Skocz do zawartości
Wlodar

PS3 zostaje w tyle?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przeczytalem artykul o tym ze po ostatnich obnizkach xboxa, w ostatnim miesiacu PS3 w Japonii sprzedawalo sie najgorzej z konsol nowej generacji.

Nie wiem czemu temat z pytaniem o obnizce cen PS3 zostal zamkniety, ale mysle ze to wazna sprawa.

Uwazam ze cena PS3 jest zdecydowanie za wysoka jak na nasze warunki. Sam od dluzszego czasu przymierzam sie do zakupy, ale cena mnie po prostu odstrasza. Jakis czas temu byla promocja w MM za 1099 i zaluje, ze nie kupilem.

PS3 mialem jakis rok temu, ale niestety ze wzgledu na przeprowadzke musialem ja sprzedac. Teraz zanim zdecydowalem sie kupic ponownie chcialem sprawdzic xboxa 360. Pozyczylem od kumpla na 2 tygodnie i jest calkiem spoko, ale jednak zdecydowanie wole PS3. Do tego przekonuja mnie bardziej zblizajace sie tytuly (Resistance 2 i Killzone 2). Na xboxa interesuje mnie tylko GoW2. Byla jeszcze F1 ale sony stracilo licencje i w przyszlym roku ma wyjsc tez na x'a.

Niestety tak jak mowie cena jest zdecydowanie za wysoka. Nowa wersja za 1499 to sporo w porownaniu do nowej promocji xboxa z dyskiem 60gb za 799zl w MM. Do tego cena xboxa ma jeszcze spasc. Juz mamy sytuacje ze xboxy schodza jak swieze buleczki a PS3 zalegaja po prostu na pulkach. Mysle ze za jakis czas sony sie obudzi i ceny bedzie musialo obnizyc. Zobaczcie jaki wzrost sprzedazy odnotowal xbox w stanach po ostatnich obnizkach.

Mam zamiar poczekac jeszcze jakis czas i jezeli cena nie spadnie to chyba po prostu kupie xboxa bo nie zamierzam placic prawie dwa razy tyle za mimo wszystko podobny sprzet jesli chodzi o granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródło na potwierdzenie swoich słów? Bo wg moich informacji PS3 sprzedaje się tak dobrze, że wszystkie partie zostały wyprzedane i w niektórych miejscach ma status "nie do kupienia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przeczytalem artykul o tym ze po ostatnich obnizkach xboxa, w ostatnim miesiacu PS3 w Japonii sprzedawalo sie najgorzej z konsol nowej generacji.

bo w japonii wszyscy, ktorzy mieli kupic ps3 to juz kupili, a jako ze konsola ta rzadko sie psuje, to nie ma powodow, zeby kupowali nastepne... uhh a tak serio to jaki jest sens takich dyskusji? bo ja nie widze zadnego. zaden przedstawiciel sony nie czyta tych naszych wypocin, a nawet jesli to czy myslicie, ze to cos zmieni? poza tym cena ps3 zostala od premiery obnizona o ok. 1k zl, kurcze niektorym to by nie pasowalo nawet jakby kosztowala 1k, bo x360 tanszy. sam mowisz, ze wolisz PS3 ze wzgledu na gry. i wlasnie za to, ze wolisz wlasnie ta konsole, musisz doplacic. nie znam sie za bardzo na roznicach miedzy x360 a ps3, ale skoro cena ps3 nie spada mimo niezbyt dobrych wynikow sprzedazy to widocznie sa ku temu jakies powody. moze x360 jest robiony z na tyle tanich materialow, ze microsoft moze sobie pozwolic na to ciagle obnizanie cen. zreszta - to nie dyskusja dla mnie, takie porownania doprowadzaja mnie do szalu bo uwazam, ze konsola jest tak naprawde grami a nie sprzetem. jesli gry sa do niczego to w jaki sposob konsola moze byc super? mnie o wiele bardziej interesuja gry, ktore w niedalekiej przyszlosci ukaza sie na ps3 i dlatego kupilam te konsole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończycy nie kupują PS3, bo brak na tą konsole typowo japońskich gier. Pewnie niedługo coś w tym temacie sie zmieni (Sony chyba głupie nie jest).

I tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety tak jak mowie cena jest zdecydowanie za wysoka.

Możesz jeździć maluchem i możesz jeździć Ferrari. Różnica pozornie też leży jedynie w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jeździć maluchem i możesz jeździć Ferrari. Różnica pozornie też leży jedynie w cenie

Aż Cię zacytuję Allu... bo to Święte Słowa!:)

Co do ceny PS3, zauważmy że jak PS3 kosztowało ... 2200zł to 'było drogie', za tyle w sumie ja kupiłem i nie narzekałem! Teraz powiedzmy że kosztuje 1499zł to też drogo!... a jak cena spadnie do 1100zł to też BĘDZIE DROGO! A czemu? Bo wiekszość ludzi ma inne wydatki a chciałoby mieć jednak PS3, co za tym idzie, czekają na obniżkę... i marudzą!

1499zł to moim zdaniem na drogo i nie jest to wygórowana cena za ten sprzęt! Porównywanie PS3 do Xa i jego ceny to marnowanie czasu, ponieważ X się ... kończy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS chce się pozbyć wszystkich 360. Szykuje miejsce na nową konsolę, a starych chce się pozbyć. Sytuacja będzie identyczna jak z Xboxem. Wyszedł 360 i Xbox w wielki stylu został odcięty od wszystkich maszyn podtrzymujących życie. W tym momencie Kupno Xboxa 360 jest jak kupienie komturea w Tesco. Nowe gry będą chodziły... przez najbliższe pół roku. Zwiastunem tego jest Rage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MS chce się pozbyć wszystkich 360. Szykuje miejsce na nową konsolę, a starych chce się pozbyć. (...)

Otóż to! I zapewne pojawią się w temacie zaraz znawcy którzy zaczną bronić M$, ale polityka tej firmy jest taka sama jak w przypadku ich pierwszej konsoli! Gdy szykuje się nowa generacja, stara zostaje wyparta, ceny obcięte, aby zmniejszyć jak najbardziej stany magazynowe, wspieranie softu niedługo się skończy...

Jedynie moim zdaniem dlaczego warto kupić Xpudło, to tylko taki powód że są na niego piraty, w które można zagrać aby się przekonać co TA konsola miała takiego w sobie, co wszyscy bronili!... ale i tak zaczekam na moment, kiedy cena Xpudła spadnie do max 400zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1499zł to moim zdaniem na drogo i nie jest to wygórowana cena za ten sprzęt! Porównywanie PS3 do Xa i jego ceny to marnowanie czasu, ponieważ X się ... kończy!

Nic o tym nie słyszałem, że iks się kończy !?

>> Zobacz sobie to <<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... prezentacja robiona w garażu na kamerze z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem nowy x jest planowany gdzies na 2011-2012 rok i to tez nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Tak jak H@des26 napisal ludzie maja rozne wydatki. Nie kazdy moze sobie pozwolic zeby wydac na konole do gier 1,5k. Porownywanie tutaj PS3 i xboxa z Ferrari i maluchem chyba troche nie na miejscu. Obie konsole jezeli chodzi o grafe i grywalnosc sa niemal identyczne i na dzien dzisiejszy jesli mam zaplacic o 700zl wiecej za PS3 to jest to troche za duza roznica. Zreszta po wynikach ostatnich sprzedazy nie tylko ja tak mysle.

Podobno i MS i Sony na razie traca na samej produkcji konsol i chca zysk brac glownie ze sprzedazy gier. Widocznie MS moze sobie pozwolic na wieksza obnizke lub po prostu przybral inna strategie. Moze wola sprzedac wiecej konsol ze strata, ale wtedy automatycznie wzrasta sprzedaz gier. Wiadomo na x'a sa piraty, ale na tych najwiekszych rynkach ludzie kupuja glownie orginalne gry.

Zeby bylo jasne. Staram sie do tematu podejsc obiektywnie wiec niech fanboye sie jak co nie goraczkuja. Gralem na obydwoch konsolach i wydaje mi sie ze PS3 jest lepsze, ale nie na tyle zeby bylo warte dwa razy tyle co x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez xbox jest dluzej na rynku, przez ten rok cena PS3 rowniez moze zostac mocno obnizona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tez xbox jest dluzej na rynku, przez ten rok cena PS3 rowniez moze zostac mocno obnizona.

Otóż to... nikt jak narazie nie bierze pod uwagę tego, że Xpudło na rynku jest o rok dłużej niż PS3, co za tym idzie, w stosunku do PS2 (która to przed X360 była na rynku) X ma większe możliwości, dzięki temu też część osób przesiadło się na Xa... a PS3 jak widzimy rozwija się, być może za rok cena PS3 spadnie do ceny porównywalnej z teraźniejszą Xa, zresztą w mniej więcej rok cena PS3 spadła o około 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo Xbox umrze, zostanie tyko PS3 i Wii. gdy będzie nowy Xbox będzie tak jak w wypadku PS3, albo gorzej (taką mam nadzieję [pamiętacie początek PS3?])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedługo Xbox umrze, zostanie tyko PS3 i Wii. gdy będzie nowy Xbox będzie tak jak w wypadku PS3, albo gorzej (taką mam nadzieję [pamiętacie początek PS3?])

pamiętamy. A wyobrażasz sobie co się stanie, jak nowy X będzie miał kilkuletnią przewagę nad następcą PS3 ? Już to 1,5 roku w obecnej generacji sprawiło, że wiele firm olewało PS3, a teraz rynek będzie nasycony nowymi Xboxami i jeszcze ciężej się będzie PS4 przebić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa!!!11jeden Xboks sie konczy Microsoft wyprzedaje konsole i za pol roku nie bedzie w co grac co pokazuje juz Rage!! Wii tez sie zaraz skonczy!!1jeden ZOSTANIE TYLKO PS3!!!!!

SKANDALEM jest ponadto narzekac na wysoka cene PS3!! SKANDALEM POWTARZAM!!

W koncu celem Sony bylo by konsument myslal

"to think to themselves 'I will work more hours to buy one"

Jezeli wiec uwazasz, ze cena konsoli jest za wysoka to jestes zwyklym bumelantem, ktory nie chce pracowac wiecej!!

f35b0b4cbd.jpg

Jezeli nie posiadasz w domu kolekcji gier i filmow na Blu Ray to tez jestes zwyklym bumelantem!!

Chlopie nie ufaj ARTYKULOM czy OPINION ludzi bo nasluchasz sie takich bzdur jak w postach powyzej. Pewnego czasu pojawila sie informacja o tym, ze Xboks 360 jest wyprzedany i sa problemy z jego kupnem. Jako, ze za sprawa dziewczyny czesto jezdze do malla sprawdzilem na wlasne oczy jak sie sprawa ma. 3 gamestopy mialy wszystkie trzy bundle z Xboksem, to samo Best Buy i Circuit City. To, ze na jakims zadupiu zabraklo konsoli nie oznacza, ze jest ona rozchwytywana. Sa sklepy i regiony ktore maja priorytet dystrybucji. IDENTYCZNA sytuacja byla z PS3, jak to wszystkie portale trabily ze PS3 sprzedaje sie jak cieple buleczki i jest wyprzedane. I jasne nie mozna jej bylo kupic online (chodzi o wersje 80Gb) na stronie amazon.com czy bestbuy.com ale nie oznacza, ze nie byla ogolnie dostepna w sklepach. Ponadto to rozchwytywanie szybko zweryfikowalo NPD podajac wyniki sprzedazy za sierpien.

Sony zapowiedzialo, ze nie ma co liczyc na obnizke PS3 w tym roku, ale nie jest to z pewnoscia stanowisko ktorego bedzie sie firma twardo trzymac, gdyz wszystko zostanie szybko zweryfikowane. Byc moze do obnizki dojdzie, a jezeli nie to zostaje ci allegro albo cierpliwosc. Gry nie uciekna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego narzekania. jeżeli mnie na coś nie stać to nie kupuję. sam miałem zachciankę kupić już sobie teraz ps3. akurat była "promocja" w saturnie (80gb plus dwie gry za 1399, szkoda że nie załapałem się na promocję z czterema grami) a że nie miałem akurat tyle kasy to wziąłem sobie na raty i już po sprawie. co miesiąc 200zł a w domciu już sobie pykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedialność

BD

Gry

wolę PS3, ktoś narzekał że konsola powinna być do grania ale jak jest 20in1 to wolę to niż 20 rzeczy kupować osobno.

A tak w ogóle to ten topic będzie zmierzał tylko w stronę śmietnika z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niedługo Xbox umrze, zostanie tyko PS3 i Wii. gdy będzie nowy Xbox będzie tak jak w wypadku PS3, albo gorzej (taką mam nadzieję [pamiętacie początek PS3?])

Uzasadnij mi dlaczego niby XBOX 360 miał by umrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy narzekają na cenę PS3:

Pomyślcie, ile musielibyście wydać na PC, który byłby w stanie uciągnąć wszystkie gry wychodzące w ciągu najbliższych (co najmniej) ośmiu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu widzę ze problem obniżki został poruszony... sony już nie raz wielce zapierało się ze nie obniży ceny ps3 a było całkiem inaczej teraz będzie pewnie tak samo i jeszcze pod koniec roku zobaczymy oficjalny spadek ceny...już taką mają politykę z tego co zauważyłem no ale logicznie myśląc ogłoszenie takiej obniżki ze ma być za ok miesiąc czy tam dwa spowodowało by ze ludzie którzy maja zamiar kupić teraz ps3 wstrzymali by się z zakupem do czasu nadejścia obniżki a tak to zaprzeczają i konsole będą nadal się normalnie sprzedawać...

co do dobrej sprzedaży x360 w Japonii to wszystko dzięki pojawieniu się Infinite Undiscovery no i tez w jakimś tam stopniu spadku ceny..ale to i tak chwilowa sytuacja i wszystko wróci do normy aż do pojawienia się kolejnego RPG..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×