Skocz do zawartości
p0is0n

Pad x360 do ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 1: czesc,jestem nowy na forum.

Po 2: mam pytanie:

Czy probowal ktos,a moze ktos wie czy da rade podlaczyc pada od x360 (wersja PC, z odbiornikiem na USB) do konsoli PS3?

Jestem na etapie kupna konsoli i jak zapewne wiekszosc waham sie pomiędzy PS3, a XBOX360 i wlasnie gdyby nie kwestia pada,to problemu by nie bylo, jakis czas temu po prostu kupilem do PC'ta pad od x360 i musze przyznac,ze po przesiadce z dualshock 2 i po krotkim okresie przejsciowym pad od x360 jest rewelacyjny,a jakby mozna bylo go podlaczyc do PS3 to mamy duet idealny...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dual 3 też jest troche (dla mnie jest lepszy ale każdy ma inny gust ) inny ale pomysł masz niegłupi ale powątpiewam by dało rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pad na usb będzie działać w PS3

EDIT:

Z oryginałem może być problem ale jest dużo tzw. zamienników czyli padów wypuszczonych przez innych producentów, które pasują do wszystkiego, poszukaj w sieci to napewno znajdziesz.

http://gadzetomania.pl/2007/07/19/rewelacy...-posiadaczy-pc/

No właśnie, pad od xboxa 360 bezpośrednio od konsoli może nie działać ale taki zamiennik wyglądający jak ten od X360 powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak, ten z X'a może być zupełnie niegrywalny.

Jeżeli dla ciebie sprawą priorytetową jest pad to bierz X'a :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko jak, ten z X'a może być zupełnie niegrywalny.

Jeżeli dla ciebie sprawą priorytetową jest pad to bierz X'a

Nie jest sprawa priorytetowa,ale grajac na nim ponad rok czasu zdazylem sie przyzwyczaic i nie chce sie teraz znowu przestawiac-chcialbym miec jednego,takiego samego pad'a do pc jak i do konsoli, a jako byly posiadacz i zwolennik PS, PS2 chcialbym polaczyc te dwie rzeczy przy kupnie ps3

Aha i co do zamiennikow...

Oryginal to oryginal i chocby to byl logitech,albo jakas inna znana marka to chyba kazdy mi przytaknie,ze nie rowna sie z oryginalnym padem,czy to x'a czy ps3...Mial ktos kiedys podrobke pada do PS2? niby taki sam,a zupelnie inny,wiecie o czym mowie...

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy pad na usb będzie działać w PS3

mam Chillstreama w wersji na PC i po podłączeniu do PS3 nie działa...więc nie każdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy pad na usb będzie działać w PS3

Bzdura,kto Ci takich głupot naopowiadał Konsola jest tak zaprogramowana,aby działa tylko z tymi akcesoriami, których życzyłoby sobie Sony:) Tylko akcesoria tych producentów,którzy współpracują z Sony,bądź wykupili sobie odpowiednią licencję na produkowanie akcesorii dla marki PlayStation.Tak samo tyczy się pada z 360-tki, to wogóle inna użyta technologia(jeśli brać po uwagę opcje bezprzewodowe), pady z 360-tki opierają się o technologię radiową(2,4GHz) a w PS3,jak wszyscy wiedzią- Bluetooth.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bzdura,kto Ci takich głupot naopowiadał Konsola jest tak zaprogramowana,aby działa tylko z tymi akcesoriami, których życzyłoby sobie Sony:) Tylko akcesoria tych producentów,którzy współpracują z Sony,bądź wykupili sobie odpowiednią licencję na produkowanie akcesorii dla marki PlayStation.Tak samo tyczy się pada z 360-tki, to wogóle inna użyta technologia(jeśli brać po uwagę opcje bezprzewodowe), pady z 360-tki opierają się o technologię radiową(2,4GHz) a w PS3,jak wszyscy wiedzią- Bluetooth.

Pozdrawiam

Bzdure to walsnie to wlasnie ty w tym momencie napisales. To akcesoria musza byc tak zaprogramowane aby dzialaly z konsola. To potwierdza fakt ze pad z Xboxa raczej nie bedzie wspolgral z PS3 i na odwrot, pisze raczej, bo nie testowalem. Tak wiec to jest teoria!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze obaj gadacie bzdury Zarowno konsola jak i pad musza byc odpowiednio przystosowane do siebie aby wspolpracowaly ze soba. Mimo wszystko jednak ostatnio sporo urzadzen potrafi pracowac ze standardowymi sterownikami HID (Human Interface Device jakby ktos nie wiedzial) co powoduje ze nie kazde urzadzenie wumaga specjalnych i dedykowanych mu sterownikow, a potrafi dzialac na tych ogolnych. W sumie chyba o to chodzi z tymi standardami. Podobna sytuacja jest przeciez z pendrivami. Jest wiele takich urzadzen biorac pod uwage marke, pojemnosc, szybkosc transmisji. A mimo wszystko taki gwizdek po wetknieciu w konsole dziala jak trzeba. Podobnie z zewnetrznymi dyskami twardymi, ale co jest takze prawdopodobne sa tak skonstruowane, ze wykorzystuja to samo oprogramowanie, ktore uruchamiane jest podczas manewrow z pendrivami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak kupić pad przewodowy od xboxa 360 to chyba powinno działać mam jakiegoś starego pada kupiłem go z 5 lat do tyłu za 25 zł i odziwo chodzi na konsolce ale po co podłanczać jakieś dziwactwa jak można pograć na oryginałce więc po co to wszystko?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie kazde polaczenie BT czy radiowe jest takie same, w sumie to kazde jest inne. Polaczenia te sa szyfrowane na swoj sposob... wiec pad bezprzewodowy z Iksa nie bedzie dzilal :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyfrowanie to juz warstwa wyzej. Surowe dane przesylane sa w takiej samej postaci za pomoca jednego interfejsu. Analogicznie jest w modelu OSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kazde polaczenie BT czy radiowe jest takie same, w sumie to kazde jest inne. Polaczenia te sa szyfrowane na swoj sposob... wiec pad bezprzewodowy z Iksa nie bedzie dzilal :-)

Tak,ale tu nei chodzi o pada z Xbox'a tylko pada jak z X'a tyle,ze pod PC,ktory ma w zestawie odbiornik radiowy pod USB...

chcial,nie chcial-jutro przychodzi PS3 i sie okaze

oczywiscie dam znac czy "paca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad od x360 pod usb nie działa z ps3.

Sprawdzony osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdure to walsnie to wlasnie ty w tym momencie napisales. To akcesoria musza byc tak zaprogramowane aby dzialaly z konsola. To potwierdza fakt ze pad z Xboxa raczej nie bedzie wspolgral z PS3 i na odwrot, pisze raczej, bo nie testowalem. Tak wiec to jest teoria!

Oczywiście,że muszą być,przecież to oczywiste...ale w końcu konsola musi je jakoś rozpoznawać,że to właśnie dla niej akcesoria Więc daruj sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś pad Tracer za 25zł który pasuje do Playstation 2 i PC działa bez problemu. Tak jak inne pady kumpli na usb (Logitechy itd.) pasujące "podobno" tylko do PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales zagrac w Pixeljunk racer (moze byc demo) na nim? Albo LBP? Sprawdz prosze w tych tytulach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pad od xboxa jest fajny poza krzyżakiem... na tym się grać nie da  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się już komuś podłączyć pad od Xbox360 do PS3? Nie ukrywam że pad od xbox-a jest wygodniejszy i naprawdę zależy mi na trym. W DualShock-u nie podoba mi się to że kółka do sterowania są obok siebie. Na Xboxie radziłem sobie bardzo dobrze w FPS-ach, a po przesiadce na PS3 np. w killzone 2 lamie jak jakiś nOOb ;p.

Edytowane przez TimanTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens coś takiego robić? oczywiście jako ciekawostkę czemu nie? Ale gry na PS3 jednak są robione pod względem sterowania tak aby wygodnie było z DS'a itp. a nie z Xowymi. Według mnie przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze przez kabel.. ja mam daaleko od fotela do TV;/ mialem nadzieje, ze ten od xbox'a z adapterem na USB pod Windowsa bedzie smigal na PS3 ale z tego co przeczytalem tu to lipton. pozostaje zakup drugiego DS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×