drugiego takiego punktu było bardzo daleko i nikt nie narzekał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem gre na hardzie. Nie bylo az tak trudno, chociaz giniesz na jeden cios. Bylo pare frustrujacych momentow, ale gra nie nalezy do trudnych gier. Po przejsciu gry odblokuwujemy very hard. Jutro sprawdze jaki to jest poziom trudnosci. Co do PS+ to nie ma szans. Contrast, resogun, to sa gry na plus, nie Knack.

 PS: Zapraszam na mojego streama, tam mozesz zobaczyc jaka to jest gra + bede gral na poziomie very hard.

No wiesz... DriveClub będzie w PS+ ,a jest to gra raczej na pewno na wyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... DriveClub będzie w PS+ ,a jest to gra raczej na pewno na wyższym poziomie.

Z tego co ja wiem to drive club ma być okrojone w ps+ ale pożyjemy zobaczymy. Knack to świetna produkcja więc także bym nie liczył ze predko będzie w ps+ , może za rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Knacku doszedłem gdzieś do połowy (misja 7 bodajże) i jest super. Tzn. owszem gra jest niedopracowana, nie jest zbyt piękna - podejrzewam, że gra z taką oprawą audiowizualną mogłaby spokojnie pojawiać się na PS3, ale same gameplay to nic innego jak crash - stary dobry arcadowy platformer w 3d.

Gram na hardzie, pada się często i gęsto (bo często i gęsto jesteśmy na jednego hita), ale nie irytuje to za bardzo, kwestia nauczynia się taktyki na każdego rodzaju wroga. Generalnie polecam wszystkim - gra mi sie dużo lepiej niż w Killzone: Shadow Fall, gdzie singiel mnie po prostu znużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z Rayman Legends,zastanawiałem sie długo czy kupić,pózniej nie żałowałem wydanej kasy,oprawa audio-wizualna cudownwa o grywalności już nawet nie wspomnę,miód.Chyba się skuszę i w przyszłym tygodniu zakupię Knacka,obym się nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem, zabierałem się do platynowania. Poczytałem na forum, że na uzbieranie odpowiedniej ilości diamentów trzeba kilka runów na tym samym stopniu trudności (a grałem na Hard) poddałem się. Miejscami gra jest deko męcząca, szczególnie w miejscach gdzie jesteś na jednego hita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to gra dla dzieci to powinno z platyną być łatwo ;)   Pisze "powinno" bo platynując również grę dla dzieci Start The Party myślałem że move rozwale xD   tak więc cierpliwości :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie, ale za to można kupić drugi za jedyne 279,99 zł, skoro kupiłeś Vite, to czemu nie jeszcze jednego pada, c'mon  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy w Knacku PS Vitę można wykorzystać jako drugi pad?

@aeeroO

Zawsze mnie to zastanawia. Jak czegoś nie jesteś pewny, to po co pisać bzdury i wprowadzać w błąd?

Oczywiście, że można grać Vitą w co-opie jako drugim padem!

http://www.pushsquare.com/news/2013/12/video_will_ps4_launch_title_knack_grow_on_gamers_like_uncharted

"We were particularly impressed by the option to use the PlayStation Vita as a second controller"

Edytowane przez Torba_Piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juza_88 - kiedys uwazano, ze wszystkie gry sa dla dzieci a rozrywka typowego doroslego samca to ogladanie meczy i saczenie piwka. Mimo to, skonczenie gry na atari czy commodore graniczylo z cudem.

Wiec imho takie dzielenie gier "dla dzieci" i "dla doroslych" nie ma sensu, szczegolnie jak sie bierze pod uwage poziom trudnosci. Zreszta imho Kilkzone jest duuuuzo latwiejszy niz Knack, a to przeciez "gra dla doroslych" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knack knack..hmm..fajny pomysł ale okrutnie zmarnowany potencjal.przez pierwsze 2-3h grało się bardzo przyjemnie jednak później wkradla się nuda, powtarzalność i tylko chęć poznania histori do konca pozwoliła mi wytrwać te ok 11h...tak czy siak zagrać można ale uwaga na nuuude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz chyba przy koncu gry i naprawde nie wiem skad te niskie oceny :) Gra moze idealna nie jest, interakcja z otoczeniem jest dosyc mala, atakow mało ale jak siadlem pierwszy raz to 5h gralem :) Zabawa sie liczy a knack wg mnie jej dostarcza :) Dalbym spokojnie 7/10. Na pewno bede probowal platynowac.

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam właśnie dziewiąty rozdział (rzekomo jest 11) i po części rozumiem niskie oceny, choć nie całkowicie. Na plus trzeba zaliczyć miłą dla oka grafikę, długą kampanię, efekty cząsteczkowe oraz różne wariacje Knack'a. Sam gameplay daje dosyć dużo frajdy, ale przez kilkadziesiąt minut max. Największą bolączką jest fakt, że gra sprowadza się jedynie do zabijania potworów. Nic innego nie robimy. Gra wygląda tak:

 

Cut scenka - Zabijasz kilka przeciwników -  idziesz korytarz dalej - zabijasz kilka przeciwników - idziesz korytarz dalej - zabijasz kilku przeciwników - Knack skacze przez most bądź przez coś innego - zabijasz kilku wrogów - cut scenka - i znów zabijasz potwory i tak w kółko przez całą grę.

.

Raz na ruski rok jest jakiś boss i czasami przyjdzie nam zebrać znajdźkę. Dlatego tą grę przechodzę już prawie tydzień i po prostu nie daje rady przechodzić więcej, niż 1 rozdział na jednym posiedzeniu.

Dodam, że takie pierdoły jak skakanie na ruchomych platformach czy wykruszanie się Knacka byleby tylko otworzyć drzwi nic na dobrą sprawę nie zmieniają bo i także te elementy są do bólu powtarzalne.

Zapomniałem wspomnieć też o koszmarnych spadkach animacji gdy na ekranie dużo się dzieje. Chyba nie będzie przesadą jeżeli stwierdzę, że dropy sięgają nawet do 10-15 FPS? Na szczęście nie są one zbyt częste, ale kilka razy je uświadczymy. 

 

Na chwile obecną wystawiam tej grze 6/10. I wątpię, że po przejściu tych dwóch rozdziałów, które mi zostały, ocena poszybuje jakoś znacząco w górę. To moja subiektywna opinia na temat Knacka. 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol... Dzis kupiłem Knack. Ludzie, skąd to narzekanie? To jest typowo oldschool'owa giera:D Zdycham na najwyzszym poziomie co pare sekund. Dubbing jest mistrzowski, grafika słodka jak w kreskówce. Gralem ledwie godzine, ale w życiu nie nazwałbym tego crapem. To już Battlefield mniej wciągnął :) Polecam wszystkim niezdecydowanym i lubiacym stare platformówki, gdzie ginelo sie co chwile i trzeba było powtarzać ostatnie x minut x razy:D

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, biorac pod uwage czasami dlugie odleglosci między checkpointami to przypomina mi to hotline miami :D Trzeba dokladnie zaplanowac co i kiedy robimy. Chociaż jak juz czlowiek pogra to potem jest latwiej. Podobno very hard to katorga ;)

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie odpalilem na najwyższym, jest jazda na maxa:D Hehe, czuje, ze DS4 moze miec test wytrzymałości na rzucanie o glebe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do check-pointów to wg. mnie wcale nie są aż tak daleko ustawione. Ludzie się chyba przyzwyczaili do auto-save'ów co 5-10 sekund...

Grę ukończyłem i jak się okazało, tytuł ten liczy 13 a nie 11 rozdziałów :D

 

Gra nie jest zła, ale nie jest też do końca dopracowana. Gdyby nie ten brak różnorodności na pewno by była dużo lepsza! Ocenia pozostaje: 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do check-pointów to wg. mnie wcale nie są aż tak daleko ustawione. Ludzie się chyba przyzwyczaili do auto-save'ów co 5-10 sekund...

Grę ukończyłem i jak się okazało, tytuł ten liczy 13 a nie 11 rozdziałów :D

Gra nie jest zła, ale nie jest też do końca dopracowana. Gdyby nie ten brak różnorodności na pewno by była dużo lepsza! Ocenia pozostaje: 6/10

Jestem w 12 rozdziale i sadze podobnie ale na poczatku byl maly szok, z reguly platformowki sa prostsze no i mamy save co minute :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×