Skocz do zawartości
przem_2010

PlayTV

Rekomendowane odpowiedzi

O tym że Sony planuje wydać tuner do PS3 o nazwie PlayTV wiadomo nie od dzisiaj, jednak jest o nim dość cicho.

I tak pomyślałem co Wy o nim myślicie?

playtvtm0.th.jpg

PlayTV - urządzenia do konsoli Sony PlayStation 3, które umożliwi użytkownikom PS3 odbieranie oraz nagrywanie telewizyjnych i radiowych programów, jak i oglądania telewizji za pośrednictwem PSP.

Urządzenie ma trafić do sklepów już w marcu 2008 roku, a jego cena wyniesie 99.99 funtów brytyjskich, co w przeliczeniu daje kwotę około 480-500PLN. Jakie funkcje posiadać będzie PlayTV?

Oto niektóre funkcje PlayTV:

- możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania na dysk konsoli programów w telewizji zarówno w SD, jak i HD,

- możliwość obejrzenia w specjalnym serwisie EPG (Electronic Programme Guide) co w następnych 7 dniach będziemy mogli obejrzeć w TV

- pełna obsługa nagranych przez siebie programów przewijanie, pauzowanie itp.

- Mobile TV, czyli możliwość przeniesienia nagranych przez siebie programów na PSP, co umożliwi oglądanie nagranych przez siebie programów telewizyjnych w każdym miejscu na globie.

- całe menu oraz wszelakie przełączanie się między kanałami odbywać może się za pomocą pilota i Joypada.

Linki do filmików:

1. Prezentacja PlayTV

2. PlayTV instructional video

3. PlayTV w akcji

Zapowiada się naprawdę świetne urządzenie, które umożliwi nagranie odcinków swoich ulubionych seriali i filmów

Zapraszam do wypowiadania się i brania udziału w ankiecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem opcję, że konsola jest do gier. Chociaż jeśli ktoś nie ma nagrywarki, to jest to całkiem tani sposób na możliwość nagrywania programów. Ale i mniej wygodny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy będzie nagrywało też z anteny naziemnej, bo najprawdopodobniej tylko sygnał z DVB-T i od satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer niezły - tyle tylko, iż z powodu zamieszania z dvb może się w naszym kraju okazać całkowicie BEZUŻYTECZNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu napisałeś Japonia, ja z tego co widziałem jest urządzonko co wsadza się w nie kabel od anteny TV i on coś jak router tylko że nie rozsyła wifi, rozsyła programy tv więc u nasz też ma to działać. Ale pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu napisałeś Japonia, ja z tego co widziałem jest urządzonko co wsadza się w nie kabel od anteny TV i on coś jak router tylko że nie rozsyła wifi, rozsyła programy tv więc u nasz też ma to działać. Ale pewny nie jestem.

Skoro wsadzasz w to kabel antenowy to znaczy, że urządzenie ma wbudowany tuner tv - no i właśnie tutaj pojawia się problem. Na zachodzie przekza dvb jest już prawie standardem, u nas cały czas trwają testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gadzet fajny, byc moze kupie jak stanieje bo jak narazie to mam lekko w portfelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapowiada się naprawdę świetne urządzenie, które umożliwi nagranie odcinków swoich ulubionych seriali, kabaretów i filmów z publicznej i komercyjnej telewizji.

Jeśli to Twoje osobiste zdanie, to muszę Cię rozczarować, bo nic się nie zapowiada. PlayTV to tuner DvB, do obsługi telewizji naziemnej, bądź broadcast. Już kiedyś pisałem na ten temat. Zapomnijcie o podłączeniu do tego cyfry+ czy enki haha. Urządzenie pozwala na odbiór kanałów darmowych, dokładnie takich samych jak wystawicie kawałek anteny za okno i podłączycie kabel. Prócz tych haha 5 kanałów i oglądania do bólu TVP3 Katowice, może Sony zaproponuje jakiś swój wewnętrzny serwis który będzie streamowany przez neta. Urządzenie to sprawdzi się w USA, UK czy Japan, gdzie telewizja ta jest bardziej rozbudowana. W Polsce, można powiedzieć, że coś takiego jeszcze nie istnieje. Pieniądze wywalone w błota za tego gniota o_O Chyba na myśleliście, że operatorzy telewizji cyfrowej w Polsce zgodzą się na taki coś. Każdy ma swoje dekodery po blokowane i zabrania korzystania z innego sprzętu. Sony niech się zajmie naciskanie na producentów gier, a nie wypuszczanie dziadostwa na rynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę super! PS3 zamienia się w prawdziwy "kombajn".... Jak tylko stanieje to biorę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to Twoje osobiste zdanie, to muszę Cię rozczarować, bo nic się nie zapowiada. PlayTV to tuner DvB, do obsługi telewizji naziemnej, bądź broadcast. Już kiedyś pisałem na ten temat. Zapomnijcie o podłączeniu do tego cyfry+ czy enki haha. Urządzenie pozwala na odbiór kanałów darmowych, dokładnie takich samych jak wystawicie kawałek anteny za okno i podłączycie kabel. Prócz tych haha 5 kanałów i oglądania do bólu TVP3 Katowice, może Sony zaproponuje jakiś swój wewnętrzny serwis który będzie streamowany przez neta. Urządzenie to sprawdzi się w USA, UK czy Japan, gdzie telewizja ta jest bardziej rozbudowana. W Polsce, można powiedzieć, że coś takiego jeszcze nie istnieje. Pieniądze wywalone w błota za tego gniota o_O Chyba na myśleliście, że operatorzy telewizji cyfrowej w Polsce zgodzą się na taki coś. Każdy ma swoje dekodery po blokowane i zabrania korzystania z innego sprzętu. Sony niech się zajmie naciskanie na producentów gier, a nie wypuszczanie dziadostwa na rynek...

Co nie zmienia faktu, że jak na konsole to coś nowego Ale darmowe nie kodowane kanały powinno zbierać Założyłem ankietę ponieważ byłem ciekaw waszych opinii Piszcie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię przepraszam, ale ile masz tych darmowych kanałów niekodowanych w polskiej tv? Katowica, Polonia i? ile tego jest 5? i za to mam wywalić 500zł hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe tego kupować!! Dobra D4Ru73k Twoja opinie już znam

Piszcie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt Ci nie kaze tego kupowac!! Dobra D4Ru73k Twoja opinie juz znam

Piszcie dalej

Nie zrozumiałeś mnie... Chciałem tylko wyjaśnić, że urządzenie o nazwie PlayTV jest całkowicie bezużyteczne w Polsce. Znając życie, po wejściu sprzętu na rynek, połowa pobiegnie do sklepu, kupi, w domu rozpakuje i zacznie się płacz oraz setki aukcji na allegro. Ta zabawka jest przeznaczona, na rynek Europy Zachodniej, USA czy Japonii, absolutnie nie na rynek Polski. Może za jakieś 5 lat, kiedy pojawi się cyfrowa telewizja typu freeview. PlayTV to nic innego jak zwykłe dekodery DvB wbudowane w nowe LCD/plazma. Dla porównania podam tylko, że w UK jest około 40 kanałów całkowicie za darmo, a Polsce około 5. UK do 2012 roku ma przejść na całkowity sygnał cyfrowy, a Polska heh, może za 20 lat. Proponuję najpierw poczytać, a potem się wypowiadać, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzupełnić wypowiedź D4Ru73K napiszę tylko, że w chwili obecnej odbieram 9 kanałów via dvb - z czego 6 posiada tylko dźięk ( są to programy z paczki tvp, tj. 1,2, info historia sport i kultura - kodowane w mpeg 4 - mój tv ma tuner mpeg2 ) - pozostałe programy kodowane w mpeg2 to polsat, tvn i tv4.

Zanim ktoś zacznie podniecać się PlayTV niech najpierw zorientuje się jak wygląda sytuacja w polskim dvb - bo nie jest tak różowo: po pierwsze brak standaryzacji ( nadawcy wciąż nie mogą zdecydować czy sygnał poleci w mpeg2 czy mpeg4 ) po drugie totalny poślizg we wdrażaniu telewizji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ot, taki kolejny nie potrzebny wydatek. Urządzenie w zupełności nie potrzebne, takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałeś mnie... Chciałem tylko wyjaśnić, że urządzenie o nazwie PlayTV jest całkowicie bezużyteczne w Polsce. Znając życie, po wejściu sprzętu na rynek, połowa pobiegnie do sklepu, kupi, w domu rozpakuje i zacznie się płacz oraz setki aukcji na allegro. Ta zabawka jest przeznaczona, na rynek Europy Zachodniej, USA czy Japonii, absolutnie nie na rynek Polski. Może za jakieś 5 lat, kiedy pojawi się cyfrowa telewizja typu freeview. PlayTV to nic innego jak zwykłe dekodery DvB wbudowane w nowe LCD/plazma. Dla porównania podam tylko, że w UK jest około 40 kanałów całkowicie za darmo, a Polsce około 5. UK do 2012 roku ma przejść na całkowity sygnał cyfrowy, a Polska heh, może za 20 lat. Proponuję najpierw poczytać, a potem się wypowiadać, pozdrawiam.

Na tym calym freeview w uk tez nic ciekawego nie ma, a napewno nic godnego nagrania Co sprawia ze jakos nie jestem pewny czy to kupie. Swoja droga to szkoda ze playtv nie przerabia sygnalu z kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym calym freeview w uk tez nic ciekawego nie ma, a napewno nic godnego nagrania Co sprawia ze jakos nie jestem pewny czy to kupie. Swoja droga to szkoda ze playtv nie przerabia sygnalu z kabla.

W UK masz ponad 40 kanałów freeview, w USA 2x tyle i dla tych rynków skierowany jest ten produkt. Pod PlayTV nie można podłączyć, żadnej platformy cyfrowej, ponieważ albo urządzenie musiałoby mięć czytnik kart albo specjalne oprogramowanie umożliwiające łączenie się z dekodera, a co za tym idzie zgodę platformy cyfrowej. Działą to w 2 strony i łączy się również z kosztami po stronie operatora telewizji, jak i Sony. Korzystanie z innych dekoderów, niż te które mamy w trakcie podpisania umowy, jest zabronione jak wiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym mowie, chodzilo mi o mozliwosc podpinania dekodera do playtv - scartem na przyklad - jedynie w celu nagrywania programow kminisz? Podobnie jak jest to zrobione ze zwyklymi nagrywarkami. A to ze nie mozna nic podlaczyc to wiem, dlatego napisalem szkoda. I dalej twierdze ze w Europie nie zdobedzie on zbyt wielkiej popularnosci w obecnej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wie ktos moze kiedy PlayTV ma zagoscic u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisac troche wiecej informacji o tym bo nie slyszlaem nigdy o PlayTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayTV sluzy do nagrywania programow z tv na dysk sonki ,posiada rowniez inne bajery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile takie cacko moze kosztowac? I jakie w tym programy bylyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne cacuszko.Jak wyjdzie to kupie.Tylko musze mieć kase jeszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×