Skocz do zawartości
aluzjonista

Karty pamięci PSP / PS VITA

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic wieksza karte do mojego PSP, min. 8GB. boje sie jednak podrobek ktorych jak wiadomo jest wiecej niz oryginalnych kart. Mam prosbe do tych ktorzy kupili swoje karty na allegro.pl - mozecie polecic jakis zaufanych sprzedawcow ktorzy sprzedaja w 110% oryginalne karty, tj ze wsparciem dla MagicGate i bez strat w szybkosci dzialania oraz pojemnosci?

Edytowane przez MAT3U5Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował kupna na allegro karty. lepiej dopłacić i kupić w jakimś zaufanym sklepie internetowym niz później żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sie nawet nazywa Pro Ultra Hiper Mega !!1 Super Duo Master Card.

Jeśli jest Pro Duo to musi działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niech sie nawet nazywa Pro Ultra Hiper Mega !!1 Super Duo Master Card.

Jeśli jest Pro Duo to musi działać

hehe :D oki, dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest poradnik na necie jak odroznic podrobke od oryginalu (Sony)

Ale najbezpieczniej jest chyba kupic SanDiska bo ich nie podrabiaja

EDIT: http://psp-team.pl/forumpsp/index.php?show...aded&start=

mam ;d

juz czytalem podobne poradniki jednak nie bede kupowal SONY nie tylko z powodu ryzyka trafienia na podrobke ale tez dlatego, ze sandisk jest szybszy. podalem pare postow wczesniej link do sklepu internetowego o dobrej renomie podobno sprzedawali oryginalne karty sandisk link-> http://www.agito.pl/karty-pamieci/sandisk-...;attr=366:47436

jednak gdzies wyczytalem ze nie ma oryginalnych 30mb/s Ultra II jedynie Extreme III

co o tym sadzicie sklep zaczyna sprzedawac podrobki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SD Ultra II i nie wydaje mi sie zeby to byla podrobka ;p

Zreszta magicgate dziala, jest szybka, wiec nawet gdyby byla podrobka to co z tego ;d

EDIT: moja ultra II wyglada troszke inaczej niz na zdjeciu produktu (pomijajace ze ja mam 4GB) i zaplacilem za nia niewiele mniej niz ta 8GB ;p

Edytowane przez Frosty-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdzalem na stronie sandisk (PL i US) - nie maja takich kart w ofercie.. :P czyli wychodzi na to ze fake. mnie to dziwi zwlaszcza ze na polskiej stronie sandisk agito.pl jest wymieniony jakosklep wspolpracujacy z sandisk.. nikomu juz nie mozna zaufac a kupowanie MSPD stalo sie chyba loteria..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę sprawa życia i śmierci, te 10 złotych różnicy? ZAWSZE najlepiej jest kupować oryginalne akcesoria. Mam konsole Sony, kupuje kartę Sony.

Patrzyłeś na te aukcje? Kup Sony w blistrze. Jakoś nie wydaje mi się, żeby komuś chciało się to podrabiać. Popatrz zresztą na komentarze sprzedawcy. Sam tak kupiłem 4 giga do aparatu i działa bez mrugnięcia 3 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to naprawdę sprawa życia i śmierci, te 10 złotych różnicy? ZAWSZE najlepiej jest kupować oryginalne akcesoria. Mam konsole Sony, kupuje kartę Sony.

Patrzyłeś na te aukcje? Kup Sony w blistrze. Jakoś nie wydaje mi się, żeby komuś chciało się to podrabiać. Popatrz zresztą na komentarze sprzedawcy. Sam tak kupiłem 4 giga do aparatu i działa bez mrugnięcia 3 rok.

chyba nie wiesz o czym piszesz, te karty z podanych przez Ciebie aukcji to 99% podrobki :teehee: widac, ze nie ograniasz tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie wiesz o czym piszesz, te karty z podanych przez Ciebie aukcji to 99% podrobki :teehee: widac, ze nie ograniasz tematu.

No to objaśnij mi i pewnie wielu innym, dlaczego to podróbki, o wielce oświecony i ogarnięty znawco tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to objaśnij mi i pewnie wielu innym, dlaczego to podróbki

wystarczy troszke poczytac na roznych forach, chodzby o tematyce PSP lub foto. Aktualnie na polskim rynku znalazlo sie wiecej podrobionych kart SONY a w sumie ~"SONY" niz oryginalnych. Problem jest na tyle duzy, ze zaczeto je sprzedawac w takich sklepach jak MM czy FotoJoker. Kiedys sytuacja byla na tyle uproszczona, ze wystarczylo kupic karte SanDisk i cieszyc sie jej oryginalnoscia ale to uleglo zmianie i je tez zaczeto podrabiac.. Podrobione karty MSPD albo nie obsluguja MagicGate albo maja transfery nie przekraczajace 4-5MB/s, niektorzy maja po 1MB/s (niby kupujemy 15MB/s) a w wiekszosci przypadkow oba powyzsze. Jesli chcesz dowiedziec sie wiecej poczytaj o tym na forach zwiazanych z PSP - nie bede wklejal linku z konkurencyjnym serwisem, temat jest stary i znany wiec napewno nie bedziesz mial problemu ze znalezieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak czułem. Wszędzie dookoła są tylko podróbki, a oryginały leżą w magazynach. Do czego do doszło, żeby nawet MM sprzedawał piraty. Wiesz... to się nazywa paranoja.

Klasycznie, jak postawię konkretne pytanie, dostaje mglistą odpowiedź. Bo w necie pisali... Oj ludzie.

temat jest stary i znany

Nie. Nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to się nazywa paranoja.

dla Ciebie to paranoja ale dla mnie zapobiegawczosc - nie chce siedziec godzinami nad kompem czekajac, az kopiowanie sie zakonczy.

Bo w necie pisali...

pisali i pisza :) koniecznie poczytaj :)

Nie. Nie jest.

dla uzytkownikow PSP jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest jakis "no name"..

Procz oryginalnej karty pamieci od Sony kupionej w Plejadzie, mam wlasnie te ktora ci zlinkowalem, dziala znakomicie, zadnych spadow FR ani nic z tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz karte ze sklepu internetowego

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=18995

karta dziala b.dobrze, pliki szybko przeskakuja (w total commander zapis 14mb/s) oraz ma wsparcie dla MagicGate.

Tyle to ja dałem za swoją kartę 4 gigową z Sony w MM :P No ale to było w sumie jakiś czas temu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz poczekał byś i kupił 2 razy większą z super speedem.

Moim zdaniem jeśli już kupowac karte to only SanDisck. Jest mniej podróbek tej firmy na rynku, oraz kart są w miare tanie. Do PSP mają tez specialną wersje kart z serii Game (czy jakoś tak). Fajnie wyglądaja :thumbsup:

Podróby to chyba ino na Magiczne Karty Pamięci Pandory XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to objaśnij mi i pewnie wielu innym, dlaczego to podróbki, o wielce oświecony i ogarnięty znawco tematu

Kill nie masz racji. W sklepie nie kupisz podrobki, ale na aukcjach internetowych naprawde trzeba uwazac. We wczesniejszym poscie podalem link do tutka z serii "jak rozroznic oryginal od podrobki". Czym sie rozni podrobka od oryginalu? Mniejsza szybkosc, nie wspieraja magicgate, lubia usuwac dane bez powodu(choc mi sie to nie zdarzylo), obudowa sie czesto lamie, rozkleja.

Edytowane przez Frosty-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy na kompa i z kompa z powrotem na kartę. A w klasykach masz jeszcze 4 wolne sloty, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Kolega prosil mnie, zebym wybral mu karte do PSP. Z tego co tu czytam to rozumiem, ze karte tego typu:

http://allegro.pl/32gb-sony-pro-duo-karta-pamieci-adapter-i1363995362.html

moge sobie darowac tak? Albo kupowac na wlasne ryzyko, bo "na pewno" jest podrobka?

Takie cos pomimo napisu na karcie Magic Gate nie bedzie mu tego wspierac w konsoli?

Dajcie znac, bo niestety nie mam o tym pojecia, a nie chce kupic mu bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×