Skocz do zawartości
przem_2010

PlayTV

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znac jak sie spisuje to moze sobie tez sprawie ale przed tym trzeba by bylo wymienic dysk na wiekszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udalo mi sie zdobyc dzisiaj to cudo (dzieki Spiochu i niestety okazuje sie ze nie dziala w Polsce. Zreszta jak lepiej poszukac, to sa posty ludzi na necie z Estonii, Norwegii i innych krajow gdzie takze jak u nas jest MPEG4. Rzecz jest bardzo fajna, kanaly znajduje (na dzisiaj czyli 31.10.2008 jest to 9 telewizyjnych (2 HD z ktorych jeden - Polsat SportHD test  - nie zawsze dziala, ostatnio nie dziala; sprawdzone na innym sprzecie) i 3 radiowe), jest nawet opis kanalow, radio gra ale TV oczywiscie nie. Nawet dzwieku nie ma w TV.

Ponoc sprzetowo PlayTV potrafi dekodowac AVC/MPEG4 ale soft na razie nie pozwala. Ma byc....

wersja urzadzenia SCEH-0036

soft 01.00 (jest opcja updatu ale nie ma nic nowego jak na razie)

wiecej:

- http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=32837

- http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=31972

ktos tym sie jeszcze bawil ?

Ponoc jakies rozstrzygniecie moze przyniesc premiera w Nowej Zelandii planowana na listopad, tak tez maja europejskie DVBT i tak jak u nas, Irlandii, Norwegii, Slowenii i ponoc tez Finlandii jest wersja/odmiana MPEG4/AVC.

Pytanie czy tam bedzie inna wersja sprzetu czy po prostu inny soft, ktory podzie tez u nas.

W koncu sa posty Norwegow, ktorzy wydali na to kase i widza ciemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, już od 2001 roku nie mamy telewizora na stanie i mieć raczej nie będziemy (z wyboru), aczkolwiek za niedługo pojawi się tuner telewizyjny w jednym z komputerów. Jako że ciążę do tego aby PS3 było u mnie centrum multimedialnym to chętnie widziałbym u siebie działające PlayTV. Jakby do tego dało się jeszcze kablówkę podłączyć to byłbym wniebowzięty Ale bycie obywatelem tego kraju uczy cierpliwości przydrożnego kamienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] udalo mi sie zdobyc dzisiaj to cudo (dzieki Spiochu i niestety okazuje sie ze nie dziala w Polsce.

Od pierwszego dnia kiedy usłyszałem o PlayTV, wiedziałem, że to urządzenie nie będzie działać w Polsce.

W Polsce planem przejścia na telewizję cyfrową zajmuje się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ostatnie ustalenia wskazują na wybór MPEG-4 jako metody kompresji, pierwszy multipleks miałby ruszyć w początku 2009 roku. Zakończenie nadawania analogowych programów zostało ustalone na 12 grudnia 2012 roku.

Zachęcam to sprawdzenia na wiki, gdzie w Polsce jest zasięg DVB-T. Przede wszystkim kilka wsi, gdzie cyfrowa telewizja naziemna jest w fazie testów. Minie jeszcze wiele lat, tylko wtedy o PlayTV nikt nie będzie pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna nagrywac filmy z telewizji bezposrednio na dysk twardy ps3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale trzeba mieć Linuxa z MythTV oraz jakąś nagrywarkę.

Ewentualnie przystawkę do PS3 (PlayTV, dzięki Sebol) jednak nie za bardzo ona zadziała w Polsce.

Jest tylko kilka kanałów, które dają taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest PlayTV do PS3, służy dokładnie do tego co chciałbyś robić, ale nie działa w Polsce, bo jest to tuner w technologii DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak z funkcjonalnością tego urządzenia w Polsce? Odbiera to jakiekolwiek kanały u nas i jakie? to się do anteny podłącza czy coś?

http://allegro.pl/item509953523_nowe_orgin...s3_od_reki.html

za taką cenę kupisz DVD z nagrywarką i dyskiem 320gb i tunerem TV oczywiście :] wiec za bardzo się nie opłaca , biorąc pod uwagę ze ma dekoder mpg4 a w takim formacie żadna telewizja w Polsce nie nadaje ( chodzi o HD ) zbędna zabawka , opłacało by się ją kupić za cenę nie większą niż 200zł

ps. sam zastanawiałem się nad kupnem ale biorąc pod uwagę jego możliwości to naprawdę nie opłaca się tego kupować za tak wysoką cenę

pomyłka co do mpg4 , na kablu żadna siec nie puszcza sygnału mpg2 ani mpg4 , jedynie z anteny zbiorczej można wyłapać TVP , i TVN HD ale większość osób nie używa już anten tylko ma kablówkę a poza tym w TV już zaczynają standardowo montować takie dekodery tylko na razie nie wiadomo po co a przez to mają droższą cenę :(

w każdym bądź razie jeżeli chcesz móc nagrywać TV wejdź na allegro i zobacz manty nagrywarki DVD , bardziej się opłacają i dodatkowo możesz później wypalić płytkę z filmem

Edytowane przez sndwwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie potrzebuję takiego bajeru, po prostu byłem ciekaw ;) Poza tym zainteresowało mnie oglądanie tv przez to na psp :P Ale skoro u nas mało co nadaje na tym sygnale, słyszałem, że od 2010 roku ma się to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że w 2012 mamy mieć rozległą sieć autostrad i kilka stadionów na poziomie światowym :) Tak samo prawdopodobne jak to, że w Polsce w 2010 na dobre zagości telewizja cyfrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymogi unijne przyjacielu, dziwię się, że w TV o tym nie trąbią. W Polsce 2012 MUSI standardem być telewizja cyfrowa w jakimś tam for, co oznacza wyparcie telewizji analogowej. Baa, sygnał ma być nadawany w formatach 720p i 1080i jako minimum, więc taka babcia Stasia, żeby obejrzeć M jak Miłość będzie musiała zainwestować w telewizor HD swoje ciężko odłożone pieniądze z renty. Trochę smutne, ale w sumie dobre, może zaczniemy dzięki temu powoli dorastać do tego co mają inne kraje.

Artykuł na dowód.

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...70,4853999.html

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywy dyrektywami, a Polska Polską :) Pewnie rząd będzie płacić kary itd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymogi unijne przyjacielu, dziwię się, że w TV o tym nie trąbią. W Polsce 2012 MUSI standardem być telewizja cyfrowa w jakimś tam for, co oznacza wyparcie telewizji analogowej. Baa, sygnał ma być nadawany w formatach 720p i 1080i jako minimum, więc taka babcia Stasia, żeby obejrzeć M jak Miłość będzie musiała zainwestować w telewizor HD swoje ciężko odłożone pieniądze z renty. Trochę smutne, ale w sumie dobre, może zaczniemy dzięki temu powoli dorastać do tego co mają inne kraje.

Artykuł na dowód.

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...70,4853999.html

o ile pamiętam to był wymóg TV kablowych ze maja wprowadzić sygnał cyfrowy , i on już leci w kablówkach tylko ze żaden dekoder mpg ci nie potrzebny bo każda kablówka daje własny dekoder , a co do oglądania TV na psp to raczej tam gdzie masz wifi tez masz TV :]

w sumie to jest zwykły tuner TV tylko ze zanim u nas będzie nadawany taki sygnał w standardzie to jeszcze trochę czasu minie , poza tym do laptopa tuner kosztuje 80zł z odbiorem naziemnego HD i można też walczyć z C+ czy HBO :)

a jak u nas wprowadza HD w standardzie to jakoś będzie mnie drażniło zobaczenie kaczek w HD oraz TV Trwam HD z dopiskiem poczuj się jak w kościele i dźwiękiem 5.1 :]

Edytowane przez sndwwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO ty wyprawiasz ? Odpowiadasz w temacie sprzed pół roku ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To w zasadzie jest 'news', którego zresztą nigdzie nie widziałem na polskich stronach zajmujących się PlayStation 3.

Ja wiem, że teraz gorączka E3, że nie ma w Polsce oficjalnie PlayTV ale...

7 kwietnia tego roku wyszedł update oprogramowania do PlayTV:

1.10 Update

The 1.10 21MB Update was released on 7 April 2009. Changes include:

* PlayTV master volume control

* PlayTV automatic volume normalising

* Upscaling from SD to HD

* Picture quality enhancement by video upscaling

* Switch to last channel

* Direct to live TV setting

* New fast forward and rewind speeds

* Can now play AVC/MPEG-4 HD broadcasts (cannot record yet)

Z tego co wyczytałem na zagranicznych stronach/forach wynika, że działa. Wniosek z tego taki, że w Polsce też zadziała. Niestety nie mam PlayTV więc i nie przetestuję :( Wzywam więc wszystkich którzy to przeczytali a mają PlayTV i nadajnik testowy w okolicy aby się wypowiedzieli jak to działa (w Polsce) :)

Jako ciekawostkę już tylko dodam, że na tę informację naprowadziła mnie notatka iż najnowszy kernel 2.6.30 będzie obsługiwał właśnie PlayTV (a tych co to nie wiedzą co to kernel odsyłam do działu Linux).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie problem jest

mam play tv i nie wylapuje mi sygnalu przez antene (mieszkam w UK)

podlaczalismy u kumpla i znalezlsmy ok 100 kanalow (tv i radio)

a u mnie nie chce lapac sygnalu , dlaczego ?

podlaczalem juz rozne rodzaje anten i dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie przeczytałeś tematu w całości...

jesli sugerujesz ze nie przeczytalem to moze wskazesz mi w ktorym poscie jest odpowiedz na moje pytanie???

chociaz ja bardziej sklaniam sie do tego ze Ty nie zrozumiales mojego postu ...jesli jestem w bledzie to prosze popraw mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie problem jest

mam play tv i nie wylapuje mi sygnalu przez antene (mieszkam w UK)

podlaczalismy u kumpla i znalezlsmy ok 100 kanalow (tv i radio)

a u mnie nie chce lapac sygnalu , dlaczego ?

podlaczalem juz rozne rodzaje anten i dupa

hmmm.... a znajdujesz z tego samego kabla na TV? może antenę masz zwaloną u siebie albo słaby sygnał bo tak czasem też bywa w UK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel jest ten sam , no mam tez tak zwane freview w telewizorze i wylapuje mi 20 kanalow a jak podlaczam play tv to sila sygnalu jest 0 , wiec niewiem o co chodzi.

probowalem juz wzmacniacz sygnalu, bez rezultatu

sam niewiem juz co robic ... zastanawialem sie nad kupnem talerza ale czy to cos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

no wiec mam od jakiegos roku PlayTV - kupione w UK - obiecalem kiedys recke - jakos cos mi nie dzialalo - okazala sie fatalna antena

nowy update dal mozliwosc ogladania programow w DVB-T MPEG4 - czyli docelowy w .pl

jak dziala ?

jest kilka kanalow tylko ( na stronie emitela ) TVP1/2/info/polsat/TVN

dziala OK -

- nie mozna nagrywac

- nie ma epg

co dalej..dziala z remote connection, wiec w calym domu na PSP mam "przenosny" TV, pomijajac mozliwosc streamowania bajek dla malego

dziala w miare szybko. czasem jakas kaszka sie pojawia

musimy byc w zasiego DVB-T

czy warto ? nawet nie pamietam ile placilem, ot taki bajer, ale w sumie PS3 to powiedzmy "pol" centrum domowej rozrywki, bo akurat w domu

mam sporo iecej innych gadzetow...

jak chcecie foty napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego dnia kiedy usłyszałem o PlayTV, wiedziałem, że to urządzenie nie będzie działać w Polsce.

dziala...amatorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×