Skocz do zawartości
Major_Kupricz

Internet do grania i sprawdzanie lacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kończy mi się umowa z neostradą i biorę net radiowy 2MB. Czy to, że on jest radiowy a nie kablowy to będzie oznaczać, że do grania się nienada ten internet? Czy to niema nic wspólnego. Aha to łącze będzie na 5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kończy mi się umowa z neostradą i biorę net radiowy 2MB. Czy to, że on jest radiowy a nie kablowy to będzie oznaczać, że do grania się nienada ten internet? Czy to niema nic wspólnego. Aha to łącze będzie na 5Ghz

Ogólnie to net radiowy ma swoje za i więcej przeciw! Więc się lepiej zastanów nad tym... śnieg, burze itp i możesz mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet radowy i szczerze odradzam jeżeli chodzi o gry. Lag na lagu! Dla porównania grałem u wujka na necie z Netii, na takiej samej przepustowości (512 kb/s) i było o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem coś o lagach bolka, hehe. Do grania szczerze odradzam. Lepiej weź sobie Netie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma radiówkę i co burza, to brak neta. Odradzam, lepiej weź wolniejszy, ale po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe ale wiecie u mnie niema Netii jest TYLKO neostrada albo radiówka;]

Robie tak ze teraz wezme szybko radiowke bo jest na umowe na czas nieokreslony i zobacze jak bedzie hulac to zostawie a jak nie to przedluze umowe z neo czego bym bardzo nie chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć że mam UPC 512 kbps, radiówkę, i lagów nie mam.

Z gier (Warhawk, Bad Company, MoH: Airborne i Lost Planet) lagi mam tylko w MoH'u, w Lost Planet jak jest więcej niż

z 8 osób, a BF tak jak wszyscy Nawet rzadziej niż co niektórzy.

Co do neta to polecam najbardziej UPC. Nie ma zwolnień, najbardziej stabilny. Wg. mnie najlepszy operator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz neostradę 1mb/s i bardzo polecam :]

Przedłużyłem ostatnio umowę zmieniłem na 2mb/s i dostałem jakieś oprogramowanie antywirusowe i drukarkę.!

Polecam neostradę. Jestem z nimi od 4 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehe ale wiecie u mnie niema Netii jest TYLKO neostrada albo radiówka;]

Radiówka to najgorszy net moim zdaniem. Ja mam Netię na łączu Tepsy. Jak masz TP w Polsce to masz też Netię! Teraz jest jakaś promocja na 4 megsy, sam chcę zmienic bo mam 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka sprawa bo kumpel ma wlasnie ta radiowke.

A jak ja przyjde do niego i sprawdze gre na kompie jakie ma pingi i porownam z pingami u mnie w domu to czy wystarczy takie porownanie czy lepiej zebym do niego przyniosl pleja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehe ale wiecie u mnie niema Netii jest TYLKO neostrada albo radiówka;]

Facet... Netia działa na łączach TP. Jeśli masz linię od TP to możesz śmiało dzwonić do Netii i zakładać neta.

Ja z drugiej strony od 25go listopada będę sączył Wielką Globalną Sieć z szybkością 6mb właśnie dzięki Neostradzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie niema bo na zadupiu mieszkam. Neostrada ledwo co chodzi bo jestem za daleko od centrali, to co dopiero Netia.

Odpiszcie ktoś czy z tym sprawdzaniem jakości neta poprzez gre na kompie czy wystarczy czy lepiej sprawdzic na grze na ps3 czy to niema znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpiszcie ktoś czy z tym sprawdzaniem jakości neta poprzez gre na kompie czy wystarczy czy lepiej sprawdzic na grze na ps3 czy to niema znaczenia?

Na mój chłopski rozum to raczej sprawdź jak Ci działa PlayStation Network (czyli gry, ściąganie etc).

PC to trochę inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kablówkę i od tego momentu nie mam nic, powtarzam NIC co by mogło mi popsuć grę w online, jak juz gram Wprost te 2mb rozrywają kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem coś o lagach bolka, hehe. Do grania szczerze odradzam. Lepiej weź sobie Netie;)

Heh, dokładnie! Na początku jak grałem w DW to jeszcze było OK, ale mało ludzi było w MGO. Teraz to już porażka. Ledwo kiedy uda mi się połączyć ;p

Jedyna gra w której nie miałem lagów to Resistance 2 (Beta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam kablówkę i od tego momentu nie mam nic, powtarzam NIC co by mogło mi popsuć grę w online, jak juz gram Wprost te 2mb rozrywają kable

Bo kablówka to najlepsza oferta internetowa. Niestety jeszcze nigdy nie zapłaciłem rachunku za TV więc jestem ścigany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety zawodzi ostatnio moj internet kablowkowy. Swego czasu Aster byl pionierem internetu w warszawie, ale teraz jest chyba na szarym koncu. Kumpel w upc nie dosc ze ma 10mb/s to ma w wowie pingi 40ms a ja w analogicznym pakiecie mam 3mb w dzien, a pingi 160 i czasem mula niektore strony. Wiem ze niektorzy by dali sie pociac za takie lacze, ale zrobilem sie wybredny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a mówicie, że radiówka to dno.

Ale czy mówicie tak bo jeśli spojrzeć na radiówkę od strony czysto technicznej to ona jest wtedy dziadowska do grania?

(Że sygnał jest wysyłany w jakiś inny sposób przez powietrze;], nie wiem po prostu czy taki typ łącza sam w sobie nie jest zły do grania?)

Czy mieliście radiówke i po prostu wam słabo chodziła?

Bo to co ja moge mieć właśnie wszyscy chwalą no ale chciałbym się dowiedzieć czy od strony technicznej właśnie samo w sobie to, że to jest radiówka nie będzie przeszkadzać w graniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to co ja moge mieć właśnie wszyscy chwalą no ale chciałbym się dowiedzieć czy od strony technicznej właśnie samo w sobie to, że to jest radiówka nie będzie przeszkadzać w graniu?

To nie chodzi o to że radiówka będzie zła do grania! Chodzi o to że łącze radiowe ogólnie jest do bani, nie pograsz i nie possasz z netu nic jak zacznie się wichura, burza, opady! W lato jak Ci sie uda będzie ok, w zimę dupa zbita! Miej na uwadze że w naszym kraju klimat to większość zima i zimno niż ciepło!

Po prostu, na wiele przypadków gdzie ludziom zakłądałem radiówki, każdy prawie z nich narzekał na takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale czy techniczna strona radiówki nic nie przeszkadza w graniu? Tylko o to mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostales juz odpowiedz 10 razy :| Wroc do poprzedniego posta i przeczytaj go jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz, az zrozumiesz ze radiowka jest to bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra ale czy techniczna strona radiówki nic nie przeszkadza w graniu? Tylko o to mi chodzi?

Poczytaj to co już zostało opisane i zrozumiesz że masz wyjaśnienei napisane nie raz i nie dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.. mi nie chodzi o to czy będzie śnieg czy inne zjawiska atmosferyczne.

Mi chodzi o typ łącza jako radiowy. Czy jak sygnał jest wysyłany radiowo a nie przez kabel to czy on nie jest jakoś inaczej kodowany że samo to spowoduje wieksze pingi. (pomijając odległość, pogodę, tarcie, opór powietrza - wszystko)

Tylko to mi chodzi a nie o pogode, to wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kur.. mi nie chodzi o to czy będzie śnieg czy inne zjawiska atmosferyczne.

Kur... właśnie każdy Ci gada że pieprzy sie łącze w zależności od czynników innych! więc nie gadaj czy ogólnie radiówka jest ok bo ok nie jest i nie będzie! Jak nie wystarcza Ci gadanie że sie sypie na każdym kroku to wejdź w wiki i tam poczytaj specyfikacje czysto techniczne i to co piszą może Ci dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy sygnal jest kodowany to juz cie to guzik obchodzi. Spojrz na to z punktu siedzenia konsumenta, Ciebie interesuje czy internet bedzie dobry (a nie bedzie grzeszyl jakoscia) a nie to czy w powietrzy leca najpierw zera a potem jedynki czy na odwrot. Siec radiowa jest bardziej zawodna niz kabel i pingi beda wieksze! Poza tym ping nie jest zadnym wyznacznikiem jakosci lacza. Ping mozesz miec niski ale loss duzy i bedzie kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×