Skocz do zawartości
Patricko

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie sytuacji sam na sam i strzałow... od pewnego czasu nie moge zdobyć gola 1 on 1, ciągle bramkarz broni, tzn może nie ciągle ale 7 na 10 akcji sam na sam to broni. Czy EA zmieniło coś w tym aspekcie ? czy może ze sterowaniem coś pozmieniali ? Jak wy strzelacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, po prostu trafiłeś na serię meczów, w których bramkarze przeciwników wszystko łapią. Pewnie nie możesz też nic wygrać w związku z tym ;) Norma. EA Sports wie lepiej kiedy mają wpadać bramki, a kiedy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fifa 14 reklamowana jako najlepszy symulator piłki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fifa 14 reklamowana jako najlepszy symulator piłki..

Nic dodać, nic ujać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji edycji z numerem 12 emitowali na National Geographic film o Fifie 12, jeden motyw mnie rozłożył dosłownie, jak twórcy chwalili się, że Ole Gunnar Solskjear pokazuje swoim zawodnikom w Molde na podstawie Fify jak mają zachowywać się na boisku, ustawiać, padłem ze śmiechu. Sam film był całkiem interesujący, można znaleźć na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 2 godzin problem z zagraniem sezonu online , ktoś ma taki problem ??

Edytowane przez teddiipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś patent na opuszczenie meczu w sezonach i niezaliczenie wyniku. Tak się złożyło dzisiaj, że grałem z jednym kolesiem dwa razy i w obydwu meczach, w samej końcówce gościu jak przegrywał wziął pauzę i po jakiś 10 sekundach wywaliło mnie z gry z informacją o jakimś błędzie. Mecze uznane, za nieodbyte... Jakiś lepszy cwaniak to musiał być, szkoda tylko że na boisku kiepsko mu szło ;)

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awakeman, to raczej po prostu serwery EA, tez tak czasem mam, nawet jak przegrywam.

Panowie, znalazłby ktoś 10 min i pomogl wbić 2 trofea? Jeden za rozpoczęcie co-opa, a drugi za mecz pro club:)

EDIT: No co jest Panowie, nikt nie ma chwili?:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak zdarzyło tylko wtedy i tylko z tym samym graczem, a męczę Fifę już od kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie - w tej grze można grać pojedynki 2 vs 2?

Jasne, są sezony 2vs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos problem z online? Caly czas rozlancza, mimo iz internet dziala bez zarzutu pisze ''uplynal czas polaczenia z siecia'', nie moge grac meczy online ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o tym, jak kończę przygodę z serią FIFA :-)

 

Po kolejnym sterroryzowanym przez skrypty meczu, postanawiam zakończyć przygodę z serią, do póki EA przestanie robić z rozgrywek Online Hazard, w którym zwycięstwo nie zależy od Twoich umiejętności a jakiś skryptów.

 

Ostatni taki mecz rozegrałem 1,5h, gdzie "reżyseria" spektaklu była na najwyższym poziomie.

 

Mecz BVB (ja) kontra Liverpool. Moja drużyna ustawiona w standardowym ustawieniu. Jak wygląda gra? Fatalnie. Podania nie dochodzą, piłkarze nie biegają, popełniają masę błędów. Drużyna nie umie rozegrać piłki i przytrzymać się przy niej, a gdy już wyprowadzam piłkę i oddaje strzał, bramkarz przeciwnika broni w niesamowity sposób. Wydawałoby się niemożliwe, a jednak. Co na to przeciwnik? Trzy akcje, z czego 2 gole głową po wrzutkach grze moi piłkarze kompletnie nie mieli ochoty skakać + trzeci gol pod polem karnym gdzie obrońca nie trafił w piłkę, a napastnik z rozpędu posłał piłkę mocnym strzałem pod poprzeczkę. Pierwsza połowa i łomot 3-0. 

 

Na drugą połowę zmieniłem taktykę. Dwóch napastników zamiast jednego (Lewy + Reus) oraz podwieszony pod nimi Mchitarjan. I nagle....koncert. Jednak nie chce mi się wierzyć, że taktyka tyle zmieniła. Nagle to jego piłkarze nie potrafili zrobić nic, ciągle gubili piłkę, nie umieli się przy niej utrzymać, każda wybita piłka lądowała mi pod nogami, do 82 minuty przeciwnik wyprowadził 1 akcje ! A ja? 3 gole w 15 minut, 2 z akcji i 1 z karnego. Te 2 z akcji to po prostu magia podań i klepki. Wszystko wpadało na luzie. Kolejne 20 minuty to następne moje 3 gole po fantastycznych wręcz akcjach. W 37 minut strzeliłem 6 Goli. Przy ostatnim przeciwnik uciekł i wcale mu się nie dziwie.

 

Według mnie ta gra reżyserowała na nieprawdopodobnym, wręcz frustrującym poziomie. Chciałbym by umiejętności decydowały o grze, a nie konsola. Gdyby wszystko było oki, ten mecz prawdopodobnie grany byłby na remis. Bo umiejętności były zbliżone.

 

Wiem, że EA chce zbliżyć FIFE do meczu w TV, w którym wszystko się może zdarzyć, ale to jest GRA.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany formacji oraz zmęczonych piłkarzy mają bardzo duży wpływ na wydarzenia na boisku w tej odsłonie Fify. Ja też kiedy widzę, że moi zawodnicy ruszają się jak muchy w smole odchodzę od mojego ulubionego 4-2-2-2 i zmieniam na jakąś inną formację. Jest to jedyna szansa na zmianę wydarzeń na boisku.

 

Przedwczoraj awansowałem do 2 ligi z bilansem 7-1-2, a dzisiaj bronię się przed spadkiem już w 3 lidze, bo na 16 meczów wygrałem 4 i z bilansu +31 zrobił mi się +23. Taka jest Fifa niestety. Na niektóre skrypty jest recepta, ale jak wpadniesz w serię braku zwycięstw to ciężko jest potem coś ugrać. Bronię się jakoś wtedy zmieniając zespoły na inne. Najbardziej lubię grać Liverpoolem, ale często też grywam BVB. Wcześniej grałem Polską, ale po kilku meczach zespołami 4,5* nasza reprezentacja wydaje mi się za bardzo drewniana.

 

A co do odstawiania Fify na bok, to każdy wyjadacz tej gry już to przechodził ;) Ja też obiecywałem sobie setki razy, że już więcej na niej nie zagram (PS3 trzy razy sprzedawałem, żeby za jakiś czas kupić ponownie), ale po kilku dniach, czy tygodniach przerwy głód na tą grę mnie dopadał taki, że na samą myśl o tym, że zaraz ją włączę czułem się jak małe dziecko, które za chwilę dostanie lizaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania :

1. Jak sie stosuje pressing przy obronie, tzn ktorym przyciskiem ?? w ogole mi to nie dziala a próbowałem każdym...

2. Przy ataku jak wychodzić zawodnikami na obieg, czyli podaje do innego, on sekunde pilke przytrzymuje a ja zawodnikiem biegne do odpowiedniej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu z braku laku Fifę. Nie miałem wykupionego PS+ więc grałem tylko offlinie i byłem wręcz zdziwiony jak Fifa może być przyjemna. Ale wraz z zakupem PS+ i rozegraniu 4 sezonów online, uważam, że ta gra powinna zmienić nazwę na FIFA 14: Press X to autocontain, R1 for pressure and don't forget to play as Real Madrid online.

Online w meczach 1na1 jest tak miałki, że szkoda gadać. Prawie ciągle gram z Realem, który tworzy przez 90 minut absurdalny pressing i tempo rozgrywki. Dalej czujesz, że gra determinuję zwycięzce przed pierwszym gwizdkiem. Albo grasz idealny mecz, ale straszną ch*&nie i choćbyś nie wiem jak się starał to przeciwnik, który ewidentnie jest żałosny w tą grę i tak wygra. Odbierasz mu 10 razy piłkę pod rząd, a ta i tak wraca do jego graczy, nagle się okazuje, że ciągnięcie za koszulkę nie działa, a twoi zawodnicy pozwalają przebiegać przeciwnikowi jak między pachołkami. Do tego każdy rykoszet wpada prosto pod nogi przeciwnika. Największymi absurdami jednak nadal są system podań i wyłączanie sprintu w korzystnych sytuacjach. Podawanie piłki czasami to poezja nieważne gdzie wychylisz gałkę i wciśniesz podanie piłka i tak znajdzie odbiorcę, a w kolejnym meczu, piłka zawsze leci pod nogi przeciwnika, zrobienie dwóch celnych podań graniczy z cudem. A nawet jak się uda zagrać na wyjście to sytuacje kiedy zawodnik pomimo pełnego paska staminy nie zaczyna sprintować, bo musi poczekać aż obrońca będzie mógł nawiązać walkę. Kolejne durnoty to wcześniej wspomniany autocontain, który jest najgłupszym zabiegiem w historii gier piłkarskich i opcją stworzoną dla tych który nie są w stanie grać dobrze w obronie, ale nie chcą przegrywać. Tak samo przywołanie zawodnika do pressingu, ok może być taka opcja, ale powinno nieś to ze sobą jakieś konsekwencje, np większe zużycie staminy. Niestety, ale gra nie tworzy wrażenia uczciwej rywalizacji przy grze online, tym bardziej nie daje wrażenia, że lepszy gracz wygrywa.

To jest pierwsza Fifa od długiego czasu kiedy mogę grać karierę offline i mnie nie nudzi, ale online w sezonach jest fatalnym doświadczeniem, przy czym o dziwo wszystkie irytujące rzeczy są znacznie miej zauważalne przy kanapowym multiplayerze. Wirtualne Kluby są jak zawsze dla mnie najlepszym trybem, jednak teraz kiedy nie mam klubu nie ma sensu grać z przypadkowymi ludźmi.

To by było na tyle w kwestii gorzkich żali odnośnie Fifa 14 aka nieoszlifowany diament zanurzony w kloace.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to co się dzieje od 5 sezonów u mnie w sezonach online to jest już grube przegięcie. Spadłem z 2 ligi do... 6. Z +37 zwycięstwa/porażki zrobiło mi się +19 i każdy, a to każdy mecz to taki handicap, że nie pojmuję tego. Przegrywam z kolesiami, którzy nawet nie wiedzą do czego służy L2 + trójkąt. Nie wiem jak się przed tym uchronić, bo ewidentnie widać, że nie mogę wygrać. Coś takiego dzieje się pierwszy raz. Już myślałem, że lada dzień będę w 1 lidze, a tu 6.

Wiem, że temat był wałkowany setki razy, ale naprawdę się odechciewa grać kiedy widzisz jak ktoś cię dyma w tak bezczelny.

Zobaczcie to ;)

https://www.change.o...ust_signed=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu z braku laku Fifę. Nie miałem wykupionego PS+ więc grałem tylko offlinie i byłem wręcz zdziwiony jak Fifa może być przyjemna. Ale wraz z zakupem PS+ i rozegraniu 4 sezonów online, uważam, że ta gra powinna zmienić nazwę na FIFA 14: Press X to autocontain, R1 for pressure and don't forget to play as Real Madrid online.

 

Zmien klub z innego wysokiej klasy na slabszy i takich tez dostaniesz przeciwników a nie Real. Np wybierz Milan, bedziesz gral z Evertonem, Totenhamem , Liverpoolem. No chyba ze kolega tylko Barce ubóstwia.... i nie widzi mozliwosci grania innym zespolem ... to bedzie gral z realem. :-)

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fifie Barcelona vs Real to 99% szans zwycięstwa tego drugiego zespołu i tyle samo szans na wylosowanie go, a nie innego przeciwnika. Sam może zagrałem z 2-3 Barceloną w sezonach, a tak koncentruję się głównie na zespołach 4*-4,5*. Poza tym Real jest tak przesadzony w tej grze, że nie dziwię się, że większość graczy lubi nim toczyć boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, tylko bez śmiechu proszę :) Gdzie ustawic żeby po strzelonym golu wyświetlało się kto strzelił gola ?? Generalnie to wiem kim strzelam ale zapewne jest to gdzieś w ustawieniach :) czy nie ?? Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma tego w ustawieniach. Mnie rowniez tego brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×